Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2869 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Banka kredisi ile araba almak banka sorun yapiyor

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Banka kredisi ile araba almak banka sorun yapiyor

Slm arkadaslar gecen hafta bir arkadasa araba aldik 6000€ ya arkadas 3000€ bar ödedi ve geri kalan 3000€ yü banka kredisi ile benim adima yaptik ,cünkü arkadas schufa da oldugu icin krediyi benim adima yaptik , banka bugün arabayi aldigimiz auto galeriye kagit yollamis ve ödemeyi yapmamis. Gerekce olarak , krediyi ceken ile araci üstüne kayit eden kisi ayni degil diye , bende galeri sahibine dedimki sonucta bu borcu ödeyen benim ve borcu kabul edende benim banka neden bu suruma karisiyorki , sizde bu durumda ne yapabilirim acaba , araci kendi üstüme kayit etsem plakayi oldugu gibi biraka bilirmiyim acaba , benim kayidim dortmund da arkadasin krefeld ,

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    aracın sahibi sen sigorta başkasının üzerine olabilir .. kimin nerede olduğu önemli değil

der Halter und Versicherungsnehmer können unterschiedlich sein.
    Der Halter steht immer im Fahrzeugschein und muss also angegeben werden.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Albay43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Banka ödeme yapmama nedeni olarak o durumu gösteremez, ve kanunen artik illede araba plakasi senin oturdugun yer olmasi sart degil. Banka karismamasi gerek. Sende bir sürü banka var git onlardan al hem fahrzeugbrife'de sende kaliyor. Yani freie verwendung hakkinda var.

6. Albay43 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Araba aldigim kisi targo bank üstünden araci aldik cünkü kontom orda , aksam üstü bankayi aradim , banada ayni cevabi verdiler krediyi ceken kimse arac onun adina olmasi lazim dediler , simdi yarin arac saticisinin yanina gidecegiz adam bizi bir kagit imzalatiracakmis isalah bir tuzak yoktur o kagitta , peki ben araci kendi adima acsam plaksi ayni kalabilirmi suan arac krefeld plakali , benim anmeldin oldugum yer dortmund

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba aldigim kisi targo bank üstünden araci aldik cünkü kontom orda , aksam üstü bankayi aradim , banada ayni cevabi verdiler krediyi ceken kimse arac onun adina olmasi lazim dediler , simdi yarin arac saticisinin yanina gidecegiz adam bizi bir kagit imzalatiracakmis isalah bir tuzak yoktur o kagitta , peki ben araci kendi adima acsam plaksi ayni kalabilirmi suan arac krefeld plakali , benim anmeldin oldugum yer dortmund
    arkadaşım önemli değil aracın sahibi ile sigortaya kayıtlı kişiler ayrı olabilir

yeni çıkan yönetmeliğe göre artık plakayı da değiştirmen gerekmiyor

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Ok tskürler, o zaman araci üstüme almam icin dortmundami gitmem lazim yoksa bu islemi krefeldede yapabilirmiyim
    Konu Serseri tarafından (20 Mayıs 2016 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    vallah bravo sana serseri arkadasim.. Ik mIk demeden sag sola kosturuyorsan bir arkadas icin..

12. 2 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Kimi insan icin dünyanin bir ucuna gidilir . Kimi insan icin kapinin önüne bile cikilmaz

14. 2 kişi Serseri üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallah bravo sana serseri arkadasim.. Ik mIk demeden sag sola kosturuyorsan bir arkadas icin..
    valla benim de bir iki çok iyi arkadaşım var

yeri 8000€ verdim yeri geldi 10000€ verdim ....

kardesim gibidir (bazen insan kardeşine bile güvenmez ama )

çok iyi niyetli biri olduğu için hiç düşünmeden veririm
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ok tskürler, o zaman araci üstüme almam icin dortmundami gitmem lazim yoksa bu islemi krefeldede yapabilirmiyim
    senin kendinin gitmene gerek yok arkadşına Vollmacht+gerekli belgeleri ver .. O kendi halletsin

vollmacht + pasaport + eAT oturum Kartı + Fahrzeugschein
    http://www.strassenverkehrsamt.de/up...gzulassung.pdf
    Konu hOrOz tarafından (20 Mayıs 2016 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Herkese cok cok tesekürler yardim ve bilgileriniz icin :-)))

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    almanyada araç sahibi ben isem, araç sigortası başkasının adına nasıl olabilir. 2. mesajda böyle bir şey yazmış beyefendi bence yanlış biliyor. yada almanyada kanunlar yanlış işliyor. TÜRKİYE'de böyle bir şey olamaz yasak araç kiminse araç sigortasıda onun adına olmalı. Şimdi asıl konuya dönelim 1. mesajda beyefendi bankanın yanlış karar verdiğini yazmış neymiş bankayı ilgilendirmez aracı satın aldığı beye kendi parayı verecekmiş. banka neden ödeme yapmamış. tabikii yapmayacak bende banka olsaydım ödeme yapmazdım. araç kredisi araç alıcı şahıs adına kredi verir. başkasının adına olurmuki asla olamaz aslında böyle bir teklifte bulunmak bile suç. varya bizim TÜRKLER dünyanın neresine giderse gitsin orayı bozar kardeşim bozar.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Arkadasim almanyada iste bu Isler oluyor ve Turk olmakla bir alakasi yok.. Bunu sadece turkler degil, almanlar da yapiyor..

Ve Bankayi ilgilendirmez.. He bankayla ozel bir anlasman varsa, diyelim KI daha az faizli (araba icin kredi) aliyorsan, o zaman Baska..

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Aliharbiye usta. Bir sakin ol abi tamam kizma pazartesi gidip araci kendi üstüme actiracam ;-)) peki söyle düsünelim mesela ben gidip bankadan 10000€ kredi ceksem ve baskasina versem buna neden karismiyor ? Parayi istedigin gibi kullaniyorsunda , araci peki neden istedigine veremiyorsun , acikca söyleyim böyle bir sorun cikacagini bilseydim direk , 3000 € kredi ceker arkadasa para olarak verirdim, aracin ruhsati zaten bankada bir sorun oldugunda araca elkoyarlar hepsi bu , zaten bu targobanktan biktim , cikip baska bankaya gidecem
    Konu Serseri tarafından (21 Mayıs 2016 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    hayırlı olsun kızmadım ya niye kızıyım. bende TR'den kredili araç almışım. finansı sağlayan şirket herşeye dikkat ediyor ilk yapman gereken kasko diyor illede yapacaksın. şimdilerde ise tr'de araç sigortaları acaip arttı hem sigorta hem kasko. böyle giderse araba hayal olacak artık. allah hepimize sabırlar versin.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı aliharbiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanyada araç sahibi ben isem, araç sigortası başkasının adına nasıl olabilir. 2. mesajda böyle bir şey yazmış beyefendi bence yanlış biliyor. yada almanyada kanunlar yanlış işliyor. TÜRKİYE'de böyle bir şey olamaz yasak araç kiminse araç sigortasıda onun adına olmalı. Şimdi asıl konuya dönelim 1. mesajda beyefendi bankanın yanlış karar verdiğini yazmış neymiş bankayı ilgilendirmez aracı satın aldığı beye kendi parayı verecekmiş. banka neden ödeme yapmamış. tabikii yapmayacak bende banka olsaydım ödeme yapmazdım. araç kredisi araç alıcı şahıs adına kredi verir. başkasının adına olurmuki asla olamaz aslında böyle bir teklifte bulunmak bile suç. varya bizim TÜRKLER dünyanın neresine giderse gitsin orayı bozar kardeşim bozar.
    arkadaşım sanırım Türkiye den giriyorsun

Almanya da araç sahibi ve sigorta sahibi değişik olabiilir bunu yönetmelilikler izin veriyor ..

23. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    talo176 allahsana uzun ömür versin güldürdün cumartesı akşamı bu yorumunlavallah bravo sana serseri arkadasim.. Ik mIk demeden sag sola kosturuyorsan bir arkadas icin..

25. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    301
    Aliharbiye geçen bağkura vergi borçlarından kendi yaptığın hatalardan dolayı şikayet ediyordun.kredili arabayı nasıl alabildin?Kusura bakma gereksiz şikayet ediyorsun sanki almanyada bedavamı????herkezin arabayamı bindiğini sanıyorsun????dünyada kuraldır imka nın varsa binersin yoksa binemezsin.......
    Konu tolgahamburg tarafından (22 Mayıs 2016 Saat 03:04 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    beyefendi her zaman söylüyorum. yaşam her yerde zor koşullara sahiptir diye. evet halen şimdiye kadar bağ-kura yaklaşık 100 bin lira borcum var. ve bağkura borcum var diye araba alamazmıyım. tabikide alacam. bağkur dışında hiç bir allahın kuluna borcum yok. bağkura borcum var diye ölüyümmü. yıllardan beri deli gibi çalışıyorum, öldükten sonramı arabaya binecem beyefendi. yapmayın ya allah aşkına. hayatımda ilk defa sıfır alaba aldım. aldığım araçtan şimdiye kadar, çalıştıklarım karşılığında 6-7 araba almış olmam lazım. yeri gelirse aracı satar bağkuru yatırırım. yarın ne olacak belli değil. allah hepimizi kötülüklerden korusun selametle.

Ettiği Teşekkür
    301
    Carpe diem yapıyorsun yani en güzeli.

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    evet aynen günü yakalamaya çalışıyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)