Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2929 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dügün salonu acmak

Üye saskin74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    92
    10 mesaja 21 teşekkür aldı

Lightbulb Dügün salonu acmak

Selamlar arkadaslar,
    basliktada okumus oldugunuz gibi bir dügün salonu acmak istiyorum. bulundugum bölge nrw (ruhrgebiet) dir.
    kenarimda biktirmis param var. üzerinede kredi ile daha fazla ilave etmek istiyorum. büyük bir lagerhalle bulursam icine umbau yapmak istiyorum. rigips ile icerisini güzel bir hale getirip düzenlemek vs. vs.

bilgisi ve selbsständig le tecrübesi olan arkadaslara birkac sorum olacakti.
    nereden, nasil baslamaliyim? nelere dikkat etmeliyim? ilk kredi mi alinir yada ilk lagerhalle mi bulunur yada ilk umbau yapacak olan firmalarla mi konusulur?

emegi ve yardimi gecen tüm arkadaslara simdiden cok tesekkür ediyorum

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bende düsseldorf civarinda yer ariyorum dügün salonu acmak icin

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Selam Arkadaş,

Bu işte ilk önce başlayacağın yer Düğün Salonunu almadan önce müsadesini alman, bu Genemigung alamazsan sakın Salonu ucuz buldum diye bu işe girme..

Bu işleri rayına otutturup köşeyi dönenler'de var
    Bu işlere giripte iflas edenler'de var.
    Senin anlayacağın Belediyelerle işi cok sıkı tutman
    Konu Safak tarafından (22 Eylül 2016 Saat 06:58 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 453 teşekkür aldı
    arkadaslar bu dügün solonu bu fiyatlar gercekten ucup basini tuttu gitti... evlenenlere kolay gelsin,

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Yer bulabilsem buldugum yerdeki belediyeyle ilk görüscem ama uygun birtane bile yer bulamiyorum

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    Madem Konu acilmis ben su Dugun salonu sahiplerine birkac sey yazmak istiyorum.Ben olsam burdaki dugun salouna verecegim parayla türkiyede kral gibi dugun yapar ustune bir haftada tatil yaprdim.bu Dugun Salonu sahiplerine burdan acizane cagri yapiyorum.ELi nsaf ya resmen Kazziklamaktan baska bisey apmiyorsunuz.insanlar mecbur dugun yapacak matigiyla bir dugun salonu maliyeti o kisiye en az .8000€ dan basliyor.bu sadece dugun salonu masrafi.Ben yakin arkadaslardan bilyiorum.toplam masraf 20000€yu buluyor.yazzik bu kadarda insanlari sömürmeyin ASizde biliyorsunuz Almanyada para oyle kolay kazanilmiyor.Bir Salon 8000€ olamaz ya.ben aciyorum dugunu yapanda biryxandanda kiziyorum.Bu Salon Sahiplerinin bu derecede fazla kira almasi bizim yuzumuzden olyuor.gidin ucuz bir Salon kiralayin davet edeceginiz kisileri ona göre ayyarlayin yada oluoyrsa Türkiede yaptirin..Benim bir önerim daha var bu benim görüsüm Her Sehirde Buyuk Camilerimiz var illa Salonda olmasimi lazim.Neden Camide yaptirmiyorsunuz.Kinayi muzikli bir kucuk salonda yaptirirsiniz Dügünude Camide Ilahili yada Dini Müzik esliginde yaptirirsiniz.Hatirlayin Cumhurbaskanimzin kizinin dugun formatinda.bunlar yapilmayacak seyler degil hem paraniz Camiye gider hem de masrafiniz azalir bu benim görüsüm yok ben salonda yaptiracagim ne kadara malolursa olsun duyorsaniz oda sizin görüsünuz. Herkese Allah koyaylik versin ..iyi gecelers Sabah is var sabahin 4,30unda kalkacagim
    Konu akdenizli33 tarafından (23 Eylül 2016 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

8. 8 kişi akdenizli33 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    @saskin74

Arkads öncelikle bir is yeri acmak istedigin icin tebrik ederim. Ama dogrusu sana fazla gercekten yardim eden cikmaz gibime geliyor, kimse ilerideki rakibine tüyo vermez. Senin bu isin püf noktalarini bilmen gerek, onlarida kimse söylemez.
    Kolay gelsin.

@akdenizli33

Cok haklisin, ama malesef yazdiklarin nekadar mantiklida olsa cok zor. Nedeni: camide hava atamassin.
    Olay dönüp dolasip oraya dönüyor. Bizim milletimizin kaninda var kovalakli, her firsatta dügün gibi organizasyonlar gittikce artiyor. Adetler öyle gelenkler söyle vs. vs. almis basini gidiyor.

Kinalar bile artik salonlarda sanki dügün gibi oluyor. O yüzden eglence salonu acamak bence mantikli, gencler cogaldi ve dahada cok cogaliyor, hepsi evlenecek mecbur. Bu islerin gelecegi oldugu kesin.

10. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:
    Sdt

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    şimdi lagerhalle buldun ama öyle kolay açılmıyor

bir sürü prosedürü var .. yangın tertibatı .. falan filan bunlar detaylı işler

kapıların açılma yönünden tut tavanların yangına karşı dayanıklı olması

zamanında eski bir tamirhaneyi Kahveye dönüştürdük

açacak kişinin IHK da kurs görmesi gerek

Gewerbe için gittiğimizde alkol satarsanın alkol Konzessionu almanız gerek 1100€

tabiki Türk aklı Baugenehmigung gelmeden önce inşaata başla sonra izin için sorumlu daire gelip kontrol edince

açamazsınız kapılar ters açılıyor

neyse onu yaptık sonra itfaiye izin için geliyor

açamazsınız tavanlar F90 değil

ne yapacağız tavanlar F90 olacak hesapladık dünyanın masrafı

başka çıkar yolu yokmu ..var .. bütün tavana Funkrauchmelder takacaksınız 5-6 tane ondan taktık tanesi 40-50€ di o zamanlar

ancak bütün değişikler yapıldıktan sonra açma izni verdiler

eğer yanınizda başka kişiler çalışacaksa onaları Unfall sigortasına bildirmen gerekiyor en yakının olsa bile ...

bu işin gerçekten hakkını verenler de var .. yani adam hizmet için çalışıyor

çeşitli dekorasyonlar değişik menüler filan .. ama sadce parayı alıp bir şey sunmayanlar da çok var

geçenlerde bir salona gittik adam resmen bahçe masalarının üzerine kağıt atmış

sandalyelerde o biçim di plastik ayağı oraya buraya kayıyor ...

Stolberg Zehra Eventorganisation

Weisweiler Gül Organisation

Konu hOrOz tarafından (22 Ekim 2016 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @saskin arkadaslarim elimden geldigince sana yardimci olmaya calisayim..
    Yakin tanidigim burada dügün salonu isletiyor ve onundan ögrendiklerimi aktarayim sana.
    Arkadaslarin da dedikleri gibi ilk önce yerini bul, kirasi nedir?, park yeri var mi? Ses sorunu var mi?
    Bulundugun Belediyeden " veranstaltung event raum müsadesi " alman lazim.. Ben bayern icin konusuyorum diger eyaletlerde baska prosedurler gerekebilir.

Yukari da ki sorunlari hal ettikten sonra eger nezih bir mekan yaptirmak istiyorsan mimardan o halle icin özel bir cizim yaptir yada kendi zevkine göre birseyler ayarla ama benim sana tavsiyem Mimara birseyler cizdir.

Mimarin yada kendi zevkine göre yaptigin cizimle mobilyacilarla görüsmen lazim onlar sana hesap cikarir.!! Bu konu da sana yardimci olabilirim , devamli is yaptigim kaliteli is yapan bir alman firmasi var..Alternatif olarak tr de yaptira bilirsin.. Daha ucuz olur ama riski var.

Daha sonra ses ve isik ci lazim onlarda sana mekanin durumuna göre bir teklif ayarlarlar.

Mutfak olayi icin önce nasil bir mekan yapmak istedigine karar vermen lazim , eger orta profilli ( tavuk, salata, patates salatasi satan ) mekanlardan olmak istiyorsan ona göre bir mutfak ayarlat yoksa tam teskilli bir mutfak lazim sana. Bu konuda da sana yardimci olabilirim.

Yukarida yazdigim islemleri büyük ihtimalle eger adam akilli firmalarla calisirsan 2-3 hafta icinde hal etmis olursun. Önüne sana ne kadar para lazim onun hesabi cikar o zamanda krediye ihtiyacin olup olmadi ortaya cikar.

ama sana tahmini hesap cikarayim ;

Münih icin tahmini hesaplar.

Mimar icin 5000 € - 10000 € kimi mimar pauschal calisir kimisi ise yüzde ile 15% yada 20%

Mutfak aletleri icin ve mutfagin büyüklügüne göre 30000 - 40000. Havalandirma ve su giderlerini hesap etmedim.

Ses ve isik icinde en az 10000€

Dekorasyon , Mobilya , sandelye , masa icin gene mekanin büyüklügüne göre degisiri ama sahsi kanaatim en az 100000 € hesaplarsan iyi olur.
    Bizim 80 kisilik restaurant icin sirf mobilya ( dekorasyon + masa sandelye ) icin 90000 € ödedik. Bu fiyat mali kalitesine göre degirir.

Gema olayini unutmayalim mekanin büyüklügüne göre Gema gebühr ödemem lazim.. Bizim türk discosu icin ayli 15000 € gema gebühr ödüyorduk.

Son sözüm dügün salonlari pahali diyen arkadaslara , Pahali dediginiz dügün salonun masraflari kabaca yukarida. Halen dügün salonu pahali diyorsaniz oda sizin insafiniza kalmis.
    Konu Romeo29 tarafından (22 Ekim 2016 Saat 16:28 ) değiştirilmiştir.

14. 3 kişi Romeo29 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Ben Romeo29 katiliyorum / evet dügün masrafli bize pahali geliyor ama tabiki herkez kendisi bilecek.....dügününü nerede yapacak (türkiyede mi vs...)

Dügün fiyatina gelince örnek bi dügün 10000 Euro ve o dügünü 1000 kisi geldi kisi basi 10 Euroya geliyor. MC Donnalds da bir Menü 8 Euro ortalama.
    Arkadaslar akil var mantik var dügün sahibi 10000 Euro aliyor bu adamin Masraflari var Umsatzsteuer, Gewerbesteuer su steuer bu steuer .... Personal, Lagerhaltung vs....

Biz disaridan baktica bize hersey kolay görünüyor .... Bu ne konu olsursa olsun .... Ama Romeo29 arkadasimiz yazmis .... örnek vermis en az bi 500000 Euro yatirim yapman lazim iyi güzel bi salon icin .Bu 500000 Euro faizi var ! Ondan sonra bide aylik masraflar geliyor . Düsünün eve bir mutfak aliyorsunut 5000 ile 10000 Euro arasi ve Dügün salonu icin iyi bir Mutfak en az 60000 euro !

Ben kendim bu BRANCHE da calisiyorum. GEMA var SIgorta o var bu var ...... herseyin burada detailina girmek gerek degil. Ben Kendim Alman sirketinde organisatiyon yapiyorum. bizim orada fiyatlari bide görseniz alman sirketleri herseyi ayri ayri hesapliyor burada bi örnek yapsam siz ciddi almassiniz yeri geliyor bir tek Müsik DJ ve Technik yaklasik 10000 Euro hesapliyoruz !

Evet haklisiniz bizim icin pahali geliyor ben kendim türk salonunda oglumun sünnet dügünü yaptim yaklasik 5000 Euro tutdu haklisiniz cok / bizim icin cok ama yukarida yazdigim gibi dügün sahibi bütün vergi gema o nu bunu ödedikten sonra siz hesaplayin ne kadar kaliyor !

Biz müsteri olarak sigorta vergi, laufende Kosten bunlari görmüyoruz yada hesapla miyoruz onun icin bize dügün salonlari cok para kazaniyoruz görünüyor. Bide MC Donalds örnegi verdim MC Donalds da bi Menü 8 Euro digelim. Dügün de ama Bilasik yikaniyor , Bardak kiriliyor .....Mc donalds öyle birsey yok.

Uzun lafin kisasi Herkezin bütcesine göre salonlar var / türkiyede ki dügünler de almanyada ki dügünlerle kiyaslanamaz bence . Evet tr de dügün daha uygun ama Dügünler 4 Saat sürüyor yemek yok hersey hizli hizli dügün den hic bir sey anlamiyorsun.
    Konu Osmanbey34 tarafından (04 Kasım 2016 Saat 03:21 ) değiştirilmiştir.

16. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba Saskin74 senin sorlarini bence burada yazarak cok zor cevaplana bilinir. Kredi mi alinir su mu dur bu mu dur ..... Yazmak la biraz zor bence. Cünkü herkezin durumu baska ve herkeze genel anlamda bir cevap yazmak dogru degil bence. sana kesin bi cevap yazmak icin bütün özel durumunu burada aciklaman lazim yoksa nasil bi cevap yazalim ? uzun lafin kisasi Businessplan yada Konzept. Örnek kac paran var ? tabiki bunlari burada aciklamak istemessin herhalde.....

Ben kendim alman sirketinde calisiyorum ve organisatiyon yapiyorum bence Dügün salonu cok iyi bir fikir ve tavsiye ederim . Cünkü dügün salonu da hersey yapa bilirsin örnek konser, tagungen, Meetings, Sünnet , Kina vs.... Hem Haftasonu hem de Hafta ici dolu olur.

Yüklü paran varsa yap derim . Ama benim 50000 ile 100000 Eurom var diyorsan bu is olmaz . Mobilya Mutfak vs bunar cok para tutuyor ondan sonra aylik Masraflar var Sigorta Personal Wartung Pacht vs...

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    cebinde en az salon icin 200.000 Euro olucak arti bir 100.000 Euroda ilk yili atlatmak icin

hadi toplam 250.000 cepte para olamsi gerek giyelim bu yoksa niyetine girme

en basit sandalye 25 Euro desen 1000 Sandalye eder 25.000 Euro buyur burdan yok üzerine kiliflarini almaya kalk tanesi 5 Euro desen 5000 eder

yani 30.000 euro sandalyeler disardan kolay geliyor bu isler

ama dügün salonu acmak her babayigidin harci degil

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Ben bu islerden pek anlamam,yazilanlari hepsini okudum, gercekten yeni sifirdan bir Salon acmak istiyorsan cok büyük bir miktar Para olmasi gerekiyor.

Bence bu yazilanlari dikkate alarak kendin hazir bir dügünsalonu arasan nasil olur?belki de devretmek isteyen birini bulurusun,sonra icersini kendi zevkine düzenlersin olur biter.

Ettiği Teşekkür
    497
    iyi güzel yazmisin ama güzel yürüyen dükkan biraz zor bulur. ister dönerci olsun ister dügün salonu ! bulsa bile ayne hesaba gelir " hava parasi " vs vs

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu islerden pek anlamam,yazilanlari hepsini okudum, gercekten yeni sifirdan bir Salon acmak istiyorsan cok büyük bir miktar Para olmasi gerekiyor.

Bence bu yazilanlari dikkate alarak kendin hazir bir dügünsalonu arasan nasil olur?belki de devretmek isteyen birini bulurusun,sonra icersini kendi zevkine düzenlersin olur biter.

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Alıntı akdenizli33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem Konu acilmis ben su Dugun salonu sahiplerine birkac sey yazmak istiyorum.Ben olsam burdaki dugun salouna verecegim parayla türkiyede kral gibi dugun yapar ustune bir haftada tatil yaprdim.bu Dugun Salonu sahiplerine burdan acizane cagri yapiyorum.ELi nsaf ya resmen Kazziklamaktan baska bisey apmiyorsunuz.insanlar mecbur dugun yapacak matigiyla bir dugun salonu maliyeti o kisiye en az .8000€ dan basliyor.bu sadece dugun salonu masrafi.Ben yakin arkadaslardan bilyiorum.toplam masraf 20000€yu buluyor.yazzik bu kadarda insanlari sömürmeyin ASizde biliyorsunuz Almanyada para oyle kolay kazanilmiyor.Bir Salon 8000€ olamaz ya.ben aciyorum dugunu yapanda biryxandanda kiziyorum.Bu Salon Sahiplerinin bu derecede fazla kira almasi bizim yuzumuzden olyuor.gidin ucuz bir Salon kiralayin davet edeceginiz kisileri ona göre ayyarlayin yada oluoyrsa Türkiede yaptirin..Benim bir önerim daha var bu benim görüsüm Her Sehirde Buyuk Camilerimiz var illa Salonda olmasimi lazim.Neden Camide yaptirmiyorsunuz.Kinayi muzikli bir kucuk salonda yaptirirsiniz Dügünude Camide Ilahili yada Dini Müzik esliginde yaptirirsiniz.Hatirlayin Cumhurbaskanimzin kizinin dugun formatinda.bunlar yapilmayacak seyler degil hem paraniz Camiye gider hem de masrafiniz azalir bu benim görüsüm yok ben salonda yaptiracagim ne kadara malolursa olsun duyorsaniz oda sizin görüsünuz. Herkese Allah koyaylik versin ..iyi gecelers Sabah is var sabahin 4,30unda kalkacagim
    Bizim Millet hava atmayi sever
    Kaziklanmayi hakediyorlar

Ettiği Teşekkür
    440
    bakin olayda hepiniz gözardi ettiginiz bir olay var

simdi cok pahali deniliyor 10.000 - 20.000 Euro arasi dügünmü olur deniliyor

arkadaslar olur hemde bal gibi olur

yukarida bir arkadas olaya deginmis bende biraz birseyler yazayam

eskiden dügünlerimiz az katilimli olurdu bundan 30 yil önce ufak tefek salonlarda kendi aramizda yapilirdi olur biterdi

ama son yillarda yani son 30 yilda bizlerin nufusu burada kalabalasti öyle ufk tefek dügün salonlarinda yapilamaz ahle geldi

büyük yerler gerekli olmaya basladi , onun haricinde insanimiz bu güzel günün kalici ani olarak güzel gecmesini istemesinde ne istesin

güzelliklerde malesef bedava olmuyor , bugün 4 kisilik bir aile gider karnini dönercide 4 ekmek arasi döner birde kola 20 euroya doyurur

ama bu 4 kisilik aile kalkip Mc Doofa giderse bu aile 40 Euro harcar ama arada sirada Mc Doofta gerekli insanin cani cekiyor

simdi dügüne gelince eskiden 250-300 kisi ile dügün olurdu simdi dügünler 1000-1200 kisi

eee normal 4 yil önceki Bir HANE 30 yil iicinde oldu 4-5 HANE yani 5-6 kisiden oldu 20-25 kisi

bizler kalabalastik buralarda dügünlerede katilim artti , haliylen eskiden davet etigin o bir hanenin simdi hepsini yani 5 hanesini davet etmen gerekmeye basladi

bugün adam basi 10 Euro desen 1000 kiside 10.000 euro yapar , tabi bunun extralari falan gelince bu rakam 12.00-15.000 olabiliyor

adam basida 10 euro cok dogal Yemegini yiyorsun cerezini yiyorsun mevsim meyvelerini yiyorsun altina iseyene kadar icecek

daha en olsun ustalar , siz hic böyle bir Salonun Elektrik faturasi nedir Su faturasi endir düsündünüzmü ????

burada bazi arkadaslar konu aciyor gecen yila nazaren bu yil 500 Kwat fazla geldi diye kicini tavana vuruyor

ama o Salonlarda o 500 Kwatt gülünc bir rakam , yaw Tuvaletlerinde akan su ile Baraj Dolar be hepsinde kuyruk o bicim

Milletide anlamiyorum altinda son model araba sorun yok Geline kilolara varan altin sorun yok yeni cifte 20.000 euroluk Mutfak sorun yok

Bilmem nerelerde yeni cifte BAlayi sorun yok , sonra Dügün Salonlari pahali .....

yapmayin kardim 1000 kisi ile dügün kim zorluyor sizi gitmeyin 8 metrelik limuzin ile salona komsunun Opel Astrasinin neyi var ???

Toplayin iki Aileninde cekirdek kismini 50-60 kisi , ayarlayin bir Lokanta o aksam kapatin orasini

icerde orgcu bir arkadas muzik ile ugrassin yapin ekndi aranizda dügünü yiyin icin verin 3000 euro gidin eve

bence Dügün Salonlari Pahali degil !!!!! Mileltimiz Nankör , herseyin en iyisini isteyeceksin ama ödemeye geldimi yok

o zaman istemeyin ZEVK PARA ILE OLUR PARASI OLMAYAN ADAMIN ZEVKIDE OLMAZ olursada osuruktan zevk olur !!!

sunuda belirteyem , ne dügün salonum var nede bir baglantim

sonra hayirdir niye salonculari korur gibi yazdin demesin kimse , dünyada hersey karsilikli

yukaridada yazdim parasiz zevk olmuyor , herkes ayagini yorganina göre uzatirsa sorun kalmaz

gönül hep en iyisini ister , ama olmadimida olmuyor , oldugu kadar yapmasinda her zaman fayda vardir

23. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    497
    aynen katiliyorum.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cebinde en az salon icin 200.000 Euro olucak arti bir 100.000 Euroda ilk yili atlatmak icin

hadi toplam 250.000 cepte para olamsi gerek giyelim bu yoksa niyetine girme

en basit sandalye 25 Euro desen 1000 Sandalye eder 25.000 Euro buyur burdan yok üzerine kiliflarini almaya kalk tanesi 5 Euro desen 5000 eder

yani 30.000 euro sandalyeler disardan kolay geliyor bu isler

ama dügün salonu acmak her babayigidin harci degil
    Usta, benim is arkadas dügün salonu acmak istiyor, o da buldu bos bir lagerhalle.. arkadaslar anlattigi gibi cok uzun bir prosedür, senator dan izin, sigortalar vs.. simdi her sey tamam, lakin bankayla anlasamiyor.. istedigi rakam 750 bin €.. sirf mutvagi yaklasip 80 bin € mus.. yani 250 + 100 bin olsa keske..

Ufakdan basla dedim arkadas a.. yok, tam kurusun a hesap etmis ve en az o kadari lazim mis..

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta, benim is arkadas dügün salonu acmak istiyor, o da buldu bos bir lagerhale.. arkadaslar anlattigi gibi cok uzun bir prosedür, senator dan izin, sigortalar vs.. simdi her sey tamam, lakin bankayla anlasamiyor.. istedigi rakam 750 bin €.. sirf mutvagi yaklasip 80 bin € mus.. yani 250 + 100 bin olsa keske..

Ufakdan basla dedim arkadas a.. yok, tam kurusun a hesap etmis ve en az o kadari lazim mis..
    ya tabiki acicagin yere göre fiyatlar degisir usta

yeterki para olsun olduktan sonra 3-5 milyonada yer acilir

ama benimkisi en en en düsük rakam

gercekten ise yarayacak yerler 500.000 üzeri masraf ister

yani bos bir fabrika falan alayam yapayam dersen

benim dedigim 250.000-300.000 bunlar cüzi rakamlar

yani siradan basit bir yer icin

yukari dogru rakamlar ucuyor böyle bir ticari yer icin

ama buda dogal

Ettiği Teşekkür
    497
    dügün salonlari kaldiginiz yerden yere degisir. genel anlagda uzunköprü abimiz yazdigi gibi yada bende daha önceden yazdigim gibi bu isin önemli noktalari acikladik.

1. önemli olan kaldigin yer. örnek büyük sehirlerdi ufak salon olmaz. örnek köln, oberhausen vs

2. ufak yerlde az sermaye ile de is yapilir. örnek ben mönchengladbach da kaliyorum burada cok rekabet yok. en yakinda kaya plaza var krefeld diger salonlar ufak.

demek istedigim ufak yerlerde 350000 euro yete bilir ama büyük yerlere gidince örnek ratingen tarafinda ahi festsaal var o taraflarda en az bi 750000 euro kurtarir.

ben kendim son olarak event catering firmasinda calisdim ( alman sirketi) ve bu konu da tecrübem var. uzun lafin kisasi ... hersey disardan göründügü gibi degil. sigortalar saglam olmasi lazim. bide bu islerde cevre olacak.

ama bu isi kesinikle herkeze tavsiye ederim. benim imkanim olsan hemen bu isi yapardim....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)