Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2901 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Issizlik parasi ve dahil olan sosyal yardimlar nelerdir?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    turkiyeyi bilemem ama burda ne alip ne satiliyorsa hepsi beraber hesap ediliyor kurusu kusuna basta arbeitslosengelti alirsin bir sene ondan sonraki devam edecek olan parani yasam sartlarina gore ayar yapilir mesela kira vermiyorsun cunku annenin uzerinde bunu saymiyorlar annenin kac para aldigi onlari baglamiyor sadece senin uzerinden hesaplar kitaplar yapiliyor yani sen o anda nerdesin neyle mesgulsun bu onemli annenin su andaki durumu demekki sen yaninda olmasanda kendine yetiyor demektir senle ilgisi yok.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye Miladre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Burada kurusuna kurusuna hesap yapilir evet orada hak veriyorum elbet, ve bunun da farkindayim. Ancak Annemin kac para alip almadigindan ötürü benim onun yaninda kalip kalmamamla ilgili derinlige girilirse. Egerki benim eve katkim olmasa, Annem evlatlari ile girisimde bulundugu bir kirayi tek basina nasil ödeyebilir, heleki emekli maasi ile? Tamam türkiyedeki maddiyat ile eklenirse bütünüyle iyi denilebilir, ancak birikim nedeniyle, sonucta tek basina iki evlat icin kafa yormakla mesgul olundugundan yasadigi ülke de de, yani almanya da evlatlarina muhtac duruma düsen bir ana. Ben olmasam misal; 1000€ emeklilik ile onun yarisindan fazlasi kiraya gidiyor ise bu kadin tek baskina yetinecek mi?
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turkiyeyi bilemem ama burda ne alip ne satiliyorsa hepsi beraber hesap ediliyor kurusu kusuna basta arbeitslosengelti alirsin bir sene ondan sonraki devam edecek olan parani yasam sartlarina gore ayar yapilir mesela kira vermiyorsun cunku annenin uzerinde bunu saymiyorlar annenin kac para aldigi onlari baglamiyor sadece senin uzerinden hesaplar kitaplar yapiliyor yani sen o anda nerdesin neyle mesgulsun bu onemli annenin su andaki durumu demekki sen yaninda olmasanda kendine yetiyor demektir senle ilgisi yok.
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl ilgilendirmiyor ailede kaç kişi yaşıyor ve ne kadar giriş var ona bakıyorlar..Bu konuyu araştırıp yada en doğrusu sgk sormak olabilir.Almanya annenin emekli maaşı aldığını biliyormu?bilmiyorsa bu ve benzeri yardımlara girdiğinden dolayı öğrenecek.bildirip bildirmemen seni ilgilendirir.gamberoglu2000 konu her 2 ülkeyi ilgilendirir.Sana tavsiyem arkadaşım hiç bulaşma bu işlere bir an evvel iş bul çalışmaya başla..

Evet bu tür yani kisi sayisi ile ilgili bilgileri bana benimle ilgilenen danismanim da söyledi. Burada Almanya'da sadece Babadan hak düsen emeklilik belli. Ödemeli olan emeklilik bildirilmedi.
    AGL1 a üstün gelecek yardim aslinda benim adima dahil olacak is bulana kadar. Ama iste Annemin risk e girmesinden tedirginim.
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Haziran 2016 Saat 17:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)