Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2817 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: postaci ile sorun yasiyorum..

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    peki imza kim atiyor kendileri senin yerine imzami atiyor ? kapinin önünde birakcaksa imzayida kendi atsin yukarsi cikarmasin ben zaten imzali paketleri yukari getirsin diyorum imzasizlari nerde birakirsa biraksin sorun olmaz o ama bazi postacilar yapiyor bazilari uyuzluguna yada yabanciyiz diye yapmiyor

Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazi yanlislar var o zaman posta kutusunu yerinden sokun mektubu kapiniza getirmek zorunda pula para odemiyormusunuz o zaman mektubuda kapiniza getirirler ya arkadaslar bazi seyleri yalan yanlis kulaktan dolma haberlere kaniyorsunuz.Benim basima soyle bir sey gecti ben ocak yani firin ismarladim posta ucreti onlara ait adamlar getirmis o gun dis kapinin onune birakmislar bende hanima dedim onlar cikartir yukariya ise gittim eve geldim dis kapinin onunde koca ocak duruyor hemen telefona sarildim aradim bu ne demek oluyor diye bana cevaplari nerde duruyor dis kapinin onunde dedim aslinda cok bile tasimislar strassenranda kadar birakmalari gerekiyordu dedi saka yapiyor sandim guldum kapattim interneti actim arastirdim gercektende strassen rand yaziyor bir sey daha ogrenmis oldum her internetten katologtan ismarladiginiz seyleri cikartmak zorunda degiller iyi arastirin haklarina iyi bakin ahmet soyle dedi mehmet boyle dediyle olmuyor.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Bu Paketzusteller firmaları çok tuhaf, Amazon Prime den birşey siparişi verdim gününde gelmedi Sendungsverfolgung da Paket zugestellt yazıyor, Amazon a şikayet e-maili yazdım özür dileyerek ersatzlieferung gönderiyoruz dediler eğer ilk Lieferung da sonra gelirse behalten edin geri göndermeyin dediler, ersatzlieferung bir gün sonra geldi ondan iki gün sonrada DHL in zugestellt dediği pakette geldi şaşmamak elde değil.Sonradan öğrendimki eğer Paketzusteller Amazon Prime paketlerini zamanında ulaştırmazsa ersatzlieferung masrafını karşılamak zorundaymışlar nekadar doğru bilmem o yüzden yerine ulaştırmadıkları halde zugestellt yazıyorlarmış.

4. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki imza kim atiyor kendileri senin yerine imzami atiyor ? kapinin önünde birakcaksa imzayida kendi atsin yukarsi cikarmasin ben zaten imzali paketleri yukari getirsin diyorum imzasizlari nerde birakirsa biraksin sorun olmaz o ama bazi postacilar yapiyor bazilari uyuzluguna yada yabanciyiz diye yapmiyor
    ne bicim bir anlayis var kardesim sende ya ben ne diyorum sen ne diyorsun bir kez daha yazimi oku istersen.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    buna benzer bi olayi bende yasadim...... 1500 € lu Kamera siparis etmistim, inanilir gibi degil ama adam resmem ortaliga
    birak gitmis, ne kagit koymus ne kürek ...oraya biraktigina dahil ortalikta ne imza var ne belge.

7. KETLA üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkür ederim bugun sabah yine geldi yukari cikti elinde telefondan kayit yerini acmis aklinca sesimizi kayit ediyor elinde gördüm ne hallo dedi nede baska birsey ben görünce kayit ettigini ortami paketleri aldim imzami attim danke dedim bitte bile demeden asagi indi cok uyuz bir kariya carptik, basimi belaya sokacak ondan korkuyorum biraz postaneyemi artik telefonlami bilmiyorum kimse sikayet edeceimi bayernde yasiyorum bu arada
    birisi iki kişi arasındaki izinsiz konuşmaları gizlice kayıt ederse StGB 201 e göre ye suç işlemiş olur ..

ben de Pack Station a göndereiyorum rahat oluyor

evde beklemeye gerek yok

şimdiye kadar eski Packstation de problem yok sımdi yeni ve büyük bir şey taktılar

oda ikide bir bozuluyor

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    bazi yanlislar var o zaman posta kutusunu yerinden sokun mektubu kapiniza getirmek zorunda pula para odemiyormusunuz o zaman mektubuda kapiniza getirirler ya arkadaslar bazi seyleri yalan yanlis kulaktan dolma haberlere kaniyorsunuz.Benim basima soyle bir sey gecti ben ocak yani firin ismarladim posta ucreti onlara ait adamlar getirmis o gun dis kapinin onune birakmislar bende hanima dedim onlar cikartir yukariya ise gittim eve geldim dis kapinin onunde koca ocak duruyor hemen telefona sarildim aradim bu ne demek oluyor diye bana cevaplari nerde duruyor dis kapinin onunde dedim aslinda cok bile tasimislar strassenranda kadar birakmalari gerekiyordu dedi saka yapiyor sandim guldum kapattim interneti actim arastirdim gercektende strassen rand yaziyor bir sey daha ogrenmis oldum her internetten katologtan ismarladiginiz seyleri cikartmak zorunda degiller iyi arastirin haklarina iyi bakin ahmet soyle dedi mehmet boyle dediyle olmuyor.

ne bicim bir anlayis var kardesim sende ya ben ne diyorum sen ne diyorsun bir kez daha yazimi oku istersen.

100 kelime yazmissiniz 2 nokta kullanmissiniz.
    Sizin yazinizi 5 kere okuduktan sonra bile zor anladim. Tamam noktalama isaretlerini tam kullaniyoruz ama en azindan noktayi birazcik kullanirsak yazilarimiz daha anlasilir olur.

11. Tanyel üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    benimde iki sefer normal mektubum eve gelmedi, birinde nicht zustellbar zurück yazilmis.. digeri öyle bir adres/kisi yok diye geri gitmis. oturdugum sokak hafif rampali, sanirim tembellikden dolayi yada hava sartlari kötüydü gelmedi bizim buraya

zilde isim yaziyor, posta kutusu disarida...mektubun gelmemesi icin hicbir sikinti yok...

13. Impostor üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Bir Ara bizede yasli biri postayi getiriyordu.
    Paket oldumu ben saygidan kendim inerdim.
    65 yasinda biri icin 2ci Kat in cik kolayda degil

15. DiloCan üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bende Deutsche Post firmasinda calisiyorum. bizim isimiz Brief ama fazla olmasada ( özel zamanlar haric ) paketde getiriyoruz. bizim müsteri icin son noktamiz erste geschlossene Tür olur. zile basariz ve bekleriz. paketinizi kendiniz teslim almalisiniz. neden mi ? hemen aciklayim : biz paket firmasi gibi günde 300 adrese gitmiyoruz. benim calistigim bölgede 698 müsteri var ve günlük en az 500 eve gidiyorum. bir diger sebep ise biz Treppenhaus da yani merdivenlerde Versichert degiliz ( neden bilmiyorum ) herhangi bir kaza olursa yani düsersek sorumlusu biz oluyoruz ve hak iddia edemiyoruz. ayni zamanda zamanla yarisiyoruz bizimde ailemiz evimiz var. her müsteriyi 2 dakika beklersek evin yolunu bulamayiz. herkesin Briefkasten 2 adim mesafede olmuyor. örnek vermek gerekirse : 6 tane mehrfamilienhaus var ve hergün 498 merdiven inip cikmak zorundayim paket olsun ya da olmasin. bunun üstüne birde dairesine kadar getirmemi isteyen varsa istedigi yere istedigi kadar sikayet etmekde özgürdür. 12 yildir yapmadim / yapmamda. ( istisna olarak : hasta , yasli ve hamile olanlara her zaman yaparim ) bu is düsünüldügü yada disaridan görüldügü kadar kolay degil ve tek müsteri sizde degilsiniz. bizde bir evden digerine olan mesafe ve zaman önceden firma tarafindan hesaplanmistir. yani sanildigi gibi genis bir zamana sahip degiliz sizin calisiyor oldugunuz is sartlari kolay olmayabilir ama inanin bizimkide hic kolay degil. Yaz, kis, yagmur, kar, soguk, trafik, hirsizlik, kaza, müsteri sorunlari vs. vs. bunlarla ugrasmak kolay mi saniyorsunuz ? simdi begenmiyorsan / yapamiyorsan niye girdin baska is bul diyenlerinizde olabilir keske denildigi kadar kolay olsa durmazdik cogumuz.

Bu arada aciklama olarak : mektubunuz eviniz nerde olursa olsun gelmek zorunda. eger Briefkastende ve zilde adiniz okunakli bir sekilde yaziyorsa ve Briefkastene ulasmayi engelleyen bir durum yoksa bir sorun olmamasi lazim. ama mektubu gönderen kisi adresinizi yada adinizi yazarken hata yapmissa bu bizim sorumlulugumuzda olmuyor. biz calistigimiz firmanin kurallari nedeniyle o mektubu geri göndermekle yükümlüyüz. bu sayede bir daha ki sefere isiim ve adresin düzeltilmesini saglariz. ama size mektup getiren kisi sürekli o bölgede calisiyorsa kendisi sorumlulugu alip mektubu size getirebilir. ama bu gelecekte sorunlara yol acar. adresiniz ve isminiz sürekli yanlis gelir. ilerki zamanlarda avukat ve mahkeme isleriniz olursa ( insallah hicbirimizin olmaz ) ve adresiniz / isminiz yanlis yazilmis olursa problemi siz yasarsiniz ve bunun icin ceza ödemeniz bile gerekebilir.

son olarak; bazi arkadaslarimiz : isi bu getirecek tabi, bunun icin para aliyor vs vs demis. ilk önce affiniza siginarak sakince düsünmenizi ve konu hakkinda bilgi sahibi olmanizi tavsiye ederim. eger biz isimizi kurallar cercevesinde yaparsak siparis ettiginiz paketlerin ve adiniza gelen mektuplarin bir bölümü gönderene geri döner. ufak bir harf hatasi / posta kodu hatasi / sokak yada sehir hatasi / isim hatasi bizim gelen paketi yada mektubu geri göndermemiz icin yeterli sebeptir. unutmayalim ki sizin gibi bizlerde insaniz. igneyi kendinize cuvaldizi baskasina lütfen
    Konu pipecrew tarafından (17 Temmuz 2016 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.

17. pipecrew üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    azarlamana gerek yokki gercekten anlamadim yazdigini, savunuyormusun elestiriyormusun tam cözemedim hafta sonu oldugu icin birsey yasamadik ama suanda gelecek paketimde yok birdaha tekrarlancakmi onu takip edicem

baska is yapsin o zaman herkez her isde caliscak yada yapacak diye bir kural yokki bunlari bile bile girip calisiyorlar ve bu almanlari bilirsin sportif fizikleri var kadinin spor yaptigi cok belli incecik kilo falan yok yani yorulma bilmiyor sanirim

packstation da en yakin 8 km evime oda olmadi

Alıntı DiloCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Ara bizede yasli biri postayi getiriyordu.
    Paket oldumu ben saygidan kendim inerdim.
    65 yasinda biri icin 2ci Kat in cik kolayda degil
    Konu Memoli1976x tarafından (17 Temmuz 2016 Saat 18:59 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)