Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2948 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye den alinan emekli parasi - steuer erklärung

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    13 mesaja 24 teşekkür aldı
    Arkadaslar cevaplariniz icin sagolun,

bu yukarda sözünü ettigim arkadasim steuererklerunguda ben doldurdum.Söyleki sadece arkadasimin maasini steuer programina verdigim zaman 450 € para alabiliyor finazamtan,ama esinin türkiyeden aldigi emekli maasinida programa verince (450*12=4500.senelik) -149€ geri ödemesi lazim.yani emekli maasi verince 450+149= 599€ vergi ödemesi lazim.Bunu tam olarak anlayamadim.Bu 10000 euroya kadar vergiden muafsa nasil böyle cikiyor.Veya yukardaki verdiginiz bilgileri benmi yanlis degerlendirdim?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    umutcan kardesim
    isteyen istedigini yazsin, bende dün Steuerprograma verdim ve aynen senin gibi verecegim Vergi yükseliyor, orada da Erklärung olarak yaziyor 10 bin euroya kadar Emeklilik almanyada vergiye tabi diye.
    Ben Taxman ile yaptim, orada yurtdisi emekli aldigini secince, ülkeyi secmen gerikiyor, TR secince Doppelbesteuerungsabkommen geregince 10 bin Euro ya kadar gelirlere almanyada ikamet ettiginiz icin vergi ödemeniz lazim diyor.
    Finanzamt icin yukarida Link ini verdigim 11 aralik 2014 tarihli Evrak gecerli.

Birde google Amcaya danistim, bu konu hakkinda bütün türk avukat bürolari, türk gazeteleri ve oradaki uzmanlar ayni fikirde.

Bu benim simdiye kadar ulasabildigim bilgiler, tabi bu isin erbabi biri (Steuerberater usw.) cikipta yok böyle degil baska derse, eyvallah.

Selamlar
    Konu hknbln tarafından (26 Nisan 2016 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)