Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2838 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman Vatandasina gecmenin faydalari / zararlari nedir ?

Tecrübeli Üye Chapter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    195
    38 mesaja 58 teşekkür aldı

Alman Vatandasina gecmenin faydalari / zararlari nedir ?

Merhaba degerli abilerim,

yasim 26, 1989 dogumluyum. Size alman vatandasina gecmem icin bir kac sorum olacak. Bildiginiz gibi bircok ülke Türk pasaportuna vize uyguluyor, ancak görmeye deger tarihi

ve turistik güzellikler olan cok sayida ülkeler de bulunuyor.

Esim ve ben cok gezdigimiz icin,gitmek istedigimiz cogu ülkelerde vize ile alakali sorun cikiyor. Esim Alman vatandasi, ben burda dogdum ve büyüdüm,Niederlassungserlaubnisim

var, Türk pasaportumun gecerlilik süresi 2021´e kadar. Askerligimi zamaninda 18 yasina girdigimde 38 yasina kadar uzattirmistim.Vize islemleriyle ugrasmamak icin alman

vatandasina gecmeyi düsünüyorum, elbette aranizda soracak olacaktir bu zamana kadar neden alman vatandasligini gecmedigimi, acikcasi bunu milli duygularim yüzünden

yapmadim, mesele askerlige 1000€ gibi ücret vermek degil - gönül ister ki askerlige gitmek ama maalesef -

Alman vatandasina gectigim zaman , dezavantaj olacak birsey olurmu misal tapu islemleri veya herhangi sorunla karsilasailirmiyim ileride ? Bu konuda bilginiz varmi ?

Bana tecrübelerinizden yararlanarak yardim edeblir misiniz?

selamlar , hayirli ramazanlar

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    sevgili arkadasim alman vatandasligina gecmenin dezavantaji olmaz avantajida olmaz sen diyorsan ben cok geziyorum senin icin avantaji olabilir bu konuda tabu alim satim boyle seyler icin zaten sana turk konsoloslugu mavi kimlik veriyor onun uzerinde vatandaslik numaran kaliyor onun icin bu konuda tereddut edicek bir sey yok.

4. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Türkiye'den emekli olmak istersen (ki bu konu cok önemli) Alman vatandasligina gecis tarihinden itibaren günlerini saydiramassin.Günler cok cabuk geciyor hergün ihtiyarliyoruz.Birde bakmissin emeklilik vaktin gelmis.Asil para insana ihtiyarliginda emekliliginde lazim.

6. ALSANCAK-35 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    bende senin gibi biraz kararsiz kaldim, 2010 yilinda yeni pasaportla beraber 10 yillik aldim 2020'ye kadar. askerlik 2024 yilina kadar ama önümüzdeki yil ödemeyi düsünüyorum ve en gec 2020 de alman vatandasi olmak niyetindeyim.

bende sahsen vize haricinde bir artisini göremedigim icin ikilemde kaliyorum yinede, arkadaslarin derin tecrübelerinden faydalanmak isterim tabiki

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    İngiltere veya USA ya gitmeyeceksiniz vize şimdilik pek problem değil

Almanya da oturma izni olan kişinin aşağı yukarı Avrupa da sebest dolaşım hakkı var

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Oturum kartı olan kişide İngiltere yada Amerika vizede problem olmuyor Amerika zaten 10 yıllık veriyor fakat bu 10 yıl amerikada kalmak değil

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Askerlik 1000 € ya düşmüşken lütfen kimse askerlik yüzünden alman vatandaşlığını düşünmesin.

11. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerlik 1000 € ya düşmüşken lütfen kimse askerlik yüzünden alman vatandaşlığını düşünmesin.
    Vallahi bu. Hatta geri 5112 Avro olsa bile deymez gecmeye. Sanki Alman vatandasligina gecince insana madalya veriyorlar. Alman vatandasligin hic bir seye faydasi olmadigi gibi zarari var. Emeklini yatiramiyorsun, Türkiye'den annen babandan mal kalinca daha cok bürokrasi ile ugrasiyorsun.

Alman vatandasliginin neye faydasi var? Yine Türk olarak muamele göreceksin.

Alman vatandasligina gecmek aslinda sahipsiz olmak demek. Türkiye Cumhuriyeti korumasi altindan cikiyorsun. Almanya korumasi altina resmiyette giriyorsun. Ama sadece resmiyette. Icratta sifir. Aslinda Alman vatandasligina gecmek, insani olarak vatandassiz gibi birsey olmus oluyorsun. Örnek mi? Bundan 10 yil önce bir Alman (Marco) Türkiye'de hepise girmisti. Tüm Almanya ayaklanmisti. Türkiye'de Alman vatandasi olan binlerce türk var hapiste. Niye Almanya'da kimse ayaklanmiyor? Cünkü sadece resmiyette Almansin.

Arkadasimizin vize ve gezme olayina gelince. Arkadasimiz daha genc. Belkide yeni evli ve henüz cocugu yok. Yarin 3 - 5 sene sonra Allah'in izni ile cocuklari olunca zatan istesede gezemiyecek.

Sözüm arkadasimiza ve meclisten disari, 1000 veya 5112 Avro icin vatandasliktan cikan insanlar, lütfen sagda solda, kahvede, statta Türküm diye kabarip durmasinlar. Var öyle kabaranlar görüyorum. Hatta biri ahkam keserken dedim, senin vatan sevgin millet sehit olurken ölürken 5112 Avro'ya kadarmis. Adam sustu kaldi. Adam hem Alman vatandasligina geciyor, sonrada "bunlara Basbakan iyi yapiyor, hek falan diyor". Kendisi 5112 Avro icin kactigini görmüyor. Birde üstüne adam diyor, 5112 Avro bulamadimda, ondan ciktimda, falanda fista. Ya adam sormazlarmi, 18 - 38 arasi 20 yil. 20 yil icinde 5112 Avro para hic mi biriktiremedin. 15000 Avro'ya ama araba Almasi biliyor.

Kimse gücenmesin.
    Konu Gercekler tarafından (21 Haziran 2016 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

13. 11 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Bence masraf edip hic gecme parana yazik.
    Turistik geziler icin zaten Avrupada yasiyorsun,avrupa ulkelerine gidislerin sorun degil.
    Türk olarak Avrupa disi gezilerde,vize gerekirse Reisebürolar vize aliyor sen ugrasmiyorsun.

Sen Beni Dinle Derim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Almanyada hayat sartlari cok agir belki bir kere uzak bir ulkeye gidebilirsin,ama coluk coocuk dunyaya gelince,aldigin para sana zor yeter 3 senede bir izine gidersin belki

Tecrübeli Üye Sürgün Sevdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Internet
    Ettiği Teşekkür
    257
    134 mesaja 318 teşekkür aldı
    Ben alman vatandasligina askerlikten dolayi gectim.

Ozaman pahalli idi.

Simdi oda sebep degil.

Bir tek faydasi TR ye araba ele giderken kimlik göster gec.

Baskada hic bir faydasini görmedim.

17. Sürgün Sevdam üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı Adalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Yukarda yazılanlara içtenlikle katılmamak mümkün değil,ama konuya birazda diğer tarafdan bakmak lazım benim için Alman vatandaşlığına geçmenin en avantajlı kısmı oy kullanma Hakkı'na sahip olmak
    Ve Zaman'ı geldiğinde bu Hakkı'mızı gerçekten bizim derdimizi Meclis'e taşıyacak partilerde bulunan gerçek Türk kökenli millet vekillerini seçmek.
    Cem Özdemir gibi vatanı aleyhinde Ermeni soykırım
    Tasarısı hazırlayıp oylayan gibi degil.
    Bence seçimlerde % 5 bile cok şey ifade ediyor bunu unutmamak lazım belki 10 sene sonra %10 olacak ve daha güçlü sesimiz çıkacak.zaten asimile olmamış
    Dinini,kültürünü,örfünü,adetini unutmamış biri 10 tane ülkenin vadandaşlıgını bile alsa onlar yalnızca bir kağıttan ibarettir.
    Oylari Alman meclisindeki sözde türk milletvekillerine verdikte gurbetcilerin hakkimizi korusun diye gördük günümüzü.

Ne varsa Türkiye'mizde var. Oy vermek karin doyurmuyor. Alman vatandasi olanlar Almanya'da emekli parasi yetmedigi icin ve Türkiye'den emekli olamadiklari icin cogu aclik sinirinda sürünüyor. Türk vatandasi olan emeklisini yatirip iyi kötü geciniyor.

Bana ne ya oydan. Sanki yüzde 5 oy alsak Almanya'da iktidara girecegiz.
    Konu Gercekler tarafından (22 Haziran 2016 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

19. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alman vatandasi olarak kaybedilen tek hak, Türkiye´de oy verme hakki.Aslinda mantiken, Almanya´da yasayanin Türkiye´de ki insanlarin kaderine etki etmesi mantik disi bir uygulama.

Ben sahsen gectigimiz yillarda Türkiye´deki islemlerin tamamini Türk kimligimle yaptim.Emeklilik kanunu degisti mi bilmiyorum ama Alman vatandasi Türklere de vardi bu hak, yeni gecenlere taninmiyor mu bilmiyorum.

Mirasti, tapu mapu hic bir islemde zorluk yok, kafa karistirilmasin bosuna.

Alman vatandasi olunca Türklük kaybedilmez, sacma sapan yorum yapmayalim lütfen.Sehitler icin konusurken en önce hangi sehit ailesine ne yardimin oldu göster bakalim makbuzunu diye soran da cikabilir.Lafta herkes milliyetci, öbürleri vatan haini.

Ayrica emeklilik konusunu temelinde bir inceleyelim ve bu sistemin aslinda ne tür bir akbabalik oldugunu tespit edelim.Diyelim burada bir Türk Türkiye´den emekli olmak istiyor ve bu islem icin emekli kasasina 20.000€ yatirip sonrasinda 350Avro gelir sagliyor.Hesap ortada:20.000/350=asagi yukari 5 sene yapar, 5 sene icinde yatirdigi parayi geri aliyor, gerisi kár.Ne oluyor?Emekli kasasi 5 sene sonra cepten yemeye basliyor.

Kisacasi, her ne kadar bizim avantajimiza olsa da, bu uygulama Türkiye´ye zarar veren bir uygulama.Almanlar emekli kasasina yatirdiklari parayi geri alamazlar, devlet hep kárdadir, devletin güclü olmasinin sirri da burada zaten.

Iste asil milliyetcilik budur, devleti düsünürsün, cebini degil.
    Konu mxm tarafından (23 Haziran 2016 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

21. 5 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Tamamen yanlis bir düsünce. Devlet bir sirket degildir. Kar amacli calismaz. Devlet bir ana'dir bir baba'dir. Bir ana, bir baba cocugundan kár etmeyi düsünmez. Türkiye devleti merhametlidir. Alman devleti gibi insanlardan 40 yil parayi toplayip, ölecegine 3-5 yil kalip kirani ödemeyecek kadar cüzi emekli maasi verip üstüne yatmiyor.

Ayrica Türkiye devleti, millete calisinca düzgün bir emeklilik ayligi veriyor. Almanya'da millet artik nasil olsa emekli oluncada para yetmiyecek diye calismiyor. Adam 20 yil sosyal yardimdan geciriyor. O zarari bir hesapladinmi? Yok.

Alman devletin güclü olmasinin sebebi bu degil. Sen Almanya'nin Renk firmasin gitde bak. Adamlar tank motorunu üretip satiyor. Satarkende, baris icin satiyoruz diyor. B.k var baris icin satiyorlar. Savasdan para kazaniyorlar. Dünyada sadece 7-8 ülke sadece silah üretip pazarliyorlar. Ne hikmetse bunlarda en zengi 7-8 ülke dünyada. Silah ticareti yapmayan hic bir devlet dünyanin en zengi 8 ülkesine giremiyor. Ondan sonra cikip bize insan haklari konusunda ders vermeye calisiyorlar.

Önceden millet bu sözlere kaniyordu. Artik millet gözünü actik. Alman vatandasligina gecenlerin cogu bin pisman.

Sen Alman ol. Biz Türk kaliriz. Alman vatandasi olunca insani olarak olmasada, hukuki olarak türklügünü yitirmis oluyorsun. Arabayla izine giderken basina bir is gelsin, git Türk konsoloslugundan Alman vatandasi olarak yardim iste bakalim. Dersin, ben gönlümde halen Türküm, bakalim sana Türk konsoloslugu yardim edecekmi. Alman vatandasi olunca türk kimliginizi kaybetmis olmuyorsuz diyerek, kendimizi kandiriyoruz. Türklügümüzü insani olarak gercekten yitirmediysek, ozaman zamaninda 5112 Avro ödememk ne icin Alman vatandasligina gectik? Gönlümüzdeki sözde Türklügünüz sirf 5112 Avro'ya kadarmiydi?

Kimse alinmasin. Genel olarak söylüyorum.
    Konu Gercekler tarafından (23 Haziran 2016 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.

23. 4 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Selamlar ,

Arkadasim hic durma gec derim sana..Ben sahsen cok uzun süredir Alman vatandasiyim ve hic bir negativ yönünü görmedim aksine pozitif yönleri bence cok daha fazla..

Gerci benim gecme nedenim cok degisik; ben siyasi amacla gectim.
    Nasil dersen aciklayayim; hani bura da türkiye hakkinda atan tutan bir sürü parti var onlara karsi bir baski amacli oyu mu kullanmak icin gectim.

Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen yanlis bir düsünce. Devlet bir sirket degildir. Kar amacli calismaz. Devlet bir ana'dir bir baba'dir. Bir ana, bir baba cocugundan kár etmeyi düsünmez. Türkiye devleti merhametlidir. Alman devleti gibi insanlardan 40 yil parayi toplayip, ölecegine 3-5 yil kalip kirani ödemeyecek kadar cüzi emekli maasi verip üstüne yatmiyor.

Ayrica Türkiye devleti, millete calisinca düzgün bir emeklilik ayligi veriyor. Almanya'da millet artik nasil olsa emekli oluncada para yetmiyecek diye calismiyor. Adam 20 yil sosyal yardimdan geciriyor. O zarari bir hesapladinmi? Yok.

Alman devletin güclü olmasinin sebebi bu degil. Sen Almanya'nin Renk firmasin gitde bak. Adamlar tank motorunu üretip satiyor. Satarkende, baris icin satiyoruz diyor. B.k var baris icin satiyorlar. Savasdan para kazaniyorlar. Dünyada sadece 7-8 ülke sadece silah üretip pazarliyorlar. Ne hikmetse bunlarda en zengi 7-8 ülke dünyada. Silah ticareti yapmayan hic bir devlet dünyanin en zengi 8 ülkesine giremiyor. Ondan sonra cikip bize insan haklari konusunda ders vermeye calisiyorlar.

Önceden millet bu sözlere kaniyordu. Artik millet gözünü actik. Alman vatandasligina gecenlerin cogu bin pisman.

Sen Alman ol. Biz Türk kaliriz. Alman vatandasi olunca insani olarak olmasada, hukuki olarak türklügünü yitirmis oluyorsun. Arabayla izine giderken basina bir is gelsin, git Türk konsoloslugundan Alman vatandasi olarak yardim iste bakalim. Dersin, ben gönlümde halen Türküm, bakalim sana Türk konsoloslugu yardim edecekmi. Alman vatandasi olunca türk kimliginizi kaybetmis olmuyorsuz diyerek, kendimizi kandiriyoruz. Türklügümüzü insani olarak gercekten yitirmediysek, ozaman zamaninda 5112 Avro ödememk ne icin Alman vatandasligina gectik? Gönlümüzdeki sözde Türklügünüz sirf 5112 Avro'ya kadarmiydi?

Kimse alinmasin. Genel olarak söylüyorum.

Hocam yanlis anlamazsan fikrimi söylemek isterim.

Cok merak ettim türk hükümetinden hangi faydalari gördün mesela ?
    Sana binlerce örnek saya bilirim türk olarak alman vatandasi gurbetcinin türkiye deki alman konsolosluklarindan cok cok faydalar gördügü.
    Sila yolunda yabancilar tarafindan durdurulan türk vatandaslarina yapilan davranislara bir bak birde Alman vatandasi olan türklere bir bak istersen?
    Kendim sahse bir türk vatandasi arkadas ile türkiye giderken , ben alman pasaportu ile hic bir bekleme yapmadan gümrüklerden gecerken türk arkadasi sagolsun bayagi bir bekletiyorlardi.
    Alman vatandaslari ilen türk vatandaslari arasindaki muamelelere bakmak istersen hic uzun bir yere gitme türk konsolosluklarin daki karsilastigin muamelele alman makamlarinda karsilastigin muamellere bir bak istersen.

Tamam milliyetcilik güzel birsey ama unutmayalim herseyin fazlasi zararlidir.
    Konu Memoli1976x tarafından (25 Haziran 2016 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

25. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Arkadaşlar, insanları tercihlerinden dolayı yargılamayı neden bu kadar çok severiz anlamıyorum. Düşüncelerimizi açıkça söyleyelim ancak tutup burada artık iki sarı öküz parası kazanıpta memlekete geri dönmeyi düşünen neslin olmadığını istesekte istemesekte burada kalıcı olduğumuzu düşünen birtakım insanların kendilerini daha güvende hissedebilmeleri için yaşadıkları ülkenin vatandaşlığına geçme düşüncelerini vatan hainliğine kadar götürmemek gerektiğini düşünüyorum.

Ben çifte vatandaşım önce gittim askerliğimi yaptım parasınıda ödedikten sonra Alman vatandaşlığına başvurdum şunu söylim eğer Türk vatandaşlığımı koruyamayacak olsam kesinlikle geçmezdim, tek vatandaşlığa geçenlere sözüm yok bu benim görüşüm ben istemezdim geçenlerin kendi sorumluluklarıdır yargılamak bana düşmez zaten ilgilendirmezde.

Bende birkaç laf ettim mesela askerlik 1000 € ya düşmüşken bu sebepten vatandaşlıktan çıkmanın yanlış olduğunu söyledim hala aynı düşüncedeyim, bu gibi şeyleri söyleyelim ama tercihlerinden dolayı insanlara hakaret küçük düşürücü söylemlerden kaçınalım derim.
    Saygılar.

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen yanlis bir düsünce. Devlet bir sirket degildir. Kar amacli calismaz. Devlet bir ana'dir bir baba'dir. Bir ana, bir baba cocugundan kár etmeyi düsünmez.
    Devlet nedir ?Önce onun bir tanimini , aciklamasini yap istersen ve sonra devlet kár icin calismaz düsüncesini tekrarla derim.

Ben askerligimi cok eskiden Türkiye´de 20 ay yaptim, o yönden alinmak vs. söz konusu olamaz, ayrica belirteyim.Kafalar nedense hep paraya calisiyor.Her Alman vatandasi olan illaki askerlikden mi kacma pesinde!?

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her Alman vatandasi olan illaki askerlikden mi kacma pesinde!?
    Evet, 95% bundan dolayi. 4% mesleki nedenlerden. 1% Türklügünü unutmuslardir

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Bilemedin, kendi kafana göre yüzdeler uydurma arkadasim, benim gecme sebebimi acikca yazayim:Konsolosluktaki memurlarin beni cildirtmasi sonucunda oraya bir daha gitmeye mecbur kalmamak icin Alman vatandasligini aldim.Adamlar sanki memur degil Cumhurbaskani zannediyorlar kendilerini, milleti azarlamalar, kaldiki benimle ilgili dahi degildi ama cevremdeki insanlara o sekilde davranilmasi beni cileden cikartmaya yetti.
    Ayrica,
    bölücü bir anlayisa sahip olmadigim icin, Alman vatandasi olsam dahi, kendimi, milliyetci gecinen sözde vatansever bazi kisilerden bin kat daha Türk hissediyorum.Elle tutulur, lafta kalmayan noktalari ise umuma acik yazmayi istemedigimden, bu konuya burada kendi acimdan nokta koyuyorum, tartismanin yarari olmayacagi cok acik.

30. mxm üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Iyide arkadasim, seninki pire icin yorgan yakmak veya gevura kizip orucunu bozmak gibi bir sey.

Bu yasadiklarin dogrudur. Bunlari hepimiz yasidik. Ancak bunlar kücük seyler. Vatandaslik cocuk oyuncagi degil. Böyle kücük seyler icin vatandaslik degistirilmez, haklarindan vazgecilmez.

Sanki her Alman memur 4/4'lük davraniyor.

Yarin birgün sende Almanya'dan emekli olunca paranin kirani bile zor ödedigini fark ettiginde, keske gecmeseydim bir anlik öfke ile Türkiye'den emekli olsaydim diyecem. Ama nedesem bos. Bagzi seyler dinleyerek ögrenilmiyor, yasayarak ögreniliyor. Bak ben gecmedim Alman vatandasliga senden avantajliyim. Benim iki kapimda acik. Yarin sabah istersem Alman vatandasi olurum, istemezsemde Türk kalirim. Sen bir kapiyi kapattin. Ne icin kapattin? Cekirdek icini doldurmayacak bir olay icin. Ha simdi, konsoloskuklarda da sorunlar yok diyecek durumu geldi. Randevulu olarak gidildigi icin, herkes artik güzelce memur ile masada oturken isini hal ediyorsun. Pasaportlarda artik 10 yillik. Cogu islemleri artik edevlet sifresi üzerinden kendin online hal edebiliyorsun.

Af buyur, senin yaptigin, kücük bir tartisma icin evdeki hanimdan bosanmayada benziyor.

Vah dersin ilerde yaslanirken ama, is isten gecmis olur. Diyeceksin nerden biliyorsun? Cünkü zamaninda senin gibi ayni hatayi yapanlar cok oldu. Cogu bin simdi bin pisman. Nerden para bulsam diye karar kara düsünüyorlar. Ben o kisilere diyorumki, hadi git simdi sana sözde cok iyi davranmis olan Alman memurdan fazla para iste bakalim verecekmi.
    Konu Gercekler tarafından (25 Haziran 2016 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.

32. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)