Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2959 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emekli birinin Almanyada adres kaydi.

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    142 mesaja 341 teşekkür aldı
    Gercekler arkadasim öyle yasa, kanunlar cikariyorlarki bazi nedenleri zora kosarak insanlari mecburi birakiyorlar aslinda senin yazdiklarin yasalara göre uygun ve dogrudur katiliyorum. sende yetkili olarak bilmen gerekirki aurupada yillardir gurbette zor sartlar altinda calisarak emekliligini hak eden kisiler senin yazdigin gibi yasal yollardan bildirerek kesin dönüs yaptiginda 20% hatta bazilarin yazdiklari 30% kesilme oluyormus. anladigim kadari insanlarin yasal yollardan kesin dönüs yapmamalarinin sebebi bu olsa gerek. sahsi görüsüm emekli oldugumda nerede yasamak istiyorsam orada hayatima devam etmek isterim. ama bu avrupalilar yasa cikarak senin burada kalarak emekliligini kendi ülkelerinde biraktirmak istiyorlar. sence bu yasalar insanliga yakisirmi ? kendimden örnek verecek olursam yasim 50 ve 67 yasina kadar süresiz emekliyim biraz arastirma yaptim tabikine benimki baskalarinin yazmasindan dolayi bilgi ne kadar dogrudur bilemem aslinda cevabinida oldukca merak ediyorum. edilen bilgim yukarida yazdigim gibi kesin dönüs yapildiginda emekliligimden 30% kadar olan kesinti yetkili olarak bizleri aydinlatirsan sevinirim.

2. esmerkral üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)