Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2856 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Canakkale Sehitlik hakkinda bilg lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    11 mesaja 46 teşekkür aldı

Canakkale Sehitlik hakkinda bilg lazim

Hayirli aksamlar Allah nasip eserse bu sene Sehitligi gezmek istiyoruz.Nasip olursa 05.08.2016 yola cikacagiz frankfurttan ve Canakkaleye gidecigiz.benim sormak istedigim giden arkadaslar bir bilgi verirse cok memnun kalirim.allaha emanet olun

2. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    nasil bir Bilgi istiyorsun?

ben gittim gördüm ve herkesin oraya gidip görmesini isterim. karis karis gezdim dolastim. seddülbahirden tut ta geliboluya Kadar ne varsa dolastim. bunu plansiz yaptim, yolum nereye düstüyse orayi ziyaret ettim. planli otobus turlarida var. tura katilirsan daha cok Bilgi edinirsin. sana herseyi anlatiyorlar ve en uzak yerlere Kadar götürüyorlar. bütün yerleri gezmek icin bana kalirsa en az 2 gün orda gecirmen lazim. hemen sipsak oldu bittiye getirme. görecegin manzaralar karsisinda tüylerin diken diken olacak. vatanini, milletini seven bir sahis orda duygulanmazsa banada antakyali deme.

4. 3 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadasim bende bir kere gittim gezdim ama hic memnun olmadim. Ne nerede nereleri görmek gerekiyor kuru kuruya bilinmiyor sana tavsiyem rehberli bir kafileye katil onlarla beraber dolas, nerede ne var neler yasanmis herseyi anlatiyorlar ve dolasirken adeta gecmisi canlandiriyorsun.

6. coskun üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    buna benzer sadece canakkale degil nere gidersen git rehberle daha iyi olur hem yer bilme acisindan hemde yasanilanlari anlatilarak yasamak duymak acisindan daha iyi olur.

8. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Elbette rehberli kafile ile gezmek daha iyi olur,her şeyi canlıymış gibi anlatıyorlar yani her şeyi planlı yapıyorlar,kafilesiz tek başına gezersen fazla bir bilgi sahibi olamazsın,gezilmesi görülmesi gereken yerleri kafile ile gezmek daha iyi olur sanırım.

iyi forumlar ve iyi seyahatler...

10. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    62
    5 mesaja 9 teşekkür aldı
    Usta arabyla gideceksen heryeri gezersin yani geliboluyu ucakla gideceksen tura katil 1 hafta icinde 250 bin sehit verdik herkein görmesi lazim taaa nerelerden anzak geliyor görmeye

12. 2 kişi bicak40 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    bende senin gibi bu sene temmuz ayinda canakkale sehitligini gezicem
    1 günümü orasi icin ayirdim ve en önemli yerleri isaretledim haritada

Kilitbahir Kalesi( İstanbul’un FATİHİ, Fatih Sultan Mehmet tarafından kuşatma esnasında Papalık Donanması yardıma gelmesin diye tedbir amacıyla yaptırdığı kale )

Namazgah Tabyası ve Deniz Müzesi( Çanakkale Deniz savaşı esnasında 14 kısa menzilli top ve 2 uçaksavar topa sahip, toplam 16 top ile Çanakkale deniz savaşında kullanılan Tabya )

Rumeli Mecidiye Tabyası Gezintisi ve Seyit Onbaşı Ziyareti(Çanakkale Deniz Savaşının kahramanı “Seyit Onbaşı”nın 270 kiloluk top mermisi ile Ocean gemisini vurduğu ve zafer sahnesine çıktığı 8 bonet ve 6 top ile faaliyet gösteren tabya )

Bigalı Köyü Atatürk Evi Ziyareti

Çanakkale Şehitler Abidesi

tabiki mutlaka daha baska yerlerde vardir ama galiba en önemli yerler buralari
    google maps da isaretle ve araban ile sakin sakin gez derim......

14. Paparazi39 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    3 hafta evel gittik turla gezip geldik gayet güzeldi.
    http://sehitlikturu.gen.tr/canakkale-sehitlik-turu.html
    Bu sayfada bilgi alabilirsin.Turla gitmeni tavsiye ederim.
    Birde mümküse hafta arasi git.Cünki hafta sonu cok kalabalik oluyor.
    Daha fazla sorularin varsa sorabilirsin.

16. 3 kişi Galaxy3764 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    11 mesaja 46 teşekkür aldı
    Herkesten allah razi olsun cevaplar icin.Allah nasip ederse 05.08 cuma aksamina dogru cikacagiz,allahin izniyle cumartesi aksami türkiyede oluruz.birde rehber olsun otel olsun nereyi tavsiye edersiniz.iki araba gidiyoruz türkiye ye kapikuleden ayrilacagiz ben canakkaleye dogru eniste kayseriye dogru nereyi takip etmem lazim edirneden sonra herkese hayirli ramazanlar dilerim ve allaha emanet olun
    Konu 38bekir66 tarafından (05 Haziran 2016 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    bide önemli not eklemek isterim

grup ile turlar vardir.....ben bu grup turlarina karsi bisey demek istemem ama gruba monte edilmis oluyorsun ve her bölgede kisitli bir zaman geciriyorsun

fakat kendin yola ciktigin zaman ve bütün gününü ayirdigin zaman sakin sakin dolasabilirsin.......zaman kisitlamasi yokdur..........

19. Paparazi39 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    23 mesaja 28 teşekkür aldı
    arkadasim Ben gecen sene Canakkale gittim. Mukemmel bir yer her şeyiyle. Kalacak yer olarak ben canakkale'yi 100 km ilerisine gittim Assos sokak ağzı Mitilini butik otele. Tek bir r kelimeyle mukemmel. Sessiz sakin zeytin ağacları arasında ve biraz yuksekte kaldığından muazzam bir manzarası vardı. Deniz'i tertemiz. Canakkale'ye girdiğinde sokak satıcıları gorursun anahtarlık Cakı bıcak satıyorlar. Onlarda şehitlik ve gorulmesi gereken yerlerin haritası bulunuyor. Bedavaya alabilirsin. Ben aldım ve kendim ailemle gezdim. Her gittiğim yerde zaten rehber vardı. Rehber anlatırken bende dikildim dinledim anlatılanları.
    Konu beni_7_in_bitirdin tarafından (05 Haziran 2016 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

21. beni_7_in_bitirdin üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı 38bekir66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesten allah razi olsun cevaplar icin.Allah nasip ederse 05.08 cuma aksamina dogru cikacagiz,allahin izniyle cumartesi aksami türkiyede oluruz.birde rehber olsun otel olsun nereyi tavsiye edersiniz.iki araba gidiyoruz türkiye ye kapikuleden ayrilacagiz ben canakkaleye dogru eniste kayseriye dogru nereyi takip etmem lazim edirneden sonra herkese hayirli ramazanlar dilerim ve allaha emanet olun

38bekir66,Gelibolu sehitlik icin bireysel geziler icin en iyi bilgiyi internetten arastirin sizi yönlendirecek bilgilere ulasabilirsiniz bir cok arkadasimiz önermis turla gezi en makulu ama sorun degil kendi arabanizla biraz uzun sürer ama gezersiniz misal (http://www.canakkalesehitlikturu.net...i-haritasi.jpg) konaklama olarak bende gezi icin saroz körfezinde otelleri düsünüyordum ama yolda cok zaman kaybindan dolayi gündüz geldim kismet olmadi oteller bir sürü istediginiz yerde bulabilirsiniz misal,(https://www.google.de/maps/search/sa.../data=!3m1!4b1)
    Gezi sonrasi enisteniz,Eceabat'dan feribotla karsiya Canakkale'ye gecer devam eder,fotografmakinasini unutmayin,iyi tatiller.

23. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Nisan-2015 te oradaydim. Katilacaksaniz profesyonel turlara katilin. Biz 4 arkadas privat rehber tuttuk. Adam öyle uyduruk biri degil, ögretmen emeklisi hem de devletin verdigi rehber lisansi sahibiydi. Adam arabasiyla hem bizi götürüp hemde anlatacakti. Yola ciktik, aradan 2 saat kadar gecti, arabasindan acayip sesler gelmeye basladi, en sonunda da araba hic hareket etmedi. Arabanin bakimini falan en son ne zaman yaptirdigini adam hic hatirlamiyordu bile. Aksama kadar tamirciydi, cekiciydi, bekledik durduk. Rezil olduk. Sehitligi tam gezemedigimemi yanayim, aksama kadar cekici bekledigimemi yanayim.

Uzun lafin kisasi: Privat Rehber degil, Profesyonel turlar ile gezin daha cok keyif alin.

Selamlar

05300 - Merzifon

25. *05300 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)