Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2918 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Roma/ Rom da 1 günlük gezilecek yerler

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı

Roma/ Rom da 1 günlük gezilecek yerler

Arkadaşlar 06.04 çarşamba günü sabah roma ya uçup, akşam geri dönecegiz
    8 saat gezmeye vaktimiz olucak, İnterneti karıştırdım ve bir çok gezilecek yeri olduğu için kafam karıştı.

Aranızda roma yi gezen oldumu ?
    1.nereleri tavsiye edersiniz
    2.nerede temiz ve güzel yemek yenilir
    3. Zaman kayıp etmemek için gezilecek yerlerin listesi veya sıralama gibi bir planı varmı.
    4.tavsiye edebileceğiniz hertürlü bilgiye razıyım.

Not : altımızda kendi aracımız olmicak ve iki bükük kişiyiz.

Şimdiden bilgiler için teşekkür ederim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Arkadasim,

Sadece 1 gün cok az. Bana göre Rom, dünyada tarihi en yogun yasamis yerlerin icerisinde basa güresir. Bati Roma Imparatorlugunun yüzyillarca baskenti olmakla kalmadi, ayni zamanda da dünya sanatina ve modasina asirlar boyunca yön verdi. Bu ne demek dersen eger, söyleyeyim. Romanin her köse basinda bir tarihi eser var. Öyle ufak tefek cesme yada sütun falan degil, adam akilli sanat eserleri bunlar. Ben yanlis hatirlamiyorsam eger, 4 gün kalmistik orada (arabamizla gitmistik). Ama bence Rom u gezmek icin en az 1 hafta ayirmali insan. Bu arada cok fazla turist oldugu icin her girecegin yerde uzunca bir zaman sira beklemek zorundasin. Ben sana asagida birkac yerleri koordinatlari ile birlikte yazdim. Giris paralarina falan kendin internetten bakarsin. (Benim favorilerim La Fontana di Trevi cesmesi, Pantheon ve Vatikan) Unutmadan söyleyeyim. En güzel Dondurma Rom da yenir derler ama inanma,bir seye benzemiyor. Almanya dakiler sanki daha güzel geldi bana.

41.890179,12.492337 Kolosseum (Hayatinin en uzun süreli kuyrukta bekleme yeri burasi olacak)
    41.905755,12.482146 Spanische Treppe (Piazza di Spagna) Ispanyol merdivenleri
    41.906862,12.454361 Vatikan Sixtinische Kapelle (Michelangelo Ademin Yaratilisi) (ve Müze Stanza di Raffaello ve Pinacoteca)
    41.902067,12.455666 Vatikan Peters dom ve San Pietro Bazilika
    41.900955,12.483261 la Fontana di Trevi cesmesi HIT (Sirtini havuza dön, geriye dogru, havuzun icine dilek dileyip para at)
    41.894927,12.482893 Vittorio Emanuele II Heykeli ve meydani
    41.891361,12.486628 Casa delle Vestali (Eski Roma kalintilari) (Forum anium) Titusbogen
    41.901627,12.466301 Schloss Sant'Angelo ve köprüsü
    41.914014,12.492084 Villa Borghese (Heykel ve Resim Müzesi)
    41.899679,12.472978 Neptun Cesmesi (Fontana del Nettuno)
    41.898845,12.476728 Pantheon
    41.910694,12.476299 Piazza del Popolo (meydani) ve dikilitas

Hayirli yolculuklar (Ama bil ki bu gezi sana az gelecek, tekrar gideceksin)

Selamlar

05300 - Merzifon

Haritaya buradan bakabilirsin.

la Fontana di Trevi cesmesi

Pantheon (Bu binanin icerisinde hic elektrik kullanmadan kubbeye acilan delikle sogutma yapiliyor, iceri buz gibi) Fizik ve mühendislik saheseri

Vatikan, Petersdom (Paps ti görürsen eger Merzifonlu beceriksizin selamini söyle lütfen )
    Konu *05300 tarafından (02 Nisan 2016 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

4. 8 kişi *05300 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim,

Sadece 1 gün cok az. Bana göre Rom, dünyada tarihi en yogun yasamis yerlerin icerisinde basa güresir. Bati Roma Imparatorlugunun yüzyillarca baskenti olmakla kalmadi, ayni zamanda da dünya sanatina ve modasina asirlar boyunca yön verdi. Bu ne demek dersen eger, söyleyeyim. Romanin her köse basinda bir tarihi eser var. Öyle ufak tefek cesme yada sütun falan degil, adam akilli sanat eserleri bunlar. Ben yanlis hatirlamiyorsam eger, 4 gün kalmistik orada (arabamizla gitmistik). Ama bence Rom u gezmek icin en az 1 hafta ayirmali insan. Bu arada cok fazla turist oldugu icin her girecegin yerde uzunca bir zaman sira beklemek zorundasin. Ben sana asagida birkac yerleri koordinatlari ile birlikte yazdim. Giris paralarina falan kendin internetten bakarsin. (Benim favorilerim La Fontana di Trevi cesmesi, Pantheon ve Vatikan) Unutmadan söyleyeyim. En güzel Dondurma Rom da yenir derler ama inanma,bir seye benzemiyor. Almanya dakiler sanki daha güzel geldi bana.

41.890179,12.492337 Kolosseum (Hayatinin en uzun süreli kuyrukta bekleme yeri burasi olacak)
    41.905755,12.482146 Spanische Treppe (Piazza di Spagna) Ispanyol merdivenleri
    41.906862,12.454361 Vatikan Sixtinische Kapelle (Michelangelo Ademin Yaratilisi) (ve Müze Stanza di Raffaello ve Pinacoteca)
    41.902067,12.455666 Vatikan Peters dom ve San Pietro Bazilika
    41.900955,12.483261 la Fontana di Trevi cesmesi HIT (Sirtini havuza dön, geriye dogru, havuzun icine dilek dileyip para at)
    41.894927,12.482893 Vittorio Emanuele II Heykeli ve meydani
    41.891361,12.486628 Casa delle Vestali (Eski Roma kalintilari) (Forum anium) Titusbogen
    41.901627,12.466301 Schloss Sant'Angelo ve köprüsü
    41.914014,12.492084 Villa Borghese (Heykel ve Resim Müzesi)
    41.899679,12.472978 Neptun Cesmesi (Fontana del Nettuno)
    41.898845,12.476728 Pantheon
    41.910694,12.476299 Piazza del Popolo (meydani) ve dikilitas

Hayirli yolculuklar (Ama bil ki bu gezi sana az gelecek, tekrar gideceksin)

Selamlar

05300 - Merzifon

Haritaya buradan bakabilirsin.

la Fontana di Trevi cesmesi

Pantheon (Bu binanin icerisinde hic elektrik kullanmadan kubbeye acilan delikle sogutma yapiliyor, iceri buz gibi) Fizik ve mühendislik saheseri

Vatikan, Petersdom (Paps ti görürsen eger Merzifonlu beceriksizin selamini söyle lütfen )

Arkadaş bilgilerin için çok teşekkür ediyorum...elbette 8 saat az gelicek biliyorum ama ilk defa gideceğimiz için 8 saate sığdırabildimiz kadar artık..ikinci gidişimizde inşallah daha uzun kalıp daha fazla gezeriz...

Bu vermiş olduğun yerleri sıralayip mi yazdın yoksa karışıkmi

Üye
    Ettiği Teşekkür
    36
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Kollosseum, Vatikan, spanische Treppe ve Trevi-Brunnen... Bunlari 8 saatde görebilirmisin bilmiyorum ama bi dene. Birde Engelsburg tavsiye ederim.

7. 3 kişi serdar77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu vermiş olduğun yerleri sıralayip mi yazdın yoksa karışıkmi
    Ben navi icin yapmistim, bu nedenle karışık. Yukarida ayni zamanda harita linki verdim. Buradan bakip kendi yürüme performansina göre, kendi rotani yapabilirsin.

Iyi yolculuklar

05300 - Merzifon

9. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    bilgi veren arkadaslara tsk ederim tekrar....roma ya gittik gezdik, cok güzel sehir, bayagi gezilicek yerleri var...tavsiye ederim gezmek istiyenlere.
    havalimanindan adam basi 4 euro ya expres otobüs var garaja, bileti online alirsan bu fiyat...otobüs de ödeme yaparsan 6 euro.
    zaten geziye ye de garajin ordan basliyor cogu turistler.havada mükemmeldi 28 derece.bir sürü resim cektik...koleseyuma malesef girmedik cünkü sira cok uzundu, malum fazla vaktimiz yoktu...sehri gezmek icin araba kiralamaya degmez, yollar biraz karisik geldi bana, en iyisi yaya olarak gezmek.biz yaya olarak gezdik, tabiki epeyi yorulduk.

Konu cenk1978 tarafından (08 Nisan 2016 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi cenk1978 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    2016 da en son mesaj yazilmis, bakalim o günden bu yana giden gelen olmus mu?

Güncel bilgilere acigim Nasib olursa 11.04 -17.04 icin planliyorum Roma seyahati. Ucak biletlerini aldim, sirada otel var, booking.com dan bakip onuda geciktirmeden halledicem.

Araba kiralasam degmez gibime geliyor, Roma disinda biryere gidilmeyecekse, okudugum kadari ile Metro ile merkezdeki gezilecek yerlere ulasim mümkün. Zaten merkezdeki gezilecek yerlerin cogu birbirine yakin, bazilarini yürüyerekde gezebilir insan.

Otobüse baktim, havaalanindan sehir merkezine 2 kisi icin 18 EUR, online alirsam. Birde cocuk var ama 2 yasinda oldugu icin ona para almiyorlar.

Link de ekleyeyim, belki ilerde konuya bakan baska arkadaslara da lazim olur --> https://book.terravision.eu/de/rides...type%5D=ticket

Insallah havada güzel olur, internetten baktigim yerlerde Nisan ayinda 20 derece civari Gündüz max gösteriyor, geceleride 7-8 derece civari.

cenk1978@ kardes ya sen cok sansliydin 28 derece sicaga denk geldin Nisan da, ya da benim baktigim yerler az yazmis Sen cok kisa kaldigin icin sanirim Vatikan´a gidemedin.

*05300@ kardes sen bilirsin, Roma Kart almayi tavsiye eder misin? Vakitan´i hangi gün gezelim? Otel tavsiyen olur mu? Kolosseum icin bilet almismiydin gitmeden önce?
    Konu hope41 tarafından (20 Şubat 2018 Saat 14:47 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    [QUOTE=hope41;206509]2016 da en son mesaj yazilmis, bakalim o günden bu yana giden gelen olmus mu?

Güncel bilgilere acigim Nasib olursa 11.04 -17.04 icin planliyorum Roma seyahati. Ucak biletlerini aldim, sirada otel var, booking.com dan bakip onuda geciktirmeden halledicem.

Araba kiralasam degmez gibime geliyor, Roma disinda biryere gidilmeyecekse, okudugum kadari ile Metro ile merkezdeki gezilecek yerlere ulasim mümkün. Zaten merkezdeki gezilecek yerlerin cogu birbirine yakin, bazilarini yürüyerekde gezebilir insan.

Otobüse baktim, havaalanindan sehir merkezine 2 kisi icin 18 EUR, online alirsam. Birde cocuk var ama 2

cenk1978@ kardes ya sen cok sansliydin 28 derece sicaga denk geldin Nisan da, ya da benim baktigim yerler az yazmis Sen cok kisa kaldigin icin sanirim Vatikan´a gidemedin.

hope41 kardeş
    evet Biz çok şanslıydık hava konusunda.
    Vatikana gitmedik çünkü vakit azdı.
    güzel bir şehir, kesin gezilecek görmeye değer çok yeri var.
    bakalım kısmet olursa tekrar gitmek isterim.

14. cenk1978 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    11 mesaja 13 teşekkür aldı
    Roma cok guzel bir yer ben 7-8 kere is icin gitmistimoralari cok iyi biliyorum her gittigimde 2 ay kaliyorum bence sehirin disida cok guzel outlet center var suana kadar gittigim en guzel outlett. Dondurma olarak bacio ye o cok guzel benim en sevdigim dondurma bir kere yedinmi tadi damaginda kaliyor. Belkibu 4. Ayda yine gidecegim 1 ayligina tam belli degil

16. 2 kişi 52hakan52 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı 52hakan52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roma cok guzel bir yer ben 7-8 kere is icin gitmistimoralari cok iyi biliyorum her gittigimde 2 ay kaliyorum bence sehirin disida cok guzel outlet center var suana kadar gittigim en guzel outlett. Dondurma olarak bacio ye o cok guzel benim en sevdigim dondurma bir kere yedinmi tadi damaginda kaliyor. Belkibu 4. Ayda yine gidecegim 1 ayligina tam belli degil
    Ben o zaman kafama takilan seyleri sana sorarim

18. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o zaman kafama takilan seyleri sana sorarim

ok sorabilirsin arkadasim

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    ok sorabilirsin arkadasim

Hazir misin? Basliyoruz o zaman sorulara ....

Simdi bizim toplam 6 gecemiz var ve 3 gece Roma da kalip ordan Napoli´ye gecip bir gün Napoli, sonrasinda Pompei´i görüp, son 1,5 gün kadarda Amalfiküste´yi gezmek niyetimiz. Yani plan o sekilde ama bakalim.

Kolosseum´u tabi ki görmek cok isteriz ama yakinda iki yasina girecek bir oglum var, onunla iceriyi gezmek sorun olur mu yoksa sadece disardan mi görelim bilemiyorum? Iceriye cocuk arabasi aliyorlar mi bilgin var mi? Arabayi iceri alsalar bile rahat kullanabilir miyiz icerde yoksa zor mu olur ve cocugu kucaga mi almak gerekir?

Ayni soruyu Vakitan müzeleri icinde sorabilirim?

Birde biz Carsamba ögleden sonra Roma da olacagiz, Ilk gün yürüme mesafesinde yakin olan yerleri gezip aradan cikaririz diyoruz. Asiklar cesmesi, Ispanyol merdivenleri filan...

Persembe ve Cuma full ordayiz, yani Forum ile Kollosseum filan birgün, Vatikan ile Trastevere cevresinide diger gün olarak yapicaz.

Sence hangi gün hangisini yapalim? Cuma günü Cuma namazini meshur büyük camide kilmak istiyorum, hem orayida ziyaret etmek istiyoruz.

Yani Cuma mi yoksa Persembe mi Vatikan´i gezelim sence?

Klasik soru olacak ama Temiz bildigin Türk restaurantlari var mi merkeze yakin yerlerde? Bu soruyuda sorayim da gelenek bozulmasin

Otel büyük ithimalle Termini cevresinde olacak, yani fiyat olarakda ulasim imkani olarakda o bölge cazip geldi, gezilecek cogu yerede yakin sayilir. Oteli zaten ayarladim, iptal opsiyonu var tabi, duruma göre daha iyi bir otel bulursam degidesilirim.

Neyse simdilik bu Kadar soru yeter
    Konu hope41 tarafından (13 Mart 2018 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    ben gecen hafta 4 günlük roma tatilinden geldim, gidecek arkadaslara yardimci olmak icin bir kac bilgi ve deneyimlerimi sunayim:

-Esim ben ve henüz 7 Aylik cocugumuzla Merkeze yakin bir otel de konakladik (Via Nazionale Bulvarinda)
    -Haliyle cogu atraksiyonlar 5-10dk yürüme mesafesindeydi
    -Ilk gün Fiumcino Havaalanindan otobüsle Termini istasyonuna gectik ve Otele yerlestikten sonra Trevi cesmesi, Ispanyol Merdivenleri ve Pantheonu gezdik
    -Ikinci gün Piazza Venezia ve cevredeki eski kalintilarin yanindan Koloseuma yürüdük (iceri girmedik) ordan irmagin diger tarafina Trastevere bölgesine gecip yemek yiyip geri otele taksiyle döndük.
    -Ücüncü gün Vatikana gectik, sira cok ve havanin soguk oldugundan San Pietro meydanindan geri döndük, Sant Angelo kalesinin etrafindan, ve ayni ismi tasiyan köprüden gecip Campo de Fiori meydanina gecip yemek yedik, ordan Navona Meydanini turlayip, Pantheon, Trevi Cesmesindende gecip otele gectik.
    -dördüncü ve son gün sabah erkenden taksi ile havalimanina gectik.

-Kahvaltiyi otelde Italyan usulü Kruvazan, Nutella ve Kahveyle yaptik her sabah.
    -Yemek olarak yöresel Pizza ve Makarna cesitlerini yedik, güvenilir Türk Restoranlarina denk gelmedim pek.
    -Yemek ücretlerini, turistik merkezlerin disinda yedigimiz halde, ortalama 2 kisi 40-50€ ve fiyat kalite olarak pahali buldum.
    -Tatli olarak Ispanyol Merdivenleri yakininda Pompei Tiramisu`yu kesinlikle tavsiye ederim, alkolsüz ve bol cesit Tiramisu mevcut
    -Dondurma olarak Meshur Giolitti yi tavsiye ettiler Pantheon yakinlarinda, ben pek begenmedim acikcasi

Gidecek arkadaslara simdiden iyi tatiller...

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Usta 7 aylik cocuk ile ne kadar gezilir. Zirt birt cocuk acikir, uykusu gelir, birsey anlamazki insan.

Genel olarak Roma ve Paris fiyat olarak bence cok pahali.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta 7 aylik cocuk ile ne kadar gezilir. Zirt birt cocuk acikir, uykusu gelir, birsey anlamazki insan.

Genel olarak Roma ve Paris fiyat olarak bence cok pahali.

Biz gecen sene Ocak‘ta, bizim oglan 7 aylikken Umre yaptik ve hic bir zorluk cekmedik cok sükür. Ancak 8 aylikdan sonra gitsek zor olurdu cünkü hareketlenmeye baslamisti iyice.

7 aylik cocuk normalde anne sütünden baska birsey yemez, arabasinda gezer ara sirada uyur, bezli oldugundan wc derdi de olmaz
    Konu hope41 tarafından (29 Mart 2018 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Tabiki zevkler farkli, ama bence yazik.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı SHARVELADZE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben gecen hafta 4 günlük roma tatilinden geldim, gidecek arkadaslara yardimci olmak icin bir kac bilgi ve deneyimlerimi sunayim:

-Esim ben ve henüz 7 Aylik cocugumuzla Merkeze yakin bir otel de konakladik (Via Nazionale Bulvarinda)
    -Haliyle cogu atraksiyonlar 5-10dk yürüme mesafesindeydi
    -Ilk gün Fiumcino Havaalanindan otobüsle Termini istasyonuna gectik ve Otele yerlestikten sonra Trevi cesmesi, Ispanyol Merdivenleri ve Pantheonu gezdik
    -Ikinci gün Piazza Venezia ve cevredeki eski kalintilarin yanindan Koloseuma yürüdük (iceri girmedik) ordan irmagin diger tarafina Trastevere bölgesine gecip yemek yiyip geri otele taksiyle döndük.
    -Ücüncü gün Vatikana gectik, sira cok ve havanin soguk oldugundan San Pietro meydanindan geri döndük, Sant Angelo kalesinin etrafindan, ve ayni ismi tasiyan köprüden gecip Campo de Fiori meydanina gecip yemek yedik, ordan Navona Meydanini turlayip, Pantheon, Trevi Cesmesindende gecip otele gectik.
    -dördüncü ve son gün sabah erkenden taksi ile havalimanina gectik.

-Kahvaltiyi otelde Italyan usulü Kruvazan, Nutella ve Kahveyle yaptik her sabah.
    -Yemek olarak yöresel Pizza ve Makarna cesitlerini yedik, güvenilir Türk Restoranlarina denk gelmedim pek.
    -Yemek ücretlerini, turistik merkezlerin disinda yedigimiz halde, ortalama 2 kisi 40-50€ ve fiyat kalite olarak pahali buldum.
    -Tatli olarak Ispanyol Merdivenleri yakininda Pompei Tiramisu`yu kesinlikle tavsiye ederim, alkolsüz ve bol cesit Tiramisu mevcut
    -Dondurma olarak Meshur Giolitti yi tavsiye ettiler Pantheon yakinlarinda, ben pek begenmedim acikcasi

Gidecek arkadaslara simdiden iyi tatiller...
    Sagol bilgilendirme icin.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki zevkler farkli, ama bence yazik.
    Elbette, herkesin durumu farkli. Birde cocuktan cocuga degisir tabi olay. Bizim Umre seyahattimiz cok rahatti ama bu demek degil ki kimse sorun yasamayacak. Italya turu yapmistik 4-5 sene önce, bizim cocuk yoktu ama bir arkadas esi ve 7 aylik cocuklarida vardi bizimle, en az 6-7 tane sehiri gezdik yani hergün yollarda ve biryerde oteldeydik o zamanda sorun yasamadik.

Hollanda da cok yere gittik, Belcika´da veya Almanya icinde, bizim ufaklikla su ana kadar hic sorunumuz olmadi gezerken, insallahda böyle devam eder diyeyim

Ama asil sorunlar tabi büyüyüp dillendiklerinde baslar orasini da sonraki yolculuklarda görücez artik

Üye
    Ettiği Teşekkür
    136
    Selam arkadasim biraz gec yazdim kusura bakma . Ben coleseum icine hic girmedim fazla merak etmedim ve önunde cok sira oluyor 2 saat kadar sirada beklemem diye ilgimi cekmedi...

Ama diger dedigin yyerler birbirine cok yakin spanische treppe mesela colesuma 500m ordan trive 1 km ve vatikanda asagi yukari 1,5 kadar biraz hizli yurursen her yeri kolay gezersin..

Orda hic buyuk bizim bildigimiz turk restaruntlari yok. Bi tane suriyeli var ama oda sehrin bayagi disinda kaliyor.sehir merkezinde 1-2 dönerci var..

Vatikan cevresi yemekler cok pahali colleseum ordaki maydanda daha ucuz

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Selam arkadasim biraz gec yazdim kusura bakma . Ben coleseum icine hic girmedim fazla merak etmedim ve önunde cok sira oluyor 2 saat kadar sirada beklemem diye ilgimi cekmedi...

Ama diger dedigin yyerler birbirine cok yakin spanische treppe mesela colesuma 500m ordan trive 1 km ve vatikanda asagi yukari 1,5 kadar biraz hizli yurursen her yeri kolay gezersin..

Orda hic buyuk bizim bildigimiz turk restaruntlari yok. Bi tane suriyeli var ama oda sehrin bayagi disinda kaliyor.sehir merkezinde 1-2 dönerci var..

Vatikan cevresi yemekler cok pahali colleseum ordaki maydanda daha ucuz

Ve aleyküm selam arkadasim, evet biraz gec oldu ama saglik olsun Dün döndük Roma´dan ve mesajini da dün aksam okudum.

Roma gercekten güzeldi, tabi zaman biraz dar ve cocuklu olunca bazi yerleri kisa gectik ama en önemli yerleri gördük diyebilirim. Vatikan'i gezdik Sali günü ve o gün yagmurlu ve serindi baya ama onun haricinde cok sicak olmasada hava iyiydi.

Colosseum'un icine de girdik, sonra Roma Forum'u gezdik. Roma pass oldugu icin sira genelde cok beklemedik. Vatikan'da icinde hizli gecis bileti almistik ve ayni sekilde hizli girdik. Güvenlik aramasi icin bazi yerlerde 5-10 dakika bekledik tabi ama orda herkes ayni sekilde bekliyor zaten. Cocuk arabasi olunca bazi yerlerde bizi daha da hizli aldilar iceri. Yemek icin birkac Türk yeri icin adres not etmistim ama sadece Termini civarindaki bir yerde Kumpir yedik. Onun haricinde yanimizda götürdügümüz seyler ile genelde Pizza yedik En güzel ve de ucuz pizzayi Napoli' de yedik, zaten ana vatanida orasiymis pizzanin.

Birde Roma' daki büyük camiyi ziyarate gittigimde ordaki yönetim toplantisi cikisina denk gelip Türk bir abi ile tanistim, onunda Döner yeri varmis Roma merkezde, kartini verdi beklerim dedi ama o gün biz Roma'dan ayrilip Napoli'ye gectik. Napoli'de bir gece kalip Pazar ve Pazartesi Amalfi civarini gezdik, acayip yerler süper gercektende, o daracik yollar, deniz ve doga manzaralari filan mükemmeldi. Pazartesi Pompei'e ugradik aksam üstü. Acikcasi ben cokta görmek istemiyordum girerken ama hanim istedigi icin girdik ama cidden cok etkilendim, tahminimden cok büyüktü ve hem zamandan dolayi hemde cocuk arabasi ile bazi yerlere zor girildiginden tamamini gezemedim. Son gece yine Roma'da kalip Sali günü döndük.
    Konu hope41 tarafından (18 Nisan 2018 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

29. 2 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)