Arkadaşlar, insanları tercihlerinden dolayı yargılamayı neden bu kadar çok severiz anlamıyorum. Düşüncelerimizi açıkça söyleyelim ancak tutup burada artık iki sarı öküz parası kazanıpta memlekete geri dönmeyi düşünen neslin olmadığını istesekte istemesekte burada kalıcı olduğumuzu düşünen birtakım insanların kendilerini daha güvende hissedebilmeleri için yaşadıkları ülkenin vatandaşlığına geçme düşüncelerini vatan hainliğine kadar götürmemek gerektiğini düşünüyorum.

Ben çifte vatandaşım önce gittim askerliğimi yaptım parasınıda ödedikten sonra Alman vatandaşlığına başvurdum şunu söylim eğer Türk vatandaşlığımı koruyamayacak olsam kesinlikle geçmezdim, tek vatandaşlığa geçenlere sözüm yok bu benim görüşüm ben istemezdim geçenlerin kendi sorumluluklarıdır yargılamak bana düşmez zaten ilgilendirmezde.

Bende birkaç laf ettim mesela askerlik 1000 € ya düşmüşken bu sebepten vatandaşlıktan çıkmanın yanlış olduğunu söyledim hala aynı düşüncedeyim, bu gibi şeyleri söyleyelim ama tercihlerinden dolayı insanlara hakaret küçük düşürücü söylemlerden kaçınalım derim.
Saygılar.