Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2953 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden borclanma emeklilik

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı kurtun58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    benim sorum ben 46 yasindayim ve 1993 yilinda türkiyede baslangic tarihim ve 600 gün calismisligim var 2007 yilindan beride almanyada calisiyorum.karadeniz abinin tavsiyesiyle 57 yas ve 3600 günden emekli olmak istiyom.simdi konsolosluk üzerinden sivas ssk ya basvurmak ve bir miktarini ödemek istiyom.formda alt ve üst sinir var ücrette birde kendimizin belirleyecegimiz bosluk biarkmislar.simdi alt sinirdan ödesem 17,58 den ne kadar emekli alirim.veya ne kadar ödememi tavsiye edersiniz .üst sinirda cok .birde ödeme siniri varmi mesala istesem 500 gün bir seferde ödeyebilirmiyim
    saygilar
    kurtun59 günlük prim borclanma alt siniri 17,57, üst sinir 6,5 kati olan 114,19 TL olsada üst sinirdan borclanarak emeklilik basvurusu yapmaniz normal alabileceginiz ayligin 6,5 misline esit olmayacak hatta 2 kati bile olmayacaktir, tam olarak nekadar aylik alabileceginiz konusunda birsey söyleyemesemde kimi uzmanlarin alt sinirla üst sinir arasinda sadece 300-400 TL ye kadar fark oldugunu söylediklerini hatirliyorum bu durumda degermi degmezmi herkes kendi karar vermelidir.

2. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)