Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2861 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: keller'i su basti,tecrübeleriniz

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı

keller'i su basti,tecrübeleriniz

Selam arkadaslar,
    cuma günü cok kuvvetli yagmur yagdi,kellerde camasir makinalarinin oldugu odada k€rli suyun gittigi yerden, su geri gelmis ve kellerleri yaklasik 6-7cm.su basti.
    Wohngebaude versicherungum var,itfaiye cagirmak istedim, 500€ kendim ödemem gerekiyormus,
    kellerde hasarda var, onun icinde 500€ kendim ödemeliymisim.kiracilarinkini, herkesin hausrati ödermis.
    suyu kovalarla kendimiz atmaya calistik,cok zor oluyordu,baumarkta gittim bir tane Tauchpumpe tavsiye ettiler,onu aldim getirdim ama cok az su cekiyordu,
    GARDENA Classic Tauchpumpe 7000 http://www.gardena.com/de/bewasserun.../classic-7000/
    kellerin bir odasindan diger odasina nerdeyse damlaya damlaya su cekiyordu, götürdüm geri verdim. suyu kovalarla bosalttik ama bir gün ugrastik.
    simdi islanan kelleri kurutmak lazim, bautrockner, bir hafta calismasi lazim kurutmasi icin. bir hafta kiralamasi 100€. bu paraya alet satin alinir.
    icinizde kelleri su basan varmi?
    wonhgebaude versicherungunuz veya hausratiniz ne yapabildi?
    kellerden suyu nasil attiniz? wasserpumpe,tauchpumpe, kova...
    kelleri nasil kuruttunuz? pencereleri acik biraksak kururmu? uygun fiyata bautrockner tavsiyeniz varmi?
    insallah cok soru olmadi...

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bizim altbau
    Biz evi 9 sene önce aldigmizda cok siddetli yagmur yagmisdi
    o zaman bizim kellerde senin dedigin gibi 9-10 santim bu dolmusdu
    su hem alltan,hemde duvarlardan giriyordu

Ben o zaman baumarkt,dan gidip Nasstrocken sauger alip,suyu cekdimdi

sigortalarla hic ugrasmadik
    -------------------------------------------------------------------------
    Cözüm süreci
    ondan sonra is yerinde evi olan herkese sorup sorusdurdum ne yapmam lazim diye,Cogu evin etrafina drainage
    yapmami veya yapdirmami söyledi

Bende kabullendim
    yavas yavas kendi yapmama karar verdim

Böyle isler nasil yapilir nereye sorulur hic bir bilgim yokdu
    internetten bir sürü bilgi okudum

sonra bir gün Behördeye gittim drainage yapicam diye müsade istemeye,sorunu anlattim
    orda yetkili bebauungsplan cikardi,inceledi

sonra dediki
    senin karsina yeni ev yapilmis,ev yapilirken borular >>>>(yalan olmasin devamini tam hatirlamiyorum,zarar mi gördü,yoksa söküldümü dedi emin degilim)
    o yüzden catidan gelen sular kanala gidemiyor

Bana arsama iki tane sickerschacht yapmami tavsiye etti

Ben bir tane sicker schacht yapdim (1,50 derinliginde)
    ondan sonra Benim kellerda su sorunu olmadi

4. 2 kişi clon üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Akbaba kardeş sende yine 7 8 santim bende 1 metre su doldu kellere bütün gece dışarı pompaladik

6. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Selcuk8 kardesim,nasil-neyle pompaladin,biraz yazsaydin bari...

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Elimde 20 senelik bir pompa vardı yani önceki ev sahibinden kalmış. .şansıma pompa cok güzel çalıştı üzerinde marka gibi bir şey de yazmıyordu. .şimdi bende değil pompa bir arkadaşta yoksa resmini çekip koyardım. .ama bu yağışlar gerçekten mahvetti buraları haberlere çıkan braunsbach bana 20 km ..düşün artık

9. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,
    cuma günü cok kuvvetli yagmur yagdi,kellerde camasir makinalarinin oldugu odada k€rli suyun gittigi yerden, su geri gelmis ve kellerleri yaklasik 6-7cm.su basti.
    Wohngebaude versicherungum var,itfaiye cagirmak istedim, 500€ kendim ödemem gerekiyormus,
    kellerde hasarda var, onun icinde 500€ kendim ödemeliymisim.kiracilarinkini, herkesin hausrati ödermis.
    suyu kovalarla kendimiz atmaya calistik,cok zor oluyordu,baumarkta gittim bir tane Tauchpumpe tavsiye ettiler,onu aldim getirdim ama cok az su cekiyordu,
    GARDENA Classic Tauchpumpe 7000 http://www.gardena.com/de/bewasserun.../classic-7000/
    kellerin bir odasindan diger odasina nerdeyse damlaya damlaya su cekiyordu, götürdüm geri verdim. suyu kovalarla bosalttik ama bir gün ugrastik.
    simdi islanan kelleri kurutmak lazim, bautrockner, bir hafta calismasi lazim kurutmasi icin. bir hafta kiralamasi 100€. bu paraya alet satin alinir.
    icinizde kelleri su basan varmi?
    wonhgebaude versicherungunuz veya hausratiniz ne yapabildi?
    kellerden suyu nasil attiniz? wasserpumpe,tauchpumpe, kova...
    kelleri nasil kuruttunuz? pencereleri acik biraksak kururmu? uygun fiyata bautrockner tavsiyeniz varmi?
    insallah cok soru olmadi...
    Ustam,
    öncelikle gecmis olsun.
    Benim ev Reihenhaus, iki sene evvel 3 ev yanimdaki evin altindan gecen su borusu patlamis. Bu yayilan su butun evlerin altina yayilmis. Bizim duvarlar söyle 10-15 cm falan nemliydi.
    Evden 6 haftaligina ayrildik. Bizim fabrikanin dayali döseli wohnunglari var. Dayali döseli oldugundan fiyati aylik 1800 Euro idi . Bunu Hausrat versicherung karsiladi.
    Laminat söküldü , fayanslar ara ara söküldü ve delikler acildi ve ev kurutulmaya basladi. Öncesinde elektrik sayaci sayildi, aradaki farki yani elektrik parasini o dönem icin Wohn gebaude karsiladi.
    Ev kurudukdan sonra istedigimiz Laminat dösendi , üstüne para istenmedi.
    Parca parca sökülen fayanslar yerlerine kondu.
    Oturma odasi dolabi asagidan nemlenmis, onun parasi dolap eski oldugunda ücte biri ödendi.
    En sonundada sigortadan adam geldi. Bir süre kücük evde oturmak zorunda kaldiniz ve temizlik isleri icin 2000 euro verecegiz kabulmu dedi.Bizde kabul ettik.
    Valla yasadiklarimi siralamaya calistim. Her Versicherung ayni yaparmi bilemiyorum.
    Baska sorun olursa yanitlamaya calisirim.
    Kolay gelsin.

Ev kurutma isi tam 5 hafta sürdü, arada gelip ölcüyorlardi ve daha kurumamis deyip makineleri tekrar calistiriyorlardi.
    Konu MiAy tarafından (31 Mayıs 2016 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.

11. MiAy üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı
    Keller - i ,, Su basan arkadaslar icin -- kesin cözüm duvarlardan iceriye sizma varsa ,, duvar lar tam anlamiyla --- kuruduktan --- sonra Buntsteinputz alip düzgün bir sekilde duvara sürmek 15 kg kovasi 32 euro youtube de bununla ilgili yada nasil yapildigina dair bir cok video var - bu madde silikon ve kücük taslar karisimi kesinlikle donduktan sonra su gecirmiyor .

13. gizemm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)