Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2915 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oglani sunnet yaptircam ama

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Nekadar ödediniz acaba böblingen hastanedinde bizde yaptiracaz oglan 3 aylik

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye keno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    142
    47 mesaja 330 teşekkür aldı
    Alıntı Nenu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nekadar ödediniz acaba böblingen hastanedinde bizde yaptiracaz oglan 3 aylik
    cocuk doktorundan kagit alip hastaneye gidip kontrol icin termin alcaksiniz konrolden sonra bir termin daha ücretsiz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    12 mesaja 17 teşekkür aldı
    Merhaba Arkadaslar,

biz Stuttgart ta bir doktora sorduk 2 Cocuk icin (8 ve 5 yasinda) bizden 400er euro istiyorlar, yani 800 Euro!

Tanidiginiz veya yaptirdigiz baska doktor veya daha ucuz Sünnetci yokmu? Vallah Istanbula gidip orada yaptirmak bekli daha ucuza gelir :-))

Moderator garip_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    503
    286 mesaja 786 teşekkür aldı
    para vermene gerek yok cocuk dr konus bedava yaptirirsin ben 2 cocugumuda yaptirdim para vermeden.

6. 2 kişi garip_38 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    Vallah bizim Cocuk doktorun bu isi yapacagina hic inanmiyorum.... yasli alman kadini

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı djpascal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar,

biz Stuttgart ta bir doktora sorduk 2 Cocuk icin (8 ve 5 yasinda) bizden 400er euro istiyorlar, yani 800 Euro!

Tanidiginiz veya yaptirdigiz baska doktor veya daha ucuz Sünnetci yokmu? Vallah Istanbula gidip orada yaptirmak bekli daha ucuza gelir :-))
    usta bu Cerrahi bir is , Sonucu Bir Hayat Meselesi

tabiki bak fiyatlara etrafinda ,

ama ucuz olsun diye yavrularini köy berberine sünnet ettirecek degilsin

Istanbul niye olmasin ???

hem cocuklara degisiklik olur hem size hem Vatanlarinda Sünnet olurlar

bu isi yapan bir cok amatör sünnetci var piyasada

sen sen ol kendi Praxisi olan piyasada taninmis birisinden baska yere gitme

Cocuklarini ERKEK yapayam derken ucuz pesinde kosarak Erkeklikten yoksun etme

9. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    @TipiTip
    - Tabi Doktor olmasi mecur, zaten berbere, haciya-hocaya bu is icin gitmem zaten :-))
    - 800 Euro biraz pahali geldi bana.... o yüzden TR de yaptimayi (Klinik falan) o yüzden düsünüyorum...
    - Veya buralarda Türkdoktoru belki vardir yapar diye..

Benim Hanim doktora söylemis. Ama Dr. demiski Sünnete cocuklarinizin geregi yok :-(
    Konu Memoli1976x tarafından (13 Aralık 2017 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı garip_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para vermene gerek yok cocuk dr konus bedava yaptirirsin ben 2 cocugumuda yaptirdim para vermeden.
    cocuklarin erkekliginde bir sorun varsa ve bunu doktor belgelerse para ödemiyorsun

ama cocuklarin erkekliginde bir sorun yoksa cepten ödüyorsun

yada sahtekarlik yapan bir doktor bulup cocugun erkeliginde bir hastalik var diye rapor tutturacaksin

hatta bir cok doktor bu raporu para kazansin diye sessiz sedasiz doldurup göndiriyor sigortaya

ama degermi sahtekarlik yapmaya yaptirmaya herkes kendi karar versin

kimse kimsenin vicdan karekter meselesine karisamaz

12. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    mesela bizim buralarda bir Suriyeli Doktor var

30 yila yakin Sünnet yapiyor kendisi Chirurg 180-200 euro arasinda aliyordu

benim oglan 7 yil önce oldu süper gecti full narkoz o zaman 150 euroydu

girmemiz cikmamiz 1 saat sürmedi

not : isin ilginci , yarin tam 7 yil olucak :-)))
    Konu TipiTip tarafından (13 Aralık 2017 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir.

14. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    benim oğlan da iltihaplanmış ve şişmişti

Urologie doktoru bunu sünnet yapalım ileriki senelerde devamlı tekrarlar dedi

ve Urologie doktorunde narkoz ile yapıldı

bundan iki üç sene önce bu iş mahlkemelerde kadar gitti

ameliyat olan çocuğun ailesi sünneti doktoru yapan mahkemeye vermişti

hatta Alman kamuoyunda uzun süren tartışmalara yol acmıştı ve hatta Almanya da yasaklanması gündeme gelmişti

Yahudi lobisinin karşı çıkmasıyla yasak gündemden kalkmış sadece bu işin doktor kontrölünde olmasına karar verilmişti

O günden beri hastalık kasaları olaya biraz şüpheli bakıyorlar

hatta Medeni kanuna bir madde eklenmişti https://dejure.org/gesetze/BGB/1631d.html
    Konu hOrOz tarafından (13 Aralık 2017 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Herkese selamlar,Benim cocugu bilinen yollarla sevk ettirdim.Düsseldorf uni klinik'te sünnet oldu.Nasip buya Bir müslüman doktor sünnetini yapti cok memnun kaldik.Kinderklinik'te Chirug bu doktor,ismi de yanilmiyorsam ve dogru hatirliyorsam;Dr.Musallem idi.Allah kolayliklar versin hepimize....

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı sadece Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirlisi olsun, miniklerin erkeklige ilk adimlari, tebrikler.

acaba Hollanda icin tavsiyede bulunacaklariniz var mi?
    Den haag da bir klinik var Türk doktor tahminime göre 300 euro aliyor. Yalnız ziekenfonds felan soruyor.

19. Bahri üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Alıntı Labarnas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,Benim cocugu bilinen yollarla sevk ettirdim.Düsseldorf uni klinik'te sünnet oldu.Nasip buya Bir müslüman doktor sünnetini yapti cok memnun kaldik.Kinderklinik'te Chirug bu doktor,ismi de yanilmiyorsam ve dogru hatirliyorsam;Dr.Musallem idi.Allah kolayliklar versin hepimize....
    Slm,bütün masraflari sigorta AOK karsiladi.Ben herkese tam donanimli bir hastahane ya da Klinik'te yaptirmalarini tavsiye ederim.Eger Vollnarkose ile yapilacaksa,ne olur ne olmaz.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Ben gecen sene oglani hamburg da, Dr. med. Mustafa Yoldas hoca da sünnet ettirdim..
    Full narkos yapmadan ve fiyat 250€ du..
    Cok korkuyordum oglan agliyacak diye, ama bosuna korkmusum.. oglan hic fark etmedi bile.. cok iyi bir uzman!!!

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Sünneti ucuza getircem diye doktor doktor gezenlere sasiriyorum. 500 Euro'ya telefon alirken cok degil, eve digitürk alirken cok degil, cocugunu sünnetine gelince cok. Ya af buyurun, 200 Euro kar edecem diye torunundan vazgecemeyi göze alanlar var ya. Fiyata bakacagimiza, isin uzmani mi, kac kare kesmis simdiye kadar, ona bakmak lazim.

Bende oglani gecen yaz kestirdim. Üc yasindaydi. Bizim eve 500 metre uzaklikta kiliseye bagli bir cocuk ve kadin hastanesi var. Bende bebekken orda dogdum. Daha sonrada orda cocukken ameliyat oldum. Bizim oglanda orda dogdu. Adamlar hergün sünnet yapiyor. Cocuk doktoruna gittim sordum, Krankenkasse ödermi diye. Simdi kestirirsen öder dedi. Biraz daha beklersen, kendiliginden sorun düzelebilir ozaman ödemez dedi.

Lafin kisasi arkadaslar, korkacak birsey yok. Yeterki paraya bakmayin, yapan kisi ehli uzmanimi ona bakin. Ben özel muayene sünneti istemezdim. Hastanede yapmak bence daha iyi. Allah korusun bir acil durum olursa uzmanlar hemen yaninda. Özel muayenhanede birsey olsa ambulans ile acil acil hastene götürmeleri gerek. Buda zaman kaybi demek. Ondan sonra üc bes kurus kar edecem diye kendi kendinize vijdan azabi cekeceksiniz.

Hastande doktor kesis usullerini gösterdi. Yarim kesim falan var. Zaten kadin doktor önemli kelimeleri Türkce ögrenmis. Islam usülü istiyorsunuz demi diye sordu. Bizde evet dedik. Ona göre kestiler.

Kendimiz ödeseydik 500 Euro tutuyordu. Hic böyle konuda paraya bakmam. Önemli olan stressiz ve düzgün sünnet olmasi. Ben rezil olacagima, param rezil olsun. Her halta parayi buluyoruzda, sünnete gelince bagzilarin cimriligi tutuyor. Ama eve digiturk alirken herkesin eli bol.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (12 Ocak 2018 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

23. 3 kişi Gercekler 2.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Arkadaslar, ucuza getirecegim diye birsey söy konusu olamaz! Her insan ilk önce evladinin sagligini düsünür. Ancak su gercegide göz ardi etmemek gerekiyor. Mesela, Almanya´da sünnet ücretleri genel itibari ile 200-250 EUR arasinda degisir! Ancak bir doktor, kalkip senden 400-500 EUR istiyorsa, kimse kusura bakmasin resmen kazikdir bu!!!

Ben oglumu gecen sene Mannheim´da Filistin´li Urolog Dr. med. A. Barhoum yaptirdim... Ücret olarak 250,- EUR ödedim ve full narkoz yapmadan yapti. Inanin bana cok memnun kaldim. Oglum, 1 haftalikken danismaya gittik ve bana dedigi su sekilde idi:

Bir erkegin en iyi sünnet olma yasi 1 aylikken dir. Islam dünyasinda sünnet sadece Türkler´de 4-5-6 yaslarina kadar bekletilir. Diger milletlerin tamami dogumdan sonra 1-3 aylik zaman sarfinda sünnet yaptirir. Bu kadar erken yaptirmanin avantaji, bebek sadece anne sütü ictigi icin, idrari bir nebi ilac funksiyonu görüyor... Bende oglum 4 haftalik iken yaptirdim. Inanin bana sünnetten 4 gün sonra zannedersinki hicbirsey yapilmamis! O kadar cabuk iyilesti...

25. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, ucuza getirecegim diye birsey söy konusu olamaz! Her insan ilk önce evladinin sagligini düsünür. Ancak su gercegide göz ardi etmemek gerekiyor. Mesela, Almanya´da sünnet ücretleri genel itibari ile 200-250 EUR arasinda degisir! Ancak bir doktor, kalkip senden 400-500 EUR istiyorsa, kimse kusura bakmasin resmen kazikdir bu!!!

Ben oglumu gecen sene Mannheim´da Filistin´li Urolog Dr. med. A. Barhoum yaptirdim... Ücret olarak 250,- EUR ödedim ve full narkoz yapmadan yapti. Inanin bana cok memnun kaldim. Oglum, 1 haftalikken danismaya gittik ve bana dedigi su sekilde idi:

Bir erkegin en iyi sünnet olma yasi 1 aylikken dir. Islam dünyasinda sünnet sadece Türkler´de 4-5-6 yaslarina kadar bekletilir. Diger milletlerin tamami dogumdan sonra 1-3 aylik zaman sarfinda sünnet yaptirir. Bu kadar erken yaptirmanin avantaji, bebek sadece anne sütü ictigi icin, idrari bir nebi ilac funksiyonu görüyor... Bende oglum 4 haftalik iken yaptirdim. Inanin bana sünnetten 4 gün sonra zannedersinki hicbirsey yapilmamis! O kadar cabuk iyilesti...
    Evet haklisin dogunca yaptirmak en iyiyismis. Bizimde niyetimiz öyleydi ama dogumdan sonra hanimin ameliyat olmasi gerekti, onunla ugrastik ve sünnet ettiremedik bizim oglani. Sonra da izine gittik, Umre´ye gittik vs.. derken yaptiramadik

Simdi oglan 20 aylik. Hala bezleniyor aslinda ama hareketli oldugu icin lokal anestezi ile yapmak biraz zor olur gibi geliyor bize. Full narkoz zaten simdi kücük oldugundan olmaz. Senin oglan kac aylikti sünnet oldugunda?

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet haklisin dogunca yaptirmak en iyiyismis. Bizimde niyetimiz öyleydi ama dogumdan sonra hanimin ameliyat olmasi gerekti, onunla ugrastik ve sünnet ettiremedik bizim oglani. Sonra da izine gittik, Umre´ye gittik vs.. derken yaptiramadik

Simdi oglan 20 aylik. Hala bezleniyor aslinda ama hareketli oldugu icin lokal anestezi ile yapmak biraz zor olur gibi geliyor bize. Full narkoz zaten simdi kücük oldugundan olmaz. Senin oglan kac aylikti sünnet oldugunda?
    Buraya git benden selam söyle

Yapmadiysa Herne Wanne de 500 üzeri sünnet Rahat vardir

https://m.jameda.de/herne/aerzte/chi...ht/80067946_1/

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya git benden selam söyle

Yapmadiysa Herne Wanne de 500 üzeri sünnet Rahat vardir

https://m.jameda.de/herne/aerzte/chi...ht/80067946_1/

Nereli bu doktor? Ilk Issa Al Khouri sandim, bu da Wanne de Ürolog, birkez gitmistik ona oglan daha kücükken. Lokal anestezi ile mi yapiyor sünneti?
    Konu hope41 tarafından (18 Ocak 2018 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nereli bu doktor? Ilk Issa Al Khouri sandim, bu da Wanne de Ürolog, birkez gitmistik ona oglan daha kücükken. Lokal anestezi ile mi yapiyor sünneti?
    suriyeli

istedigin anasteziyi yapiyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)