Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2897 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kiraci türkiye de kira ödemiyor

Üye alper1981 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    3 mesaja 4 teşekkür aldı

kiraci türkiye de kira ödemiyor

selamlar benim bir kiracim var türkiye de ve 4 aydir kira ödemiyor vede evden de cikmiyor. adama cik artik evden diyorum orali bile olmuyor. simdi ben bu kiraciyi nasil cikartacam lütfen bir yol gösterin bana . adam resmen cikmiyor kendi evi gibi kullaniyor

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    mahkeme avukat

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    8 mesaja 10 teşekkür aldı
    Avukata Mahnung yazdır. Daha sonra bütün masraflar ona kalır.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,493
    392 mesaja 1,004 teşekkür aldı
    Normal şartlarda avukata gitmen lazım ama mahalesef Türkiyede onun bir garantisi yok.Adam mahkeme olana kadar biraz daha bedava oturur.Allah yardımcın olsun.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    baska yöntemde var da -- burda yazmak olmaz ve banada yakismaz

bak adam kosa kosa cikiyor

öyle kiracilara böyle lazim -- onlar baska dilden anlamaz

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    yok yok ..bosver sen o yollari dostum ... degmez birkac kurus icin basini derde sokmaya ...kötü ile kötü olma ..benim de basimda idi ...adam 4 sene kirayi artirmadi ve nerdeyse de ödemedi sayilir ...cani istedikce ..ara sira ..en sonunda gecen sene cikardim ama bayagi yoruldum ... arkadaslarin dedigi gibi ..avukata bas vur hemen .. fakat eger alinacak birseyi yoksa avukat masrafi senden alir evvela ..? Bunu iyi konus önce avukatla..simdi artik aldigim kiraciyi memur kefilsiz ve en az besbin tl senetsiz almiyorum ... Malesef iyi niyet cok suistimal ediliyor burada :-(((

8. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,493
    392 mesaja 1,004 teşekkür aldı
    Buradaki Schufa sistemine benzer bir sistem kurulmasi lazim.Kira vermeden oturan şahsiyetsizlerin kara listeye alındığı bir uygulama lazım.En azınndan bir sonraki evde bu eşkıyalığı yapmasınlar.

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Bu isin icinden ancak avukat basa cikar. Kiraci avukat masraflarininda üstüne yük oldugunu görünce pes edecektir.

Birgün daha gecirmeden hemen avukata git. Zaten sonunda gidecegin yer yine avukat. Cok gec bile kalmissin.

Ikinci kira ödenmediginde avukatin yolunu tutman gerekirdi.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baska yöntemde var da -- burda yazmak olmaz ve banada yakismaz

bak adam kosa kosa cikiyor

öyle kiracilara böyle lazim -- onlar baska dilden anlamaz
    Türkiyede en geçerli sistem maalesef bu.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    bana sorarsanda, farkli yöntemlerle anca cikarirsin. siddet uygulamak istemiyorsan , dahada farkli yollar var.
    dairenin suyunu kes, ceyranini kes, sorarsa eger niye kesik, basitce agrizalandi. servisi cagirdim haftaya gelecekler vb. uydurmalar yap. mümkün oldugukca uzat bu olayi. er yada gec cikar kendiliginden.

selamlar

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı Dag88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana sorarsanda, farkli yöntemlerle anca cikarirsin. siddet uygulamak istemiyorsan , dahada farkli yollar var.
    dairenin suyunu kes, ceyranini kes, sorarsa eger niye kesik, basitce agrizalandi. servisi cagirdim haftaya gelecekler vb. uydurmalar yap. mümkün oldugukca uzat bu olayi. er yada gec cikar kendiliginden.

selamlar
    Bu o kadar basit degil malesef. Normal olarak tüm abonelikler kiraci üzerinedir ve bir ariza durumunda o direk servisi veya yetkiliyi arar ... o senin dedigin eskidendi ..simdi artik türkiyede de kiracilar ev sahiplerinden daha iyi bir durumda kanunsal acidan. Bence en iyisi uzlasmak dir ...ben cikarmak istedigim kiraciya tasinma parasi bile verdim cikmasi icin ... Diger türlü basin cok agrir , kari kediye yüklersin.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    En iyisi daireni kiraya vermiyeceksin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    fark etmez, cagirsin servisi. servis geldigine vana `yi acsin geri, agriza yokmus diyip, ceker gider. iki gün sonra yine kapat vanayi. Kim kapatiyor diye soruldumu, coluk cokuk sakasina oyniyor
    servisi kim ödüyor bu arada? ev sahibi ise tabi sikintili.

Tecrübeli Üye BMWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    127
    39 mesaja 60 teşekkür aldı
    Keyfi ödemiyorsa kirayi

Bigüzel döveceksin,ya cikar gider yada öder

Ettiği Teşekkür
    11
    Dag88 kardesim, kiraci cok mu aptal, oda senin yap dediklerini yapabilir, eli armut toplamiyor ya. Polise gidip sikayet eder, vs.

Senin burada anlattiklarin bana cocukca geldi, yasini basini almis bir kisi nasil bu tür seyler yapabilir? Eger bu anlattiklarini yaparsa, sonunda gülünc bir duruma düsmez mi?

Benim bildigim, medeniyette yasamis bir kisi avukata gidip islerini halleder, bu anlattiklarinin sonu cok kötü olabilir, hayatini bile tehlikeye düsürebilirsin.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    arkadaslar bu isler öyle tehditle santajla dövmekle felan olmaz, cok sükürki bazi yasalarin islemesinde sorun yasanmiyor yeni borclar kanunuyla birlikte ev sahibi kiraci sorunlarinda ev sahibi lehinede yasalar mevcut. Kirasini ödemeyen kiraciya noterden ihtarname cekilir 30 gün süre verilir yine sorun yasanirsa bir ikinci ihtar cekilir, ikinci ihtardan sonra ev sahibinin hakli olarak tahliye davasi acma hakki dogar yani ondan sonra tipis tipis cikar cikmazsa adami kapinin önüne koyarlar, yasalara hukuga güvenelim öyle abuk subuk sacma sapan islere girismeyin isi oldugundan daha zora sokar hakliyken haksiz duruma düsersiniz.

19. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Kiraci devlet memurumu? O zaman zor cikardirsin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    benim türkiyede emlak ofisim var kardesim kardesim.yapman gereken su noterden ihtarname yollamak kirasini 4 aydir ödemedigini ve evi bir an önce bosaltmasi icin.
    her ne olursa olsun ihtarname cekmen sart .eger emlak ofisi araciligiyla kiraya verdiysen 3 ay kirayi ödemedigi takdirde evi bosaltmasi icin tahliye taahhütnamesi imzalatmis olmasi lazim.
    bunlari yapip avukata gidebilirsin ama eger gicikliga dökerse isi cok rahat 1 yil bile surundurur seni avukat parasida cebinden gider.
    yapicagin tek sey var eger kötü niyetli biriyse ben tasinicam diyeceksin tasinma paranida vericem diyip kurtulucaksin.yoksa süründürür seni.allah kolaylik versin

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Türkiye'de ne hikmetse herseye noter lazim. Kiraci sok noter, cikar noter, araba al sat noter...ya Almanya'da nasil oluyor notersiz hersey.

Ettiği Teşekkür
    11
    Alıntı Fenerlim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim türkiyede emlak ofisim var kardesim kardesim.yapman gereken su noterden ihtarname yollamak kirasini 4 aydir ödemedigini ve evi bir an önce bosaltmasi icin.
    her ne olursa olsun ihtarname cekmen sart .eger emlak ofisi araciligiyla kiraya verdiysen 3 ay kirayi ödemedigi takdirde evi bosaltmasi icin tahliye taahhütnamesi imzalatmis olmasi lazim.
    bunlari yapip avukata gidebilirsin ama eger gicikliga dökerse isi cok rahat 1 yil bile surundurur seni avukat parasida cebinden gider.
    yapicagin tek sey var eger kötü niyetli biriyse ben tasinicam diyeceksin tasinma paranida vericem diyip kurtulucaksin.yoksa süründürür seni.allah kolaylik versin
    Bu anlattiklarinin hepsini avukat yapar. Sadece avukata gitmek yeterlidir, bence.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)