ben gecen hafta 4 günlük roma tatilinden geldim, gidecek arkadaslara yardimci olmak icin bir kac bilgi ve deneyimlerimi sunayim:

-Esim ben ve henüz 7 Aylik cocugumuzla Merkeze yakin bir otel de konakladik (Via Nazionale Bulvarinda)
-Haliyle cogu atraksiyonlar 5-10dk yürüme mesafesindeydi
-Ilk gün Fiumcino Havaalanindan otobüsle Termini istasyonuna gectik ve Otele yerlestikten sonra Trevi cesmesi, Ispanyol Merdivenleri ve Pantheonu gezdik
-Ikinci gün Piazza Venezia ve cevredeki eski kalintilarin yanindan Koloseuma yürüdük (iceri girmedik) ordan irmagin diger tarafina Trastevere bölgesine gecip yemek yiyip geri otele taksiyle döndük.
-Ücüncü gün Vatikana gectik, sira cok ve havanin soguk oldugundan San Pietro meydanindan geri döndük, Sant Angelo kalesinin etrafindan, ve ayni ismi tasiyan köprüden gecip Campo de Fiori meydanina gecip yemek yedik, ordan Navona Meydanini turlayip, Pantheon, Trevi Cesmesindende gecip otele gectik.
-dördüncü ve son gün sabah erkenden taksi ile havalimanina gectik.

-Kahvaltiyi otelde Italyan usulü Kruvazan, Nutella ve Kahveyle yaptik her sabah.
-Yemek olarak yöresel Pizza ve Makarna cesitlerini yedik, güvenilir Türk Restoranlarina denk gelmedim pek.
-Yemek ücretlerini, turistik merkezlerin disinda yedigimiz halde, ortalama 2 kisi 40-50€ ve fiyat kalite olarak pahali buldum.
-Tatli olarak Ispanyol Merdivenleri yakininda Pompei Tiramisu`yu kesinlikle tavsiye ederim, alkolsüz ve bol cesit Tiramisu mevcut
-Dondurma olarak Meshur Giolitti yi tavsiye ettiler Pantheon yakinlarinda, ben pek begenmedim acikcasi

Gidecek arkadaslara simdiden iyi tatiller...