Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2866 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman Vatandasina gecmenin faydalari / zararlari nedir ?

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alman vatandasi Türkler Türkiye´den emekli olabiliyorlar, yanlis bilgi verme.Karadeniz isimli üyemiz bu isin uzmanidir, sor kendisine aydinlatsin seni.

Ben eger istersem olabilirim, bu hakkim var.

2. Sponsor Reklam
    Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Arkadaslar, eger Almanya`da yasiyorsaniz, cocuklariniz Almanya`da dogmus ve büyümüs ise mutlaka Alman vatandasi olmanizi tavsiye ederim. Alman vatandasi olmayan herkese yabancilar yasasina göre uygulama yapilir. Tikla:http://www.basgurboga.de/almanya-fed...r-yasas%C4%B1/

Almanya`da calisan yabancilar icin vatandas olmak belki önemli olmayabilir, fakat cocuklarimiz daha yeni hayata atiliyorlarsa, okulda, ilerideki is hayatinda basarili olabilmeleri icin (avukat vb.) Alman vatandasi olmalari cok avantajlidir.

Eger Türkiye`de hersey güllük gülistanlik ise, biz neden Almanya`ya geldik?

Gelecekte cocuklarimizin Almanya`da yüksek tahsil yapip, hayatlarini düzene koyabilmeleri icin, Alman vatandasi olmalari gerekir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Bir ek yapmak istiyorum emeklilik konusunda:Türkiye´de bir kac sene sigortali calismisligim oldugu halde ben kafaya takmiyorum bunu fazla, olacagina varir diyorum ama bu arkadasimiz hayatini o ise odaklamis.Ben sahsen Türk hükümetinde yetkili olsaydim, Türkiye´nin zararina olan bu kanunu kesinlikle degistirirdim.Türkiye´yi seviyor gibi görünüp. neresinden para kapsam düsüncesi, niyeti cok acikca ortaya koymakta zaten.

Ayrica, Risterrente konusunu ise nedense emeklilige kafayi takmis olanlar hic anlatmiyorlar, seni tutan mi var. ödesene her ay.Sanirim Almanya´daki hayatlarinda pek bir emeklilik parasi ödememis olmalilar, yoksa gelecekleri icin bu kadar korkmazlardi.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ek yapmak istiyorum emeklilik konusunda:Türkiye´de bir kac sene sigortali calismisligim oldugu halde ben kafaya takmiyorum bunu fazla, olacagina varir diyorum ama bu arkadasimiz hayatini o ise odaklamis.Ben sahsen Türk hükümetinde yetkili olsaydim, Türkiye´nin zararina olan bu kanunu kesinlikle degistirirdim.Türkiye´yi seviyor gibi görünüp. neresinden para kapsam düsüncesi, niyeti cok acikca ortaya koymakta zaten.

Ayrica, Risterrente konusunu ise nedense emeklilige kafayi takmis olanlar hic anlatmiyorlar, seni tutan mi var. ödesene her ay.Sanirim Almanya´daki hayatlarinda pek bir emeklilik parasi ödememis olmalilar, yoksa gelecekleri icin bu kadar korkmazlardi.
    Ist tecrübesiz oldugunu son yazdigindan belli. Riester-Rente bir ek emeklilik degildir. Riester emekliligi bir kandirmaca. 2001 yilinda Almanya mali sartlarindan dolayi yasal emekliligi yüzde 4 düsürdü. Bu yüzde %4 zarari kapatmak icin, vantandas Riesterrenteyi sundu. Yani bu sadece zarari kapatmak icin yapilian birsey degil. Bunu diyende ben degil, Alman devletin ta kendisi.

Fazla konuyu uzatmak istemiyorum. Mesleki görevim ne oldugunu burada bildirmek istemiyorum. Ancak yasalarin icindeyim. Avukat degilim. Son dilegim, birgün herkes gözünü acmasi.

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Arkadas burada bir soru sormus, konu Türksün, degilsinde kapanmis.

Alman Vatandaslarin+
    Pasaport Ucuz
    Nerdeyse Dünya genelinde Vizesiz seyhat
    Gümrüklerde daha Az bekleme (EU) (Diger Ülkeler)
    Izinli cikis (Mavi Kartt ile) yaptiginzda Türkiyedeki (Secme ve secilme haricinde) tüm haklariniz korunur
    Almanyada Devlet dairelerinde (Bürgeramt) islemler kolaylasir
    Secme ve Secilme hakina sahipsiniz
    Türkiyede bedel karsiklik Askerlik yapmazsiniz

Alman Vatandasi olarak -
    Türkiyede oy kulanamazsiniz
    Emeklilik piriminizi Vatandaslikdan cikdikdan sonra sayilmaz (ödiyeceginiz prim yükseliir)
    Türkiyede Sabit hat alamazsiniz (Handy vertrag) (Devlet Dairelerinde islem cogalir)

Türkvatandasi +
    Secme ve Secilme Hakki
    Ay Yildizli Pasaport
    Full Emeklilik Primi
    Hemen Gurbetci oldugun anlasilmaz
    Istedigin Telefon sirketinden hemen Hat alabilirsiniz
    Türkiyede islemler kolaylasir

Türkvatandasi -
    Pasaport Pahali
    Gümrüklerde cifte standart uygulama
    Alman Dairelerinde bürokrasie cogalir
    Konsoloslukda cille

daha bu liste alir basini gider. Alman Vatandasi olmakla Alman olunmuyor.
    Türk Pasaport ilede Türk olunmuyor. Malesef Türkiye bugüne Kadar Yurtdisinda
    olan Gurbetcilere üvey evlat gibi davrandi. Hakimizi aramadi..cogu ülkeler
    Almanya ile cifte Vatandaslik tanidi. Sadece türkiye olarak hep kosullara bagli kaldik.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    hepimiz alman vatandasi olsak bende dahil en azindan oy verip kendi gelecegimiz hakkindada söz sahibi olabiliriz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı wwgokhanww Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepimiz alman vatandasi olsak bende dahil en azindan oy verip kendi gelecegimiz hakkindada söz sahibi olabiliriz
    çok beklersin

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok beklersin

Evet bence de.
    Bunu gerceklestirmek icin önce icimizdeki bölücülerin yok olmasi lazim.Ya da baska bir degimle, aradaki fikir farkliliklarinin düsman olmayi gerektirmedigini, demokrasinin bir özelligi oldugunu kavramasi lazim ama biz buna cook uzagiz henüz, belki bir 50 sene sonra.

10. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Ben de uzun zamandir Alman vatandasiyim. TR de mal-mülk alim satiminda hicbir zorlukla karsilasmadim. Verilen Mavi kart senin devlet ile olan meselelerinde her zaman gecerli. Bana niye Alman vatandasligina gectin diye sorarsan:

1) Cok ülkelere gittim, cok gezdim. Bunu yaparken Türk vatandasliginin zorluklarini gördüm.
    2) Konsoloslukta tek bir tane kagit icin sabahin köründe siraya girip, saatlerce sira beklemek bana göre degil.
    3) Almanya da oy verebilmek, bu sekilde olurda bir gün benim gibi düsünen birkac bin kisiyle siyasi partileri haklarimizi savunsun diye harekete gecirebilmek (Ütopik)

Selamlar
    05300 - Merzifon

12. 2 kişi *05300 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Türkiyenin hali malüm faydasini görecegiz ilerde daha cok

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyenin hali malüm faydasini görecegiz ilerde daha cok
    dua edinde AfD seçimlerde fazla oy toplamasın ...

15. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    AFD den korkum yok bakmayin onlarda sistemin partisi,yalniz alman derin devlet cok daha tehlikeli

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatandasi Türkler Türkiye´den emekli olabiliyorlar, yanlis bilgi verme.Karadeniz isimli üyemiz bu isin uzmanidir, sor kendisine aydinlatsin seni.

Ben eger istersem olabilirim, bu hakkim var.
    mxm@ ustam şimdi sizin dediğinizi doğrumu anladım ben. Alman Vatandaşı olmus olsan bile Turkiyede emekli olabiliyorsun. Misal benim Turkiyede hiç çalışmışlihim yok. 1980 Doğumluyum acaba şimdi bu iş nasıl oluyor merak ettim.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı belalimisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mxm@ ustam şimdi sizin dediğinizi doğrumu anladım ben. Alman Vatandaşı olmus olsan bile Turkiyede emekli olabiliyorsun. Misal benim Turkiyede hiç çalışmışlihim yok. 1980 Doğumluyum acaba şimdi bu iş nasıl oluyor merak ettim.
    sadece Türk Vatandaşı olduğun süreleri ödeyebilirsin

1980 doğumlusun işe başlama 1998 olarak kabul edersek +5000 (25 sene) küsur gün Türk Vatandaşi olman gerek

1998+25 =2023 tarihinde emekli olmak için hak kazanıyorsun

60 yaşında olmak istersen 3600 gün gerekli

veya eksik günlerini Alman Vatandaşı olarak Türkiye de sigortalı çalışabilirsin

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AFD den korkum yok bakmayin onlarda sistemin partisi,yalniz alman derin devlet cok daha tehlikeli
    hangi sistemin partisi adamlar resmen ırkçılığı körüklüyor

eski NPD ve yöneticeleri de içinde

Almanların ırkçılık duygularını kabartıyorlar

Öbür sistem partileri de seçimlerde eli boş çikmamak için

yabancı düşmalığını destekliyorlar bakmayın karşıymış gibi göründüklerine

Türkiye deki durumu kullanıp resmen Türklere karşı cephe aldılar

Timsahın gözyaşları

"Ein Anschlag auf ein Haus, in dem Menschen Gott verehren, ist barbarisch, sei es nun eine Kirche, Moschee oder Synagoge", sagte Petry.
    Viele AfD-Mitglieder seien "regelmäßig extremistischen Gewalttaten ausgesetzt" und wüssten daher, "wie sich das anfühlt".
    Deshalb solidarisiere sich ihre Partei mit den Betroffenen.
    Konu hOrOz tarafından (27 Eylül 2016 Saat 20:10 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Su an Almanya´da öyle bir durum benim gözlemledigim kadariyla hic yok.Almanlarin poltikasi dogrudan Türkiye´deki siyaseti hedef aliyor ve o siyasetin buradaki destekcilerini dogal olarak.

Genel anlamda Türkler burada yabanci durumundan ciktilar, neredeyse demisbas halini aldilar.
    1-Mülteciler
    2-Son yillarda AB ye giren ülkelerin vatandaslari
    asil hedefte olanlar bunlar.

Son yillarda Türklere yapilan saldirilar oldukca azalmis durumda, bu dahi bunu ispatliyor.

21. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hangi sistemin partisi adamlar resmen ırkçılığı körüklüyor

eski NPD ve yöneticeleri de içinde

Almanların ırkçılık duygularını kabartıyorlar

Öbür sistem partileri de seçimlerde eli boş çikmamak için

yabancı düşmalığını destekliyorlar bakmayın karşıymış gibi göründüklerine

Timsahın gözyaşları

"Ein Anschlag auf ein Haus, in dem Menschen Gott verehren, ist barbarisch, sei es nun eine Kirche, Moschee oder Synagoge", sagte Petry.
    Viele AfD-Mitglieder seien "regelmäßig extremistischen Gewalttaten ausgesetzt" und wüssten daher, "wie sich das anfühlt".
    Deshalb solidarisiere sich ihre Partei mit den Betroffenen.
    Dün gecede camimize.bombali saldırı oldu . Dresden şehrinde https://youtu.be/F50LXMmVSx4

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadaslar,
    Bende su an alman vatandasligina gecme konusunu bayadir düsünüyorum.
    Yasim genc oldugundan dolayi (1990 dogumluyum) bunun gelecege dayali sonuclarini iyice inceliyorum.
    Lakin isim dolayisiyla ani Irlanda ve Las Vegasa gitmem gerektiginde Türk vatandasligiyla vize bürokrasisinin uzun sürmesi dolayisiyla yetistirip gidemedim.
    Öte yandanda emeklilik haklari (TR vatandasi oldugun süreyi sayiliyor) ve diger faydalari düsününce kararsiz kaliyorum.

Alman vatandasligiyla Hak ve Miras islemleri nasil oluyor bir bilginiz varmi? Aile de tek TR vatandasi (Anne, baba haric) ben kaldim.
    Hak/Miras islemleri TR vatandasligiyla problemsiz oluyor?
    Ayni sekilde gayrimenkul alim satim konusunda?

Tecrübe ve bilgi icin cok tsk ederim ve görüslerinizi yorumlarinizi bekliyorum.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı kbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,
    Bende su an alman vatandasligina gecme konusunu bayadir düsünüyorum.
    Yasim genc oldugundan dolayi (1990 dogumluyum) bunun gelecege dayali sonuclarini iyice inceliyorum.
    Lakin isim dolayisiyla ani Irlanda ve Las Vegasa gitmem gerektiginde Türk vatandasligiyla vize bürokrasisinin uzun sürmesi dolayisiyla yetistirip gidemedim.
    Öte yandanda emeklilik haklari (TR vatandasi oldugun süreyi sayiliyor) ve diger faydalari düsününce kararsiz kaliyorum.

Alman vatandasligiyla Hak ve Miras islemleri nasil oluyor bir bilginiz varmi? Aile de tek TR vatandasi (Anne, baba haric) ben kaldim.
    Hak/Miras islemleri TR vatandasligiyla problemsiz oluyor?
    Ayni sekilde gayrimenkul alim satim konusunda?

Tecrübe ve bilgi icin cok tsk ederim ve görüslerinizi yorumlarinizi bekliyorum.
    Hak miras ve diğer işlemler problem değil ... çünkü onlar vatandaşlığa bağlı olan işlemler değil

verilen mavi kartla işlemler yürütülüyor

emeklilik şimdilik mümkün değil ama sen emekli olana kadar daha çok şeyler değişir (öngörülen günlari doldurursan oda problem değil )

tabiki eğer yurtdışına gitmekte Alman Vatandaşliğının faydaları çok

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Yalnizca meraktan soruyorum

Neden turkler cifte vatandaslik almiyor? Neden turkmu alman vatandasi olayim diye dusunuyorsunuz en guzeli iki pasaportlu olmak

Biri demiski almanyadan.emekli olursan surunursun. Ben bunu anlamadim. Almanyada emekli maaslari TR nin 3-5 kati. Almanyadan emekli ol parani turkiyede afiyetle ye. Turkiyenin emekli maasi cok dusuk ben sizleri anlamadim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)