Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2870 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzinlimi yoksa Diesel mi ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    VW bile dizelin sonu geldi diyor: http://www.t-online.de/wirtschaft/un...und-teuer.html

Alinti:

Volkswagen hatte bei Millionen von Dieselfahrzeugen mit einer Software Abgastests manipuliert. In den USA nahm VW inzwischen alle Dieselautos vom Markt. Ob VW jemals wieder Dieselmotoren in Amerika anbieten wird, bleibt unklar. "Das ist derzeit schwierig zu beantworten", sagte Müller.

Enormer Kostenfaktor
    Auch in Europa ist die Lage nicht einfach. "Die Abgasreinigung beim Diesel wird enorm aufwendig und teuer". Außerdem sind die Steuervorteile des Diesel in Deutschland nicht langfristig gesichert." Im Dialog mit der Politik müssen wir sehen, wie das alles weitergeht", sagte der Volkswagen-Chef.

Bisher hat VW aber immer noch einen hohen Dieselanteil bei seinen Fahrzeugen. Der VW-Chef hatte in der vergangenen Woche eine neue Konzernstrategie vorgestellt. Das Unternehmen will künftig die Elektromobilität massiv ausbauen und Milliarden in neue Mobilitätsdienstleistungen investieren. An diesem Mittwoch findet die VW-Hauptversammlung statt.
    Dün yazdiklarimin bugün VW tarafindan söylenmesi tesadüf tabiki. Artik bana inanmayan VW nin Chefine belki inanir. Zaten inanc meselesi sanirim, hocayami vaz verdirsek acaba.

Gercekler arkadas, elektrikli arabalar dün piyasaya cikmadi, belki bizim haberimiz olmadi olabilir, ama emin ol yazda kisda calisiyorlar. Nissan, Toyota, Tesla vs. bunlar "Hinterhoffirma" degiller.
    Paket dagiticilarin özel arabalarla ne alakasi oldugunu anlayamadim, "kamyonlarda benzine gecince benzinli arabalar alinir" demesinle ayni mantik, ucaklar niye dizel kullanmiyor, daha tasarruflu olmazmi. Paket dagitici isen ozaman baska.

5 sene ileride acilacak konulari merakla bekliyorum, sene 2021: "Dizelimi hangi afrikaliya satsam...", "Dizeli cöpemi yoksa kanalami atayin...", "Dizel aldim pismanim, vergisini ödeyemiyom napacam...", "Dizelimle sehre sokmuyorlar, cevereyi kirletiyor diye, nolcek hinci...".
    Saka saka, 5 sene sürmeyecek en fazla 3.

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    154
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Arkadaslar Benzinli bir Mercedes almaya karar verdik.

Hem sorunlardan dolayi hemde o vergiden kurtulmak icin arabayi üstüme actirmam gerek, yani arabayi Hanim tek benle sürebilr, oysa 90% bensiz kullaniyor.
    Eger Finanzamt ögrenirse veya takip ederse basimiz agriyabiliyormus.
    Böyle dalavere islere gelemem.

Saygilar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Selam, sana Diesel hic tavsiye etmem, cünkü senede 8 - 10 bin Km yapiyorsun bu günlük 27 km yapar, hergün kullanmasan tabiki gün basi km´re cikar. Bu hesaba göre sadece kisa mesafe kullaniyorsun. Diesel arabalarda kisa mesafe cok kötü, nedeni Dieselpartikelfilter (DPF). Kisa mesafede DPF daha cabuk tikaniyor ve regenartion mesafesi cogaliyor. Onu birak beliri süre sonra regeratinsfahrt la da temizlenmiyor ve sana daha cok masraf cikariyor. Vergi ödememek icin, Diesel secim senin durumda bence matiksiz, bu benim düsüncem.

Bende yeni Diesel arba almayi Düsünüyordum, ama ben sadece izine gittimmi uzun yola cikiyom, yoksa günlük 30km gitmiyom. DPF kisa yolda Problem yapmasa hemen Diesel alirim, bendeki nedeni Dieselerin cekim gücü (NM). DPF yüzünden su an yeni araba almayi gelecek zamana biraktim.

Sana tavsiyem önce kisa mesafede DPF üzerinde Forumlara bakmani tavsiye ederim ve ondan sonra karar ver Diesel mi Benzin mi.

saygilarimla slmlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Benzinli bir Mercedes almaya karar verdik.

Hem sorunlardan dolayi hemde o vergiden kurtulmak icin arabayi üstüme actirmam gerek, yani arabayi Hanim tek benle sürebilr, oysa 90% bensiz kullaniyor.
    Eger Finanzamt ögrenirse veya takip ederse basimiz agriyabiliyormus.
    Böyle dalavere islere gelemem.

Saygilar
    Simdiden hayirli olsun, Allah kazasiz belasiz sürmek nasip etsin.

Merceds B-Klasse nin elektrikliside oldugunu biliyormudun? Ben yeni ögrendim.

Direk linki: http://www.mercedes-benz.de/content/...lass/w242.html
    Konu Mr.Robot tarafından (22 Haziran 2016 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Diezel (mazotlu) arabalarin artik sonu geliyor. iki üc seneye kadar Paris'e dizel araba ile girilmesi yasaklanacak. Onun icin son teknoloji dizel araba bile olsa kimseye tavsiye etmem. Zaten üc sene öncesi tank gibi "88" model 24 kasa mercedesimi sirf dizel oldugu icin cöpe gönderdigimin acisi icimde duruyor. Söyletmeyin beni.

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Dizel forever

Audi A4 2.5 TDI ye 386€ vergi ödüyordum (Grüne Plakette) Euro4

Bundan Iki sene önce
    Audi A3 2.0 TDI aldim ve 190€ vergi ödüyordum (Grüne Plakette) Euro5

50litre aliyor 1000km yapiyorum
    simdi soruyorum niye Benzine geceyim?

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Neden mi?

@ALSANCAK-35 "...iki üc seneye kadar Paris'e dizel araba ile girilmesi yasaklanacak..."
    @misafir42 "...DPF yüzünden su an yeni araba almayi gelecek zamana biraktim..."
    @Mr.Robot'un yaptigi alintidan "...Die Abgasreinigung beim Diesel wird enorm aufwendig und teuer. Außerdem sind die Steuervorteile des Diesel in Deutschland nicht langfristig gesichert..."

Ve bunun gibi birton seyi siralabiliriz. Yani kisaca, Dizel artik sorunsuz degil.
    Bahsetmis oldugun 2.5 TDI ve 2.0 TDI artik türünün son örnegi denecek motorlar. Yani VW yöneticilerinin bahsetmis oldugu, "Abgasreinigung" limitine ulasmis, artik istenilen yeni düsük seviyelere indirmesi cok mesakkatli bir sürec.

Ayrica, 2.5 TDI ciktigi senelerde Benzinli otomobiller ile yakit farki daha belirgin di.
    Kiyaslamak gerekir ise bir örnek vereyim, daha yeni modellerden:

2011 Model
    Audi A4 2.0 TDI 143 PS (320NM) --> 5,5-6 litre yakit --> 270 Euro Vergi
    Audi A4 1.8 TFSI 170 PS (320NM) --> 6-6,5 litre yakit --> 92 Euro Vergi

Yani eskisi kadar bir aralik artik yok, olmadigi gibi teknik acidan daha basit oldugu icin, ses yalitimi, titresim yalitimi, atik gaz temizlemesi cok daha basit oldugu icin, ülkelerin dizele karsi olan yaptirimlari ortada oldugu icin, benzinli otomobiller yine gün yüzüne cikiyor.

Saygilar

Üye reis38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    152
    12 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VW bile dizelin sonu geldi diyor: http://www.t-online.de/wirtschaft/un...und-teuer.html

Alinti:

Dün yazdiklarimin bugün VW tarafindan söylenmesi tesadüf tabiki. Artik bana inanmayan VW nin Chefine belki inanir. Zaten inanc meselesi sanirim, hocayami vaz verdirsek acaba.

Gercekler arkadas, elektrikli arabalar dün piyasaya cikmadi, belki bizim haberimiz olmadi olabilir, ama emin ol yazda kisda calisiyorlar. Nissan, Toyota, Tesla vs. bunlar "Hinterhoffirma" degiller.
    Paket dagiticilarin özel arabalarla ne alakasi oldugunu anlayamadim, "kamyonlarda benzine gecince benzinli arabalar alinir" demesinle ayni mantik, ucaklar niye dizel kullanmiyor, daha tasarruflu olmazmi. Paket dagitici isen ozaman baska.

5 sene ileride acilacak konulari merakla bekliyorum, sene 2021: "Dizelimi hangi afrikaliya satsam...", "Dizeli cöpemi yoksa kanalami atayin...", "Dizel aldim pismanim, vergisini ödeyemiyom napacam...", "Dizelimle sehre sokmuyorlar, cevereyi kirletiyor diye, nolcek hinci...".
    Saka saka, 5 sene sürmeyecek en fazla 3.

Saygilar
    Arkadasim birak 5 sene sonrasini bugüne bak eger 5 sene sonrasina bakacak olursak
    kusura bakma ama senin yerinde olsam benzinli arabada almaz 5 sene sonrasini beklerdim
    cünkü 5 yil sonra ne olacagini bilmek imkansiz teknoloji o kadar hizli ilerliyorki bakmissin benzinli
    ve diesel arabalara takilacak ufak bir parca ile komple elektrikli olur hemde arabalarimizi
    satmak icin afrikalida aramak zorunda kalmayiz

bende diesel araba var ve yillik vergisi 120 euro su sartlarda benzinli araba almam
    Konu reis38 tarafından (24 Haziran 2016 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    72
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    sorunu yanitlayim
    VW 2,0 TDI Motorlar cok sorunlu

Bi Turbo bozuldunu düsün yada Injektorlar yada ya DPF tikandini bunlar baya pahaliya patliyo ve bu sorunlar normal Benzinli Sauger da olmaz

Eger sifir alirsan garantili sorun yok.

11. Musti üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    ben 2 senedir Mercedes C200 2011 model kullaniyorum hem az yakiyor Hemde daha TIK demedi..Ari gibi calisiyor..tavsiye ederim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Alıntı reis38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim birak 5 sene sonrasini bugüne bak eger 5 sene sonrasina bakacak olursak
    kusura bakma ama senin yerinde olsam benzinli arabada almaz 5 sene sonrasini beklerdim
    cünkü 5 yil sonra ne olacagini bilmek imkansiz teknoloji o kadar hizli ilerliyorki bakmissin benzinli
    ve diesel arabalara takilacak ufak bir parca ile komple elektrikli olur hemde arabalarimizi
    satmak icin afrikalida aramak zorunda kalmayiz

bende diesel araba var ve yillik vergisi 120 euro su sartlarda benzinli araba almam
    Yani bir chip gibi birsey takilip veya software update gibi olaydan sonra devammi kullaniriz diyorsun?

Peki suanki "modern" dizeller hic biri, tüm markalara gecerli, Abgaswerteleri tutamiyor, bunlara nicin böyle birsey yapmiyorlar?

Konuyu acan arkadas yeni araba almak istedigini belirttigi icin en azindan 5 sene kullanir diye düsünüyorum, onun icin hele suanki dizel-gate olaylarindan sonra dizel al demek mantik disi birsey.
    VW ve ötekileride dizel bitiriyorlar, artik daha ne desin yönetimler, "size kazik attik sözde temiz arabalir sattik simdi uc kurus etmez..." diyecek halleri yok yani. Eger alman firmalari olmasaydi bu isin altinda yatan, ayni amerikada gibi o.urtturdular vw'yi. 10 Milyar cezadan bahsediyorlar, gelde sen dizel sat sIkIysa. Plaket olayinda kücük bir degisiklik yapip dizelleri kirmizaya ve ya sariya cekseler isleri bitti. ozaman afrikalilar yasadi, hepsi melsedes sürecek.

14. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Yine yeni bir haber: Umweltbehörde will Dieselautos aus den Innenstädten verbannen

Ne yani sehir icine girmek yasak olunca nerede sürülecek bukadar araba, tarlada ormandami? NRW bir ucundan bir ucuna kadar bir büyük sehir mesela.

16. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Kisa veya uzun vadeli dizel araclari özel tasit sektöründen silecekler, sadece toplu tasima ve ticari olarak devam edecek diye düsünüyorum.
    AdBlue ile dizel motorlarda Euro 6 ile sinirlari zorluyorlar zaten.
    Devletler de "anlasmali veya anlasmasiz" vergi muafiyeti ve ileriki dönemlerde planlanan sehir ici yasagi ile dizel defterinin inceden inceye kapanmasini istiyor.

Ayrica yukarida yapmistim, yine baska marka ile kiyaslama yapalim:

2015 Model (ikiside otomatik vitesli)
    BMW 330iA --> 252PS (350NM) --> 6,3litre yakit --> 138 € Vergi
    BMW 340iA --> 326PS (450NM) --> 6,8litre yakit --> 248 € Vergi
    BMW 330dA --> 258PS (560NM) --> 5,6litre yakit --> 381 € Vergi

Eskisi kadar aralik kalmadi. Ileriki zamanda bu aralik ihtimal ki daha da kücülecek veya ortadan kalkacak.

"Mazotcu" arkadaslara tavsiye, tadini cikarin.
    Bir sonraki, olmadi iki sonraki arabaniz ihtimal ki dizel olmayacak....
    Konu afghan tarafından (28 Haziran 2016 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

18. afghan üyemize teşekkür edenler:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Dizel ile ilgili bir haberde ben vereyim:dizel yakinda üretildigi rafineriden cevre dostu olarak gelmeye baslayacak.Su an Aral istasyunlarinda gelistirilmis yeni mazot satista.Teknik olarak cok ileri giden otomobil sektörü cözümsüz degildir

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Birde unutmayalim benzinli arabaya gas taktiriliyor, ama dizele sade heizöl var alternativ olarak, oda "eccücük yasah".

__________________________________________________ ________________________________________
    29.6.2016 eklenti:
    Diesel-Fahrverbot schon 2017? Bayern bereitet Notfallplan für Innenstädte vor

Diesel-Fahrverbote sorgen für Aufregung

"Fix it or scrap it": Landen jetzt tausende VW-Modelle in der Schrottpresse?

Sanirim bir "chip" yerine yeni plaket cikacak.
    Konu Mr.Robot tarafından (29 Haziran 2016 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ben böyle dakdik araba görmedim süspansiyon sıfır iç dizayn sıfır iç hacim dar bagaj küçük sırf araba yapmak için yapılmış işe yaramaz ford kuga

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)