Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2884 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya da İs Yeri Acmak

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Almanya da İs Yeri Acmak

merhaba
    suan turkiye de yasiyorum eşim 2005 yılından beri alman vatandasi 14 yasindaki cocugumuzla birlikte almanya ya yerleşmek istiyoruz ve aile birleşimi için gerekli olan A1 sertifikasi almadan gelmek için ve geldiğimde herhangi bir iş yapabilmek adina sirket kurmak istiyorum cunki A1 belgesini almak min 3 ay suruyor ve sonrasinda aile birleşimine bas vurabiliyoruz bu süreçte çocuğumuzun okul zamani cakismasi yasaniyor en dusuk sermaye ve prosedürle eşimle ortak yapida olmasi için ne yapmaliyim yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim ve Almanya bayern de direk yabancilar polisine aile birleşimi basvurusu yapabilirmiyiz direk hepimiz bizzat giderek Almanya ya turist vizesi ile geldiğimi varsayarsak

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    aile birlesimi adi uzerine turist turisttir.Turist olarak gelip burda kalirsan iltica etmis olursun seni mutlaka geri gonderirler turist olarak gelirsen dikkat etmen gereken burda zamanini gecirip burda kalmaya sureyi uzatmaya ugrasirsan geri gonderdikleri anda cezali suclu duruma dusersin ve normal yollardan geriye donmeye ugrastigin andan itibaren cilen baslar reddederler onun icin benim sana tavsiyem sabir etmen ve aile birlesimi yaparak bir kerede buraya gelmen yoksa isini cok buyuk sans ve maceralara birakirsin turist olarak gelip burda kalman imkansiz.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    benim anlamadim a1 zor geliyorsa ise almak almanca ögrenmek buraya hic gelmeyin, is yeri acmak falan hepsi bos seyler is yeri acicam almanca istemeyin demek sacma bir dusunce 250 yada 500 bin euro degerinde yatirim yapin almanyaya aile birlesimine bile gerek yok oturma hakki zaten veriyor size alman hükümeti
    size tavsiyem cocuk uzerinden aile birlesimi yapin esiniz alman vatandasi oldugu icin cocugunuzda alman vatandasi hakki var cocuk uzerindne aile birlesimi yapin o sekilde a1 belgesi almak zorunda kalmazsiniz

turist olarak gelipde yok göndermeyin imkansiz yukarda arkadasimin da dedigi gibi adi üstünde tursit vizesi. bu vize ile kalamiyorsun süresi dolunca.
    Konu fuk_18 tarafından (06 Mayıs 2016 Saat 11:09 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    A1 belgesi almak sorun değil dediğim gibi a1 belgesi almadan aile birleşimine başvuru kabul etmiyorlar bu nedenle ornegin bugun kursa yazılsam 3 ay suruyor en az 3 sonra aile birleşimi vizesine başvuru yaptigimda 3-4 ay suruyor diye bilgi aldim 6 ay sonra cocugun okulu devam ediyor olacak ve eğitimini yarida kesmek istemediğim için sayet oraya gelirsem aile birleşimine başvuru yapabilirmiyim gerekiyorsa bu dil sertifikasini oradan alabilirmiyim cocugum olduğunda esim alman vatandasi değildi bu sebebden çocuğumun vatandaşlık hakki bulunmuyor teşekkür ederim

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    kakyol arkadasim cok karmasik anlatiyorsun sen buraya turist gelip kalman imkansiz nereye nasil basvurursan vur.ikincisi buraya gelip burda a1 belgesini nasil alicaksin kendin diyorsun bu belge olmadan aile birlesimini kabul etmiyorlar diye.ucuncusu cocugun oldugunda haniminin alman vatandasi olmadiginida eklemisin yani cocugun alman yada almanyayla hic bir baglantisi olmamis yok yani bu sekilde cok engeller var senin onunde sen en bastan basla hanimin gelsin budan bas vursun senin dedigin seyler hayalden ibaret kisacasi bu kolay gelsin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarinizi icin

Ettiği Teşekkür
    849
    3 ay sürmüyor a1 belgesini almak yada kurs nerde kaldigini bilmiyorum ama antalyada yada istanbulda isen sana kurs tavsiye edebilirim 1 ayda alirsin belgeni, ikinci olarak esin alman vatandasi tamam cocuk suan almanya gidip gelemiyor o zaman, su sekilde yapilabilir aslinda cocuk anne üzerinden aile birlesimi yapar sende sonra yanina gidersin,

a1 beglesi olmadan basvuru zaten kabul edilmicek almanyada a1 belgesini almak diye birsey yok a1 belgesini alip almanyaya gelsen bile burdada 1 sene kursa gitceksin b1 icin,

senin yapman gereken 2 sey var, ya esin gidecek almanyaya cocuk onun uzerinden aile birlesimi yapacak buda en az 2 ay demek yada esin yine gidecek almanyaya sen ve cocugun esin uzerinden ayni anda aile birlesimine basvrucaksiniz cocuk icin 16 yasindna sonra a1 belgesi isterler suanda gerek yok ama senin alman gerekiyor baska yolu yok bunun maleseft

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Antalya da kurs tavsiyenizi bekliyorum bu arada bilgiler için teşekkür ederim

Ettiği Teşekkür
    849
    google yazarsaniz ünal özdal diye cikacaktir zaten antalyada yada türkiyede en ünlü hocalardan ve kursiyelerden biridir, o sizin sorunlarinizi cozecektir,

Alıntı kakyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya da kurs tavsiyenizi bekliyorum bu arada bilgiler için teşekkür ederim

11. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Valla helal olsun şu azime.
    Buraya geleceği garanti bile değil herşey corba gibi karisik ama şimdiden almanya'da ne gibi iş yeri açmanın hesabını yapıyor.
    İlk adımı atmadan onikinci adımı nasıl atarım hesabı.
    Yaparsın yaparsın, sen hele gel buraya.

13. 2 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Antakya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun şu azime.
    Buraya geleceği garanti bile değil herşey corba gibi karisik ama şimdiden almanya'da ne gibi iş yeri açmanın hesabını yapıyor.
    İlk adımı atmadan onikinci adımı nasıl atarım hesabı.
    Yaparsın yaparsın, sen hele gel buraya.
    Sayin Antakya daha henüz oraya gelmeye karar verilmiş değil ön arastirma bilgi toplama varsa kolay yollarini ariyorum ayrica oraya gelmeden ne iş yapacagimi düşünmek devletten yillarca calismadan sosyal yârdim alanlar kanıksanmis sanirim orada soyleki cocugum orada dogdu ve biz ne annelik parasi ne de çocuk parasi almadık cunki turkiye de suan için işimiz gucumuz yerinde ama son dönemlerde sizler orada ne kadar vakifsiniz son halimize bilemiyorum ama bu ülkede gelecek kaygısı cumhuriyet tarihinin en ust seviyesinde bana gore arastirma yapmamin sebebi çocuğumun geleceğidir azimle vs ilgisi yok

karisiklik konusuna gelirsek haklılık payiniz var elbette eşim alman vatandasi olduğu için ve yukarida bahsettigim çocuğumun eğitimini yarida kesmemek adina buradan belge ile uğraşmadan Almanya da aile birleşimi bas vurusu yapilabilliyormu arastirma gayreti diyelim

esenlikler dilerim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    5 mesaja 13 teşekkür aldı
    iyi aksamlar

cocuk icin almanya oturumu olsun diye istiyorsan eger

hanimini almanya ya gönder cocuk icin yabancilar polisinden direk istek davetiye cikarsin aile birlesimi olarak cocuk icin oturum alabilir
    aynisi senin icin de gecerli ilk önce alman gelicek sonra diger aile bireyleri

alman olan kisi nin istek yapmasi icin calisma zorunlulugu yok sosyal yardim da alsa istek yapabiliyor bildigim kadariyla
    türk vatandaslarinda istek yapan kisinin calisma zorunlulugu var

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı kakyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    suan turkiye de yasiyorum eşim 2005 yılından beri alman vatandasi 14 yasindaki cocugumuzla birlikte almanya ya yerleşmek istiyoruz ve aile birleşimi için gerekli olan A1 sertifikasi almadan gelmek için ve geldiğimde herhangi bir iş yapabilmek adina sirket kurmak istiyorum cunki A1 belgesini almak min 3 ay suruyor ve sonrasinda aile birleşimine bas vurabiliyoruz bu süreçte çocuğumuzun okul zamani cakismasi yasaniyor en dusuk sermaye ve prosedürle eşimle ortak yapida olmasi için ne yapmaliyim yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim ve Almanya bayern de direk yabancilar polisine aile birleşimi basvurusu yapabilirmiyiz direk hepimiz bizzat giderek Almanya ya turist vizesi ile geldiğimi varsayarsak
    Af buyur arkadasim, is kurma konusunda rüya görüyorsun. Fazla bir sey anlatmaya gerek yok. Cünkü bagzi seyler yasanarak ögreniliyor, dinleyerek degil. Onun icin biz ne desek nafile. Türkiye'de sokakta simit satar yine gecinirsin. Burada oda yok. Is yeri acmak icin söyle bir minimum 10000 Avro elinde olsun. Sen daha siftah yapmadan, bu paranin yarisi vergi, sigortaya ve benzeri seylere gidecek.

17. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Af buyur arkadasim, is kurma konusunda rüya görüyorsun. Fazla bir sey anlatmaya gerek yok. Cünkü bagzi seyler yasanarak ögreniliyor, dinleyerek degil. Onun icin biz ne desek nafile. Türkiye'de sokakta simit satar yine gecinirsin. Burada oda yok. Is yeri acmak icin söyle bir minimum 10000 Avro elinde olsun. Sen daha siftah yapmadan, bu paranin yarisi vergi, sigortaya ve benzeri seylere gidecek.
    10000 Euro neki neye yetecek en az 250000. Lazim.

Ettiği Teşekkür
    849
    tamamda aile birlesiminde istek diye bir sey yok, istek sadece turist olarak birini davet etmek istediginde yapiliyor aile birlesiminde Alman es almanyada yasicak bazi yabancilar dairesindeki memurlar alman esdende maas yada ev kriteri istiyorlar eger imkani yok ise avukatla cozebilir imkani varsa ugrasmaz verir maas ve ev bilgilerini kendi islemini tamamlar topu türkiyedeki alman konsolosluguna atar ama sorun arkadasin dil problemi cocuk dil a1 almadan anne uzeriden aile birlesimi yapabilirde babanin a1 almasi sart

Alıntı azhit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi aksamlar

cocuk icin almanya oturumu olsun diye istiyorsan eger

hanimini almanya ya gönder cocuk icin yabancilar polisinden direk istek davetiye cikarsin aile birlesimi olarak cocuk icin oturum alabilir
    aynisi senin icin de gecerli ilk önce alman gelicek sonra diger aile bireyleri

alman olan kisi nin istek yapmasi icin calisma zorunlulugu yok sosyal yardim da alsa istek yapabiliyor bildigim kadariyla
    türk vatandaslarinda istek yapan kisinin calisma zorunlulugu var

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    5 mesaja 13 teşekkür aldı
    simdi hangi yabanci dairesi nasil calisiyor uygulama genelde su sekilde

alman olan kisi gelip yabancilar polisinden hem cocugunu hem esini almanya ya getirmek icin nasil bir prosedür izlemesi gerektigini ögrenmeli

kolay gelsin

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    hocam eşin alman çocuk var normalde a-1 de kolay 1 ay sürüyor yemiyor diyorsan çocuk üzerinden başvuracaksın büyütme bu kadar almanya basit ülke abartmalar bakma....iş konusuna gelince adım adım sen önce bir gel ve b1 sertifikasını al ...bir çalış ne nedir öğren cin olmadn adam çarpmaya bakma.......Atalarımız ne demiş her şey zamanla çocuk bile 9 ayda oluyor............sor i data ya sana gerekli bilgi verirler stress yapma.........Alman eşten hiç bir şey istenmiyor ...öbür işyaş iş gerekli polisin vicdanına kalmış
    Konu tolgahamburg tarafından (19 Mayıs 2016 Saat 03:29 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)