Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2806 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ucak bileti hakkiinda sorum var

Yeni Üye 58kangal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    7 mesaja 17 teşekkür aldı

Ucak bileti hakkiinda sorum var

Herkese hayirli günler benim bir sorun var ben geçen sene eylül ayında çok ucuza lufthansa ile Münih Antalya gidiş dönüş uçak bileti aldım bileti aldıktan bir ay sonra gidiş saati değiştiği için email geldi sorun etmedim 5 saat önce gideriz diye dün bir uçuş durumuna bakayım dedim siteye girdim dönüş tarihini bir gün önceye almışlar bana email ile bilgi gelmedi telefon ile de aramadilar aynı gün bacanaklarda uçuyor onlara da ne email nede telefon hiç biri gelmemiş şimdi benim sorum şu dönüş tarihinde otel için rezervasyonum var yani otelden pazar çıkıp havalanına gidecektim ama şimdi uçak bir gün önce olursa otelde bir gün az kalacağım ve ödediğimiz para bosuna gidecek bu gibi durumlarda ne gibi bir hakkım var ?

Not: Otel icin Reise versicherung yok birde pazar günükü ucak normal uçuşunu yapacak ama nedense bizi cumartesi gününe almışlar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı 58kangal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese hayirli günler benim bir sorun var ben geçen sene eylül ayında çok ucuza lufthansa ile Münih Antalya gidiş dönüş uçak bileti aldım bileti aldıktan bir ay sonra gidiş saati değiştiği için email geldi sorun etmedim 5 saat önce gideriz diye dün bir uçuş durumuna bakayım dedim siteye girdim dönüş tarihini bir gün önceye almışlar bana email ile bilgi gelmedi telefon ile de aramadilar aynı gün bacanaklarda uçuyor onlara da ne email nede telefon hiç biri gelmemiş şimdi benim sorum şu dönüş tarihinde otel için rezervasyonum var yani otelden pazar çıkıp havalanına gidecektim ama şimdi uçak bir gün önce olursa otelde bir gün az kalacağım ve ödediğimiz para bosuna gidecek bu gibi durumlarda ne gibi bir hakkım var ?

Not: Otel icin Reise versicherung yok birde pazar günükü ucak normal uçuşunu yapacak ama nedense bizi cumartesi gününe almışlar
    önce paket tatil miydi yoksa uçuş ayrı otel ayrımıydı ?

eğer ayrı ayrı ise Otel den bir şey alamazsın erken ayrılmak senin problemin otelin değil ....

belki Lufthansa dan alabilirsin fakat sen uçuş tarihlerinden eminmisin ?

Lufthansa nın uçuş için gün değiştireceğini sanmıyorum ..

şuda olabilir Türkiye deki karışıklıktan dolayı tarihler değişmiş olabilir

Lufthansa yı arayıp sormak gerekir ...

Ettiği Teşekkür
    21
    Paket tatil değil otel ayrı otelden zaten geri ödeme beklemiyorum sadece lufthansa böyle bir değişiklik varsa neden bildirmiyor saat değişikliklerini bildiren firma gün değişikliğini neden bildirmez aramak istemiyorum zaten gideceğim gün dönüş için bir sorun var ise söylemesi gerek bende email ve telefon gelmediği için haberim olmadığını söyleyip eğer yasal bir hakkım var ise kullanmak istiyorum

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    şimdi kesin bir şey söylemek çok zor

Paket tatil olsaydı başka ama bu sadece uçuş

bazı şirketlerin uçuş saatlerini değiştirme gibi bir hakları bulunuyor (Biletteki AGB nedir bilemem )

bazen normal olmayan durumlarda da böyle hakları doğuyor (şu anki Türkiye deki olağan üstü hal gibi )

Lufthansa ile konuşman gerekiyor yoksa avukat yolu gözüküyor

mahkemelerde değişik kararlar vermişler https://www.justiz.bayern.de/gericht...iv/2014/04339/

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Vallahi Lufthansa hep bildiriyor. Unutmaları teknik olarak mümkün değil. Sistem kendi yapıyor. Defalarca yaşadım. Büyük ihtimal Email Spam dosyasına girmiştir.

Babamlarda bu senede öyle oldu. Olay ama.sadece şuydu, uçagın saati 15 dk. değişti. Hotlinı aradım. Ucak Cuma günüydü, Cumartesiye aldırmak istedim. Uçak saatinde değişiklik oldu diye sistem hiç bir ücret istemediği için çalışan kadın günü bile değiştirebildi.

Ettiği Teşekkür
    21
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi Lufthansa hep bildiriyor. Unutmaları teknik olarak mümkün değil. Sistem kendi yapıyor. Defalarca yaşadım. Büyük ihtimal Email Spam dosyasına girmiştir.

Babamlarda bu senede öyle oldu. Olay ama.sadece şuydu, uçagın saati 15 dk. değişti. Hotlinı aradım. Ucak Cuma günüydü, Cumartesiye aldırmak istedim. Uçak saatinde değişiklik oldu diye sistem hiç bir ücret istemediği için çalışan kadın günü bile değiştirebildi.
    Usta spam da yok bacanaklada aynı uçakla gideceğiz onada gelmemiş dün hotline aradık adamda email gönderilmedigini gördü neden değişiklik olduğunu bilmiyor sadece pazar günü uçuş yok dedi otelin bir günlük parası için ödeme yapılabilir dedi artık giderken bir bilgilendirme yapılır herhalde

Yeni Üye
    Nereden
    Bursa
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Uçak biletleri hakkında daha fazla detay ve bilgi için : http://www.bibiletal.com/ucak-bileti/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)