Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2952 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden borclanma emeklilik

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı er4711 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.
    Yasim 58 , 41 seneden beri almanyada calistim. Mart 2017 emeklilige cikacagim. Türkiyede bir kac gün calistim. Yani SSK da kayitliyim. Simdi türkiyeden emekli olmak istiyorum. Kütügüm Afyona bagli.
    1 / Bu islemi afyonda kendim halledebilirmiyim yoksa bir avukat mi tutmak gerekir. sözde avukat ayligmi daha uygun cikartirmis .Dogru mu ?
    2 / Kac Euro ödemem gerekir ve ne kadar emeklilik maasi alabilirim. Bana detayli bilgi verebirirmisiniz ?
    3 / Esim 5 sene evvel kanserden öldü. Ben de ölürsem ne olur. 22 ve 27 yaslarinda bir kiz bir erkek cocuklarim var.
    4 / emekli maasimi almanyaya havale ettirebilirmiyim ?
    5 /Bu isleri frankfurtdan yani türkiyeye gitmeden halledebilrmiyimi ?

Simdiden yardimci olan arkadaslara cok tesekkür ediyorum.

Allaha emanet olun
    er4711,yukarida arkadaslar bir takim bilgiler vermis bende ilave olarak dikkat etmeniz gereken hususlari belirteyim,
    Almanya'da ilk calismaya basladiginiz 8.9.1976 tarihinden önce ise calisma tarihi sonrasi ise 18 yasini baz alarak 3600 gün hesaplayin,
    Islerinizi Türkiye'ye gitmeden yapabilirsiniz,internetten yurtdisi borclanma dilekcesini indirin,en önemli kismi 11 madde ise baslama tarihi,misal 1.1.1978 ile 1.1.1990 tarihler arasi 3600 gün borclanma yapilmasi.
    Bu gün icin günlük prim tutari 17,58TL. misal,17,58X3600=63,288TL. ödenecek miktar.

gerekli belge,rentenversicherungsverlauf,Türkiye'de calisma yaptiginiz tarih öncesi ve sonrasi pasaportdaki giris cikis tarihlerinin bulundugu sayfanin fotokopisi.
    Bagli bulundugunuz sgk.mu il müdürlügüne posta ile gönderin yeterli

2. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)