Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2919 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Android Auto Radio DVD kullanan varmi?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Android Auto Radio DVD kullanan varmi?

Yeni cikan Android autoradio sistemlerinden alan arkadaslar tecrübelerini paylasabilir mi? Navi, DVD, TV, CD, Blotooth, GPS, Wlan felan hepsi olanindan.

2. Sponsor Reklam
    Üye 7minareli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Krefeld NRW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    10
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    Ben gecen sen Benim VW EOS bir tane aldim 8"" cok menmumum android 4,4 var simdilerde 5,1 var benimki o zamanlar en ugun olani 8 Gby di simdi 16 gby olanlari var 8Gby zatn yetmiyor. alirsan 16 gby olsun. simdi diyeceksinki 32gb hafiza karti takarim , hafiza karti ile interne hafuza karti ayni islemi görmüyor. En basiti tomtom Go kayit yapinca 8 gby hafiza doluyor. Tabiki bazi programlarda kayit yaparsin ben mesela whatsap kayit yaptim 2 Kamera taktim türkiyeden bazi arkadasla araba süreken görüntülü sohbet sohbet ediyorum kamerayi cevirip gittigim yerleri gösteriyorum. Ben cok menmunun herkese tafsiye ederim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    selamlar,

ben de yaklasik 2 aydir benim golf 5'te 9 zoll android auto radio kullaniyorum, ve cok memnunum. 7minareli arkadasin dedigi gibi cok amacli kullanilabiliyor. tipki android tablet gibi.. hersey yükleyebiliyorsun. hatta al bir surfstick, tak simkart.. bagla onu da usb kanallardan birine.. al sana sürekli internet.. yükle blitzer.de : ))

benim eski wince'li 8zoll naviyi 150€ sattim, bunu 270€'ya aldim ebayden. android 5.1 olani tercih etmekte fayda var..

siddetle tavsiye ederim..

5. chutluck üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye 66bozo66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    27 mesaja 47 teşekkür aldı
    chutluck arkadas bande almayi düsünüyorum önceki arabamda winCE sistemi vardi etrafimda ki lerede bende android sistemli radiyo tavsiye ettim. komsumda iki senedir kulaniyor. bende suan vw passat da rns 510 var, gayet güzel ama teknoloji merakim var, cocuklar icin kopfstützen dvd player var bunlari hepsini bir baglamak istiyorum. senin almis oldugun 9 zolluk radio sanederim ki tuslar (knöpfe) yoktur. hangi saticidan aldin radyonu. ben suan sunlari takip ediyorum

http://www.ebay.de/itm/272555424368?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.de/itm/272501927709?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.de/itm/192127921609?...%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.de/itm/311642389360?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

ebayden radio almak isteyenlere tavsiyem almadan önce saticiya email yollayin ürünün cok hosunuza gittigini ve iki radio arasinda kaldiginizi söyleyin. fiyat olarak birsey yapabilirmisiniz diye soruncu cogu fiyatda azda olsun indirim yapiyorlar ))

7. 2 kişi 66bozo66 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    7minareli kardes nasil bir kamera taktin? araba icin mi aldin yoksa baska agleti AV girisine takarak mi görüntülü yapiyorsun???
    Konu 66bozo66 tarafından (07 Nisan 2017 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

9. 66bozo66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Alıntı 66bozo66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cologne kardes nasil bir kamera taktin? araba icin mi aldin yoksa baska agleti AV girisine takarak mi görüntülü yapiyorsun???
    http://www.ebay.de/itm/2-x-9-Zoll-Au...EAAOSw4CFYy0Ss

http://www.ebay.de/itm/170-Ruckfahrk...AAAOSwXeJYLU2y

http://www.ebay.de/itm/7-Android-5-1...3D112213808412

Arkadaslar benim aldigim Ürünler bunlardi. Bir adet Android multimedia system bununla dvd, cd, ve sd kart ile video izleyip muzik dinleyebiliyorsun. Ben 64 gb micro Sd kart almistim icine onlarca cocuk filmi ve yüzlerce müzik felan yükledim ayrica Kopfsütze ler ile baglanabiliyor izine gidip gelirken cocuklar icin öyle iyi bir sey oldu ki sormayin gitsin. hersene cocuklar yolda cok kafami agritiyorlardi, ne zaman gelicez, yorulduk, langweilig gibi söylenip duruyorlardi, gecen sene hic sesleri cikmadi. Inferot kulakliklarida var bu cihazin onlar cocuk filmi izlerken ben önde müzik dinledim, youtube bakarak sürdüm. Tabii gözüm yoldaydi vieo yu ve filmleri sadece staularda felan actim.
    Ayrica 16 gb lik bir karta da Tomtom navi programini yükledim navigation u tüm izin boyunca kullanabiliyorsun. Sagolsun bu board da Garaveli usta var O Tom Tom navi paylasmisti onu buradan indirip yükledim.

Bunun haricinde Android ne varsa internetten indirip yükleyebiliyorsun, Turkuoe, Blitzer, Google earth, Yotube gibi bircok prograqm indirdim gerektiginde kullaniyorum.
    Iki tane Mikro SD kart girisi var, birisini sadece Navigation icin digerini ise Programlar, Müzik ve Filmler gibi diger seyler icin kullaniyorsun.

Kopfsütze lere gelince onlari 9 zoll almistim. Iki tane Inferot kulakliklari, iki tane joystik, iki tane Fernbedinung vardi. Icinde basit dos tütü oyunlarin yüklü oldugu bir de Cd vardi. Ayrica SD kart girisi ve CD , DVD girisi de vardi. Isterse iki cocuk ayri ayri, isterse ikisi ayni anda ayni oyunu oynayip yada filmi izleyebiliyorlar yada Öndeki Android Multimedia cihazdan acarsan tüm aranba ayni filmi yada müzügi izleyebiliyor.

Rückfahr kameraya gelince geri vitese takinca otamatik öndeki Android Multimedia dan acciliyor ve yaklastigin mesafeyi felan cok iyi gösteriyor. Ayrica gece görüs özelligi de var.

Bunlarin hepsine harcadigim para,
    1- 1 x Android Multimedia 300 euro
    2- 2x 9 zoll Kopfsütze 180 euro
    3- 1 x Rückfahr kamera 30 euro idi.
    4- 1x 64 gb micro Sd karti 20 Euro (Film, Müzik ve Programlar icin)
    5- 1x 16 gb micro sd karti 8 Euro (Navigation icin)

Montaj ücreti olarak ta toplamda sagi yukari 100 euro harcamisimdir..

Suana kadar gercekten cok cok memnun kaldim. Her arabada , özellikle izne gideceklerde mutlaka olmasi gerek. Zaten suan da fiyatlari biraz daha düsmüs durum da.
    Konu Cologne tarafından (07 Nisan 2017 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.

11. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Ayrica Benim telefonla Blotooth ile baglaniyor arabaya bindigim zaman telefonun Blotooth unu aciyorum otomatikman Android multimedia ya baglaniyor ve polise yakalanacagim korkusu olmadan Freiscprech cihazi olarak kullaniyorum. Sadece birkere telefonla arabadaki Multimedia cihazini birbirine tanitman yeterli..

Birde sunu eklemek istiyorum, sahsi fikrim olarak, arkadaslar Iphone denen kazik firmaya o kadar para verip hicbirsey yapamiyorsunuz, Android de sinirsiz kullanim olanaklari varken kendinizi IOS denen illete mahkum etmeyin. paranizla rezil olmayin..

Selamlar

13. 5 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    cologne kardes bende sana katiliyorum iki kere tr ye arabayla gittim cocuklar (o zamanlari 3 ve 5 yalarda) icin süper arka koltukda DVD ekraninn olmasi. Benim merak ettigim konu ise, iki sene önce komsuma android sitemi tavisye ederken cogu saticilarin sayfalarinda DUAL Mode yani önde radioda misal navigation calisirken arka da ki DVD ekranlarinda filim bakila biliniyordu. Simdi ki angebotlarda böyle birsey cok nadir gördüm. Bu mevzuyu sen hic kulandin mi?

ayrica dedigim gibi benim vw passat im da original navi radio var. bu gps baglantisini yeni android aglentine bagliya bilirmiyim. gördügüm kadariyla adapter lazim bunun gibi

http://www.ebay.de/itm/281642548791?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

bu yönden tercubesi olan var mi

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    cologne kardes bende sana katiliyorum iki kere tr ye arabayla gittim cocuklar (o zamanlari 3 ve 5 yalarda) icin süper arka koltukda DVD ekraninn olmasi. Benim merak ettigim konu ise, iki sene önce komsuma android sitemi tavisye ederken cogu saticilarin sayfalarinda DUAL Mode yani önde radioda misal navigation calisirken arka da ki DVD ekranlarinda filim bakila biliniyordu. Simdi ki angebotlarda böyle birsey cok nadir gördüm. Bu mevzuyu sen hic kulandin mi?

ayrica dedigim gibi benim vw passat im da original navi radio var. bu gps baglantisini yeni android aglentine bagliya bilirmiyim. gördügüm kadariyla adapter lazim bunun gibi

http://www.ebay.de/itm/281642548791?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Benim alldigim cihaz da öndeki Multimedia cihaza bir CD veya DVD tadiginda istersen eger arkadaki Kopfsütze lerden de ayni film, müzik vs. izlenebiliyor. Ama ayni sey Micro sd kart daki film ve müziklerde olmuyor yada ben yapamadim.

Navi olayina gelince, mesela Öndeki cihaza bir film DVD si koydun ve film oynamaya basladi, önde sen, arkada cocuklar da izliyor diyelim. Ayni anda navi yi baslattiginda film kapanmiyor sadece navi seni sesli olarak yönlendiriyor, yada öndeki cihazda navi acik oluyor arkadaki kopfsützelerde cocujklar film izlemeye devam ediyor.
    Konu Cologne tarafından (08 Nisan 2017 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.

16. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,414 mesaja 9,722 teşekkür aldı

orginal GPS bağlantısı olmuyor yanında GPS maus geliyor opnnuda Kokpite gizleyebilirsen görünmüyor
    VW Golf ta camın önünde hava izgarasının altına oraya saklamıştım

bende aldım memnun kalmadadım geri gönderdim

bende RNS 310 var aynı ses kalitesini vermiyordu o yüzden geri verdim

18. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 755 teşekkür aldı
    @Cologne ark. arka kamera (plaka cercevesine takilan) kaca taktirdin, veya takmasi basitmi? Benim arka camlar siyah, geceleri bisey görünmüyo, iman gücüyle park ediyom, Android multimedya sistem var, kamera kafama yatti..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Alıntı -¬=©ÄÑåVã®=¬- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Cologne ark. arka kamera (plaka cercevesine takilan) kaca taktirdin, veya takmasi basitmi? Benim arka camlar siyah, geceleri bisey görünmüyo, iman gücüyle park ediyom, Android multimedya sistem var, kamera kafama yatti..
    Usta, gecen sene izine gitmeden önce burada taktirmak istemistim, montaj ücreti olarak 150 euro istediler.Bayagi isciligi var, taa arkadan öne kadar kablo felan cekiyorlar. Ben de izine giderken yanimda götürdüm, Türkiye de cok iyi Oto elektirikcisi bir abimiz vardi ona montajini yaptirdim 30 tl aldi sagolsun. Rückfahr kamera gercekten cok ise yariyor. Tavsiye ederim.

21. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 755 teşekkür aldı
    montaj ücreti olarak 150 euro istediler
    yaw ben o paraya taseron firmadan muavin alirim
    Neyse memlekete götürürüz bizde.

23. -¬=©ÄÑåVã®=¬- üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    horoz kardes cevabin icin tskler, alacagim radio nun gps ile originalin olmadigini biliyorum, sen galiba onu kasetin olmuyor diye. yukardaki saticiya mail attim bakalim cevap ne gelecek. hangi radioyu alacagima karar verince yazarim buraya eger o zamana kadar cevap gelmezse.

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    arabadan arabaya degisiyor bu is icin ilk önce istek lazim ve araban hakkinda internet de arastir. ben 5-6 sene önce renault megan a kendim taktim. o plakali kamerada ikitane kablo vardir biri video cikisi digeri ceyran kablosu.

1. bu ceyran kablosunu arabanin geri fitese atinca geri fites lambasina baglican. kisacasi geri fitese atinca otomatik olarak kamaraya ceyran gitmis oluyor.
    2. radiodan av out yani av cikisindan arka plakaya kadar video (sari chinch) cekmen lazim. limosine arabalarda nasil bilmiyorum ama kombi araclarda bence o kadar zor degil. biraz kendine güven ve merak varsa bence cogunuz yapabilirsiniz. tabi tr ye gidecek varsa güvendigi yere uygun fiyatada yapa bilir. burda bu kadar para vermeyin derim

Kendiniz yapacak olucaksaniz iki sey önemli blendeleri / plastikleri cekerken dikkatli cikartin cogunda tirnak var o tirnaklar kirininca geri takinca tutmaz ve plastik dichtung olan yerleride iyice kapatin yagmurlu havalarda su sizmasi olabilir. umarim azda olsa yardimci olabildim.

26. 66bozo66 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Yillardir aracimda DvD sistemleri kullanirim. Ebayden ucuza alinanlari tavsiye etmem, edenide dinlemem. Ne ses kalitesi ne radio kalitesi var.
    Uygun ve parasini hakeden bence Dynavin N6 .Son sattigim Golf6 taktirmisdim zamaninda. Bircok arac icin var. 64Gbyt SD karte takin + Mirrorbox ve güle güle kullanin.Filim /Navi / internet / Youtube Facebook vs vs....

http://www.car-akustik.de/Slider_Unt...ynavin-N6.html
    Konu El_Diablo tarafından (13 Nisan 2017 Saat 08:36 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    Uzun aramalar ve takipler sonra sonunda birini siparis verdim. radyo dün elime gecti ve 15dk icinde eski radio cikartim tüm kablolari takip islem bitti.

1. original vw gps navigationunu kulana biliyorum bunun icin ebayden adapter aldim. avantajim radio ile birlikte gelen gps alicisini yeniden arabaya baglamama gerek kalmadi
    2. istedigim navigationu (igo, navigon) yükleyip radioyu wlan ila baglayip haritalarini indirdim ve güzel calisiyor
    3. videolar DVD formatinda veyada MP4, DIVIX, AVI olarak SD Karttan veya USB kablo üzerine sorunsuz süper calisiyor
    4. MP3 Dosya veya Musikclipler süper calisiyor
    5. Radio FM lerdede cekim iyi (genelde dinledigim birtane alman bigfm radio dinliyorum) diger FM Kanlar nasil birsey diyemem.
    6. Handy ile Radio ayarlar yailinca Telefonlistesini aktarip kisileri aramasi süper. extra mikrofon paketin icinde vardi, ama radionun icinde ki mikrofon bile yeterli oldu bende
    7. telefonda ki musikleride dinleme imkani var
    8. CAN - BUS baglantisinida sagladigi icin direksonda ki tuslar ile radioyu sesini ve gelen telefon aramalarini bir tus ile acip kapatma imkanim var
    9. Android Sistemi oldugu icin cok birsey demeye gerek yok internetden indir istedigini yükle islem tamam

Bu hafta sonu imkanim olursa Kopfstützelerde ki Ekranlari radio ile baglicam. Ayrica Kennzeichen Rückfahrkamera ile OBD2 siparis verdim onlarida baglicam.

El_Diablo arkadas senin yasamis oldugun tercübe yalandir demem ve diyemem. Kötü cikan agletlerde var, ama pahali = kaliteli anlamina gelmez. Yasamadan tercübe olmaz, ama geneline bakilirsa bugünkü elektroniklerde 99% cinden, japonyadan gibi ülkelerden chipler, RAM, CPU gibi yerlerden geliyor. Simdiki Grundig, Mile vs. lerde bile hep Steuergerätlerde cin mali var.

Sunu demek istiyorum, MP3, Video ve Radio FM leri dinlerken seslerini en son ayara getirdim ve kalitede hic sorun yok. Ayrica benim gibi VW Passat Variant 3C5 2008modelleri olanlarda belki bilir Ses sistemi süper, muzigin sesini son ayara getirince basli olan sarkilarda sanki arabamda subwoofer varmis gibi süper ses geliyor.

Sorulariniz olursa yardimci olmaya calisiirim. Kötü türkcem icinde özür dilerim

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    horoz kardes orginal vw gps i kulana bilmek icin adapter lazim ben bunu aldim ve süper calisiyor

Yeni Üye OTLUK KÖYÜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    horoz kardes orginal vw gps i kulana bilmek icin adapter lazim ben bunu aldim ve süper calisiyor

Usta birde hangi Radio yu aldın. Linkini verirsen daha çok yardımcı olursun.

Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    133
    ebayden bu radioyu aldim http://www.ebay.de/itm/311642389360?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

saticidan yazistim obd2 ile rückfahrkamera ile beraber handeln yapip ebay disindan satin alinca fiyatdan düstü. ayrica arabamda bugün spursensorun oldugunu farkettim, geri fitesi takinca. yani geri geri giderken direksonu cevirdikce ona görede radioda ki anzeigesi ona göre dönüyor. rückfahrkamera gelince tam denemesini yapacam.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)