Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2895 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanca veya Fransizca bilen arkadaslar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    25 mesaja 82 teşekkür aldı

Unhappy Almanca veya Fransizca bilen arkadaslar

Merhaba,

Arkadaslar malum gecen sene havalar cok sicak geçmişti
    Bu sene sicaklar daha da artacagi söyleniyor bende sicaklar baslamladan
    Bir kilma almak istedim kaldigim yer fransa kilima alman firmasi
    ebay dan bir kilima aldigimi zannettim meyersem nem emiciymiş
    Kessinlikle isime yaramiyor neyse ben cihazi gecen perşembe gecesi almistim
    Onlarda cumartesi kargoya vermişler.
    cihazin nem emici olduğunu anlayinca googleden almanca ceviri yazarak
    Bir seyler yazdım ama tam olmadi

Mumkunse almanca veya fransizca bilen bir arkadaş bana bu konuda yardimci olabilirmi?

TROTEC TTK 75 E Déshumidificateur yanlislik ile aldim hata yaptım
    Bu cihazi geri almanizi parami iade edilmesini rica ediyorum diye

http://www.ebay.de/itm/TROTEC-TTK-75...wAAOSw2s1U0fcw

Zaten fazla uzunca olmayacagi için yardimci olan arkadaşlar cikar herhalde

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    Merhaba çok iyi Almancam yok ama size yardımcı olabileceğini düşündüm. inşallah yardımcı olurlar.

Hai!... ich habe diese klimaanlage vor ein woche vom sie angekauft, Aber habe ich falsch gemacht, Weil ich dachte dass das klimaanlage for winter ist, und heisse luft schlag, schade das klima ist nur feuschtigkeitabsorbierend ist. des wegen möchte ich das klimaanlage ihren zurück geben, und ich möchte meine geld zurück nehmen.Wenn sie können mir helfen. werde ich zufrieden sein. Mit meinem besten grüssen. ich hoffe das sie diese klimaanlage von mir zurück nehmen.....
    Konu aliharbiye tarafından (25 Nisan 2016 Saat 07:57 ) değiştirilmiştir.

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    satıcı peki firma mı yoksa herhangi bir şahıs mı? Firma ise genelde geri verme şansın oluyor. ebay üzeri direk bir geri vermek için buton var. Aldığın ürün listelesine girip, ordan bu aldığın ürünü bulup, tam sağ tarafında değişik opsiyonlar var, burada adı tam aklımda değil ama Diesen Artikel Zurückgeben diye bir şık var, belki sende fransızca yaziyorsa bilmem tabi ama ismi yani bu ürünü geri ver tipi bişey olması lazım. ona tıkladığında bu dediğini yapabilirsin eğer satıcı böyle birşey kabul ediyorsa, istersen arkadaşında yazısını ekle adamın bilgisi olsun nedenini belirtmiş olursun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba çok iyi Almancam yok ama size yardımcı olabileceğini düşündüm. inşallah yardımcı olurlar.

Hai!... ich habe diese klimaanlage vor ein woche vom sie angekauft, Aber habe ich falsch gemacht, Weil ich dachte dass das klimaanlage for winter ist, und heisse luft schlag, schade das klima ist nur feuschtigkeitabsorbierend ist. des wegen möchte ich das klimaanlage ihren zurück geben, und ich möchte meine geld zurück nehmen.Wenn sie können mir helfen. werde ich zufrieden sein. Mit meinem besten grüssen. ich hoffe das sie diese klimaanlage von mir zurück nehmen.....
    Tesekkur ederim @aliharbiye mesajinizi oldigi gibi kopyalayıp
    Gonderdim emeğinize saglik
    Bakalim ne cevap yazacaklar.

Alıntı Speedy123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satıcı peki firma mı yoksa herhangi bir şahıs mı? Firma ise genelde geri verme şansın oluyor. ebay üzeri direk bir geri vermek için buton var. Aldığın ürün listelesine girip, ordan bu aldığın ürünü bulup, tam sağ tarafında değişik opsiyonlar var, burada adı tam aklımda değil ama Diesen Artikel Zurückgeben diye bir şık var, belki sende fransızca yaziyorsa bilmem tabi ama ismi yani bu ürünü geri ver tipi bişey olması lazım. ona tıkladığında bu dediğini yapabilirsin eğer satıcı böyle birşey kabul ediyorsa, istersen arkadaşında yazısını ekle adamın bilgisi olsun nedenini belirtmiş olursun
    @Speedy123 hocam aldigim urun üretici firma kendisi üretip satiyor alman markasi
    Dediginiz opsiyonu bulamadım belkide daha posta'da olduğundan yani elime geçmediği icinmidir?
    Bilmiyorum biraz daha bakip arasticagim gelişmeleri yazarim
    Cok sagolun varolun sayin arkadaşlar...
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Nisan 2016 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    203
    Tamam o zaman geri verme ihtimal vardir mutlaka, ama bir tek posta parasini kendin ödemen gerekicek sanirim geri yollamak icin.
    Buyur sana resim cektim isaretledigim yerde buluyorsun bu yaziyi. Oldu, olmadi bizi haberdar edersen sevinirim.

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Arkadasim Paket eline gecsin 14 gün icinde geri verme hakkin var. kendi sayfalarinda yaziyor bu.

Folgen des Widerrufs Wenn Sie diesen Vertrag widerrufen, haben wir Ihnen alle Zahlungen, die wir von Ihnen erhalten haben, einschließlich der Lieferkosten (mit Ausnahme der zusätzlichen Kosten, die sich daraus ergeben, dass Sie eine andere Art der Lieferung als die von uns angebotene, günstigste Standardlieferung gewählt haben), unverzüglich und spätestens binnen vierzehn Tagen ab dem Tag zurückzuzahlen, an dem die Mitteilung über Ihren Widerruf dieses Vertrags bei uns eingegangen ist. Für diese Rückzahlung verwenden wir dasselbe Zahlungsmittel, das Sie bei der ursprünglichen Transaktion eingesetzt haben, es sei denn, mit Ihnen wurde ausdrücklich etwas anderes vereinbart; in keinem Fall werden Ihnen wegen dieser Rückzahlung Entgelte berechnet. Wir können die Rückzahlung verweigern, bis wir die Waren wieder zurückerhalten haben oder bis Sie den Nachweis erbracht haben, dass Sie die Waren zurückgesandt haben, je nachdem, welches der frühere Zeitpunkt ist.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    Tamam o zaman geri verme ihtimal vardir mutlaka, ama bir tek posta parasini kendin ödemen gerekicek sanirim geri yollamak icin.
    Buyur sana resim cektim isaretledigim yerde buluyorsun bu yaziyi. Oldu, olmadi bizi haberdar edersen sevinirim.

ilginiz için teşekkür ederim.
    yanliz bende o seçenek cikmiyor.
    Belki urun elime gecmeidgi için ups izleme sayfasına baktim aslinda bizim buraya,
    Urun sabah saat 06:00 gibi gönderilmiş buyuk ihtimal ile ogleden sonraki servisde getirecekler
    Ancak ben almayi düşünmüyorum geri gitmesi benim için daha iyi olacagini düşünüyorum
    Ayrca 4 kere email ile bildirdim geri donuşum de yapmadilar.
    Gelismeleri yazarim.
    Saygilar.

Hocam sayfayi almanca yaptım yine o seçenek cikmadi belkide urun elime geçmesi bekleniyor?
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Nisan 2016 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    203
    OK durum anlasildi, als Bezahlt markieren tiklarsan olur veya altinda weitere Aktionen yaziyor orda cikmasi lazim listeden. Olmadi Teamviewer gibi programla bakarim istersen. Paketi almamak bilmiyorum ne kadar iyi olur, geri giderse adamlar dicek biz sana mali yolladik, sen almadin senin sucun diyebilirler, en iyisi bu sekil kontratindan vaz gecmen olucak en saglam yöntem parani geri almak icin.

10. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Arkadasim ilk önce Als Bezahlt markierene tikla Speedy123 Ustaninda dedigi gibi. Sonra o secenek cikar, muhtemelen.

Birde Speedy123 Usta hakli. simdi sen paketi direk geri gönderirsen olmaz. Önce al sonra geri gönder.

12. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı

Cok kötü yazilmis maalesef.Bu almanca deyil

Aslinda Händler oldugu icin,2 Hafta icinde geri verebilirsin.Sonucda satici ya karsi gicik olacak,ama geri verme hakkin var.

Kisa ve öz yazabilirsin:

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit möchte ich von meinem Widerrufsrecht gebrauch machen und die Ware an sie zurückschicken.Bitte senden Sie mir auf die Ihnen bekannte eMailadresse einen Retourenschein.
    Mit freundlichen Grüssen
    Isim Soyisim
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Nisan 2016 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

14. 2 kişi avcilar kirali üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    Arkadaslar geri gönderme seçeneği yok şimdilik belkide satis iselmi tammalanmadigi için?
    Yani teslimat yapılırken imzadan sonra satis işlemi gerceklestikden sonra belki o seçenek cikabilir
    Bu yüzden bende paketi almaya karar verdim gelirse imza verip paketi alirim
    Zaten en dogrusuda budur.
    Ben yinede resim çektim dediğiniz yer varmi bilmiyorum.

Ettiği Teşekkür
    203
    Diesen Artikel zurückgeben, 4. sirada olana tikla. Cok eminde degilsen yanlis bisey yapmadan istersen almanca bilen birine göster veya bana özelden Teamviewer adresini yolla bakarim iki dk.

17. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    Diesen Artikel zurückgeben, 4. sirada olana tikla. Cok eminde degilsen yanlis bisey yapmadan istersen almanca bilen birine göster veya bana özelden Teamviewer adresini yolla bakarim iki dk.
    Oncelikle sipariş az once geldi aldim kutusunda duruyor.
    Yanliz soyle bir durum var ebay fransa için galiba bu firmada alinan urunler geri alinmiyor
    fransizca da bu geri gönderme ozelligi yok ama almanca yapinca cikiyor dediğiniz gibi
    4 siradaki yere tikladigimda uzgunuz bu urun için bu firmaya geri gönderme yapilamiyor diye
    Fransizca yazi cikiyor.
    Karisik bir durum olmazsa telefon açmam gerekiyor.

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    Alıntı free70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim @aliharbiye mesajinizi oldigi gibi kopyalayıp
    Gonderdim emeğinize saglik
    Bakalim ne cevap yazacaklar.

@Speedy123 hocam aldigim urun üretici firma kendisi üretip satiyor alman markasi
    Dediginiz opsiyonu bulamadım belkide daha posta'da olduğundan yani elime geçmediği icinmidir?
    Bilmiyorum biraz daha bakip arasticagim gelişmeleri yazarim
    Cok sagolun varolun sayin arkadaşlar...
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. umuyorumki klimayı geri alırlar.

Alıntı avcilar kirali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok kötü yazilmis maalesef.Bu almanca deyil

Aslinda Händler oldugu icin,2 Hafta icinde geri verebilirsin.Sonucda satici ya karsi gicik olacak,ama geri verme hakkin var.

Kisa ve öz yazabilirsin:

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit möchte ich von meinem Widerrufsrecht gebrauch machen und die Ware an sie zurückschicken.Bitte senden Sie mir auf die Ihnen bekannte eMailadresse einen Retourenschein.
    Mit freundlichen Grüssen
    Isim Soyisim
    Beyefendi sizde kusura bakmayın sizin yazınınzda emrivaki olmuş. bana göre benim yazdığım anlaşılabilirliği yüzünden daha iyi, hem emrivaki değil, hemde rica ile yerine getirilmesi istenen bir yazı. üstelik çokta kötü sayılmaz. ben almanyada hiç kalmadım, Almancayıda kendi kendime öğrendim. çok iyi yazdığımı söylemedim. önemli olan iş görmesi. keşke Almancayı dört dörtlük konuşabileyim. hayatımda istediyim tek şey almanyaya gitmekti, olmadı. ne yapalım sağlık olsun. bunada şükür. kib.
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Nisan 2016 Saat 15:08 ) değiştirilmiştir.

20. aliharbiye üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    Sayin değerli arkadaşlar bu kusra bakmayin hemen cavap yazamadigim için.

oncelikle sunu belirmek isterim
    Hani ben dedim ya acaba urun geldiğinde almasam urun geri gitse
    Belki daha kolay bu is olabilir diye dusunmustum ama aklimda asla cinlik filan yoktu
    Tabiki düşüncesizce iyi niyetlen bu skilde yazmistim
    Ama sagol siz değerli insanlar beni bu konuda uyardiniz bende dikkate alarak
    Urun geldiğinde hemen aldim.
    Gel gelelim geri gönderme olayin biraz zahmetli oldu
    en doğrusu satici firma ile telefon ile kontak kurmak oldu
    Olayin ne oldugnu acikladim onlarda anlayis ile karsiladilar tabiki geri aliriz dediler
    Ancak posta ücretini siz karsiliyacaksiniz dediler
    Mecburen kabul etim başka seçenek yoktu.
    Bende bugun urunu postaya verdim 29,90€ masraf tutu.
    Daha sonra yiyenim beni aradi dediki bu gibi hatali urun almkdan dolayi
    Geri gönderilme masrafini PAYPAL odedigini söyledi
    Bende hesabıma girerek bu işlemi aktif ettim ve gerekli bilgileri yazdım
    Gonderdim isleme aldiklarini konfirmasiyon için email gönderecekler ve tum işlemler 5 gun icersinde olacaktır diye
    30€ kadar geri gönderme masrafini karsiliyor PAYPAL.
    Sonuc itibari ile şimdilik bekliyecegiz bir kac gun içinde her sey netleşir.

Arti insan bence her zaman doğru olani yapmayi aliskanlik haline getirmek
    Kaybedeceksek yine kaybedelim 3 ve 5 kurusu ama her zaman kalbimizde iyligi kazanmis olruz!

22. 4 kişi free70 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    sen doğru olanı yap. efendi mütevazı, iyi niyetli, doğru kişi, dürüst ol. en azından başın her zaman dik kalır. iyi niyet herşeyden daha iyidir.

24. aliharbiye üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    sen doğru olanı yap. efendi mütevazı, iyi niyetli, doğru kişi, dürüst ol. en azından başın her zaman dik kalır. iyi niyet herşeyden daha iyidir.
    Almanyada? Merkel BILD CDU var iken?
    Yazdığın yazıdan tanıyor seni almanın gavuru. Almanın çekindiği tek şey kanundur.
    Yoksa minnet imiş rica imiş sevgi dostluk imiş geç bunları.
    Hakkın varsa bildiğini göstereceksin, yoksa almanın avukatı bile sana yardımcı olmaz,
    paranı alır saadece.

Almanyada iyilik doğruluk bizi 50 yıl sonra bak nereye getirdi.

@avcilar kirali
    Tabiiki bu arkadaşımızın yazdığı yazı daha iyi.
    Bakın birkere geri verme hakkını bildiğini ve yerine getirilmesini beklediği aksi halde
    ne olabileceğini kendin düşün dercesine.
    İşte almancada budur. Alman kendisi de böyle yazıyor.

İşte anlatması çok zor olaylardan biri tam bu.
    avcilar kirali Arkadaşın yazı stili bir alman için emrivaki değil. Gayet iyi.
    Tabii bir türk olarak bu stile 'terbiyesizceyazılmış emrivaki olmuş' diyebilirsiniz, ve haklısınız.

Ama gerçek maalesef bu. Alman bir insan degildir. Olsaydı Afganistanda yaptığı utanç verici müslüman katliamını halının altına süpürmezdi.

İnanmayan okusun:
    Bundeswehr verursacht ein Massaker in Afghanistan
    Kein Prozess gegen Oberst Klein wegen Luftangriffs

Yahu ot gibi gelip ot gibi gitmeyelim be insan.
    Yugolavya olayını ne çabuk unuttunuz. Almanlar en pis yalanlarıyla ordada müslüman katliamı yaptılar ve kendilerini temize çıkarttılar.
    Ethnische Säuberungen sind das Ziel dieses Krieges
    Kriegslügen - Vom Kosovokonflikt zum Milosevic-Prozess

Müslüman katliamına almanlar 'Ethnische Säuberung' diyip kapattılar üstünü.

Saadece aklınızı kullanarak bunlara karşı gelebilirsiniz.

Ben 4 yaşımdan beri almanyadayım, 47 yaşıma geldim ve kaç tane alman dost edindim, seneler sonra aradım dost sandıklarımdan birini neden beni aradın dedi telefonda.
    Saadece sesini duymak eski anları hatırlamak için diyecektim ama kapattım yüzüne.
    Türk olsa ooooooh dostum sen misin ne kadar memnun oldum derdi
    neden aradın demeden.

Anlaşıldımı ?

26. 2 kişi hoca üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    Alıntı hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyada? Merkel BILD CDU var iken?
    Yazdığın yazıdan tanıyor seni almanın gavuru. Almanın çekindiği tek şey kanundur.
    Yoksa minnet imiş rica imiş sevgi dostluk imiş geç bunları.
    Hakkın varsa bildiğini göstereceksin, yoksa almanın avukatı bile sana yardımcı olmaz,
    paranı alır saadece.

Almanyada iyilik doğruluk bizi 50 yıl sonra bak nereye getirdi.

@avcilar kirali
    Tabiiki bu arkadaşımızın yazdığı yazı daha iyi.
    Bakın birkere geri verme hakkını bildiğini ve yerine getirilmesini beklediği aksi halde
    ne olabileceğini kendin düşün dercesine.
    İşte almancada budur. Alman kendisi de böyle yazıyor.

İşte anlatması çok zor olaylardan biri tam bu.
    avcilar kirali Arkadaşın yazı stili bir alman için emrivaki değil. Gayet iyi.
    Tabii bir türk olarak bu stile 'terbiyesizceyazılmış emrivaki olmuş' diyebilirsiniz, ve haklısınız.

Ama gerçek maalesef bu. Alman bir insan degildir. Olsaydı Afganistanda yaptığı utanç verici müslüman katliamını halının altına süpürmezdi.

İnanmayan okusun:
    Bundeswehr verursacht ein Massaker in Afghanistan
    Kein Prozess gegen Oberst Klein wegen Luftangriffs

Yahu ot gibi gelip ot gibi gitmeyelim be insan.
    Yugolavya olayını ne çabuk unuttunuz. Almanlar en pis yalanlarıyla ordada müslüman katliamı yaptılar ve kendilerini temize çıkarttılar.
    Ethnische Säuberungen sind das Ziel dieses Krieges
    Kriegslügen - Vom Kosovokonflikt zum Milosevic-Prozess

Müslüman katliamına almanlar 'Ethnische Säuberung' diyip kapattılar üstünü.

Saadece aklınızı kullanarak bunlara karşı gelebilirsiniz.

Ben 4 yaşımdan beri almanyadayım, 47 yaşıma geldim ve kaç tane alman dost edindim, seneler sonra aradım dost sandıklarımdan birini neden beni aradın dedi telefonda.
    Saadece sesini duymak eski anları hatırlamak için diyecektim ama kapattım yüzüne.
    Türk olsa ooooooh dostum sen misin ne kadar memnun oldum derdi
    neden aradın demeden.

Anlaşıldımı ?

Sagol Ustam cok güzel yazilmis.Niyetim @aliharbiye ustam seni kirmak deyildi,ama cok hatali ve yanlis yazilmisti,kusura bakma.niyetim Almanin karsisinda onlarin istedigi"aptal Türk" imaji olmasin dedim.Hakkimizi kanunlari bilerek aramamiz lazim...
    @hocanin dedigi gibi Alman harami hakki,vicdan merhamet bilmez.Onlara dogru yoldan istegini yazacaksin.Ben 36 senedir Almanyadayim,cok Alman dostlarim var,ama neyi ögrendim biliyormusun?Alman eline gectigi ilk Firsatta senin Türk oldugunu yüzüne vuracaktir ve kalbinde yatan Adolf meydana cikacaktir.....kimse kimseyi kandirmasin.....saygilar

28. avcilar kirali üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Almanlarla nasıl konuşulur bakın ve anlayın

Louis De Funes rahmetli bu Filiminde gösteriyor resmen.

Saygılar ve Sevgiler

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    hoca yanlış anlamlarla denk gelmişsin...türkler çok mu doğru dedikodu menfaat peşindeler...Madem alman gavurunu beğenmedin neden kaldın onca sene?türkiyenin tarihi çok mu temiz ben sandığın mehzep ten değilim fakat sivasta insanlar yakıldı türkiye örtmedimi yediğin ekmeğe nankörlük etme bence .....................Adolf kabul etmiyorum fakat temelini attığı fabrikanın arabaları dünya nın en çok sattığı marka....ve türkiyede seve seve biniyorlar.........
    Konu tolgahamburg tarafından (05 Mayıs 2016 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)