Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3199 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 141 ile 160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    xedox arkadasim sorunumuzda tam bu zaten yanlislikla degil okunmadigi okumadigin icin tesekur butonuna basmisin ben senin yazini okuyup bilerek tesekur butonuna bastim cocuklari dusunme konusu ben burdayim istesem bu gun gitme imkanimda var cocuklarimin birisi bitirdi birisi okuyor ben onlar okusun evlensin bilmem ne olsun donecem diye hic bir zaman dusunmedim onlarin cani SAG oldugu surece onlarin mutlulugu huzuru olacaksa isteyerek bilerek etopyaya bile gider orda seve seve yasarim ben onlari ayaklarinin uzerinde durdugu anda kacacak kendi keyfimi dusunecek kadar kendimi kaybetmedim.Elbetteki herkeze benim gibi dusunmek zorunda degil ben tam aksini soyluyorum kendinize iskence yapmayin colugunuzu cocugunuzuda toplayip bu hain cirkin adaletsiz ulkeyi terk edin turkiyeye dondugunuzde krallar gibi karsilanacak bugune kadar yasayamadiginiz adaleti duzeni saglik duzenini yasayacaksin.Sen bu kadar guzellikten cocuklarini neden mahrum birakmaya calisiyorsun?sayin arkadasim ulke ortami bu kadar guzelse o sefayi tek basinami yasamayi dusunuyorsun?neyse arkadasim saglik olsun diyorum hoscakal kendine iyi BAK.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Yaşım 29 almanya da doğdum büyüdüm eşim tükiye den buraya 4 sene önce buralara geldi alıştı.
    Ben hiç aklımın ucundan türkiye ye dönmeyi düşünmedim daki 3 ay önce sesimi kayıp edene kadar ilk kez bu kadar yakın birinin cenaze sinde oldum def edilirken ve hoca yıkarak yanında bulundun beni baya bi etkiledi 3 günlük dünya bugün varız yarın yokuz. Ezan sesinden mahrum kalıyoruz burda bayram desen bayram değil ramzan atmosferi bile bir başka türkiye de. almanya da çalışıp yılda bir kez izine gitmek için uğraşıyoruz. Ve ben kararım verdim türkiye dönüş yapmak istiyorum burdaki çevrem diyor sen yapamazsın edemezsin diye diyorum onlara burda kimim var benim bi ben birde eşim annem babam turkiyeden emekli onlaef 1-2 sene içinde gidecekler niçin durmalıyım burdaki??
    Türkiye de allaha şükür daire lerimiz var kira yada ev borcu derdim de olmayacak allahaima şükürler olsun.
    Ve almanya eski almanya değil çok değişti. Bende içimi birde buraya dokeyim dedim.

4. 4 kişi Suat61 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    "3 ay önce sesimi kayıp edene kadar ilk kez bu kadar yakın birinin cenaze sinde oldum"
    ba$in sagolsun arkadasim, e$inizimi kaybettiniz
    Allah sabirlar versin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "3 ay önce sesimi kayıp edene kadar ilk kez bu kadar yakın birinin cenaze sinde oldum"
    ba$in sagolsun arkadasim, e$inizimi kaybettiniz
    Allah sabirlar versin
    Dedemi yazacaktım yanlış olmuş

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Her dusunceye saygimiz vardir
    Konu kuckam tarafından (20 Mayıs 2017 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Alıntı kuckam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger kesin donusu afrikaya dusunmuyorsan Türkiye den bahsediyorum arkadasim daha bu hafta fazla uzaktan degil istanbulun gobeginden bahsediyorum mobesa cameralari kaydetmis iki motorsikletli karsi karsiya bir birlerine silahla yolun ortasinda ates ediyor hemen arkalarinda okul cocuklari var sonuc o cocuklardan birisi yaralandi motorsikletlinin biri oldu simdi bu tur olaylar gelismis havalarda ucan yere goge sigdiramadiginiz bir ulkeye yakisiyormu? her ulkede olabilir diyeceksin hangi ne tip ulkelerde olabilir onlarida yaz Boyle dusunursen.Gelismis iyi bir ulkede silah olayi cok cok nadir olan ulkedir ulkelerdir iyi bakin her gun baska silahli teror var halk arasinda trafikte kadinlara karsi Millet bir birine saldiriyor bunlar gelismis ilerlemis kulturlu bir ulkede olmaz olsada coook cok nadir olan olaylardir yanlismi? ne hikmetse baya dokunmus sana yazdiklarim icindeki duygukariu hala aciga cikaramiyorsun birak kendin ol bak hayatz guzel hele turkiyede cok daha guzel kal salincakla..
    ne hikmetse baya dokunmus sana yazdiklarim icindeki duygularini hala aciga cikaramiyorsun birak kendin ol bak hayat guzel hele turkiyede cok daha guzel kal salincakla..
    Konu kuckam tarafından (20 Mayıs 2017 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı kuckam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne hikmetse baya dokunmus sana yazdiklarim icindeki duygularini hala aciga cikaramiyorsun birak kendin ol bak hayat guzel hele turkiyede cok daha guzel kal salincakla..
    arkadasim sen sordugum sorulara cevap ver once.Turkiye guzelmi degilmi diye soru sormadim.Icimdeki gibi davrandigimdan soruyorum yukardaki sorularima cevap bekliyorum konuyu sapitmadan zaten cevap verirsen senin tarafsiz icinden geldigince cevap verdigine ina acagim.Turkiyedenmi bahsediyorsun demistinya yukarda tek tek sordum sende cevapla bu kadar duygularinda samimiysen kal saglicakla.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyeden mi katiliyorsun sen? almanyada saglik sigortasi niye bedava olsun?
    Amerikada yasiyorum ama bunu herkes bilir. Avrupada saglik sigortasi bedavadir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Arkadaslar birisi cevap verebilirmi?

Yukarida bir arkadas Almanyadaki hastanelerden ve saglik sisteminin pahaliligindan sikayet etmis. Bu beni cok sasirtiyor. Benim bildigim Avrupada saglik sigortasi devletin elinde ve bedava

Neden sikayet ediyorsunuz anlamadim

Tecrübeli Üye oemer45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    381
    139 mesaja 290 teşekkür aldı
    misterno kardeşim almanyada sağlık sigortası çalışmayanlara bedava çalışana malesef (noooooo) keşke senin dediğin gibi olsa bu sene 5 gün hastanede kaldım 70€ para ödedim çalışan olarak ve sağlık sigortası ödediğim halde elbetteki sigortalar devlet tarafından destekleniyor.

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    7
    53 mesaja 181 teşekkür aldı
    .....Almanyada yasiyorum 6 kilik bir ailem var ve heray yasal olarak saglik sigortasi kesiliyor(yaklasik 400euro) catir catir aliyorlar....Yilda yaklasik 900 euro'ya yakin aldigim ilaclara gebür ödüyorum,hastahane de kalinan hergün icin yaklasik 10 euro bedel ödeniyor,ailece gözlük kullanimi fazla.Ailemde 4 kisi gözlük kullaniyor daha gectigimiz hafta 4 yasindaki kizim icin 49 euro gölük bedeli ödedim,esim icin 270 eoru,oglum icin 420 euro(ha bu arada bu ödedigim gözlüklerin cerceveleri 0 euro olanlari sectigi halde),kizin disleri icin tel takma islemi yapildi su an tedavi sürüyor 980 euro ödedim,270 daha ödedim ve tedavi boyunca her 3 ayda bir 90 eoru daha kesilecek benzeri bir miktar ödemeyi oglum icinde yapmistim,kranken kase doktor raporuna göre belirli bir miktari tedavi basariya ulasti ise ödüyor lain 3-4 sene sürekli beden cikiyor..............daha yazayim su gözünü sevdigim sahlik masraflari bedava olan ülke hangisi ise oraya yerlesebilirim...Catiya yagan yagmura vergi alan bir memlekette saglik giderini bedava yaparmi bu masala inanan varmi ki anlatan olsun

14. 3 kişi xTARKANx üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar birisi cevap verebilirmi?

Yukarida bir arkadas Almanyadaki hastanelerden ve saglik sisteminin pahaliligindan sikayet etmis. Bu beni cok sasirtiyor. Benim bildigim Avrupada saglik sigortasi devletin elinde ve bedava

Neden sikayet ediyorsunuz anlamadim
    nerede bedava ?

Sağlık Sigortaları kanuni veya özel olanda var ama devletin elinde değil

Hastaneler Belediye, Özel, Üniversite veya Kilisilere ait ..

aldiğın maaşın %16 sı sağlık sigortasına kesiliyor

yazılan reçetede ilaç başına katkı payı 5 €

senede 28 gün hastane katkı payı ... günlük 10€

MRT randevusu beklersen 2-4 ay arası

Fiziyo Terapi reçete başına 10€

18 yasından küçükler ve Hamileler muaf

Kronik hastalağı olanlarda muaf

gözlük ve diş protez hepsi kendi cebinden
    Konu hOrOz tarafından (24 Mayıs 2017 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

16. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Oooooo..... Almanya ne kadar sosyal ve ucuz ülkeymis. Masallah masallah....peh peh...

Birde burda bazilari gelmis bana turkiyeyi elestiriyorlar. Elestirenlerin amaci esas Türkiye degil onlarin derdi baska. Zavallilar.

18. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye kadehte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,795
    339 mesaja 1,845 teşekkür aldı
    öncelikle herkese Selamlar,

sana da Selam, Selam Arkadasim.
    bu konu hakkindaki hemen hemen bütün yorumlari okudum.
    ve elestirenlerin de derdinin baska olmadigini sana söyleyebilirim.
    Tabii ki Almanyada yasamaya kimse can atmiyor. Ayni is kosullarimiz olsa cogumuz geri döneriz herhalde.
    Bir de Türkiyede hersey güllük gülistanlik degil.
    Gazeteden alinti
    Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun verilerine göre 2016’nın tamamında 101 bin 614 esnaf işyerinin kapısına kilit vurdu. Bu sayı 2015’te 97 bin 715 civarındaydı. Yılın son çeyreğinde her ay 10 bin esnaf kepenk kapattı.

- Eger canim Türkiyemizde yasamak istiyorsan, öncelikle nerede ve nasil yasayacagini belirlemen gerekir. ( Köy, kasaba veya sehir )
    - ikincisi orada kirada mi oturacaksin ? geriye dönmeyi göze aldiysan birikmis paran da olmasi lazim. Tabii calismadikca birikmis para hemen biter.
    - ücüncü ve en önemli konu, coluk cocuk ne olacak ? Zamanla oraya ayak uydursalarda, mutlu olabilecekler mi ?

Saygilar
    Konu kadehte tarafından (24 Mayıs 2017 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

20. 5 kişi kadehte üyemize teşekkür etti:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Gercekten pozitifte olsa negatifte olsa hepiniz ilgiye deger görüsler aciklamissiniz.Kirici olmadan seviyeli düsünceleri paylasmak cok güzel.Ülkesine dönmeyi kafasina koyan mutlaka döner.Sonucu ne olacak diye bakmaz.Zaten yazilanlarda kesin hükümlerle yazan arkadaslarin dahi kararsizlik icerisinde oldugunu görürsünüz.Eskiden yaslilar dönerdi,simdi ise gencler.23-27 yaslarindaki gencler Almanyada gecirdigi günlere yaniyor.TERCIH HERKESIN KENDINE AIT.Ama Türkiye de hersey iki köprüden ibaret degil,bunu yazmak mantiklida degil.Olsa olsa siyasi görüstür.Hepimiz degisik illere gidiyor,yollari yerlesim düzeni parklari degismeyen bir il varmi?Elinizi vicdaniniza koyun ve Türkiye gercegini iyi görün.Görmezsenizde caniniz sag olsun.

22. 3 kişi TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Turkiyeden yurtdisina goc eden ve etmek isteyenlerin sayisinda patlama yasaniyor

Ozellikle egitimli kesimde bu daha yogun goruluyor. Basinda bunun hakkinda yazilar yaziyor asagida okuyabilirsiniz. Ozellikle Almanya ya ve AB nin obur ulkelerine goc etme istegi cok fazla

Buyrun linki veriyorum

https://www.bloomberg.com/politics/a...e-shows-no-end

Hal boyleyken bu forumda TR ye kesin donus konusulmasi bana cok komik geliyor. Sizler Avrupa dan kacmaya calisiyorsunuz onlar Turkiyeden kacmaya calisiyor, cok komik

24. 2 kişi misterno üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    144 mesaja 324 teşekkür aldı
    Arkadaslar burda Türkiye'ye dönüp orada yasyanlar,orada ki yasamlarindan örnekler veriyor.
    Bunu siyasetlestirip Türkiyede yasanmaz, herkes kacmak istiyor olayina neden ceviriyorunuz ki?
    Siz istemiyorsaniz gitmeyin sizi kimse zorlamiyor.
    Ama benim gibi yakinda dönmek isteyen kisilere bir nevi burada yazilanlar bir kaynak olusturuyor.
    Türkiyeye dönmek isteyen zaten herseyi göz önüne aliyor demektir,acisiyla tatlisiyla.

Sanki Türkiye cok kötüde Avrupa cok mu iyi?
    - Hergün irkcilik artiyor.
    - Ev kiralari almis basini gidiyor
    - Devamli 3.sinif vatandassin ne yaparsan yap.
    - Isten eve evden ise, hic bir sosyal hayat yok, sadece es dost bulusmalari haric.
    - Hangi birimiz Kültür, sanat, edebiyat etkinliklerinde almanlarla sosyallasiyoruz? Onlarin bu etkinliklerine katiliyoruz?? Cevap Hic birimiz.

Ama Türkiyede hic yoktan Belediyeler kültür etkinlikleri (kitap sergileri, sinema etkinlikleri, tiyatro veya Konserler) sergiliyor,onlara katiilabiliriz cünkü kendi ana dilimiz. Anlamadim , bilmedim yok.
    Ben antalyaliyim ve Antalyada inanin bir cok etkinligin yapildigini görüyoum ve katilmak cok güzel oluyor.
    Ama Burda katilamiyorum, olmuyor. Bir zaman el vermiyor devamli is, iki cogunu anlamiyorum, üc yabanci oldugumu hissediyrum zevk vermiyor.
    Konu Haziran tarafından (24 Ekim 2018 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.

27. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    [QUOTE=Haziran;242574]Arkadaslar burda Türkiye'ye dönüp orada yasyanlar,orada ki yasamlarindan örnekler veriyor.
    Bunu siyasetlestirip Türkiyede yasanmaz, herkes kacmak istiyor olayina neden ceviriyorunuz ki?
    Siz istemiyorsaniz gitmeyin sizi kimse zorlamiyor.
    Ama benim gibi yakinda dönmek isteyen kisilere bir nevi burada yazilanlar bir kaynak olusturuyor.
    Türkiyeye dönmek isteyen zaten herseyi göz önüne aliyor demektir,acisiyla tatlisiyla.

Sanki Türkiye cok kötüde Avrupa cok mu iyi?
    - Hergün irkcilik artiyor.
    - Ev kiralari almis basini gidiyor
    - Devamli 3.sinif vatandassin ne yaparsan yap.
    - Isten eve evden ise, hic bir sosyal hayat yok, sadece es dost bulusmalari haric.
    - Hangi birimiz Kültür, sanat, edebiyat etkinliklerinde almanlarla sosyallasiyoruz? Onlarin bu etkinliklerine katiliyoruz?? Cevap Hic birimiz.

Ama Türkiyede hic yoktan Belediyeler kültür etkinlikleri (kitap sergileri, sinema etkinlikleri, tiyatro veya Konserler) sergiliyor,onlara katiilabiliriz cünkü kendi ana dilimiz. Anlamadim , bilmedim yok.
    Ben antalyaliyim ve Antalyada inanin bir cok etkinligin yapildigini görüyoum ve katilmak cok güzel oluyor.
    Ama Burda katilamiyorum, olmuyor. Bir zaman el vermiyor devamli is, iki cogunu anlamiyorum, üc yabanci oldugumu hissediyrum zevk vermiyor.[/QUOTE
    o konualrda haklsiin ama haberleri acip bakinca insanin dönesi gelmyior her gun bir vahsilik.ne bir hak var ne bir hukuk.kimse kiseye saygi yok.en azindan Burda medenilik saygi var. benim genel düsüncem turkiyede yadsma k tabiki güzel ama insanlarin saygisi yok.her an icin basina birsey gelecek diye korkyuor insan

29. akdenizli33 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bide Türkiyedeki Akrabalardan kazik yemesek daha iyi olacak ama ne yapalim jargon öyle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)