Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2841 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pollen Allergie hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 4 teşekkür aldı

Pollen Allergie hakkinda bilgi lazim

Merhabalar,

Bende Pollen Allergie var ve çok sıkıntı çekiyorum..
    Doktor İğne yapılabilir ama yan etkisi olur dedi..
    Doğal yollardan bunun çaresi varmı ,tecrübesi olanlar yazsın
    Teşekkürler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    336
    23 mesaja 38 teşekkür aldı
    Merhaba,

cörek otu yagini hergün bi yemek kasigi tüket. Allahin izniyle faydasini görürsün. Bi tanidikda cok zorlaniyordu pollen zamani. Simdi gecdi.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı neunlicht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bende Pollen Allergie var ve çok sıkıntı çekiyorum..
    Doktor İğne yapılabilir ama yan etkisi olur dedi..
    Doğal yollardan bunun çaresi varmı ,tecrübesi olanlar yazsın
    Teşekkürler
    Gecmis olsun ignenin ne gibi yan etkisi olurmus yazarmisin.Bendede var Polen Allergi,izinden sonra igne vurulmaya basliycam,buda 4 yil sürüyormus,yalniz ben doktora yan etkisi olup olmadigini sormak aklima hic gelmedi.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    8 mesaja 10 teşekkür aldı
    Slm bende merak ettim ne gibi yan etkisi olur ben suan yaptiriyorum igne 9 aydir devam ediyorum 5 yil yaptiricam

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    336
    Ignenin bi zararida yok. Bi faydasida yok malesef.

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı Eses26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ignenin bi zararida yok. Bi faydasida yok malesef.
    Ignenin faydasi olmadigini bir tek senden duyuyorum,bu ignelerin tamamini yaptigin zaman krankkasse'ye olan maliyeti 10-15 bin euro arasi oluyor,krankkasse bosuna bu maliyeti karsilarmi? sana soruyorum.
    Ben karar vermeden önce dr benimle yarim saat konustu,ileride yani tedavinin yarisinda birakma maliyeti cok yüksektir diye anlatti.

Faydasina gelince,tam 100% yok etme sansin yok, ama yüzde 10,yüzde 5 kadar düsürme sansi var,bende kabul ettim,yalniz konuyu acan arkadasimizin dedigi gibi yan etkisini söylemedi,benimde sormak aklima hic gelmedi.
    Burada konu acilmisken bende yan etkisini ögrenmek istedim,dogru cevaplayacak arkadaslara simdiden tesekkür ediyorum.

8. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Cetirizin hapları işe yarar ama gün boyunca uyku getiriyor.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    slm igneyi 3 yil boyunca vurundum 5 yil olmasi lazimmis sonra vaktim olmadigi icin vede pek bir faydasini görmedigim icin biraktim cetirizin en iyi cözüm geceleri almak kosuluyla
    geceleri de nefes darligi oluyor ona da astim hastalarinin kullandigi spray birebir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    11 mesaja 24 teşekkür aldı
    Merhaba,
    bendede yaklasik 20 seneden beri Bahar nezlesi /Pollenallergie var. Simdiye kadar denemedigim sey kalmadi, asisindan (Impfung) Citirizin alerji haplari, cörek otu, Keci boynuzu (Johanneskernbrot), vs. vs.
    Hic bir metodun % 10 dan faydasini veya etkisini görmedim.
    iki üc sene önce alerjiyi götürecek niyetiyle degil, sadece diyet nedenlerle yaklasik 3 hafta boyunca her sabah büyük bir kasenin icinde, icine Müsli veya kellogs ve yarim yemek kasigi bal ile karistirip yedim.

Bu dönem ilkbahar baslamadan yaklasik 1-2 hafta öncesiydi, yani cicekler daha acmadan. O sene alerjimin % 90 evet yalnis yazmadim % 90 yani daha dogrusu normal alerjisi olmayan insanlar kadar etkisi oldu bende.

arada sirada hapsirma falan. öbür belirtiler hic olmadi. Bunun yogurttan olduguna inandim ve öbür seneye tekrar etmeye karar verdim. Gecen sene aynisini yogurtla falan tekrarladim ve etkisi yine % 80-90 falan oldu.

Bu sene aynisini birdaha denedim, etkisi ve belirtileri o kadar az olduki, beni önceki dönemden taniyanlarin bile derhal farkina vardi bendeki degisikligi.

Bu sene Internette gezinirken biryerde Almanca haberlerde; Amerikadaki Bilim adamlarinin Pro Biotik Yogurdun, Bahar nezlesinin yan etkilerini giderdigini bulmuslar.

Biz yogurdu kendimiz evde yapiyoruz. Malzemeler kaliteli Süt, Bölgenize göre Landliebe veya Weihenstephan Alpenmilch 3,5 Fett, Maya olarak Brobiotischer natur Joghurt Marka; Landliebe Kücük cam kavanozda , veya LC1 Probiotischer Naturjoghurt veya baska markali Probiotik katkisiz yogurtlari.

Arkadaslar bunlar benim bizzat sahsi tecrübelerim, yogurdun sayesinde kurtuldum diyecek derecede faydasini gördüm. Alerjisi olan herkese taysiyemdir. Insaallah faydasini görürsünüz.

Seker hastasi olanlar, tabiiki yogurtta dikkat etmeleri lazim zannedersem, birde Lactose Intoleranz hastalari. Onlar bilir zaten.

Hayirli Ramazanlar

Zapyr

12. 5 kişi zapyr üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    711
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    @zapyr
    kardes bilgiler icin sagolasin ,
    bende Lactose alerjiside var , oyüzden istediyim yogurdu yiyemiyorum ancak icinde laktose olmayan yogurtlar yiyebiliyorum , bana önerebiliceyin yogurt varmi ?
    Cünki ben cok caresisizim , ilac ve besin alerjiside var bende , dikkat etmessem alerhi sokuna giriyorum nefesim kesiliyor , oyüzden yaninmda adrenalin ignesi ile dolasiyorum .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    336
    Alıntı enes67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @zapyr
    bende Lactose alerjiside var , oyüzden istediyim yogurdu yiyemiyorum ancak icinde laktose olmayan yogurtlar yiyebiliyorum , bana önerebiliceyin yogurt varmi ?
    Cünki ben cok caresisizim , ilac ve besin alerjiside var bende , dikkat etmessem alerhi sokuna giriyorum nefesim kesiliyor , oyüzden yaninmda adrenalin ignesi ile dolasiyorum .
    Lactase hapini bi dene.

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    hocam kasenin icinde dedigin,
    yogurt kasesi mi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    bendede gecen sene basladi polen alerjisi ve doktorum asi tedavisine baslatti, insallah faydasi olur herkese gecmis olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Kemik Erimesi dedi

Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    Alıntı neunlicht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemik Erimesi dedi
    Benim is yerindeki arkadas da 4yil igne vurulmus,simdilik birakmislar tablet kullaniyormus,kendisinin bana söyledigi faydasini görmüs, banada igne vurulmama tavsiye etti,yalniz senin dedigin gibi yan etkisi veya Kemik erimesinden hic bahsetmedi.

Sana tekrar gecmis olsun,bende izinden geldikten sonra igne vurulmaya basliyacam.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    Alıntı Sdt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kasenin icinde dedigin,
    yogurt kasesi mi?
    Tabak veya Schüssel (Kase) icinde karistirip yeyiyorsun.

Selamlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    dil altina damlatilan bir asi cesidide var ama 1-2 sene boyunca hergün bir kac sefer dilinin altina bir kac damla damlatiyorsun. zannedersem kisiye özel hazirlaniyor, ama hergün aynen kesintisiz uygulanmasi lazim, oad biraz zor.
    Selamlar

Zapyr
    Konu zapyr tarafından (20 Haziran 2016 Saat 00:52 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    Alıntı enes67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @zapyr
    Arkadas Gecmis olsun.

Aktivia marka yogurtlardan bir tanesi Laktosefrei zanedersem. istersen dikkatlice bir dene.
    Bazi Laktose hastalari yogurt yiyebiliyor. ama cegunlugu Alerji korkusundan denemiyor bile.

Duyduguma göre kendi yaptigin yogurt epey durdugu zaman yani bozulacak tarihi yaklastikca Laktose orani düsüyormus diyorlar. icindeki Milchsäurebakterien Laktose zamanla yok ediyormus.

Ama herseyi sen yine dikkatlice dene, ben Doktor falan degilim, sadece duyduklarimi iletiyorum.

Sana tavsiyem: bir kac cesit kaliteli Probiotik yogurt al ve cok dikkatlice dene, sende zarari olmayani kaydet ve evde kendin o yogurdu maya olarak kullan ve kendi yogurdunu yap. onuda cok dikkatlice dene yan etkisi olmasa, hep ayni yogurdu ve Süt markasini kullanarak uygula.

Selamlar
    Zapyr

22. zapyr üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    Birde bunu buldum Internette MinusL marka yogurt Laktosefrei

MinusL Laktosefrei Probiotischer Joghurt mild ist erhältlich bei folgenden Händlern: diska, EDEKA, Edeka Südbayern, Hit, Kaufland, Marktkauf, Netto Marken-Discount, Real, Rewe, V-Markt, Wasgau.

24. zapyr üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Hamburg Civari
    Ettiği Teşekkür
    167
    24 mesaja 49 teşekkür aldı
    usta dr. danis cortison tedavisi yapsin . günde 5mg yeterli. ben 3 sene kullandim . cok sükür 4 senedir cok rahatim. yok denecek kadar az .
    tabii cortison hablarini yan etgisi olan bir ilac sana iyi gelirmi bilemem. oyüzden dr. bir danis derim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)