Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2934 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman laşıyormuyuz ?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Konuyu açmam daki sebeb Almanlaşmak .. bu sadece Almanya için değil diğer ülkeler ve hatta Türkiye de dahil olmak üzere

daha doğrusu bizi biz yapan değerlerimizden kopmak tı .. aile ..cemiyet ... toplum .. akraba

tabiki bunları kaybettikçe yanlarında diğer öğeleride beraberinde götürecek dil ,din, saygı, sevgi gibi ..

ne yazık ki masteryalist, bencil , egoist saygısız bir toplum olmaya doğru gidiyoruz

2. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Egoistlik dedin akllima söylemeden gecemeyegecim bir konu geldi is yerlerinde Türk calisanlara dikkat ediyorum Allahin selamini vermekten cekinenmi desem yada muhattap olmamak adinami desem görmezden gelmeler vss hareketler tipik egoist almanlar gibi olmusuz yillar gectikce

5. 2 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    iş yeri sahibi olmakla değil yada işyeri normal hayatta bir gün uçaktayım adamda tc pasaportu var türkmüsün dedim almanım dedim adambirde döner shop ve türk marketlerinde oluyor almana hürmet türk vatandaşına bekle kardeşim muhabbeti Almanınki altındanmı yanikısacası ırkçılığı ve ayrımcılığı kendi içimizde yaşıyoruz....Sanki özel seçilmiş nerede boş adam var almanyaya gelmiş istisnalar kaideyi bozmaz yanlış anlaşılmasın....
    Konu tolgahamburg tarafından (18 Nisan 2016 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Böyle seylere kafayi takmamak lazim! Her insan degisiktir, kimi geldigi, ciktigi yeri unutmak ister kimi ise ögünür!
    Her insan hayatinin akisini kendisi belirler, adam Avrupa'da yolunu bulmak icin isim degistirir, sonra dinini degistirir, hatta yardim almak icin irkini degistirir vs vs.

Kisiliksiz, menfaat icin benligini kaybeden bu insanlari Avrupa'da taniyor ve sevmiyor.

Siz dogru bildiginiz yönde devam edin ve iyi insan olmaya bakin. Inanc, irk, memleket vs önemli degildir, iyilik yapmak dininiz olsun

Kendinize yapilmasini istemediginiz seyleri baskalarina yapmayin, iste o kadar, iyi insan oldunuz!
    Insanlar arasinda ayirim yapmayin, herkese esit ve iyi davranin (bilhassa muhtac olanlara yardim edin)

Alman'lasmak diye bir sey olamaz, dünyanin degisimine ve hayatin akisina uyum saglamak icin böyle davranmaya basliyoruz.

Yazmistim, artik hayat zorlasiyor, calismayan cok zor durumlara düsüyor, isini bulan onu korumak ve kaybetmemek istiyor.
    Erken kalkiyor ise gidiyor,uz erken yatiyorki sabah dinc olsun. Bu durumda eski adetlere, mesela aksam gezilerine vakit ayiramiyor.
    Yani degisik bir hayat tarzina mecbur kaliyoruz, yoksa bulundugumuz cevreye uyum sagliyamiyor, basarili olamiyoruz

Üzülecek bir durum yok, insan hakiki arkadaslarini zaten unutmaz o dostluklar bir ömür boyu sürer. Her gün aramasak, ziyaretlerine gidemesekte biz onlari sevmeye devam ederiz!!!!!
    Konu moonrise tarafından (18 Nisan 2016 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.

8. moonrise üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    301
    Ayrıca Almanları Türkleştiriyoruz Dünyaca ünlü kalem fabrikası FABER Castell'in sahibi Anton-Wolfgang Graf von Faber Castell'in büyük oğlu ve firmanın varisi Charles von Faber Castell (32) ile Melisa Eliyeşil'in (28) dini nikahı, Cuma günü Almanya'da kıyıldı.

Maria-Necmettin Eliyeşil çiftinin kızları Melisa'nın güzelliği ile göz kamaştırdığı tören Bavyera Eyaleti'ndeki Stein kasabasında bulunan Martin Luther Kilisesi'nde yapıldı. Melisa, Türk ve Alman basın ordusunun izlediği törene babası Necmettin Eliyeşil'in kollarında geldi.

Türkiye'den 100 Davetli
    Amerika'da tanışan çiftin iki yıldır birlikte olduğu belirtildi. Yaklaşık 300 davetlinin katıldığı törene Türkiye'den de 100 kişinin geldiği bildirildi. Bölge halkının büyük ilgi gösterdiği nikah töreni nedeniyle kilisenin etrafında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Halk nikah merasimini kilisenin bitişindeki belediye binası salonuna kurulan televizyondan canlı olarak izledi.

Nikah Sonrası Kutlama
    Nikahtan bir gece önce Wolfgangshof'ta bir parti verildi. Davetliler nikah sonrası ise Faber Castell Şatosu'ndaki kutlamaya katıldılar.

400'ü aşkın özel davetlinin katıldığı bu etkinlikte havai fişek gösterisi yapıldı. Davetliler arasında Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil de vardı. Melisa Eliyeşil ile Charles von Faber Castell'in resmi nikâhı, 30 Eylül 2011'de Stein kasabası nikâh dairesinde kıyılmıştı.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    @tolgahamburg
    Hemşo bende dini nikah yazınca hoca nikahı kıydılar sandım meğersem bizim kız papazın ayağına gitmiş

zaten kızin annesi de Kolombiya lı
    Konu hOrOz tarafından (21 Nisan 2016 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ben Türküm,Türk olarak ölecegim,ister silin ister silmeyin

Ettiği Teşekkür
    301
    ooo horoz Hemşerim Tam kahve aromalı durum......Kullandığım bir laf var AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER...Ayrıca babaya bak Türk Kızda okumuş etmiş Türkiyede yetişmiş onu mum eder emin ol.Moralist biz başta ve kohl ailesi ve benzerleri olmak üzere Türkleştiyoruz tersi yöneFaber Castell markasını muhtemelen biliyorsun dünyada kullanmayan yokA Faber ailesi İstanbul bebek te 9 milyon liraya ev aldı...Ayrıca bilirmisin Wilma Elles adında Alman vatandaşı türkiyede yaşıyor VE 2 çoğuğu var Alman vatandaşlığından çıkıp Türk Vatandaşlığına geçti....Bazı kişiler Alman pass peşindeykenBu arada bizde türk olarak öleceğiz kısaca Türkçe aslını inkar eden çingenedir......https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...a9&oe=57AD7865
    Konu tolgahamburg tarafından (23 Nisan 2016 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    301
    Horoz toprağım bu arada GAGAVUZ TÜRKLERİ var ve hıristiyanlar Kabul etmiyecekmiyiz onları?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz toprağım bu arada GAGAVUZ TÜRKLERİ var ve hıristiyanlar Kabul etmiyecekmiyiz onları?
    Hemşerim benim için önemli değil isterse ağaca tapsın ama insan olsun

15. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı
    Bence evet, önceden Anne'ye ve Baba'ya karsi gelmek gibi bir durum olmazdi. Simdi ise her 2-3 türk ailesinde görülebilen bir tavirdir. Ama normal karsilamak lazim. Medya'nin sizce bunda bir alakasi yok mu? Dizilerde sergilenen tavirlar, Survivor gibi programlarda kavga, siddet ve düsmanlik gibi seyler "iyi ve güzel" olarak tabit edilmiyor mu?

Ettiği Teşekkür
    301
    Merkel de Türkiye ye gide gele TÜRKLEŞTİRECEĞİZ

Ettiği Teşekkür
    301
    Survivor gibi programlarda kavga, siddet ve düşmanlık programları AMERICAN usulüdür....

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Almanlasmiyoruz, imansizlasiyoruz! Nedeni bu.

20. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Zaman kötülesti akadaslar.
    Mesela Türklerin Göcebe oldugu zamanlardaki samimiyet ile 80li yillardaki samimiyet de ayni degildi öyle degil mi?
    80 yillar dedigimiz 36 yil öncesinden bahsediyoruz. Insanlarin yasam sekillerinin degismesi normal.
    36 yil sonra da, bu günleri arayacak insanlarimiz emin olun...

Ettiği Teşekkür
    301

Üye DJEko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BeRLiN - BaYBuRT
    Ettiği Teşekkür
    7
    3 mesaja 9 teşekkür aldı
    eger bir dogüm günü, bayram kutlamalari bile bir mesajla gecistiriliyorsa ki maalesef öyle bittik demektir.

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Almanlar bize Alman vatandasligini kara kasimiz, kara gözümüz icin vermedi.
    Onlarin gözü bizde degil, bizim cocuklarimizda degil, cocuklarimizin cocuklarinda.
    Gelecek 100-150 senenin hesabinin pesindeler.

S&S

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    usta ya 100 seneye kadar insanlik falan kalmayacak zaten

Yeni Üye
    Nereden
    Duisburg-Denizli
    Ettiği Teşekkür
    540
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    bende katiliyorum,Almanlasiyorum gecenlerde,Bakkala gittim arabami bakkalin önüne park etmedim bes dakikalik alisveris de olsa kimseyi rahatsiz etmeyim dedim(Legal bir Parka durdum.Trafikte isik yesil olunca yarim saniye icinde Kornaya basmadim öndeki arabaya,Cevreye baktim tertemiz bende yere kenara cöp atmadim.Sira kuyurklarinda söyle böyle önde tanidik var diye öne gecmeye calismadim.beni suclu halde yakalayan polise rüsvet teklif etmedim.picknik yaptigim yerde cöplerimi ya cöpe atim yada götürdüm.Sigara icilmesi yasak yerlerde sigara icmedim.kimseye sen benim kim oldugumu biliyormusun demedim.acik giyinmis bir bayana o o p gözüyle bakmadim. .... bunlar benim gözümde iyi olan seyler .....ama insanlik sadece almanyada degil bütün ülkelerde bitiyor,Anaokulunda taktilar sirtima cantayi 40 yasina girdim hala takiyorum ise giderken.Stress cogaldi,yirmi yildir ayni firmada calisiyorum,yirmi yildir insan eksiltip isi cogalttilar,,,,simdi Anaokulunda bile ingilizce derseleri veriyorlar ilkokuldaki dersler bizim eskiden ortaokuldaki dersler.cocuklar okuldan geliyor iki saaten fazla ders yapiyorlar bos vakitler azaldi.ise git calis ya kalk ise git güzel hava desen zaten burada az,Faturalar,Cep telefonlari, Sigortalar,Terminler,öbür sigortaya gec,üc ay öneceden haber ver,Kafalar dolu,ama Türkiyeninde ilerid böyle olacagina eminim,Zaman gectikce Aile geriye atiliyor.Biz büyükler büyük olamiyoruz cocuklar cocuk olamiyor........ yine iki satir yazacaktim sayfayi doldurmusum selamamlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)