Alıntı mero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaslar..Ziraat Bankasi nin bana ne yaptigini sizlere anlatmak istiyorum bu hafta esimin emeklilik bocunu ödemek icin ziraat bankasina
gönderdim parayi nerden buldun diye soruyorlar iki sene önce kredi cektim kagitlarini gösterdim kabul etmediler yastik altindami sakladin dediler kabul etmediler bende baska bir bankaya gittim parayi yatirdim hemen geri cektim-Alman banksi parayi nerden buldun diye birsey sormadi- makbuzu aldim iki gün sonra tekrar ziraat bankasina gittim ödeme isini yaparken memur ödeme gününe son 10 gün kaldiysa para türkiyeye yetismez isleminiz iptal olur siz türkiyeye gidip ödeme yapin dedi bende sizin sayenizde gec kalacak ücgün önce geldigimde ödeme yapilsaydi hic bir sorun olmayacakti dedim ama genede borcu ödedim haftaya ödeme tarihi bitiyor..eger zamaninda para ulasmazsa bütün emeklilik islemleri iptal olacak yeniden müracat ve yeni kur üzerinde borclanilacak..zararim 4 bin euro falan olacak..simdi benim ne yapmam lazim yardimlarinizi bekliyorum
Mero Kardes, ödeme gününe 10 gün kala demissin yukarida, bunu hangi Tarihe göre hesapliyorsun ?
Bana gelen SGK Mektup tarihi 19.02.2016
Zarfin üstündeki Damga Tarihi 25.02.2016
Einschreiben elime gecis Tarihi 11.03.2016

Mektupda "bu mektubun tarafiniza teslim edildigi tarihten itabaren 3 ay icinde " yatirin parayi diyor.
Yani benim hesabima göre ben 11.06.2016 tarihine kadar yatirmam gerek, yada o tarihe kadar SGK nin Hesabina girmesi gerek.
Biliyorsun Almanyada bile hesap tan Hesaba bir kac gün sürebiliyor.

Belki bilgisi olan vardir.