Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2846 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: inkasso/schufa hakkinda bilgisi olan var mi?

Yeni Üye erginkutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    izmir
    Ettiği Teşekkür
    10
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

inkasso/schufa hakkinda bilgisi olan var mi?

Arkadaslar merhabalar
    ben Türkiye´den Almanya´ya üniversite okumak icin gelmistim. 2013 yilinda da üniversite bittikten sonra tatile Türkiye´ye gittim. Ama basima gelen kazadan dolayi kaburgalarim kirildi ve uzun bir süre hicbiryere hareket edemedim. Bu sebepten ötürü de Almanya vizemin süresi bitti ve ülkeye bir daha giris yapamadim. Tekrardan vize islemleri ile ugrasmak istemedigim icin iyilestikten sonra Türkiye´de bir is bulup calimaya basladim. Yasadigim kötü olaydan/stresten ötürü 2013 yilinda Türkiye´ye gitmek icin kredi karti ile aldigim ucak biletinin borcunu ödemeyi unuttum. Simdi Almanya´dan is teklifi aldim ve ev kiralayabilmek icin Schufa auskunft gerekli oldugunu ögrendim. Schufa auskunft´u bestellen yaptim ve kagitta bilet kredi karti borcum oldugunu gördüm.
    Sizlere sorum
    1) Elimdeki schufa auskunft ile ev/daire kiralayabilir miyim?
    2) Borcumu ödemek istiyorum. Yapmam gereken nedir ve acaba taksitle ödeme imkani saglarlar mi?
    Bu hususta tecrübesi/bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirlerse cok sevinirim.
    Simdiden cok tesekkür ediyorum.

2. Sponsor Reklam
    Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    slm,
    ilk önce gecmis olsun basina gelenlerden dolayi.
    1. Schufa elbet kötü, ev sahibi sonucta ödeyen hayirli birini ister, o kagitta senin ödemedigin yaziyor olmasi seni kötü duruma düsürüyor her ne kadar kendine göre özel sebeplerin olsada bunu kimse göz önüne almaz.
    Bu konuda baska biri üstüne alma $ansin var mi evi, misal evli isen e$inin üstüne yapabilirsin misal veya almanyada ya$ayan sana kefil olucak birisi var mi? Kö$ede birikmi$ paran varmi? Bunu misal gösterebilirsin eger ki baska kimsen yoksa kefil olucak.

2. Borcunu ödemek icin sana Inkasso firmasi mektup atmis olmali, bunlara ulasman gerekir. Onlarla bir anlasma yapabilirsin misal taksite baglayabilirsin, onlar gereken kolayliklari sagliyor yeter ki senden yana ödeyecek bir i$ik gelsin.

Umarim sorunlarini cözersin. Olmadi privat bir ev bulmaya bak veya Wohngemeinschaft gibi bisey, privat olanlar pek istemez bence Schufa.

4. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Ben şimdiye kadar ev kiralarken hiç Schufa ya sorulmadı

Bilmiyorum Schufa ya soran ev sahipleri var mı ?

ev kiralamada Schufa ya danışılacağını hiç sanmıyorum

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    22 mesaja 35 teşekkür aldı
    Die zuverlässige Bonitätsprüfung bei ImmobilienScout24

Vermieter und Eigentümer verlangen immer häufiger eine Auskunft über die Zahlungsfähigkeit des Miet- oder Kaufinteressenten. Sie wollen damit das Risiko eines Zahlungsausfalls verringern. Aus Sicht des Mietinteressenten sind dabei alle wichtigen Daten geschützt, denn es werden lediglich für den Mietvertrag notwendige Informationen weitergegeben. Kein Problem also mit dem SCHUFA-BonitätsCheck bei ImmobilienScout24, der eine hohe Akzeptanz bei Vermietern genießt und die Chancen steigert, die Wohnung mieten zu können.

Yeni Üye erginkutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    izmir
    Ettiği Teşekkür
    10
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    zaman ayirip cevap verdiginiz icin öncelikle tesekkür ederim.
    internetteki immobilien sayfalarinda genelde schufa auskunft isteniyor. Evet kefil olacak bir tanidigim var. Kefil olursa sorun yoksa o güzel. Ben de zaten en kisa süre icerisinde olan borcu insaallah ödeyecegim. Ama gelen mektuplardan falan haberim yok. Büyük ihtimal vizemin bitmesi ile beraber stadt beni otomatik olarak abmelden yapmis olmali ki mektup gönderememisler diye düsünüyorum. Aksi takdirde eski ev sahibim bana mektuplardan bahsederdi ve ben de su an bu durumda olmazdim
    Vermis oldugunuz bilgiler icin tekrar tekrar tesekkürler.
    Bu arada simdiden ramazan bayraminizi en icten dileklerimle kutlarim . Allah insaallah tüm ozbeceriksizler ailesini sevdikleri ile beraber nice bayramlara eristirsin. Aile büyüklerinizin ellerinden benim icin öpün. Selamlar
    Konu erginkutlu tarafından (04 Temmuz 2016 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Kefil olayi tabi garanti degil, bunu önce sorman gerekicek ev sahibine, belki durumlarini anlatma $ansin olur, ama garanti olarak bir kefil gösterebilirim dersen bu güvenc verebilir. Bu kefil almanyada i$ güc sahibi olsa tabi daha güvenli olur. Bunlari konusup anlasmak lazim, kabul eder etmez ev sahibinin bilecegi i$, garantisi yok malesef.
    Mektup yoksa o zaman yapacagin i$lem böyle olmali: Kredi kart $irketine telefon ac veya mektup yaz, belki telefonda bilgi vermezler. durumlari anlat ve hangi Inkasso $irketine vermi$ler ögrenmeye calis, onlar sana yol gösterirler ve ordan yol tutup ula$irsin gereken yerlere.
    Tesekkür ederiz güzel dilekleriniz icin, sizinde ramazan bayraminiz mübarek olsun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şimdiye kadar ev kiralarken hiç Schufa ya sorulmadı

Bilmiyorum Schufa ya soran ev sahipleri var mı ?

ev kiralamada Schufa ya danışılacağını hiç sanmıyorum
    Ustam, bugune kadar cok evler kiraladim ve her defasinda bunu istediler. Merak ettim acaba evinizi en son ne zaman kiraladiniz? Belki 15-20 sene önce istememis olabilirler diye düsünüyorum.

Bu arada aklinizda bulunsun her sene 1 kereye mahsus schufayi bedava olarak isteyebilirsiniz. Bunu her sene yapin.

1- https://www.meineschufa.de/index.php?site=11_3&via=menu acin

2- "Datenübersicht nach § 34 BDSG" secin ve "Bestellen" e tiklayin

3- Formularlari indirin ve doldurun. Kac kisi icin istiyorsaniz o kadar yazdirin (drucken/print). Misal: Aile de 4 kisi 18 yasindan büyükse 4 sefer yapin.

4- Alman kimliginizin iki tarafini kopyalayin. Alman kimligi yok ise pasaportunuzu ve Anmeldebestätigung un kopyalarini yapip ekleyin.

Benimki yanlis hatirlamiyor isem yaklasik 4 hafta sonra geldi. Önce genel bir mektup geliyor, scoreniz örnegin 99,14% diye. Bu mektuptan yaklasik 2-3 gün sonra baska mektup geliyor. Burada cok detayli olarak notlarinizi yani puanlarinizi görüyorsunuz, telekommunikation, shopping, kredi vs vs.

Kalin saglicakla

11. canikom üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler