Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2919 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Taksicilik nasıl bir iş ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Almanyada Taksicilik nasıl bir iş ?

Bir taksi plakası alıp taksicilik yapmayı istiyorum ama koşullar nedir iyi kötü yönleri tecrübeli olanlarin fikirleri bahsedersen sevinirim Neuss şehrini düşünüyorum...
    Cevaplayan herkese çok teşekkürler ederim. ..

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Öncelikle 100 bin euro civari para lazim sonrasinda taksi plakasi almak icin onun okulu varmis yeterlilik belgesi alman gerekir sadece para verim taksi alim olmuyor. yeterlilik belgesi almakta senin kabiliyetine kalmis bisey.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    100 bin euro bence yalnış biliyor olma çünkü 10-15 bin plaka artı alamam gereken arabanın fiyati

Yeni Üye esmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    100 bin euroya taxi zentrale alirsin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Selamlar ,

arkadasim Neuss icin birseyle diyemem ama Münih hakkinda bilgi vere bilirim.
    Cok samimi oldugum arkadaslarim buradan taksicilik yapiyor..Kimi Söför olarak kimi de kendi taksisini isleterek..
    Dedigim gibi bu diyeceklerim Bayern eyaletini baglar diger sehirlerde durum degiisik olabilir.

Taksicilige baslamadan önce Lisanz alman gerekiyor ..Eger kendi Arabanin alip isleteceksen Unternehmerschein yapman lazim ( Plaka alip söför kullansin diyorsan gene de Unternehmerschein alman lazim). Yok hayir ben taksici olarak calismak istiyorum diyorsan o zamanda personen beförderungschein yani taksici ehliyeti alman lazim..
    Yukaridaki sartlari yerine getirdigin zaman istersen baskasindan konsesiyon ( taksi plakasi ) alabilirisin..
    Suan icin Münihteki konsesiyonlar ( taksi plakasi ) tekli plakalarda 30.000 ile 45000 eur arasinda gidiyor..Bu fiyatin icinde tabiki arabada var ama cok fazla ömürlü arabalar degiller ...Seninde tahmin edecegin gibi arabalarin KMleri cok kisa süre icinde 200.000km leri buluyor.
    Eskiden fiyatlar cok cok daha yüksekti ama önümüzdeki yildan itibaren taksilerede "fiskal Journal " gelecegi icin simdi den herkes elinden cikarmak istiyor..

Fiskal journal ne mi ?
    Taksilerde taksi metreleri Finanzamtlar kontrol etmiyordu simdi ye kadar..Bircok taksici eger ayda 10.000 eur giro yapmissa bile bunu finanzamtta cok cok asagida gösteriyordu / göstere biliyordu. Senin anlayacagin Finanzamttan para kaciriyorlardi ama fiskal journaldan sonra bu isi yapmak imkansiz olacak.
    Fiskal journaldan sonra taksi metrelerde herhangi bir oynama yapamiyacaksin ve yapmis oldugun bütün umsatzi Finanzamtta otomatikman bildireceksin..
    Haliyle ödeyecegin vergi daha cok yüksek olacak..
    O yüzden simdi herkes elinden cikarmaya calisiyor.

Arkadaslarin bana dedikleri eger imkanin varsa en az 5 arabalik taksi paketini alip ise basla yoksa tek araba ilen calismana degmiyor..
    Tek araba olarak yaparsan sana söfür lazim ve söförde yaptigi umsatzsin yarisini aliyor.

7. 2 kişi Romeo29 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı eses026 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 bin euro bence yalnış biliyor olma çünkü 10-15 bin plaka artı alamam gereken arabanın fiyati
    dostum ben arabayla birlikte demistim 100 bin euro civari hadi araci gecelim Neuss ta taksi plakasini 60 bin euro dan asagi bulursan sanslisin derim bacanagim taksici kayin pederim taksici haaaa 10 15 bin euroya alirsin ama nereden Neuss ta o paralara taksi plakasi bulamazsin zaten parayida gecelim plaka alman icin gereken yeterlilik belgeside ayri mesele

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    eyalet şehir kasaba köy fiyat değişiyor

Tecrübeli Üye 1093 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    141
    95 mesaja 146 teşekkür aldı
    arkadaslar bilip bilmeden yorum yapmayin.ben düsseldorfta 25 senedir taxi sürüyorum.
    unternehmerschein olmadan taxikonzession alamazsin.baska bir alternativ olarak unternehmer olan baska birinde fazla araba varsa satarsa ondan pachten yaparsin ki bunu tavsiye etmem.eger yapabiliyorsan unternehmerschein i kendin yap.cok zor ama kurslari var.kendine güvenirsen yap.düsseldorf ta konzessionlar eger einzelkonzession ise 50000-60000 civarinda.fiyatlar böyle.neussta bildigim kadariyla biraz daha pahali.cünkü daha iyi umsatz yapiyorlar.neuss sehri biraz daginik oldugu icin bir yerden bir yere gitmek bayagi para tutuyor.bu yüzden umsatzlar iyi oldugu icin fiyatlar yüksek.bundan birkac sene önce neuss ta konzessionlar 70000 ile 80000 arasi diyorlardi arkadaslar.

zaten bende yavas yavas taxiyi birakacam.bende taxi und mietwagen unternehmerschein oldugu icin mietwagen genehmigung beantragen yaptim.eli kulaginda genehmigung cikmak üzere.daha sonra mietwagen isi yapacam

ve bu arada romeo29 ustanin söyledikleri cogu dogru.
    Konu 1093 tarafından (02 Nisan 2016 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

11. 1093 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı 1093 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bilip bilmeden yorum yapmayin.ben düsseldorfta 25 senedir taxi sürüyorum.
    unternehmerschein olmadan taxikonzession alamazsin.baska bir alternativ olarak unternehmer olan baska birinde fazla araba varsa satarsa ondan pachten yaparsin ki bunu tavsiye etmem.eger yapabiliyorsan unternehmerschein i kendin yap.cok zor ama kurslari var.kendine güvenirsen yap.düsseldorf ta konzessionlar eger einzelkonzession ise 50000-60000 civarinda.fiyatlar böyle.neussta bildigim kadariyla biraz daha pahali.cünkü daha iyi umsatz yapiyorlar.neuss sehri biraz daginik oldugu icin bir yerden bir yere gitmek bayagi para tutuyor.bu yüzden umsatzlar iyi oldugu icin fiyatlar yüksek.bundan birkac sene önce neuss ta konzessionlar 70000 ile 80000 arasi diyorlardi arkadaslar.

zaten bende yavas yavas taxiyi birakacam.bende taxi und mietwagen unternehmerschein oldugu icin mietwagen genehmigung beantragen yaptim.eli kulaginda genehmigung cikmak üzere.daha sonra mietwagen isi yapacam

ve bu arada romeo29 ustanin söyledikleri cogu dogru.

Merhabalar

Bır arkadaşımız munıh kentınde taksı hattı almamı tavsıye Ettı 30000 Euro'ya aylık ortalama 1000 Euro kazancı var dedı ben hiç bir şeye karışmayacağım şöför araç sigorta kasko onlardan bana her ay bazen 800 bazen 1000 Euro verebıleceğını soyledı doğrusudur bu kadar kazandırır mı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)