Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2846 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye de araba kiralarken DiKKAT

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    7 mesaja 12 teşekkür aldı

Türkiye de araba kiralarken DiKKAT

Slm.arkadaslar türkiyede araba kiralamak isteyenleri uyarmak istiyorum. Sakın ha sakın boş senete imza atmayin.arabanin volkaskosu varmi sorun. Kaza yaparsaniz bazi şirketler arabanin tamir oldugu gün kadar sizden kira parasi almaya devam ediyor. Dikkat.
    Benim arkadaslardan biliyorum. aracta ,geri verirken bi sorun cikarsa, adamlar boş senetle sizi nazikçe tehdit ediyor.
    Arkadaslarinizi tanidiklarinazi uyarin.
    Selamlar

2. 4 kişi osman33 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    mahalle arkasi yerlerin hepsi öyle napcaksin o yuzden belli basli uygun buyuk yerler var onlari tavsiye ediyorum bende herkeze zaten

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Vollkasko diyorlar 14 bin TL ye Haftpflicht yapıyor birsürü selbstbeteiligung talep ediyorlar, vollkasko ya cam lastik hasarları genelde dahil degildir hepsini tek tek sormalısınız, en doğrusu mantar gibi bitmiş merdiven altı kiralamacılardan değil bildik tanıdık şirketlerden almak, SIXT in Türkiye Türkcell kullanıcıları için Türkcell Profesyoneller Kulübü üyesi olmaları durumunda % 25 indirimi var ilgilenen arkadaşlar bakabilir.

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    Bencede yaşadığım ülkeden araba hiç bir şekilde kiralanmaz. adamlar boş senete imza attırıyorlar. araca olduk olmadık bir sorun çıkarsa, ve arabadan deforme olmuş olup sizin başınızda patlayan bir aksam varsa. 10 kat fazla para talep ediyorlar. hem kaskodan hemde sizden para alıp. arabanın yattığı gün ücrete tabii tutulup yine ücret alınıyor. burada araba kiralama işi avrupadaki gibi değil. arıza yaparsada size başka araba getirip aldığınız ve arıza yapan aracıda almıyorlar. al başına bela. bence 10 bin ile 20 bin tl arası sizi idare edecek araç alın kafanız rahat kalır. kiralık araba alacaksanız şöförü siz değil sahibi olmalı. en azından bir şey oluırsa siz sorumlu olmuyorsunuz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    ben http://www.elitcarrental.com tavsiye ederim

8. 2 kişi Musti üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    570
    18 mesaja 33 teşekkür aldı

araba kiralama

bende busene kiraladim Fiat linea dizel 24 günlügü 530 euro kasko icinde esence car istanbuldan,kredikarti ile.
    bu sirketle tercümesi olan var mi?
    internet den momondo sayfasindan buldum.
    ben ilk defa kiraliyorum istanbuldan.daha önce hep Gaziantepde kiralamistim problem olmadi.

buraya bu konu acilmisken lütfen tercübelerinizi anlatin bizleri bilgilendirin.
    tesekürler

Konu antepligim tarafından (02 Temmuz 2016 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    benimde basima geldi.

acemiyiz, ailece türkiyeye ankaraya uctuk. orda dandik bir Internet sayfasindan dandik bir japon arabasi kiraladik. yolcu sersemligi ve acemiligimiz yüzünden resmen acik bir senete imza attik. yani resmen benim idam belgem diyebiliriz. ve bunu 600 km ötede memlekete geldigim Zaman anladim. Telefon ederim kimse cikmaz. irtibat kurma ihtimali hic yok. aldigim araba nereden bakarsan dökülüyor. memlekette iki kere tamirata götürdüm. yag akitti, farlarin biri yanmadi vesaire vesaire......geceleri uyuyamadim. bir tatile geldik ailece huzur icinde tatil yapalim dedik daha ilk gününden burnumuzdan getirdiler.

neyse, bir hafta sonra zar zor telefona ciktilar. adamlar bana sen hic kafana takma, hersey yolunda gibi bos bos laflar söylediler. artik gözümüz acildi bu laflara kanmadim ve bulundugum yörenin Polis karakoluna gittim ve orda baskomisere durumu izah ettim. komiserde imza attigim seneti bir gözden gecirdi ve bana "yegenim sen neye imza attigini biliyormusun " dedi. bende masum masum imzayi attiktan sonra ögrendim komiser amca dedim. Adam anladi bulundugum kötü durumdan ve bana Allah icin yardim edecegini söyledi. ona sirketin Telefon numarasini verdim ve direk ankarayi araba kiralama sirketini benim önümde ve odasinda aradi.

telefonda kendisini merkez karakolun büyük baskomiseri olarak ve benide yegeni olarak tanitti ve karsi tarafa kacak ve yasak acik senet imzalatmaktan ve ayrica vergi kacakciligindan dolayi islem yapmayi düsündügünü söyledi. tabi bu laflari duyduktan sonra karsi taraf birden yusuf yusuf oldu ve durumu düzeltmek istediklerini herseyin yanlis anlasmadan kaynaklandigi gibi kem küm etmeye basladilar.

komiser onlara ayriyetten arabayi ankarada teslim ederken bana hicbir zorluk cikartmamalari icin telefonda özellikle tembih etti ve teslimden sonra seneti gözümün önünde yirtmalarini söyledi. aksi bir durumda sizin icin cok vahim olur ve sonucuna katlanacaksiniz dedi.

Polis amcaya tesekkür ettikten ve hakki olan "iadeden" sonra yanindan ayrildim. 3 hafta sonra ankarada arabayi teslim ettigim Zaman karsimdaki kiralama sirketinden olan Adam sinirli bir vaziyette gözümün önünde o acik seneti yirtti ve bana senin gibi müsteri olmaz olsun dedi.....dedi ve cekip gitti...... arkasindan küfür etmek istesem bile neyse birak kalsin dedim kendime. insani keriz yerine koyuyorsunuz, kacak sirket kuruyorsunuz, vergi kaciriyorsunuz ve birde üstüne üstüne müsteriye hakaret ediyorsunuz........oh valla lokum lokum. yemede yaninda yat.

uzun lafin kisasi,

türkiyede araba kiralamak istiyorsaniz gidin az bucuk fazla para verin o Tatli paraniza kiyin ve taninmis sirketlerden kiralayin. imzaladiginiz anlasmalari iyice gözden gecirin. yok ben pahali araba kiralamam diyorsaniz o Zaman türkiyeye ucakla gelmeyin kardesim. gelecekseniz arabaniz ile gelin.

bu benim tecrübem.
    Konu Antakya tarafından (02 Temmuz 2016 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

11. 7 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Merhaba Mustafa kardeşim
    Acaba neden elitrencarrentali tavsiye ediyorsun sorabilir miyim?

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Antalyadan araba kiralamak isteyenler icin tavsiye ederim. Firma sahibi durust ve yakin bir dostum'dur.

http://www.worldrentalanya.com/
    Konu Rammstein tarafından (25 Kasım 2016 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    12 mesaja 17 teşekkür aldı
    ben cogu zaman TR de Antalya veya Istanbulda Araba kiraladim.... Ben Kredikarti (gold) ile ödemeyi yakipiyorum. Extra sigorta yapmiyorum kiralama sirketinle. Kredikartin siyortasi karsiliyor kazafalan olursa.

Onemli: Arabayi aldinzimi, her cizgiyi veya kazayi kontrakta/Vertraga yazdirin!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Benim bir Alman arkadas TR ye tatile gitti, oradan araba kiralamis. Yolda arabanin lastigi patliyor. Adam inip lastigi degistirecek, bir bakiyorki yedek lastigin oldugu yerde posete sarili cocuk bezleri cikiyor. Adam bana dediki, "05300, eger TR de araba kiralarsan, ilk önce yedek lastigi varmi diye bak."

Ama yukaridaki arkadaslarin tecrübelerini okuduktan sonra, bizim almanin yasadigi devede kulak dedim kendi kendime.

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    bu konu forumda defalarca islendi diye biliyorum

Türkiyede genelde ufak bir ofis acip ve yan komsudan arkadastan amcadan dayidan arabalar toplayip kiraya veriyorlar,bu ne demek oluyor resmen senin eline el bombasi koyuyorlar gibi.izine gidiyorsun her günün kabus oluyor ,arabaya birsey oldumu biri cizdimi veya arabada bir ariza olsa Ha simdi ne olcak gibi soru isaretleri kafada dolasiyor.

bende defalarca kiraladim ve kiraladigim arabanin hic bir belgesi o kiraladigim ofisle alakali degil,oto yolda giderken arka sol teker paramparca oldu ,neden? cünkü niyetleri sadece para kazanmak servis bakim bu kelimeler onlar icin uzak seyler oysaki bizler sevdiklerimizle ailelerimizle biniyoruz bu kiralik araclara.Neyse teker parcalandi adamlari aridim Cevap;tamam beyefendi siz degistirin tekeri faturayi getirin tekrar öderiz dediler Bende öyle yaptim arabayi teslim ederken bin bir dereden su getirdiler bende haram zikkim ettim geldim

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    arkadaslar Istanbul Atatürk havalimanindan araba kiralamam lazim 4.ayda.bana Saglam bir sirket onerirmisniz

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Elite rent a car i bende tavsiye ederim, uygun ve güvenilir firma, ben hic sorun yasamadim su ana kadar.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Alıntı akdenizli33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar Istanbul Atatürk havalimanindan araba kiralamam lazim 4.ayda.bana Saglam bir sirket onerirmisniz

Bende gecen yil iki kez araba kiraladim ERBOY CAR'dan kesinlikle bir problem yasamadim,bende Nisan 17 de ucuyorum,tekrar araba kiralamayi ayni yerden düsünüyorum,sanada tavsiye ederim.

20. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye ziyanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    64
    Ettiği Teşekkür
    8
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bende garenta dan kiralamıştım büyük firmalarda prosedür aynıdır bir problem olmaz diye düşünüyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    yurt disindan gelenlereden depozite istiyorlarmi?

Alıntı Musti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben http://www.elitcarrental.com tavsiye ederim

Üye tufanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    https://www.youtube.com/my_videos?o=U
    Ettiği Teşekkür
    110
    22 mesaja 30 teşekkür aldı
    hayir istemiyorlar, pasaport, ehliyet bilgilerini aliyorlar, parasini nakit ödüyorsun o kadar.... bu sirketi bende tavsiye ederim

24. 2 kişi tufanci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Ben ne zaman gitsem kiralarim hic senet falan gormedm

Havalimaninda iniyorsun orada bir suru dukkan var ama onlar zaten buyuk sirket. Kagitlara imza atiyorsun ama onlar senet degil. Zaten kiralik arabalar full kasko kdv dahil geliyor kafa rahat.

Neden baskalari sorun yasiyor anlamadim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Yurt disindaki otomobil kulüpleri üzerinden kiralayin, ciddi saglam firmalarla calisiyorlar, kaziklanmazsiniz!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)