Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2836 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cuma sabah Frankfurttan yola cikiyorum...

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    akbaba Ustam,
    köyümden bir arkadaş TR-Almanya arası TIR şoförlüğü yapıyor. Bu gün konuşurken çorba meselesini sordum. Yukarıdaki arkadaş gibi Bayburt'lunun yerini tavsiye etti. Türk TIR ları hep orada dururmuş.
    Bayburtlunun yerinde Çorbanıda içebilir istirahatınıda yapabilirsin.

Hayırlı yolculuklar

2. MiAy üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Ben Ön beyan yapmaya calisiyorum ama bana hata olustu diyor
    Girilen TC'ye ait kimlik bilgileri tutarsız. TC No, Ad, Soyad ve Doğum Tarihinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.

halbükü herseyi dogru verdim

5. zirdeli79 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    arkadaslar Allah hepimize kazasiz-belasiz gidip gelmeyi nasip etsin,insalllah sabah 6-7 gibi cikacagim.
    corba müjdemi veren arkadaslardan Allah razi olsun....
    Bayburtlunun yerini tahmin edebiliyorum, eskiden Hürriyet tesisi vardi,Türkiyeden gelirken,Nis otobanina girerken.. oralarda olmasi lazim.iki taraftada varmis ve levhalar gösteriyormus.mutlaka ugrarim.corba benim en cok sevdigim yemektir,corbasiz yemegimiz olmaz,hergün 3 ögün yesem doymam...
    imkan buldugum yerden buraya sila yolu durumunu yazarim insallah...
    sila yolu icin bilgi paylasan,katki verenlerden Allah razi olsun,sayenizde zorumuz kolay oluyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Usta orasi degil.
    Pirot sehrine yakin bir yer.Giderke Tr,ye yolun solunda Benzinligin yani.Lehfa var

8. Mafyan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    53
    41 mesaja 62 teşekkür aldı
    Alıntı BndD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YÖneticiler müdehale edebilir sorun değil
    Eğer birine sarkıntılık, küfr ettiysek
    İnsanları kandırabilirsin ama Hakk'ı asla

Kardes sen neyin kafasını yasıyon? Burası paylasım forumu konuyla ilgili yazacagın birsey varsa buyur yoksa manasız seyler yazıp konuyu saptırma, hadi kolay gelsin.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    selam arkadaslar,
    frankfurttan cuma günü ciktik,A3 Frankfurt-Passau resmen felaket,radio'dan stau haberlerini hep dinledik,ordan hepsini söylemediler,cünkü cok yerde insaat var,tikaniyor,dur-kalk yapiyor,eger alternatif yol bulursaniz,burayi kullamayin,bir LKW fahrer, B8 stockstadt'tan bundesstrasseden passau'ya kadar gidiliyor dedi.ben sabah cikiyorum,yol aciktir diye B8 yoluna hic bakmadim ama hata etmisim,ancak aksam 16 gibi avusturyaya girebildim.470km.almanya nerdeyse 9saat sürdü.avusturya ve macar icin daha öncedenvinyette ve maut almistim...
    avusturyada cok radar var,genellikle üstgecit-köprü altinda.bazilarini ters bile koymuslar.20 radar gördüm desem yalan olmaz. avusturya gümrügünde diesel 1.29 gümrükten 60km.filan mesafede wels-nord'da kücük bir alis-veris merkezi var,aldi-burger king..vs var.bp'den 1,03 diesel aldim. wien-macar sinirinda tikanmalar oldu.saat 20 gibi macar'a girdik.
    macar cok rahat.radar yok,yollar kaymak gibi ve acik.taakiiii saat 23:00 gibi mesajlar gelmeye basladi,Türkiyede darbe oldu,sinirlar-köprüler kapatildi...vs. sakin yola devam etmeyin,geri dönün diye. ilk mesaji ciddiye almadin,saka yapiyorlar diye,sonra birsürü mesaj geldi.mecburen macarda bir benzinlige girdim,internetten yararlandim ve haberler tam yalan degil.birsürüde Türk vardi,hepsi birseyler uyduruyordu,Tayyip Kölne kacti,köprüyü havaya ucurdular,genelkurmay baskani öldürüldü,trt kapatildi... filan herkes birseyler uyduruyordu.ne yapacagimizi sasirdik,saat zaten gece 1 gibiydi.biraz uyur bekleriz,sabah belki biraz netlesir dedik. sabah 8 gibi Türkiye ve almanyadan iyi haberler geldi.yola devam ettik.
    sabah 9-10 gibi sirp-macar sinirindaki meshur benzinlige geldik.röszke gümrügü görünüyordu ve biraz aracda vardi,burda Cankan14 arkasimizin bildirdigi,Asotthalom kapisina yöneldim,moraholam'dan gidiliyor kapinin tam adi ASOTTHALOM BACKI VINOGRADI. gümrükte 4 araba vardi.10 dakikada ciktik.acik oldugu saatler 7:00-19:00. röszke'den buraya gelmem,tekrar novi-sad yoluna cikmam 30dak. sürmedi.siddetle burayi tavsiye ederim.Cankan14 arkadasa cok tesekkürler.
    sirbistan,ayni macar gibi.yollar kaymak gibi,radar yok,insaat yok,tikanma yok,belgrad icinden gectim,burda Paparazi39 arkadasimiz sunmustu,aynen öyle gittik.pirot'ta corba icmek icin bayburtlunun yerine ugradim,pirot'taki blue petroldaki yerleri en eskisiymis.parali yolda 3 tane yerleri varmis ve oralari kendileri tavsiye ettiler,pirot'taki yeri ben maalesef kimseye tavsiye etmem,kendimde corbayi cok sevmeme ragmem,orda icmedim,ama dönüsde parali yoldaki yerlerine mutlaka ugrayacagim.Nis parali cikisindan önce OMV'de diesel aldim.
    nis parali yol cikisindan sonra 50km. filan eski gidis-gelisli yol var,buralar biraz kötü,pirota gelmeden yeni yol basliyor,fena degil yollar.
    sirp-bulgar sinirindan 15 dakikada ciktik,shell'den ayligi 15euroya vinyete aldik.cumartesi günü saat 15-16 gibi,bulgar girisi-sofya arasi yol kapaliydi,kaza vardi galiba.hollandali gurbetciler bizi köy yollarindan sofyaya getirdiler,sofya girisinde malum kavsaktan,hani eskiden Istanbul-transit levhasinin oldugu yerden yeni yapilan bulgar otobanina gidiliyor,plovdiv-svilengrad-istanbul takip ettik.ben cok begendim,eskisi gibi köy aralarindan hic gecmedik,hepsi otoban olmus.
    saat 21 gibi kapikuleye geldik,resmen bostu.önceden ön beyan bilgimi vermistim,ama gerek kalmadi cünkü hic araba yoktu,10 dakikada kapikuleden ciktik.belkide bu darbe haberlerinde oldu bilmiyorum,cumartesi aksami kapikule bostu.
    istanbul sultanahmetteyiz,darbe haberleri bos cikti diye sevincliyim ama bugün gördüklerime inanamadim,istanbulda bos.sultanahmeti 1983'den beri bilirim,böylesini görmedim.cok az yabanci turist var,avrupali turist yok.yerli turist yok.heryer bos,dükkanlar bos...
    biraz uzun olduysa kusura bakmayin,belki birinin isine yarar diye hepsini yazmak istedim,sorunuz olursa yazin,otelin internetinden giriyorum,yarin yazarim..

11. 7 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Ustam,
    üşenmeden bizler için güzel yararlı bilgiler vermişsin, teşekkürler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    ASOTTHALOM BACKI VINOGRADI. <--- buraya en son nerden cikmali ??

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Akbaba kardes. Verdigin bilgiler icin cok tesekkür ederiz. Insallah yola cikacak olanlar icin faydali olur. Kismetse bizde Frankfurttan 3 araba cikiyoruz agustosun basinda. Bir yandan Macardan cikarken bizde Asatthalom kapisina gidelim diyorum, diger yandan o tarihte muhtemelen sakinlesmis olur diye düsünüyorum. Bakalim, hersey nasip kismet

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı elektroniker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ASOTTHALOM BACKI VINOGRADI. <--- buraya en son nerden cikmali ??
    macar'da en son benzinlige gelince gümrük görünüyor.orda bile karar verebilirsin.Mórahalom levhasini takip edeceksin.röszke gümrügene yaklasik 10km.
    Mórahaloma girmeden gümrük isareti ve BACKI VINOGRADI tabelasi var.
    bende garaveli ustanin sundugu son sygic var.garaveli ustayada tesekkürler. almanya ve avusturyada bütün radarlari gösterdi ve ASOTTHALOM gümrügüne götürdü.
    yeni navin yoksa cok dikkat etmen lazim. eger daha önce TOMPA'ya gittiysen,morahalom'dan sonra tompa yolundanda asotthalom gümrügü tabelayla gidiliyor.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı deli-kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akbaba kardes. Verdigin bilgiler icin cok tesekkür ederiz. Insallah yola cikacak olanlar icin faydali olur. Kismetse bizde Frankfurttan 3 araba cikiyoruz agustosun basinda. Bir yandan Macardan cikarken bizde Asatthalom kapisina gidelim diyorum, diger yandan o tarihte muhtemelen sakinlesmis olur diye düsünüyorum. Bakalim, hersey nasip kismet
    sila yolunun bence tek insaat-stau olan yeri A3 Frankfurt-Passau arasi.
    bana bir tirci tavsiye etti,senin vaktin var,alternatif yol olarak bakabilirsin, Aschaffenburg'a gelmeden B8 stockstadt cikisindan cikip,bundesstrasseden passau'ya kadar giliyormus diye duydum,ama kendim bakmadim.eger bakar buraya yazarsan sevinirim.

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    https://drive.google.com/file/d/0B-Q...w?usp=drivesdk

Arkadaşlar google mapsde Frankfurt Passau istikametinde verdim ve "Autobahn vermeiden" opsiyonunu aktif ettim. Görüldüğü gibi bir yol var ama 450 km yol 7 saatten fazla sürüyor. Belki izin başlar başlamaz çıkanlar için bu alternatif yol mantıklı olabilir, aynı akbaba kardeşimizde olduğu gibi

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    arkadaslar istanbulda kalacaksanız size guzel bir app tavsiye edececegim. ibb cep trafik
    istanbulun aktüeş trafik akısını gorebilirsiniz...

19. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)