Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2895 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisindan borclanarak emekli olanlardan giris cikis belgesi istenmesi

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı

Yurtdisindan borclanarak emekli olanlardan giris cikis belgesi istenmesi

Bir tanidik basvurdu adam Avustralya da yasiyor

Adama demislerki git Emniyet Mudurlugunden TR ye giris cikis belgesini al bize yolla. Bunu 30 gun icinde bize vermen lazim

adam Avustralyada yasiyor nasil bunu 30 gunde versin. Oda gitmis annesine vekalet cikarmis

Annesi Emniyet Mudurlugune gitmis ama vermemisler. Demislerki bu tur belgeler kisiye verilir vekaleten verilmez

Simdi arkadas emeklilige basvurmaktan vazgecti. Boyle bir sey basina gelen oldumu?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Avukatina vekalet verirse oluyor. Benim arkadasimin hanimida vekalet vermisti avukata onlarin avukati almis.

S&S
    Konu neco54 tarafından (17 Mayıs 2016 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    O belgenin istenildiği doğrudur alınmasıda gerekli, ancak kolay bir yolu daha var yurda giriş/çıkış belgesi e-devlet sayfası Emniyet Genel Müdürlüğü/Hudut Kapıları işlemleri/Yurda Giriş-Çıkış Belge Sorgulama kısmından alılabilir.

5. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O belgenin istenildiği doğrudur alınmasıda gerekli, ancak kolay bir yolu daha var yurda giriş/çıkış belgesi e-devlet sayfası Emniyet Genel Müdürlüğü/Hudut Kapıları işlemleri/Yurda Giriş-Çıkış Belge Sorgulama kısmından alılabilir.
    Bu giris cikis belgesi Avusturalya icinmi lazim anlamadim.Almanyadan basvuranlardan hic duymadim benim hanim da basvurdu ondanda bu belge istenmedi.Annemin sureli oturumu var.Landrasamt 6 aydan fazla Turkiyede bir sene icinde kaldimi diye giris cikis belgesi istedi bende Konsolosluktan aldim.Giris cikis yaptigin konsoloslukta gorunuyor.Bir konsolosluga sor derim illaki lazim ise.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı aqua05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu giris cikis belgesi Avusturalya icinmi lazim anlamadim.Almanyadan basvuranlardan hic duymadim benim hanim da basvurdu ondanda bu belge istenmedi.Annemin sureli oturumu var.Landrasamt 6 aydan fazla Turkiyede bir sene icinde kaldimi diye giris cikis belgesi istedi bende Konsolosluktan aldim.Giris cikis yaptigin konsoloslukta gorunuyor.Bir konsolosluga sor derim illaki lazim ise.
    bu belge sen 2 senedir falan isteniyor daha once yoktu

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,721 teşekkür aldı
    E Devlet siesinden belge alınıyor

emniyet müdürlüğü amasayfaya girerken Yurda Giriş/Çıkış Belge Sorgulama diye yazıyor

Konu hOrOz tarafından (17 Mayıs 2016 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Beni Hanim evvelki sene Basvurdu, hemde maas da baglandi, bende 5 ay önce basvurdum, ikimizdende böyle bir sey istemediler

Birde bu e-devlet Sitesinden sorgulama yapinca benim giris cikislar gözükmüyor, Aralik 2015 de gidip geldigim halde, neden acaba ?
    Konu hknbln tarafından (17 Mayıs 2016 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir tanidik basvurdu adam Avustralya da yasiyor

Adama demislerki git Emniyet Mudurlugunden TR ye giris cikis belgesini al bize yolla. Bunu 30 gun icinde bize vermen lazim

adam Avustralyada yasiyor nasil bunu 30 gunde versin. Oda gitmis annesine vekalet cikarmis

Annesi Emniyet Mudurlugune gitmis ama vermemisler. Demislerki bu tur belgeler kisiye verilir vekaleten verilmez

Simdi arkadas emeklilige basvurmaktan vazgecti. Boyle bir sey basina gelen oldumu?
    misterno,emeklilik icin talepde bulunan arkadastan istenilen gereksiz belge sanirim is güzar bir memur konuya vakif olmayan insan,yurtdisi borclanmasi yapacaksa Avustralya ile Türkiye arasinda sosyal güvenlik sözlesmesi yok dolasiyla arkadasin Avustralya'da calismasini konsolosluk vesilesiyle belgelemek zorunda belgeleme resmi ek belge istegi olamaz.
    Türkiye'de herhangi bir calismasi yoksa yurtdisi borclanmasi bagkur kapsaminda olur dolasiyla giris,cikis belgesine ihtiyac yok,eger Türkiye'de ssk.calismasi sonrasi yurtdisi borclanmasi talebinde bulunmussa Türkiye'deki calismanin gercek olup olmadigi tesbit icin Türkiye'ye giris,cikis belgesi istiyorlar,normalinde emekliliginizi istediginiz zamanda gerekli belge ama istiyorlar yinede kisi calisma öncesi ve sonrasi Türkiye'ye giris ve cikis damgalarinin fotokopisini cekip gönderecek veya arkadaslar yukarida belirtmis devlet kapisindan cikartacak bunun haricinda belge istenmesi yaptigi isi bilmeyen memurdur,arkadas konumunu burada belirtsin gerekli bilgilere ulasir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı hknbln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni Hanim evvelki sene Basvurdu, hemde maas da baglandi, bende 5 ay önce basvurdum, ikimizdende böyle bir sey istemediler

Birde bu e-devlet Sitesinden sorgulama yapinca benim giris cikislar gözükmüyor, Aralik 2015 de gidip geldigim halde, neden acaba ?
    edevlet te ulkeye giris cikislarin gozuktugu bir yermi varmis bende bunu ilk defa duyuyorum

ee bu edevlette gozukuyorsa milletten neden ayni seyi gosteren belge istiyorlar?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Herkese günaydın edevlet sitesinden bu belge daha yeni bu ay alınmaya başladı. Sgk kimsenin edevlet sayfasını göremez kişiye özeldir. Şifrenizle giriyorsunuz. Sgk Bağkurdan emekli yapmasın diye herkes son çalışmasını trde birkaç gün ssk olarak yapıyor.dolayısıyla sgk bu birkaç gün trye geldi mi bunu bu belgeyle ispatlamaya çalışıyor.

Tecrübeli Üye dako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    57
    20 mesaja 23 teşekkür aldı
    T.C. Kimlik Numarası ile kayıt uygulamasına 2009 yılında başlanması sebebiyle bu yıldan önceki kayıtlara ait sorgulama yapılamaz. 2009 yılından önceki kayıtlarınız için Yurda Giriş/Çıkış Belgesi almak istiyorsanız bulunduğunuz yerin İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat ediniz.

ama 2009 dan sonrakiler gözüküyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Ama benim herkese naçizane tavsiyem onlar istemese de siz bu giriş çıkış belgesini ekleyin. Tahsis talebini yaparken de ekleyin dilekçenize. Benim işlemim 2 şehir arasında yürütüldü aylığı bağlayan şehir dilekceyi sunduğum şehirden bu belgeyi istemişti netteki evrak takipten bunu görebildim.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    e devlet te hemenhemen her şey yapabilirsinizbiraz kurcalayın fakat eski giriş çıkışları belli bir seneden evvel bulamaz....yaşadığı yer belediye eski pass lar duruyorsa yeterlidir...memurlar işlerini biliyorlar prosedürlere uymak lazım...armut piş ağzıma düş yok....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bulundugun yere en yakin TC Konsolosluguna git onlarda sisteme girip yurda giris cikislari veriyorlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Mavi kartlilardan da isteniyormus
    Onlar Alman Pasaportuyla giris yapiyorlar
    Acaba onlarin giris-cikisi nasil alincak?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Alıntı ulastam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende onu merak ediyorum,
    ben mesela 2015 de 3 kere TR ye giris /cikis yaptim, e-devlette gözükmüyor.
    Ne olur ne olmaz Emeklilik icin bütün elimde olan belgeleri ( Bilet, Bording Pass, gümrükte verilen giris /cikis Damgali Kagit Parcasi) sakladim.
    Ikinci ümitim Emniyet Müdürlügünde Alman Vatandasi da olsan giris/cikislarin belgeleniyor olmasi ihtimali

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı ulastam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Giris yaptigin kimlik numarasi veya isim soyad'la arandiginda cikiyor,emniyetten alabiyorsun.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı hknbln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende onu merak ediyorum,
    ben mesela 2015 de 3 kere TR ye giris /cikis yaptim, e-devlette gözükmüyor.
    Ne olur ne olmaz Emeklilik icin bütün elimde olan belgeleri ( Bilet, Bording Pass, gümrükte verilen giris /cikis Damgali Kagit Parcasi) sakladim.
    Ikinci ümitim Emniyet Müdürlügünde Alman Vatandasi da olsan giris/cikislarin belgeleniyor olmasi ihtimali
    arkadaslar e devlette maalesef alman pasıyla gırıs yaptıgım ıcın vermıyor dun emnıyete gıdıp mavı kımlık ve alman kımlıgımle muracaat edıp yarım saatte aldım

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bu belgenin istenilmesinin baska nedeni var. Malum hepimiz Türkiye'de kendimizi calismis gösterdik SSK'dan emekli olabilmek icin. Calismadigin bir iste calisiyor göstermek suctur. Bunu ancak ispatlamak cok zor. Ispatin biri ise, kisinin o tarihte orada bulunmamasi.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    o kanun değişti almanyada çalışan birisi türkiyede sigorta başlangıcı yoksa usulüne uygun olarak 1 ay başlangıç için çalışabilir....Kısaca gerçekler almanya türkiye çakışması kaltı selamlar...Onurcan gözüküyor....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)