Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2883 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ziraat Bankasindan Prim gönderecektim, Tepemi attirdilar !

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Alıntı mero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar..Ziraat Bankasi nin bana ne yaptigini sizlere anlatmak istiyorum bu hafta esimin emeklilik bocunu ödemek icin ziraat bankasina
    gönderdim parayi nerden buldun diye soruyorlar iki sene önce kredi cektim kagitlarini gösterdim kabul etmediler yastik altindami sakladin dediler kabul etmediler bende baska bir bankaya gittim parayi yatirdim hemen geri cektim-Alman banksi parayi nerden buldun diye birsey sormadi- makbuzu aldim iki gün sonra tekrar ziraat bankasina gittim ödeme isini yaparken memur ödeme gününe son 10 gün kaldiysa para türkiyeye yetismez isleminiz iptal olur siz türkiyeye gidip ödeme yapin dedi bende sizin sayenizde gec kalacak ücgün önce geldigimde ödeme yapilsaydi hic bir sorun olmayacakti dedim ama genede borcu ödedim haftaya ödeme tarihi bitiyor..eger zamaninda para ulasmazsa bütün emeklilik islemleri iptal olacak yeniden müracat ve yeni kur üzerinde borclanilacak..zararim 4 bin euro falan olacak..simdi benim ne yapmam lazim yardimlarinizi bekliyorum
    Mero Kardes, ödeme gününe 10 gün kala demissin yukarida, bunu hangi Tarihe göre hesapliyorsun ?
    Bana gelen SGK Mektup tarihi 19.02.2016
    Zarfin üstündeki Damga Tarihi 25.02.2016
    Einschreiben elime gecis Tarihi 11.03.2016

Mektupda "bu mektubun tarafiniza teslim edildigi tarihten itabaren 3 ay icinde " yatirin parayi diyor.
    Yani benim hesabima göre ben 11.06.2016 tarihine kadar yatirmam gerek, yada o tarihe kadar SGK nin Hesabina girmesi gerek.
    Biliyorsun Almanyada bile hesap tan Hesaba bir kac gün sürebiliyor.

Belki bilgisi olan vardir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Ben, olsam Burda onunla bununla ugrasacagima atlar ucaga Türkiyeye ucarim. Gidip bankacim ile oturup cay icerken parayi havale ettiririm.
    Neticede maliyet acisindan ayni olur ve 3-5 günde tatil yapmis olurum. Burdaki bankalarin isi gücü insanlara eziyet cektirmek. Online sayfalarinda bile dogru dürüst bir bilgi yok.

S&S

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ben yapacaktim esim izin vermedi nedense

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Merhaba Arkadaslar,
    dün Esim Istanbulda Ziraat a gidip SGK islemlerini yapmak istedi, önceden dedigim gibi Parayi oraya göndermistik.
    Sansimiza o günkü Euro kuru 3,35 (ziraatin alis kuru) esim islemleri baslatti, bankadaki arkadas SGK sistemi arizalandi deyip esimi göndermis yarin gelin devam ederiz ama kuru sizin icin sabitliyecem demis.
    Ertesi gün AKP Kabineyi ve merkez Bankasida Faiz oranini acikladiktan sonra Euro düsüse gecti ve 3,27 oldu, tabiki bizim Sansimiza Ziraat Calisani kuru sabitlememis, kendisi o gün yoktu ama mesai arkadaslari böyle birsey zaten mümkün degil demisler.

Gelde delirme, normalde yarim saatlik bir islem icin (gecen sene esimin primlerini Almanyadan gönderdik, sorunsuz) beni günlerce mesgul ettiler, isimi gücümu biraktim
    Almanya icinde yüzlerce kilometre yol yaptim, Esimi Türkiyeye gönderdim......

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    en iyisi Türkiye`den ödemek hem parayı döviz bürolarından daha yüksek kurdan bozdurur hem en az 50 € havale parası ödemez uçak biletini bedavaya getirir birgüzelde tatil yaparsın.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Akıllı olan yapar onu

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    ya millet 3-5 centin hesabını yapıyor ama düşünmüyor ki emekli olunca öbür taraftan ayda 1500 TL emeklilik ( faiz gibi ) alacak

yani hangi bir banka bu oranda faiz veriyor ..

veya kısa sürede para kazandırıyor

insanoğlu işte

9. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en iyisi Türkiye`den ödemek hem parayı döviz bürolarından daha yüksek kurdan bozdurur hem en az 50 € havale parası ödemez uçak biletini bedavaya getirir birgüzelde tatil yaparsın.
    Güngör Kardesim,
    döviz Bürosu o gün Ziraat dan daha düsük bozuyordu, yani genel olarak daha karli denemez.
    52 € havale parasi tasarruf etmek icin 150 € Bilet parasi arti yan masraflari, isini gücünü birak git...
    Yani Izin zamanina denk gelirse neyse, ama paranin yatmasi icin belirli süre var.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıllı olan yapar onu
    Bak Hamburglu Tolga,
    durmadan saga sola Maydonoz oluyorsun, bos bos konusuyorsun bi sey biliyormus gibi.
    Ne demek "Akilli olan yapar" bize akilsiz mi demek istiyorsun, konuya ilgili konus insanlara hakaret etme .

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya millet 3-5 centin hesabını yapıyor ama düşünmüyor ki emekli olunca öbür taraftan ayda 1500 TL emeklilik ( faiz gibi ) alacak

yani hangi bir banka bu oranda faiz veriyor ..

veya kısa sürede para kazandırıyor

insanoğlu işte
    Horoz Kardesim, kusura bakma ama bakis acin yalnis.
    senin 3-5 cent dedigin o miktarda ortalama 350 € yapar, senin icin sakiz parasi ama baskalari icin büyük miktar olabilir.
    Hem 15-20 sene sonra emekli olunca 1500 TL alip almayacagin simdiden belli mi, yada herkez 3000 alirken sen belki halen 1500 alican ( örnek Süper emekliler)

Neyse, esas konu ama baska , esas konu normalde 15-20 dakikada görülen bir isin bende bu kadar uzun sürmesi, iki kere 400 km yol yaptim, 2 gün isimde calisamadim (Selbständig im ) Esim isini gücünü, colugu cocugu birakip TR ye uctu, benim Tepemi attiran bunlar.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Horoz senin o dediğin aynı zamanda Hem almanya hem de türkiye den emekli olanlar için geçerli o zaman ok....Fakat Almanyada yaşı gelmeden önce türkiye den emekli olanlar için survivor adası

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı hknbln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güngör Kardesim,
    döviz Bürosu o gün Ziraat dan daha düsük bozuyordu, yani genel olarak daha karli denemez.
    52 € havale parasi tasarruf etmek icin 150 € Bilet parasi arti yan masraflari, isini gücünü birak git...
    Yani Izin zamanina denk gelirse neyse, ama paranin yatmasi icin belirli süre var.
    Arkadaşım Ziraat Bankası döviz kurunun Döviz Bürosu kurundan yüksek olmasına şaşırmadım desem yalan olur. TR de benimde kimi zaman dikkatimi çekti merkezi olmayan yerlerdeki Döviz Büroları diğerlerinden daha az değerle bozuyorlar zarar etmemek için internetten karşılaştırma yapmak avantaj sağlar birde yüksek miktar döviz bozdurunca Döviz Bürolarında pazarlık yapmayı deneyin faydasını göreceksiniz ben denedim 5 kuruş fazlasına bozdurdum, bankada pazarlık şansı yok.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    bende gecen gün 20.05.2016 te duisburg ziraat bankasina yurt disi borclanma icin gittim.bana dedigi paranin gitmesi 3 gün sürüyor.güvenilir tanidiginiz biri varsa ona gönderin,o yatirsin daha cabuk olur dedi.bende 9500 euro yu 33 euro karsiliginda kardesimin adina havale ettim.o gün o yatirdi ve yattigina dair belgenin resmini bana cekip whatsapp tan yolladi.

ileriki günlerde zamanim olursa e-devlet sifresi alip,kontrol etmek istiyorum.(mavi kartliyim)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)