Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2896 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pollen Allergie hakkinda bilgi lazim

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    11 mesaja 24 teşekkür aldı
    Merhaba,
    bendede yaklasik 20 seneden beri Bahar nezlesi /Pollenallergie var. Simdiye kadar denemedigim sey kalmadi, asisindan (Impfung) Citirizin alerji haplari, cörek otu, Keci boynuzu (Johanneskernbrot), vs. vs.
    Hic bir metodun % 10 dan faydasini veya etkisini görmedim.
    iki üc sene önce alerjiyi götürecek niyetiyle degil, sadece diyet nedenlerle yaklasik 3 hafta boyunca her sabah büyük bir kasenin icinde, icine Müsli veya kellogs ve yarim yemek kasigi bal ile karistirip yedim.

Bu dönem ilkbahar baslamadan yaklasik 1-2 hafta öncesiydi, yani cicekler daha acmadan. O sene alerjimin % 90 evet yalnis yazmadim % 90 yani daha dogrusu normal alerjisi olmayan insanlar kadar etkisi oldu bende.

arada sirada hapsirma falan. öbür belirtiler hic olmadi. Bunun yogurttan olduguna inandim ve öbür seneye tekrar etmeye karar verdim. Gecen sene aynisini yogurtla falan tekrarladim ve etkisi yine % 80-90 falan oldu.

Bu sene aynisini birdaha denedim, etkisi ve belirtileri o kadar az olduki, beni önceki dönemden taniyanlarin bile derhal farkina vardi bendeki degisikligi.

Bu sene Internette gezinirken biryerde Almanca haberlerde; Amerikadaki Bilim adamlarinin Pro Biotik Yogurdun, Bahar nezlesinin yan etkilerini giderdigini bulmuslar.

Biz yogurdu kendimiz evde yapiyoruz. Malzemeler kaliteli Süt, Bölgenize göre Landliebe veya Weihenstephan Alpenmilch 3,5 Fett, Maya olarak Brobiotischer natur Joghurt Marka; Landliebe Kücük cam kavanozda , veya LC1 Probiotischer Naturjoghurt veya baska markali Probiotik katkisiz yogurtlari.

Arkadaslar bunlar benim bizzat sahsi tecrübelerim, yogurdun sayesinde kurtuldum diyecek derecede faydasini gördüm. Alerjisi olan herkese taysiyemdir. Insaallah faydasini görürsünüz.

Seker hastasi olanlar, tabiiki yogurtta dikkat etmeleri lazim zannedersem, birde Lactose Intoleranz hastalari. Onlar bilir zaten.

Hayirli Ramazanlar

Zapyr

2. 5 kişi zapyr üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)