Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2866 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kfz-versicherung Hakkinda bilgi lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Kfz-versicherung Hakkinda bilgi lazim

Selam arkadaslar bana daha bugün kfz-versicherungdan mektup geldi KM stand timi bilmek istiyor ve bilmek istedigim neden her sene sormadilarda aradan 3 sene gectide soruyorlar yani ne yapabilirim belki ilk sene ve ikinci sene daha az sürdüm de 3 cü sene daha cok sürdüm ne yapam gerekiyor senelik 12000 vermistim.ve ben bu KM üstünden fazla yaptim yardim lütfen ne yapbilirim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    3 yilda 36000 bin i gectin ise nach zahlung gelecek.adamlar ilk sene az sonra cok demeyir 12 yillik demisin 3 yillik 36000 bin km üzerine ciktin ise farki ödiyeceksin. Basima geldi ama merak etme 3 yillik nach zahlung degil ilk 2 seneyi 12 binden hesaplayip 3 sene icin istiyorlar,yalan söylemek gibi olmasin tam hatirliyamiyacam ama galiba 200euro ödemistim ben.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı Mezarci59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yilda 36000 bin i gectin ise nach zahlung gelecek.adamlar ilk sene az sonra cok demeyir 12 yillik demisin 3 yillik 36000 bin km üzerine ciktin ise farki ödiyeceksin. Basima geldi ama merak etme 3 yillik nach zahlung degil ilk 2 seneyi 12 binden hesaplayip 3 sene icin istiyorlar,yalan söylemek gibi olmasin tam hatirliyamiyacam ama galiba 200euro ödemistim ben.
    Selam kardes cvp verdigin icin tsk ederim ben yaklasik senede 14000 km fazla gitmisim yani bunun hesabi nedir üc senede 44000 km fazla gitmisim bunun yükü cok mudur?bildirmedim de versicherunga daha cok gittim diye km olarak???

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Arkadaşım sigortana yıllık kilometreyi 12 bin verip sonra izine giderken grünekarte istediysen farkediyorlar az söylediğini ve bu yola başvurabiliyorlar, korkacak kötü birşey yok sadece yıllık 12 binden değil 25-30 binden hesaplayıp senden geriye dönük farkı isteyeceklerdir. Schadenfreiheitsrabatt ın ve hangi sigorta olduğuna göre değişkenlik göstersede tahminen yıllığına 80-100 Euro fark istenebilir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sigortana yıllık kilometreyi 12 bin verip sonra izine giderken grünekarte istediysen farkediyorlar az söylediğini ve bu yola başvurabiliyorlar, korkacak kötü birşey yok sadece yıllık 12 binden değil 25-30 binden hesaplayıp senden geriye dönük farkı isteyeceklerdir. Schadenfreiheitsrabatt ın ve hangi sigorta olduğuna göre değişkenlik göstersede tahminen yıllığına 80-100 Euro fark istenebilir.
    Ceza falan ödemem mi lazim acaba hani bildirmedigim icin??? Allaha sükür hic kaza yapmadim 3 sene icinde ve birsey olur mu diye sıkıntı bastı 3 sene icinde 44000 km fazla yaptim cok para da ödemek istemiyorum hani olur ya 1000 - 2000€ civarinda

Ettiği Teşekkür
    26
    Ceza ödeme söz konusu olmaz sadece aradaki farkı isterler. Aracı sigortaladığımda önceki araçla yapmış olduğum yıllık km yi vermiştim şartlar değişince böyle oldu der farkı ödersin yada arabandan memnun değilsen satar başka sigortaya geçersin dicem ama 2-3 yüz euro için değmez.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Hangi fark oluyor birde onu bilmek istiyordum cünki 3 senede az deyil biliyormusun hani her sene yaklasik 14000 km fazla yapmisim

Ettiği Teşekkür
    26
    daha öncede yazdığım gibi, kesin bir rakam vermek zor, tamamen senin sigorta şartların ve sigorta kurumuyla alakalı bir hesap tahminen 3 yıllığına 300 € civarında olabileceğini düşünüyorum 3 aşağı 5 yukarı. Yada sana şöyle bir tip verim iyi tanıdığın bir arkadaşını sigortaya gönder senin şartlarınla yıllık 30 bin km ile bir angebot yapmalarını istesin yada check24 de versicherungsvergleich yaparak kendi sigortanın ne kadar tuttuğunuda karşılaştırmalarda görebilirsin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Allah razi olsun hepinizden cok tak ederim

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    sormusun söyleyim kardes on ikibin yazmisin senelik onu hesapla gönder gelip senin takonu ölcecek degiller bir sey cikmaz eger ufakda olsa kaza yaparsan polis rapor tutarsa o zaman ortaya cikar o zaman farki isterlerse ödersin

Ettiği Teşekkür
    26
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sormusun söyleyim kardes on ikibin yazmisin senelik onu hesapla gönder gelip senin takonu ölcecek degiller bir sey cikmaz eger ufakda olsa kaza yaparsan polis rapor tutarsa o zaman ortaya cikar o zaman farki isterlerse ödersin
    Çok doğru, 3 sene olduysa 36 cıvarlarında ver gitsin zaten ancak sigortanın ödeme yapacagı kaza gibi birşey olursa arabanın km si yazılır öyle birşey olduğunda cezası felanda yok fark neyse ödersin biter hiç kafa yorma.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)