Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2964 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman laşıyormuyuz ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Iyi ve kötü yanlari var.Cocukken, ansiklopedisi olan bir tanidiga 3-5 km yürüdügümü hatirliyorum.Hazir gelmisken cay icilir, hatir sorulurdu, ama simdi elimizin altinda Google var ve bu Google o ansiklopedinin bin kati daha genis bilgi verebiliyor.

Diger yandan:

Insanlar bu kadar cikarcilasmisken ben sahsen uzak durmayi yegliyorum.Cikarci olmayanlarla ara sira görüsüyoruz ama gercekten cok nadir ve giderek nadirlesiyor, herkes bir kosusturmaca pesinde, kimsenin fazla bir zamani yok.Kaldiki ailede kari koca, cocukta calisiyor veya ausbildung yapiyorsa, daha aile bile yeterli zamana sahip olamayabiliyor.

Yasamimizda kalite artti ama insanlik azaldi.Birinden birini terketmeden digerine sahip olunamiyor maalesef.Belki gelecekte insanlar daha az calisarak ayni seviyeyi yakalayabilirler ve dolayisi ilede daha fazla zamana sahip olurlar, bilemiyorum.Akrabalariyla her hafta sonu görüsenleri taniyorum ve onlar dahi iyice azaltmis durumdalar cünkü kendilerine ayiracak zamanlari kalmadigini farketmisler, konusunca bir bikkinlik ortaya cikiveriyor.Gelecekte bu cok daha azalacaktir.Istisnalar var tabiiki ama kaideyi bozmuyorlar.

Bütün bunlardan sikayet etmekten vazgecebilmenin tek yolu, Türkiye´de kirsal bir bölgeye yerlesmek olabilir, baska nasil olur bir fikrim de yok.O bölgelerdeki bir kac kisiyle Facebook ta tanistim ve bizden cok daha mutlu olduklarini, daha sicak kalpli olduklarini farkediyorum.Üstelik cocuklariyla oldukca yakindan ilgilenebiliyorlar, cocuguyla hergün bulmacalar cözen, sokakta gezen, uzun uzadiya muhabbetler edebilen, oldukca SIK sinemaya giden anneler, babalar var. Ailede kari koca nin calismasi da cok berbat bir durum, heleki cocuk acisindan oldukca olumsuz diye düsünüyorum.Benim cocuk 16 yasina gelene kadar hanimin calismasini istememistim, daha dogrusu o sekilde kararlastirdik diyelim, o yönden hic pisman olmadigimi da belirtmek isterim.Cocuk artik büyüdü ama hala arkadas gibi kalabildik,aksam herkes eve gelince dikilir basima ve yarim saat bana gününü anlatir, benim neler yasadigimi bilmek ister vs., bugünün sartlarinda bu da oldukca degerli bir sey ancak bu benim hedeflerimin cok cok altinda kalan bir durum, istedigim gibi bir baba olamadim diyebilirim.Sebebei de burada bahsi gecen almanlasma, yani modern hayata gecis.

Türkiye´nin ne kadar gelistigini anlatanlara o acidan gülüp geciyorum, "ne pahasina?" düsüncesi beni sevinmekten alikoyuyor.

2. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)