Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2931 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk maaş 1.507,95 göründü normal mi arkadaşlar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı kai38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm,
    asagidaki text alintidir !
    EK ÖDEME NEDİR?

Tüm emeklilerin maaşlarına her ay ek ödeme ilave ediliyor. Memur emeklilerinde vergi iadesi tutarı maaşın yüzde 4'ü. SSK ve Bağ- Kur emeklilerine ise maaşın yüzde 4'ü ya da yüzde 5'i oranında (çok düşük maaşlılarda) vergi iadesi veriliyor. Bu size yatan paranın içinde bulunuyor. E-devlette hesabınızda bu miktar 'ek ödeme' olarak yer alıyor.

Vergi Iadesi=Ek ödeme, miktari ise 4% yani yukarida belirtmis oldugum ek ödeme: 60,31*100 bölü 4= 1507,75 emekli maasini ortaya cikariyor..
    08.09.1999 dan önce borclananlarin fark edecegini zannetmiyorum, cünkü kanun degisiminden önce borclanmis oluyorlar..

Saygilar
    teşekkürler birikmiş ödeme + aylık tutarının %4 ünü almışlar, ek ödemede tek kalemde görünüyo. birikmiş+ek ödeme+ aylık tutarı = net aylık yazılmış. dediğiniz gibi geri hesaplayınca aylık: 1.507,95 ek ödeme: 60,318 çıkmakta. madem bu tarihleri asgariden borçlananlar aynı maaşı alıyorsa, o halde rahat olalım. tekrar teşekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar selam
    Bende bugün bizim emeklilik işlemleri ne durumda diye
    Sgk yı aradım ordaki memur bana imza da deyip hemen telefonu kapattı imza daha ne kadar sürer bile diyemedim.tekrar da aramadım bundan bilgisi olan arkadaşlar varsa imza daha ne kadar sürer acaba
    Slm

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı serbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam
    Bende bugün bizim emeklilik işlemleri ne durumda diye
    Sgk yı aradım ordaki memur bana imza da deyip hemen telefonu kapattı imza daha ne kadar sürer bile diyemedim.tekrar da aramadım bundan bilgisi olan arkadaşlar varsa imza daha ne kadar sürer acaba
    Slm

Emeklilik sartlarini yerine getirip,tahsis talep formunu,3201 sayılı kanuna göre aylık alanlara mahsus yoklama belgesi,tahut belgesini verdikten sonraki ay itibari ile emekli maasiniz baslar,emekli maas baglama süresi olarak kurum is yogunlügüna göre,ssk.bagkur calismalarina bagli olarak farklilik gösterir,yaklasik 1 ay veya 1,5 ay icinde emekli maasinizi alirsiniz.

5. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)