Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2854 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ING-Bank Türkiye e-turuncu hesap hakkinda görüsleriniz?

Üye egeli-20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    18 mesaja 50 teşekkür aldı

ING-Bank Türkiye e-turuncu hesap hakkinda görüsleriniz?

Arkadaslar,

ING-Bank Türkiye suan hosgeldin kampanyasi adi altinda ilk yil %12 faiz veriyor. tabikii Türk Lirasina.
    Bu konu ile bir tecrübesi olan varmi? yada buraya Para yatirmak Almanyadan mümkünmü?
    Birde tabikii sizin bu konuyla görüs ve önerilerinizide merak ediyorum.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Arkadaşım bahsettiğin faiz ING Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı, yani bir kereye mahsus ondan sonra daha düşük faiz oranları var. Vadeli hesaba para yatırmak için önce Türkiye`de bir hesabın olması gerek, kesinlikle buradan Türkiye`deki vadeli hesabına para havale etmeni tavsiye etmem bunu önceden Merkez Bankası hesabıyla yapanlar baya sıkıntı yaşadılar.
    Tavsiyem, Türkiye`de hizmet veren tüm Bankaların verdikleri faiz oranlarını şube oranı olarak değil e-vadeli mevduat hesabı olarak karşılaştırıp hangisi daha fazla veriyorsa onda hesap açıp internet bankacılığınıda aynı anda aktifleştirerek 32-35 günlük dilimler halinde paranı e-vadeli mevduata yatırman çünkü şubede verilen faiz oranıyla e-vadeli faiz oranı arasında dağlar kadar fark var.
    Birde bilgin olsun Türkiye`de her banka şubesinde açacağın hesaplardaki mevduatının 100 bin TL si devlet güvencesi altindadır, aynı şubede 100 bin TL nin üzerindeki miktar için devlet güvencesi yoktur, para bende ondan fazla param var ne yapmalıyım dersen onunda çaresi var farklı bankalarda hesap açıp limiti geçmeyecek şekil dağıtırsan sıkıntı yok, kolay gelsin.

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    kendinize saygınız varsa. kendinizi seviyorsanız bu bankaya bulaşmamanızı tavsiye ederim. banka idari şekli beş para etmez. başınız çok ağıracak. ben hsbc bankasıyla çalışıyordum. benim oturduğum yerde hsbc bank kapandı. ve 15 bin tl kredi kullanmak istedim, biii ing banka giriyimde bakım bi dedim. istedim verdiler. keşke hiç oraya girmemiş olsaydım. her ay taksidimin günü gelmeden bir veya iki gün önce yatırıyorum. bir gün beni bankadan aradılar, ve birikmiş borcumun olduğunu söylediler. bende ing banka gittim baktım. asıl borç yok. borç neymiş her ay benden hesap işletim ücreti olarak 20 tl hesaplayıp biriktirmişler ve onca borcumun olduğunu söylediler. böyle bir banka anlıyışı hayatımda görmedim. allah belalarını versin. hakkımı kuruşu kuruşuna kadar helal etmiyorum. ing çalışanları bile adi insanlar. nerde insafsız adam varsa onu çalıştırıyorlar. ing bank İstanbul müşteri hizmetlerini aradım yardımcı olamadılar neymiş hesabımı görmüyorlar. şimdi kalan borcum 12 ay. allah beni bu adi şerefsiz banka ve çalışanından kurtarsın. sakın kapıdan içeri girmeyin.

5. aliharbiye üyemize teşekkür edenler:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Türkiye`de hesap isletim ücreti her banka kesiyor, biliyorum. Bunun ING bankasiyla alakasi ne?

Eger Türkiye`de ücret almayan banka varsa, ben de bir hesap actirmak istiyorum.

Ettiği Teşekkür
    26
    aliharbiye arkadaşımızın hesap işletim ücreti konusundaki isyanı biraz yersiz DenizCan ın dediği gibi Türkiye`de hesap işletim ücreti alıyor bankalar. Kimi özel durumlarda örneğin emekli aylık hesabi yada her ay düzenli aylığınızın geldiği belirli miktarda otomatik ödeme talimatlarının bulunduğu hesaplar bazı bankalarda hesap işletim ücretinden muaf tutulabiliyor hesap işletim ücreti almayan bankalara http://bankakredinotu.net/hesap-isle...alar-2016-1058 ulaşabilirsiniz.

8. 2 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    guengoer52 tekrar teşekkürlerdediklerinin hepsi doğru...egeli-20 Akbank Altın hesabını bir incele derim

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    Beyler Arkadaşlar. banka sizden nasıl hesap işletim ücreti almakla yükümlü biliyormusunuz. eğer siz bankadan kredi almış iseniz. ve her ay son yatırma tarihiniz dolmadan siz kredi taksidini yatırırsanız, sizden hesap işletim parası almaya yükümlü değildir. Ama siz taksidi zamanında yatırmayıp geciktirirseniz, o zaman banka sizden hesap işletim ücreti almakla yükümlüdür. hesap işletim ücreti tamamen keyfi bir işlemdir. ben bir sürü banka ile çalıştım, aralarından yönetim ve idari şekil olarak beni en mutlu kılan hsbc bank oldu. varya hsbc bankın çöpüne kurban olurum. hayatımda bu kadar güzel bir yönetim şekli olamaz. adamlardan kredi almıştım. günü gelmeden yatırıyorum. hiç bir zaman beni arayıp hesap işletim ücreti istemediler. nasılsa İngiliz kafasıyla yönetilen bir banka. ama ne olduysa maalesef ilimdeki şubesi kapandı. ing banka müdürüyle hesap işletim ücreti hakkında konuştum. bana dediki benden kredi kartı alırsan bana otomatik ödeme talimatı verirsen. aracın bütün gider gelirini buradan yatırırsan, havale göndereceksen para işi ve banka işi olunca bana geleceksin dedi. o zaman senden hesap işletim ücreti almam dedi. bende kabul etmedim, oda gaspen benden hesap işletim ücreti alıyor. ing İstanbul müşteri hizmetlerini aradığım zamanda neymiş oradan hesaplarımı görmüyorlar. hesaplarıma müdahale edemezler diyorlar bana. ing bank hayatımda gördüğüm en adi çalışma sistemine sahip olan bankadır. topunun allah belasını versin. hiç bir müşteriye insanca davranmıyorlar. 12 aylık kredi borcum kaldı. yatırayım bir daha varya kapısından içeri girmem. her yerde ing bank hakkında yaşadıkları yazacam ve söylüyecem. saygılarımla aliharbiye.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Benim Kuweyt-Türk te hesabim var. Ne hesap isletim ücreti, ne de baska birsey ödüyorum. Bu zamana kadar Akbank ve Sekerbank ile büyük sorunlar yasadim. Yok efendim baska sehirden hesapta islem yapmak su kadar para, veya hesap isletim ücreti su kadar para gibi. Faiz falan düsüktür ama adam gibi bankadir Kuweyt-Türk.

Selamlar

05300 - Merzifon

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    Arkadaslar görüsleriniz icin cok tesekkür ederim. Ben Almanyada ING-Diba müsterisiyim. Türkiyedeki bankalarla pek bir tecrübem yok. o yüzden burada sizler danismak istedim. Akbank Altin hesabini mutlaka degerlendirecegim.

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    guengoer52 tekrar teşekkürlerdediklerinin hepsi doğru...egeli-20 Akbank Altın hesabını bir incele derim
    tesekkürler. Internette arastirayim biraz Akbank Altin hesabini.

Ettiği Teşekkür
    301
    egeliyim beaplakam 20 bana uydu sana olurmu bilemem.Fakat uzun vadeli düşün kısa değil

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    egeliyim beaplakam 20 bana uydu sana olurmu bilemem.Fakat uzun vadeli düşün kısa değil
    Sana uymasina sevindim Arkadasim. biraz internette baktim. ama ne yalan biraz kafam karisti. ayda ne yatiriliyor? ve her ay Altinmi aliniyor? inan tam cözemedim.
    Biraz detayli anlatirsan sevinirim. eger aciktan sorun olacaksa özelden yaz. Cok memnun olurum.

Ettiği Teşekkür
    301
    Akbank Altın Mevduat Hesabı'nda Altınlarınız Sizin İçin Değerleniyor.

Birikimlerini altın olarak değerlendirmeyi düşünenlere Altın Mevduat Hesabı! Geleceğiniz için biriktirdiğiniz altınlarınız, sizin için hazırladığımız Akbank Altın Hesabı ile her zaman elinizin altında olsun.

Vadesiz TL, USD veya EURO hesaplarınız aracılığı ile gram cinsinden alacağınız 24 ayar altınlarınız Akbank Altın Mevduat Hesabı'nda sizin için değerleniyor.

Üstelik Altın Mevduat Hesabınız için hesap işletim ücreti de ödemezsiniz!
    995/1.000 saflık değerindeki 24 ayar altınınızı ister şubelerimizden, ister alternatif dağıtım kanallarımızdan 7/24 alıp satabilirsiniz. Dilerseniz hesabınızdaki altınlarınızı 1, 2.5, 5, 10, gr. ve katları olarak gram altın olarak teslim alabilir ya da Akbank Altın Hediye Çeki düzenletebilirsiniz.
    Minimum işlem tutarı 0,01 gramdır.
    Vadesiz Altın Mevduat Hesabınızdaki birikiminiz 100.000 TL karşılığına kadar Devlet Güvencesi altındadır.
    Şubenize vereceğiniz bir talimatla düzenli olarak altın alımı yapabilirsiniz.
    Altın hesaplarınız arasında ya da başka bir kişiye ait altın hesabına şubelerimizden veya Akbank Direkt vasıtasıyla havale yapabilirsiniz.
    Fiziki altın teslim işlemlerinde doğacak sigorta ve lojistik masrafları ödenmelidir.
    Gram altın şubeleri için tıklayınız.

Dilediğiniz an hesap açtırmak için Akbank Direkt​’e giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt şifrenizi unuttuysanız üzülmeyin! “Şifre Al” butonundan yeni şifrenizi hemen alabilirsiniz. Akbank Direkt’e ister müşteri numaranızla veya TC kimlik numaranızla; isterseniz Akbank kredi kartı bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz.////////7dilersen sayfalarından İletişim Formu doldur istediğini sor cevap alırsın selamlar.....Söylemeyi unuttum bu hesaplardan almanyadaki herhangi bir bankada açabilirsin türkiye ye özgü değil yani
    Konu tolgahamburg tarafından (07 Haziran 2016 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    Akbank sayfasinda okudum ben bunu. Sadece Altin nasil aliniyor ve faizi nasil hesaplaniyor? Buna benzer basit sorular kafami mesgul ediyor.
    Ama yinede sagol. Ben Almanyada bir Akbank subesinden bilgi almak icin randevu yaparim.

Ettiği Teşekkür
    301
    Kısaca birikimlerini tl usd yada eur her ay belirtilen gramlar karşılığı satın alıyorsun ve güncel altın fiyatlarından işlem görüyor faiz yok fakat söyle bir durum var diyelim biriktirdin altın olarak bankadan almak istiyorsun onun için küçük bir komisyon alıyor.Birde benim bildiğim Akbank almanyada yok
    Konu tolgahamburg tarafından (07 Haziran 2016 Saat 22:33 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    26
    Odeabank oksijen hesap belki ilgi çekici olabilir.

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    Kısaca birikimlerini tl usd yada eur her ay belirtilen gramlar karşılığı satın alıyorsun ve güncel altın fiyatlarından işlem görüyor faiz yok fakat söyle bir durum var diyelim biriktirdin altın olarak bankadan almak istiyorsun onun için küçük bir komisyon alıyor.Birde benim bildiğim Akbank almanyada yok
    Sagol simdi daha iyi anladim. Iyi bir yöntem begendim. Akbank Almanyada yok derken? Sube olarakmi yoksa Altin hesapmi yok Almanyada?

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    Odeabank yenimi hic duymadim bu bankayi. kime ait ?

Ettiği Teşekkür
    301
    şube olarak yok odea bank ruslarınfakat dediğim gibi bu hesap türü alman bankalarında da var

Nereden
    BW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    4,843
    Arkadasim Akbank Subesi Mannheim'da var. Ben burada degil Türkiye'de acmak istiyorum hesabi.
    Rus bankalariyla hic calismadim tecrübem yok. Ama yinede her öneriyi degerlendirecegim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)