Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3248 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Bu arada bize neredeyse bir sene olacak ve cok memnunuz ... ben , buradaki bazi standart kisitlamalarini göze alip da , bu sartlarda yasamaya katlanabilecek herkese tavsiye ederim ... Elbette almanyaya göre cok eksileri var fakat artilari da cok ... herkesin bunu kendince iyi tartmasi gerek. Sayet az bucuk türkiyenin artisi agir basiyorsa hesabinizda hic durmayin gelin derim . Ama tabiiki tedbirli gelin . Yani her an hersey olabilir , düsmez kalkmaz bir Allah ..tedbiri elden birakmamak lazim ..

2. 4 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    206 mesaja 534 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada bize neredeyse bir sene olacak ve cok memnunuz ... ben , buradaki bazi standart kisitlamalarini göze alip da , bu sartlarda yasamaya katlanabilecek herkese tavsiye ederim ... Elbette almanyaya göre cok eksileri var fakat artilari da cok ... herkesin bunu kendince iyi tartmasi gerek. Sayet az bucuk türkiyenin artisi agir basiyorsa hesabinizda hic durmayin gelin derim . Ama tabiiki tedbirli gelin . Yani her an hersey olabilir , düsmez kalkmaz bir Allah ..tedbiri elden birakmamak lazim ..
    Sen daha cicim ayindasin hele bir gec ..... ayina o zaman böyle konusmassin burada kesin dönüs hayal mi yoksa sona yaklasiyormuyuz diye konuyu acan bendim ve en hizli savunucusuydum 3 yildan beri türkiyede cok uzun kaldim ( ve insatla ugrastim daha dogrusu insanlarla ugrastim ) hic tanimadigim insanlarla nasil taklalar astiklarini nasil kelime oyunu yaptiklarini nasil din den bahsedip hirsizlik yaptiklarini para icin satamayacaklari hic bir sey olmadigini nasil lar okadar cok ki anlatmakla yetmez sende bizimle paylas diyordun hatirladin mi,ben sana su kadar söyleyim benim 3 yilda yasadigim belkit bir insan normal sartlarda 10 yilda ancak yasar
    türkiyede ,bir KERE AHLAK sorunu var herseyden önce ahlak ,etik degerler bes para bile etmiyor herkes yapmis oldugu ahlaksizlikla övünüyor ,tam ümidimi kaybederken tertemiz insanlarlada karsilastim ama oran cok düsük 100 kiside 2 kisiyi gecmiyor hem benim yasadigim yer genellikle insanlarin hayalindeki yasam yeriydi , Maddi sorunun bile olmazsa türkiye cok cok pahali bir tost 10 tl bir kumpir 15 tl zihniyet bozuk anliyormusun
    ama bana ne bunlardan ben kendime bakarim yada bende uyum saglarim diyorsan sorun yok malesef ben diyemiyorum ahlaksizliklari gördükce tiksiniyorum ,yalan dolan sadece sana bir seyler satacaklari lazim dünyanin en kibar insani oluyorlar hemen yemek icmek samimiyet olmazsa sen benim kim oldugumu biliyormusun mafyanin besinci kusagi güclüye gelince el öpüyorlar gücsüze gelince boyun kesiyorlar ortasi yok dostum iki ucta yasiyorlar ya en alt ya en yüksekte ve hepsi maskeli kisiliksiz kisileri oynuyorlar Bunu genelliyemeyiz ama cogunluk böyle malesef sende bir kac yil yasa bak bakalim neler yazacaksin benim cok milliyetci bir arkadasim var ben böyle deyince bana hep kizip elestiriyordu gecenlerde gördüm simdi senden daha cok tiksiniyorum yasadiklarimla diyor yani benden daha cok nefret ediyor ve bizler sahilde yasayan emekliler böyleysek calisanlari parasizlari garibanlari siz düsünün

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen daha cicim ayindasin hele bir gec ..... ayina o zaman böyle konusmassin burada kesin dönüs hayal mi yoksa sona yaklasiyormuyuz diye konuyu acan bendim ve en hizli savunucusuydum 3 yildan beri türkiyede cok uzun kaldim ( ve insatla ugrastim daha dogrusu insanlarla ugrastim ) hic tanimadigim insanlarla nasil taklalar astiklarini nasil kelime oyunu yaptiklarini nasil din den bahsedip hirsizlik yaptiklarini para icin satamayacaklari hic bir sey olmadigini nasil lar okadar cok ki anlatmakla yetmez sende bizimle paylas diyordun hatirladin mi,ben sana su kadar söyleyim benim 3 yilda yasadigim belkit bir insan normal sartlarda 10 yilda ancak yasar
    türkiyede ,bir KERE AHLAK sorunu var herseyden önce ahlak ,etik degerler bes para bile etmiyor herkes yapmis oldugu ahlaksizlikla övünüyor ,tam ümidimi kaybederken tertemiz insanlarlada karsilastim ama oran cok düsük 100 kiside 2 kisiyi gecmiyor hem benim yasadigim yer genellikle insanlarin hayalindeki yasam yeriydi , Maddi sorunun bile olmazsa türkiye cok cok pahali bir tost 10 tl bir kumpir 15 tl zihniyet bozuk anliyormusun
    ama bana ne bunlardan ben kendime bakarim yada bende uyum saglarim diyorsan sorun yok malesef ben diyemiyorum ahlaksizliklari gördükce tiksiniyorum ,yalan dolan sadece sana bir seyler satacaklari lazim dünyanin en kibar insani oluyorlar hemen yemek icmek samimiyet olmazsa sen benim kim oldugumu biliyormusun mafyanin besinci kusagi güclüye gelince el öpüyorlar gücsüze gelince boyun kesiyorlar ortasi yok dostum iki ucta yasiyorlar ya en alt ya en yüksekte ve hepsi maskeli kisiliksiz kisileri oynuyorlar Bunu genelliyemeyiz ama cogunluk böyle malesef sende bir kac yil yasa bak bakalim neler yazacaksin benim cok milliyetci bir arkadasim var ben böyle deyince bana hep kizip elestiriyordu gecenlerde gördüm simdi senden daha cok tiksiniyorum yasadiklarimla diyor yani benden daha cok nefret ediyor ve bizler sahilde yasayan emekliler böyleysek calisanlari parasizlari garibanlari siz düsünün
    yazını birkac defa okudum, bizlere öğüt verici icinden geleni ne yaşadıysan yazmışın...

Benim icin belki cok erken Emekliliği düşünüp Türkiyeye dönmek, daha önümde nerden baksan 8 senem var Türkiyede Emekli olabilmek icin..

İşyerinde 60 üzerinde cok Arkadaşım var Bunların Bana anlattıklarına göre durumları cok iyi bilmem 8 Kiracısından bahsedenler + paha bicilemez arsaları ne bileyim Duplex yazlıkları olanlar ve Bankada iyi parası olanlar, yani maddi durumu kesinlikle kötü değil. gel gelelim Almanyada kaliferi bile olmayan 54 metre kare yerde otururlar sıcak su icin iprikden su ısıtırlar, iş yerinde herhangi bir kriz konuşulsun genclerden fazla korkuyorlar yani anlayacağınız, Bunlar Türkiye'ye parasızlıktan mı korkuyor yada doyumsuzluktan mı..?

Böyleleri Almanyada cok var, inanın coğu ne parasını nede Emekliliğini yiyebildi.
    İn

6. 3 kişi Safak üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    206 mesaja 534 teşekkür aldı
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazını birkac defa okudum, bizlere öğüt verici icinden geleni ne yaşadıysan yazmışın...

Benim icin belki cok erken Emekliliği düşünüp Türkiyeye dönmek, daha önümde nerden baksan 8 senem var Türkiyede Emekli olabilmek icin..

İşyerinde 60 üzerinde cok Arkadaşım var Bunların Bana anlattıklarına göre durumları cok iyi bilmem 8 Kiracısından bahsedenler + paha bicilemez arsaları ne bileyim Duplex yazlıkları olanlar ve Bankada iyi parası olanlar, yani maddi durumu kesinlikle kötü değil. gel gelelim Almanyada kaliferi bile olmayan 54 metre kare yerde otururlar sıcak su icin iprikden su ısıtırlar, iş yerinde herhangi bir kriz konuşulsun genclerden fazla korkuyorlar yani anlayacağınız, Bunlar Türkiye'ye parasızlıktan mı korkuyor yada doyumsuzluktan mı..?

Böyleleri Almanyada cok var, inanın coğu ne parasını nede Emekliliğini yiyebildi.
    İn
    Ben dobra bir insanim Maskemdem kurtulmus kendini asmis bir insanim filozofun birisi söyle diyor her cocuk dünyaya kompleksle gelir kimki kompleksini asarsa özünü bulur ,onun icin mesele özünü bulmakta geciyor mesele Felsefe den geciyor ,benim de cok tanidiklarim var milyon € olani bile var ama paranin kölesi olmus gözü onun disinda hic bir deger görmüyor bilmiyor , görgü bilgi kültür felsefe onun icin hic bir deger degildir varsa para yoksa ( elbette parasiz olmuyor ) ama para tapilacak bir sey degil imkanlarin ve sartlarin ölcüsünde dünya degerlerini kesfedeceksin nimetlerden faydalanacaksin har vurup harman savirmayacaksin .

kesin dönüs yapmis olanlari cok arastiriyom genelde bazilari oynuyor ,pisman ama geri dönüs ü kabullenemiyor ,bazilari gercekten uyum saglamis hic zorlanmiyor, bazilarida maske takmis ortama göre konusuyor onun icin saglikli bir bilgi alamiyorsun ,adam öyle bir anlatiyor ki cennette yasiyor sanirsin birden agzindan kaciriyor imkanim olsa geri dönerim yada yeniden sifirdan baslamak bundan sonra zor diyorlar ama sen sen ol kesin dönme diyorlar cocunlugu bu insanlarin coguda ekonomik durumlari iyi olaya maddi olarak bakmiyorlar ,Türkiye cok güzel esi örnegi olmayan bir memleket ama insanina ne demeli sorun ülkede degil insanlarinda .

8. 3 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Arkadaslar bir de sunu eklemek istiyorum .. yukarda haveri arkadasimiz malesef kesin dönüs yapmis olanlardan tam bilgi alinamadigini söylüyor.. ?
    Belki de hakli bilemiyorum Fakat benim yerim belli yurdum belli.. Ankaraya yolu düsen gurbetci kardesim gelsin ziyaret etsin, karsilikli sohbet edelim..baksibn durumlara kendi gözleriyle görüp kendisi karar versin.. Her zaman elimden geldigince yardima hazirim bunu bilesiniz!

10. 3 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)