Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3250 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasi hakkinda

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı delitürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sgk tarafindan bana 54000 YTL borc tahakkuk ettirildi ve ben bunun 30000 YTL sini ödedim,,Emekli olmamamada henuz 4 sene var ben heryil bir miktar prim ödemek istiyorum ödeyecegim her prim icin yeniden mi basvuru yapmam gerek yoksa Herhangi bir Bankadan TC numaram ile yurtdisi borclanmasi diye parayi yatirip ogunku kur uzerinden hesapmi yapacaklar..tskler
    delitürk,her borclanma icin dilekce (yurtdisi borclanma dilekcesi) ile talepde bulunmaniz gerekli.

2. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaslar sgk tarafindan bana 54000 YTL borc tahakkuk ettirildi ve ben bunun 30000 YTL sini ödedim,,Emekli olmamamada henuz 4 sene var ben heryil bir miktar prim ödemek istiyorum ödeyecegim her prim icin yeniden mi basvuru yapmam gerek yoksa Herhangi bir Bankadan TC numaram ile yurtdisi borclanmasi diye parayi yatirip ogunku kur uzerinden hesapmi yapacaklar..tskler delitürk arkadasin dediklerine ek olarak.her basvurunuzda ücretlendirme o günün veya o senenin ücretlendirimesinden hesaplanir.

5. asilkan53 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı asilkan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sgk tarafindan bana 54000 YTL borc tahakkuk ettirildi ve ben bunun 30000 YTL sini ödedim,,Emekli olmamamada henuz 4 sene var ben heryil bir miktar prim ödemek istiyorum ödeyecegim her prim icin yeniden mi basvuru yapmam gerek yoksa Herhangi bir Bankadan TC numaram ile yurtdisi borclanmasi diye parayi yatirip ogunku kur uzerinden hesapmi yapacaklar..tskler delitürk arkadasin dediklerine ek olarak.her basvurunuzda ücretlendirme o günün veya o senenin ücretlendirimesinden hesaplanir.

Her borclanma icin ayri ayri dilekce vermeniz gerekir,e sifreniz varsa bakin sgk.sizi hangi tarihler arasi borclandirmis en son tarihten sonra tarih belirterek borclanma yapabilirsiniz veya sgk.muna telefon acin en son borclanma tarihini sorun,borclanmada o günkü tarih günlük prim tutari gecerlidir.

7. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Merhaba Karedeniz Kardes

Benim Hanimin TC Vatandasi, Dogum Tarihi 01.05.1974, Almanyaya Agustos 1990 da isci Ailesi olarak geldi (Ev Hanimi)
    29.06.1991 de Cocugumuz dogdu.

Benim Hanim SGK dan kac yasinda Emekli olabilir?
    Kac gün ve nekadar Miktar ödenecek?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

Saygilar
    abbas2006

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı abbas2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Karedeniz Kardes

Benim Hanimin TC Vatandasi, Dogum Tarihi 01.05.1974, Almanyaya Agustos 1990 da isci Ailesi olarak geldi (Ev Hanimi)
    29.06.1991 de Cocugumuz dogdu.

Benim Hanim SGK dan kac yasinda Emekli olabilir?
    Kac gün ve nekadar Miktar ödenecek?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

Saygilar
    abbas2006

abbas2006,esinizin Almanya'da cocuk yetistirme süresine dayali olarak 01.05.1992 tarihi (18 yasi baz alinarak) ,48 yas 5525 günle normal emeklilik 3600 gün 54 yasi olarakda yaslilik emekligine sahip.
    Esiniz Türkiye'de ssk.calismasi yapip yurtdisi borclanmasi sonrasi borclanir,yurtdisinda cocuklardan dolayi devlet 1992 tarihi önce icin bir yil sonrasi icin üc yil emekli kasasina emeklilik icin prim ödemekte,esiniz icin ödenen prim tarihini Türkiye'de calismaya baslama tarihi olarak yurtdisi borclanmasi yapip kalan günleride ev hanimi olarak borclanabilirsiniz,belge olarak,rentenversicherungsverlauf ve meldebescheinigung (meldebescheinigung Türkceye cevrilmeli). Yurtdisi borclanma dilekcesinde,calisilmis ve ev hanimi süreleri isaretlenmeli.
    Bu gün icin günlük prim tutari 17,56TL. olup 01.07.2016 tarihinden sonra %5 zamli oluyor senede iki kez olmak üzere, misal 17,56X5525=97,019TL.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Karadeniz, 1992'den önce dogan cocuklar icin 01.07.2014'den bu yana 1 yil degil 2 yil sayiliyor artik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)