Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2806 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Münih teki Amoklauf okuyun

Üye malkocoglu42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    176 mesaja 670 teşekkür aldı

Münih teki Amoklauf okuyun

Selam kardesler duydugunuz gibi dün aksam üzere Münih te bir sapik katliam yapti ve malesef 9 genci bile bile katletti,evet simdi soracaksiniz niye bu konuyu buraya actim cünki bende Münihte yasiyorum ve olan olay yeri bana cok yakin ve ben 30 dakika farkiylan ölümden döndüm ve suan kendime soruyorum nasil oluyor diye.
    Dedim ya eger o 30 dakika degilde o an orda olsaydim yani McDonald tin önündeydim zaten, ben gittikten sonra oldu bu olay ve belkide ben de suan hayatimi kaybedecektim inanin bana yavas yavas kafam yerine geldikce olayin ne boyutta oldugunu farketmeye basladim inanin bana durum sizlerin televizyonda gördügünüzden daha berbat hatta ben bugün tekrar olay yerine gittim ve anladim ki cok sansliymisim arkadaslar.Kimsenin basina böyle bir olay gelmesin insallah
    iclerinde malesef 3 TÜRK GENCIDE var daha yaslari 15-16 .Sorulcak cok soru var amma malesef hic bir sorunun cevabi yok arkadaslar inan öyle kinim var o katliyam yapan serefsize diyorum neden kendi kafana batan sikmadin kursunu neden insanlarin canina kiyiyorsun zaten kendisini öldürdü
    Inanin bana olay yerine gittigimde icim parcalandi o feryad eden insanlar aglayan insanlar orda olacaktiniz bugün ki olayin ne boyutta oldugunu görürdünüz benim bile gözlerim yasardi hatta Oglumlan beraber gittik ve gösterdim olay yerini ve ben de orda ölebilirdim dedim ogluma inanin bana Oglum dondu kaldi konusamadi üzüntüsüne bir anda kafasina agri girdi ve hemen oglumu fazla üzmemek icin ordan uzaklastirdim.
    arkadaslar simdilik bu kadar yaziyorum kusuruma bakmayin sizlerden gelecek yanitlara cevap verebilmek icin kisa birakiyorum

SAYGILAR

2. 5 kişi malkocoglu42 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    663
    42 mesaja 88 teşekkür aldı
    Kardes büyük gecmis olsun Allah düsmanlarimizin basina vermesin ölenlere Allah rahmet geride kalanlara sabirlar versin yarali kisilerede acil sifalar.

5. SABIR39 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    konuyu baska yere cekmek istemiyorum gecmis olsun öncelikle ama bu almanyada aciklardab biride bu hirsizlikda siddette yada bunun gibi suc olaylarinda hic bir yerde kamera kaydi olmadigi icin polis halkdan kamera kaydi dileniyor ve bugune kadar kac kisi olduklarini dahi bilmiyordu saldirganlarin 1 kisi diye halki uyuttular, ben 1 kisi olduguna inanmiyorum digerlerini kacirdilar ellerinden ya o kadar cok söylenecek söz varki burdaki sisteme duzene artik 10 sene önceki almanyada degiliz

önceden arabalarin kapilarini evlerin kapilarini acik birakip yatiyorduk ama simdi kitlesen de sokakda yürürkende guvende degilsin o zamanlar güvenlik önlemlerine gerek yoktu bundan 10 15 sene önce ama suan türkiye nasil önlem aldiysa güvenlikte almanya bunu örnek almali caydiricilik artirilmali bir insani gece yolda yürürken öldürsen sahit yoksa kimin yaptigini bulamazlar almanyada o sekidlede kac tane cinayet islendi gundeme bile gelmedi bu yuzden artik almanlarinda güvenlik kameralarina her yere adim adim kamera dösemelerinin vakti geldigine inaniyorum hic olmazsa insalarin guvenligi icin yada suclularin yakalanmasi icin gerekirse kanunlarini yasalarini modern sisteme göre degistirmeli alisveris merkezinde bile kamera yok olabilirmi böyle birsey türkiyeyi kötüleyen 3.sinif ülke gören almanlar ve onlarin insanlari korumayan kanunlari türkiyedeki sistemi ya bilmiyorlar yada alip uygulamak zorlarina gidiyor

bu konularda beni cok canimi sikiyor,,,

7. 3 kişi fuk_18 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    12
    SABIR39 kardes sagolasin amin amin, yalniz beni en cok üzen olay o dedigim gencin yani kizimiz 15 yazinda bir TÜRK kizinin babasi hastahanede evladinin ölüm haberini alir almaz kalp krizi gecirip hayatini kaybetmistir malesef gelde bu duruma kahir etme bir taraftan kizi katlediliyor bir taraftan da babasi inanin bana suan beynim durmus vaziyette zaten 1 haftadir TÜRKIYE den haberleri baktikca icim parcalaniyordu simdi birde burda olan kahir edici olay inanin bana bir 10 yas daha yaslandim 1 haftada

9. malkocoglu42 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    12
    fuk_18 kardes sagolasin ALLAH hepinizden razi olsun senin dediklerin hepsi dogru koskaca bir alisveris merkezinde ve etrafinda hic güvenlik kamerasi yok malesef disariyi birakin iceride bile kamera yok sadece dükkan larda var düsünün gerisini, oraya günlük nerden bakarsan 50 bin insan geliyor cok büyük bir yer etrafinda Saturn - Conrad - Nova ve baska dükkanlarda var ve orlari da eklersem 70 bin e yakin ve bir tane disariyi kontrol eden kamera yok.Senin dedigin gibi bende su 5 senedir kapimi cikarken disariya 2 sefer üstünden kilitliyorum,malesef Münih cingenleri hirsizlarin merkezi oldu mesela bulgar-romen-polen-ungarn ve digerleri düsünün artik almanyanin halini, bu arada 3 kisi degil sadece o serefsiz bende öyle sandim ama yanlis anlasilmadan dolayi iki kisi yakalandiktan sonra serbest kaldilar adamlar korkularindan dolayi arabaya binip kaciyorlar ve onlari görenlerde saldirganlar sanmislar.Insallah artik Almanya gözünü acarda insanlarin güvenligini saglar amma nereye kadar olur onu bende bilmiyorum

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Münihte Cinayet isleyen FB acc kirmis ve özellikle türk/yabanci öldürmek istemis..
    Alman medya bunu da aciklamiyor nedense

NSU 2.0?

12. 5 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Bu terör olayları artar ama eksilmez.Çünkü bu güzel dünyayı en çok kirleten varlık mahalesef insan.Hayvanlar hayatta kalabilmek için öldürür ama insanoğlu ne için öldürür? Tabiki çıkar icin ve zevk için.
    Insan kılığındaki bu vahşi yaratıklara lanet olsun.Inşallah bu son olsun diyecem ama hiç umudum yok.
    Allah ölenlere rahmet,ailelerine de sabır versin.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Adam ruh hastasi ve tek basina yaptigi gayet kesinlesti.Bu tür olaylarda mantik aramayin bulamazsiniz, yok cünkü.Genelde zaten bu tipler belli bir kesime nefret duyarlar, ya sinif arkadaslari, ya is arkadaslari , ya cevresi bazen bizzat kendi ailesi ya da buna benzer bir grup oluyor genelde.

Abartilinca o tür insanlar icin bu is bir reklam oluyor ve bunu örnek alip yapan da cogaliyor, TV ler bu isin cok üstünde duruyorlar, bence yanlis.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    ALLAH bin turlu belasini versin bu tip insanlarin demeye bile utaniyorum dunya disi yaratiklarin.yahu senmi can verdin sen baskasinin canini aliyorsun tiksiniyorum boyle yaratiklardan ayri konu anna babalar dogurup dogurup boyle ruh hastasi yetistirip sokaga suren yaratik anna babalarinda ALLAH belasini versin ne yapti orda bulunan insanlarda bir ruh hastasinin elinden can verdi ya acayip morelim bozuluyor kusura bakmayin ALLAH rahmet eylesin ordaki masum insanlara.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Benim fark ettigim, daha tam neler oldugunu bilmeden hemen IS Terror, Islamterror vs. vs. medya pofpofladi. Simdi ise katledilenlerin cogu yabanci oldugu anlasilinca amok oldu, einzeltäter, psychisch krank ve terrör degil. Sanki kendini patlatanlar psychisch krank olmuyor, onlar inanclari icin öldürüyor diyorlar, peki hiristiyan beyaz erkekler nicin öldürüyor, cocukluklari kötü gectigi icinmi?
    Terrör almanlar öldürülüncemi oluyor, yabancilar olunca einzeltäter.
    Bunun bence tek baglantisi, bu breivik gibi hiristiyan terröristi, ama tabi bunu hicbir haber kaynagi yazmaz, yazamaz, cünkü burada basin özgürlügü var, yani islerine gelmeyini ÖZGÜR birakiyorlar, isten cikartip bir daha o sektörde is vermiyorlar, istersen yaz düsündügünü.

17. 6 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    Gecmis Olsun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    415
    13 mesaja 21 teşekkür aldı
    Geçmiş olsun bütün Münihli hemşerilerime bütün ölen müslüman kardeşlerimizin mekanı Cennet olsun hiristiyanlarında Allah günahlarını taksirat etsin. Benim de haftada en az bir defa gectigim yerde oldu olay çoçuklar hergün orda ve düşündükce nasıl olabilir diye kendi kendime soruyorum ve içinden çıkamıyorum. O Akşam üstü kızım ordan 500 m ilerde kız arkadaşında ziyaretteydi eve gelene kadar içim içimi yedi polisler dışarı çıkmayın dedigi halde sokaga çıkıp sokakda bekledim gelene kadar. Bir piskopatın kurbanı oldu o güyel yavrular Allah rahmet eylesin bir daha.

20. muzo2002 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm ölenlerin cogu yabanci videoda adam yabancilara hakaret ediyor alman medyasin da hec konusulmuyor yazilmiyor

22. 2 kişi kamanli üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    861
    140 mesaja 328 teşekkür aldı
    cok geçmiş olsun
    verilmis sadakan varmış
    Allah diger ailelere sabirlik versin

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Bana kalirsa alman medyasinda cok sey saklaniyor. Hemen ört bas edip gündem degisdi.

25. cassano üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana kalirsa alman medyasinda cok sey saklaniyor. Hemen ört bas edip gündem degisdi.
    Olaylarin akisini izlemedigin belli oluyor, Alman medyasi tamamiyla sosyal medya kaynagindan haber yapti, kendilerinde eski güc artik yok, bundan böyle medya demek Sosyal medya anlamina geliyor, yakin bir gelecekte bu Medya tamamen yok olacaktir cünkü tamamina yakini hükümetin ve sermayenin yada siyasi cikarcilarin etkiledigi insanlardan olusuyor, Türkiye´de de durum aynidir.

Tek yapilmasi gereken Sosyal medyada hangi kaynaklar iftira atmiyor, abartmiyor onlari tespit edebilmek, eger tarafsizsan bu sorun degil, taraf tutuyorsan zaten gercegi bulamazsin, inanmak istedigine inanirsin.

27. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Belli bir zamandan beri Alman medyasinin ve özellikle Bild gazetesinin Türkiye Cumhuriyeti düsmanligi ve özellikle Türkiye Cumhuriyeti´nin Cumhurbaskanligi makamina karsi yapmis oldugu iftiralar ile birlikte yürüttügü algi operasyonlari yavas yavas tomurcuklarini vermeye basladi. Özelikle darbe girisiminden sonra darbe ile alakali haberler degilde, Türkiye´nin bundan sonra tamamen bir kisinin sözde dikdatörlügü altina girdigini hergün topluma asiliyorlar... Buda dogal olarak herbir Alman´i Türklere karsi ön yargili davranmaya itiyor... Biz türkler icin Almanya´da yasamak artik ileri derecede zorlasmaya baslayacak.

Emin olun ben artik Türk insanini burada istemediklerini yavas yavas komsularimdan dahi hissetmeye basladim...

Allah cc. sonuuzu hayirli eylesin!

29. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Emin olun ben artik Türk insanini burada istemediklerini yavas yavas komsularimdan dahi hissetmeye basladim...
    Sunu okuyan da zannedecek ki Almanlar her zaman Türk komsularina cok yakin davraniyorlardi.Bu hic bir ülkede mümkün degil, burada da olamaz.Baska ülkelerde yabanci olarak yasamak cok mu kolay?Arabistan´a gitsen ayni muameleyi görürsün, Iran´a gitsen de ayni muameleyi görürsün, Kanada´ya gitsende degisen bir sey olmaz.Uyum saglayamadigin sürece dislanmaya mecbursun, uyum saglaman dahi sart degil, yabanci olman seni zaten bir adim geriye atar, bu tüm dünyada böyledi ve de böyle kalacaktir.Biz Türkler bile buraya sonradan gelen Rumen, Bulgar, Macar vs. nin haline bakip sinirlenmiyor muyuz?Ayni sey.

Bunu bastan kabul etmeyen yanlis yerde yasiyordur.Yabanci düsmanligi toplumun bazi kesimlerinde asla yok olmaz, hepsi tabiki ayni degil.

31. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    Moderator Moderator agzina saglik güzel yazmissin...

33. choban üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    mxm usta yazdigin dogru, bu zaten böyle ve kimse sen Türksün diye boynuna sarilicaklarini beklemiyor. Ama su anki gidisat cok net, IS terrör altinda müslümanlari ayni hitlerin yahudileri yaptigi gibi ayri bir kategoriye sokmaya calisiliyor, bunu ister kabul edin etmeyin olaylari degistirmez.

Son olanlara bakarsak, alman basini adeta rahatlamis bir sevinc icinde IS üstlendi diye o kendini patlatanin yaptigini. Münihteki beklenenden tam tersi yabanci düsmani cikti, ve tabiki ozaman psychisch kranker einzeltäter oluyor. Sanki bir sabirsizlikla beklenen an gelmis gibi bir his var, birilerinin isine cok geliyor bu kesin ve pek yakinda görecegiz kismetse.

Olay su ki kabak bize patlayacak ve bu "normal" yabanci düsmanligi degil artik. Bence pek cok birsey lazim degil ozaman daha cok camiler, evler, insanlar yanacaktir. Basinin payi herzamanki gibi cok büyük, hele bild, welt vs. vs.

Insallah yanlis düsünüyorumdur ve durumu yanlis görüyorumdur.

35. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)