Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2933 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leitungswasser içilirmi ?

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı

Leitungswasser içilirmi ?

Selam arkadaşlar onsekiz yıldır almanyada yaşıyorum. musluk suyu tükediyorum sagkik için herhangi bir zararı varmıdır. Evde benden başka içen yok nasıl iciyorsun diyorlar.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    88
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    selam arkadasim bende 5 senedir filitre taktim iciyorum kirecten kurtuldum tasimadan kurtuldum afiyet olsun

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    almanyanin neresinde yasiyorsun arkadasim.. bizim bremende misal icebilirsin.. kuzey almanyada bir sorun yok..

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı
    Kasselin yirmi km dış tarafinda yani nord Hessen de yaşıyorum. Musluk suyununu tati güzel, filtre yok.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    selam

en sagliklisi leitung wasser

7. 3 kişi rakip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Ben 35 yıldan beri Münih çevresinde oturuyorum,şimdiye kadar hep musluk suyu içtim halen daha içiyorum,hiç bir sorun yok.arıtma felan filan hep para tuzağı.bir seferlik arıtma taktırmakla bitmiyor,markasına ve modeline göre belirli bir zaman sonra filtre lerini değiştirmek lazım,filtre ler de bedava ya değişmiyor.örneğin babamlar taktırmışlar,filtre değişimi fiyatı 150 euro.Tabi herkes kendi bilir,zevkler ve renkler tartışılmaz.

iyi forumlar

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Almanya'nin cesme suyu yapilan laboratuvar arastirmalarina dükkandan alinan asitsiz saf silardan daha temiz ve daha mineralli cikti.

Almanya'nin en temizi ise Ingolstadt'a ve ikinci en temizi Augsburg oldu.

10. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Almanya da musluk suyu bazı satılan sular dan iyidir bunu yapılan testlerde görülmüştür

filtre miltre bunlar para tuzağı ....
    iyi kireçten filtreleniyorda bu kadar kireç veya diğer maddeler nerede toplanıyor ?

şimdiye kadar çeşme suyundan kimse ölmedi

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye memocum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    257
    53 mesaja 118 teşekkür aldı
    Bizde Mainz´deyiz daha önce Bingen´de oturuyorduk iki yerdede sular ayni cok kirecli ve garip bir tadi var icilmiyor, Uzun zamandir lidldan su alip iciyoruz, Almanyada musluk suyu icmek icin ideal degil en azindan bizim bu taraflar böyle yani tadi bir garip icilmiyor, Bu bakimdan en sansli arkadaslar varsa aramizda bilirler Hollandada ikamet edenler orada cesme suyu cok daha iyi buraya göre,

neyse filtre ile ilgili düsündüm cesmeye baglamak icin su tasima derdinden kurtulmak icin ama onuda hala düsnüyorum karar veremedim henüz,

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Ben Almanya'dan görevim icabi cok gezdim. Baden-Württemberg ve Bayern'den gerisi yalan. Hatta bagzi yerler NRW, Türkiye'de kötü. Türkiye'de bile bukadar cingen cabbar görmedim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Alıntı murtazza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar onsekiz yıldır almanyada yaşıyorum. musluk suyu tükediyorum sagkik için herhangi bir zararı varmıdır. Evde benden başka içen yok nasıl iciyorsun diyorlar.
    Kardesim sizin ordaki suyun kalitesini ölcerek veya kullanarak ögreneceksin. (Tuzlari ölcen TDS veya EC yalitimi ölcen aletler var)
    Leitungswasser orda cok iyi olabilir, icinde cok fazla mineral olabilir, chlor olabilir, camur olabilir vs.
    Su istittigin kaplarin dibinde kalin kirec tabakasi olusuyorsa senin orda cok kirec ve mineral'li su vardir

Ben senelerdir ters osmose sistemini kullaniyorum ve temiz az mineralli su iciyorum! Bu mineralleri illaki sudan almaya gerek yoktur,
    zaten yediklerimizden yeterli miktarda aliyoruz.

Bizim evde ne caydanliklar kirec tutuyor, ne de agzimizin tadi bozuluyor. Yemekler icecekler vs daha lezzetli oluyor.
    Bilhassa bebekler icin bu suyu tavsiye ederim. 100-200 EURO'ya her yerde satiliyor(mesela Ebay), filtreleri 6 ayda veya 1 senede bir degistireceksin evindeki suyun kirliligine göre.

NASA, uzaya cikan astronotlarda bu sistemi kullanarak sulari aritiyorlar. Deniz suyundan bile harika icilecek su yapasin
    Konu moonrise tarafından (18 Mart 2016 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    25 senedir iciyorum cayi filan demliyorum bir sorun yok önemli olan zaten belli olur ne kadar kirecli olup olmadigi her zaman test yapiyorlar senede bir kere, en azindan burda öyle yer Pforzheim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    79
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    cok belgeseli arastrimasi cikti bu konunun Arte,Zdf,ard Kanalarinda.. hepsini izledim.. sisede satilanlar 100 kat daha pahali ve daha bakterili cikti... almanin musluk suyu cok temiz,disarda satilan hazir siseler reklamlarla milleti kandirmasiyla alakali..seneden seneye alani cogaliyormus..
    Tertemiz Cesme suyu icin yapacaginiz : Muslukta suyu acin ve 1 dakika akitin,ondan sonra icin.. bu isin ustasi bunu programlarda kendi soyledi.. disarda bosuna para vermeyin...baska birseyde taktirmayin..

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Bende uzun zamandir bu konuda düsünceliyim. Yani en iyi pahali temiz suyu alsan bile, belki ciktigi kaynakta süper su ama pet sise de duruyor belki haftalarca yani doldugu gibi dükkana gelmiyor, depoda bekliyor, transport oluyor vs... ve su durgun oldugundan ilk ciktigi yerdeki su olma özelligini kaybediyor artik.

Genelde en kötü cesme suyu bile, yani cok asiri derece kirecli filan degilse, aldigimiz pet siselerden daha iyidir diyor arastirmalar. Bir TV programinda Ahmet Maranki de bir test ile bunu göstermisti.

Ben Herne´de kaliyorum NRW de, bizim burda su nasil bilmiyorum ama birkac kez ictim, tadinda renginde filan bir anormallik yok, Münster tarafindan geliyor bildigim kadari ile Herne´ye su...

Ama aliskanliktan herhalde bir türlü pet siseyi birakip cesme suyuna gecemedik, su kaynatirken cesmedne kullaniyoruz yemekler icin filan ya da cay icin ama icme suyu olarak hala disardan aldiklarimizi iciyoruz.

Üye BEKiRiM 01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BiZE HER YER ADANA !!
    Ettiği Teşekkür
    186
    15 mesaja 28 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar!
    Ben Kendi muftagimizin musluguna Brita Filter C 500 takdim,
    suyun kalitesi mükemmel,cayin kahvenin(Rakinin ) tadi cok daha bir baska.
    Sulu yemekler daha lezzetli,cünkü suyun kalitesi yemeklere ayri bir tad veriyor.
    Bu Brita filter in maliyeti 250 €,ama ben E bay den cok daha ucuza aldim.
    Herkesede rahatlikla tavsiye ederim.24 ay icinde degismezi gerek.

Sevgi ve Saygilar
    Konu Memoli1976x tarafından (18 Mart 2016 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.

Üye sami28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    18 mesaja 35 teşekkür aldı
    Bergisches Land nrw su cesmeden gecme icmeden

21. sami28 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Hamburgda yasiyorum, yillardir cesme suyu iciyorum. Bir sikinti yok sebeke suyu temiz ve kirecsiz, hazir sulardan hic tat alamiyorum.

Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,633
    345 mesaja 2,437 teşekkür aldı
    Alıntı sami28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bergisches Land nrw su cesmeden gecme icmeden
    Evet, Arkadasima katiliyorum. Solingenin suyu bir baska baska yerde bulunmaz (bulunmaz hint kumasi)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)