Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2898 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [SORU] Serefsiz Demek Suc mu?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    sen bir insana kufur ediyorsan bunu arapcada afrikacada yapsan amac degisirmi? sana verilmek istenen ceza kufurun agirligi degil amacidir ohne ehre degil ehrenlos demektir sen kime edersen et bu kelimeyi hakarettir almanlarin ehresi yada baska deyimle namusu yokmu? namus seref sadece turklere ait bir seymi sence? hak edip etmeme konusu seni beni asar o insanin kendisine aittir kimin serefli serefsiz olduguna simdi kanun karar verir bekleyip gorursun saygilarimla.

2. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bir insana kufur ediyorsan bunu arapcada afrikacada yapsan amac degisirmi? sana verilmek istenen ceza kufurun agirligi degil amacidir ohne ehre degil ehrenlos demektir sen kime edersen et bu kelimeyi hakarettir almanlarin ehresi yada baska deyimle namusu yokmu? namus seref sadece turklere ait bir seymi sence? hak edip etmeme konusu seni beni asar o insanin kendisine aittir kimin serefli serefsiz olduguna simdi kanun karar verir bekleyip gorursun saygilarimla.
    gamberoglu200 arkadasim elbette almanlar da seref sahibidir yazimda almanlarda seref yoktur demedim hicbir zaman.
    ama basimdan gecen bir olayi anlatayim.

3-4 yil önce sag tarafta kalan alt ve üste duran komsularimiz(iki Bayan cocuk yüzünden) kavga halindeydi ve gürültü coktu,bayan olduklarindan disari cikmadim
    oglumda ders calisiyordu kapiya cikti suzun artik dedi.
    bunun üzerine yanimizda oturan evin hanimi ogluma serefsiz sus gir iceride dedi.
    disariya ciktim birkac birseyler bende sayacaktim ama bayan oldugundan kendime yakistiramadim.
    Bende hakkimi kanuni yollarla aramak icin Komissariate gittim anzeigen yapmak icin durumu anlattim.
    Polis memuru ilk önce Serefsiz kelimesini anlamini arastirdi(ben ne kadar dediysemde kendisi arastirdi) (Ohne Ehre yada Ehrenloser)
    sonra omuzunda iki yildizli bir polis geldi ve bize kelimenin Alman lugatinda hakaret sözcügü olmadigini bundan dolayida bir anzeige yapamiyacagimizi belirtti.
    Gidin anlasin komsunuzla dedi,bunun üzerine ben ne kadar Türkiyede bu serefsiz denildiginde adam öldürmeye kadar gidiliyor dediysemde hakli olarak orasi Türkiye
    ama Almanyada Serefsiz yada Almanca anlami olan Ohne Ehre,Ehrenlos,Ehrenloser hakaret lugatinda olmadigini belirtti ve maalesef Anzeige yapamadik.
    Oglumun yedigi Serefsiz kelimesiyle kaldik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)