Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2851 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Versorgungsamt dan Arbeitsunfähigkeits Prozent almak

Yeni Üye ultraslanmainz05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı

Versorgungsamt dan Arbeitsunfähigkeits Prozent almak

slm ARKADASLAR Nisan ayinda büyük bir is kasazi gecirdim ve halen raporluyum .is hayitina tekrar basladigim zaman bu gecirmis oldugum kazadan dolayli olarak Prozent talebinde buluna bilirmiyim??
    yoksa Versorgungsamt tekrar sihate kavusdugum icin Red mi ediliyor?? Basindan gecen veya Bilgisi olanlar varsa simdiden Tesekür ederim ( is Kazasi da oldugu icin BG- Berufsgenossenschaft-ilgileniyor)
    Konu ultraslanmainz05 tarafından (07 Haziran 2016 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı ultraslanmainz05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ARKADASLAR Nisan ayinda büyük bir is kasazi gecirdim ve halen raporluyum .is hayitina tekrar basladigim zaman bu gecirmis oldugum kazadan dolayli olarak Prozent talebinde buluna bilirmiyim??
    yoksa Versorgungsamt tekrar sihate kavusdugum icin Red mi ediliyor?? Basindan gecen veya Bilgisi olanlar varsa simdiden Tesekür ederim ( is Kazasi da oldugu icin BG- Berufsgenossenschaft-ilgileniyor)
    tabiki kalıcı rahatsızlikları kalırsa baş vurabilirsin fakat onların verdiği prozent değil iş görememe kayıp derecesidir
    halk arasında prozent olarak konuşuluyor

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    eyvallah Kardesim Tesekürler

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Versorgungsamt ın ilk gönderdiği iş görememezlik derecesini mutlaka tedavi gördüğün doktorunla paylaşıp yeterli olup olmadığı konusunda düsüncelerini sormakta yarar var. Geçirdiğim ağır bir rahatsızlık sonrası yapmış olduğum başvuruya önce 20% verdiler itiraz ettim 30% çıkarttılar doktoruma danıştım yetersiz daha fazla olması gerek dedi avukata gittim mahkeme öncesi gel sana süresiz %50 verelim davayı geri çek dediler avukatım %70-80 gibi alabiliriz ancak gutachten ora bura seni yorarlar bunlarla uğraşacak kadar kendini dinç hissediyormusun dedi bende iyi olmadığım koşuşturmaya katlanamayacağımı düşündüğümden teklifi kabul ettim. Hemen pes etmeyin.

7. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Versorgungsamt ın ilk gönderdiği iş görememezlik derecesini mutlaka tedavi gördüğün doktorunla paylaşıp yeterli olup olmadığı konusunda düsüncelerini sormakta yarar var. Geçirdiğim ağır bir rahatsızlık sonrası yapmış olduğum başvuruya önce 20% verdiler itiraz ettim 30% çıkarttılar doktoruma danıştım yetersiz daha fazla olması gerek dedi avukata gittim mahkeme öncesi gel sana süresiz %50 verelim davayı geri çek dediler avukatım %70-80 gibi alabiliriz ancak gutachten ora bura seni yorarlar bunlarla uğraşacak kadar kendini dinç hissediyormusun dedi bende iyi olmadığım koşuşturmaya katlanamayacağımı düşündüğümden teklifi kabul ettim. Hemen pes etmeyin.
    bu durmlarda VDK ya üye olmakta yararlıdır sanırım ayda 5€ gibi aidatları var

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Kalıcı ve kronik bir şeyler varsa elbette Prozent alabilirsin.

11. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaslar peki bana BG Berufsgenossenschaft dan gelen mektubda:Erwerbsfähigkeitminderung varsaymis ve bunun icin kazanin oldugu tarihten 6 ay sonra Gutachten olacakmis calismaya basladiktan sonra -ve bu Gutachten benim min 20% Erwerbsfähigkeitminderung yani %20 simdiye kadar yapmis oldugum isimi engelliyorsa bana unfall rente baglana bilirmis bunun versorgungsamt dan alacagim Prozentin alakasi varmi??? Simdiden basladilar Biktirma yildirma opsiyonuna galiba Tesekürler arkadaslar

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı ultraslanmainz05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar peki bana BG Berufsgenossenschaft dan gelen mektubda:Erwerbsfähigkeitminderung varsaymis ve bunun icin kazanin oldugu tarihten 6 ay sonra Gutachten olacakmis calismaya basladiktan sonra -ve bu Gutachten benim min 20% Erwerbsfähigkeitminderung yani %20 simdiye kadar yapmis oldugum isimi engelliyorsa bana unfall rente baglana bilirmis bunun versorgungsamt dan alacagim Prozentin alakasi varmi??? Simdiden basladilar Biktirma yildirma opsiyonuna galiba Tesekürler arkadaslar
    Hayir onunla alakasi yok,BG sana 20% cok iyi olur ve sana kazancina göre emeklilik veriyorlar,sana uyarim sendikan varsa oranin avukatlrinla irtibata gecmeni öneririm.
    BG 20%'ten asagiya tanirsa zaten para vermez.Versorgungsamta acele etme zamanin oldugu zaman mürcat yaparsin.

14. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Emekliliğin hiç bir Versorgungsamtın verdiği iş görme kayıp derece ile ilgisi yoktur

Bıktırma veya yıldırma değil normal prozedür dür

16. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    eyvallah abi sagol hakikaten bizim kendi kendimize yardim etmemiz süper öncelikle burada bütün yardim eden kardeslerimin eline saglik her birinize özellikle Tesekür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)