Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2796 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sirbistanda otobanda dolandiricilik cetesi...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    10 mesaja 53 teşekkür aldı

Sirbistanda otobanda dolandiricilik cetesi...

Sevgili dostlar,
    Sizlerle basimdan bizzat gecen bir olayi sicagi sicagina payalsmak istiyorum. Herkes okusun ve izne giden, gidecek yada gelecek olan dostlariyla paylassin.
    Gectigimiz Cumartesi gunu, Turkiyeye gitmek icin yola ciktim. Sirbistana kadar hersey normaldi. Sirp ta Yunanistan yol ayrimina geldigimde arkamdan gelen bir otomobil israrla durmam icin sellektor yapti. Bastan onemsemedim, israrla durmam icin pesime takildi ve surekli sellektor yapmaya devam etti. Bende suphelendim, kendi kendime acaba arabada birseymi var diyerek durmaya karar verdim. Arabadan inen kisi kosarak yanima geldi ve Yolda kaldiklarini coluk cocuk perisan olduklarini yola devam etmek icin benzin parasina ihtiyaclari oldugunu, yoksa esi ve cocuguyla oralarda sefil kalacagini soyledi. Ben de onu tanmadigimi boyle birseyin mumkun olamiyacagini soyledim. Adam kendisinin Dubaili oldugunu ingilterede yasadigini ve Turkiyede kaza gecirmis babasinin yanina gitmeye calistigini soyleyerek yardimci olmam icin yalvariyor ayaklarima kapanip ellerimi opuyordu. Bende dayanamadim ve dedim ki: Bak arkadasim madem yolda kaldin, Takil pesime ben senin benzinini doldurur Turkiyeye kadar gideriz dedim. Cunku adama da fazla guvenemiyordum. Ama o kadar guzel rol yapip yalvariyordu ki insan olan hic kimse dayanamazdi. Fakat israrla benden sadece Benzin Parasi istiyor ve cok hizli gitmesi gerektigini ded soyluyordu. Bu arada elindeki yuzukleri. Kolundaki zincirleri benim hanima verip: Bunlar size rehin kalsin. Telefonlarimizi ve adreslerimizi alip Istanbulda tekrar geri almak sarti ile illaki Benzin parasi istiyordu. Ben hanimin Tum karsi cikmalarina karsi sadece 100 Euro verebilecegimi ve daha fazlasinin mumkun olmadigini belirtip kendisinin tercih yapmasini soyledim. Ya 100 euroyu al benzin parasi yap ve yoluna git, yada benimle Turkiyeye kadar gel, altinlrini geri al dedim. Adam 100 euroyu aldi ve ben cok hizli gitmem lazim dedi. Altinlar bende kaldi ve adam 100 euroyu alip son surat yoluna devam etti. Adamin kartviziti, bir avuc dolusu mucvher altin bende, tabii benim adresim, telefonum adresim adamda yola devam ettim. Acaba iyimi yaptim diyerek Turkiyeye geldim. Itanbulda ilk isim adama ulasmaya calismak oldu, ne yazik ki ulasilamiyor verdigi numaradan. Bu arada suphem iyice artti ve altinlari kuyumcu bir arkadasa gostermeye karar verdim. cinku adam da beni pazartesi aramasi gerekirken hic aramadi. Kuyumcu dostum bir bardak soguk su icmemi ve elimdekilerin taklit olduklarini soyeldi. Anliycaniz dolandirildim. Allahtan sadece 100 euro verdim. Ya aldanip daha buyuk bir miktar kaptirsaydim gercekten yikilirdim. Hanimimda: Basimizin gozumuzun sadakasi olsun ve Bu bize bir ders olsun diyerek birbirimizi teselli ettik.
    Siz degerli dostlarimizin ve sizlerin dostlarinin bu uckagitci cetenin tuzagindan uzak durmaniz ve aldatilmamaniz icin sizlerle basimada gecen bu olayi payalsiyorum.
    Herkese kazasuz belasiz hayirli yolculuklar dilerim...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    geçmiş olsun

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    68 mesaja 215 teşekkür aldı
    Öncelikle geçmiş olsun,Yankesicilerin en çok kullandığı yöntem.
    Sen yinede şükret ders ücretini az ödemişsin,böyle kanı bozuklar sürekli milleti kandırmaya çalışıyorlar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Adam güzeL türkce konussa heLaL et diycemde neyse.. gecmis oLsun kardesim birdaha bekLe para aLcam de gazLa git :-)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    175
    251 mesaja 1,082 teşekkür aldı
    Çok büyük geçmiş olsun.. Yola çıkmaya niyetlenen vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    415
    13 mesaja 21 teşekkür aldı
    gecmis olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    369
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Kardes valla gecmisolsun böyle seyler geliyor insan basina bu kadarina cok sükür

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Arkadasim gecmis olsun, ama bu oyun yeni degilki. 10 yildir var ve her sene hurriyet, sabah ve silayolu.com uyarmaktan bikti...

Sonradan tabiki akil veren cok olur ama biraz okuma ve arastirma huyumuzu gelistirelim, sirf bu konu icin demiyorum.

Cana gelecegine mala gelsin. Olan olmus.

http://silayolu.com/index.php/compon...ekleyenler-var

http://www.hurriyet.com.tr/yuzuk-cet...-acti-26733122

http://avrupa.hurriyet.com.tr/haberl...i-macaristanda
    Konu Gercekler tarafından (02 Ağustos 2016 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    demekki yolda kimseye durmucaz selektör yapan el kol yapana durmucaz sanirim durmadigimiz zaman sorun yok gelipde kasti olarak arabaya vuracak hali yok sanirim, tek gidenler icin tehlikeli biraz korkuyor insan nede olsa acaba öyle bir durumda aricamiz bir numara yokmu yolda pesimize takilan biri olur sirbistanda oluyor genelde 2 sene önce benimde basima geldi cunku durmadim hicde bunlari sikayet edecek yada daha kötü bir olay yasandiginda aricamiz numara birim olmasi lazim diye dusunuyorum

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Geçmiş olsun arkadaş, bu bayağı bayatlamış bir dolandırıcılık yöntemi idi galiba siz duymamış mağdurlar listesine geçmişsiniz, başka arkadaşların aynı mağduriyeti yaşamaması açısından paylaşmanız yerinde olmuş.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    10 mesaja 53 teşekkür aldı
    Gurbetçilere Sırbistan otobanında dolandırıcılık tuzağı

http://www.akilligundem.com/gurbetci...icilik-tuzagi/

Üye OmOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    455
    21 mesaja 54 teşekkür aldı
    Verdigin bilgi icin Allah razi olsun.
    Verilmis sadakaniz varmis güzel kardesim.
    Benim, 1993 de Türkiyede izmitte kafama silah dayadilar ve cüzdanimi caldilar.
    Cana bir zara olmadigi icin Allah a sükrettik.
    Allah hayirli kazasiz belasiz yolculuklar nasip etsin.
    Hos ve Dost kalin.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,462
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Öncelikle gecmis olsun ama bu oyun senelerdir yapiliyor ve yeni degil.Aslinda sahtekarlara sahte euro vermek lazim ama bunu anladiklarinda daha tehlikeli olabilirler.
    Ben arabayla kesinikle gitmem ama gidersem de yolda can cekisen birini görsemde durmam.Özellikle Romanya-Bulgaristan ve Sirbistan da.
    Herkese kazasiz-belasiz yolculuklar dilerim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    aynisi benim basima geldi benzin istasyonunda benzin aliyordum yanima geldi dedi banka kartim kirildi benzin alacagim param yok ben size parayi sonradan gönderirim falan birseyler söyledi bende dedim size benzin alayim yola devam edin yok dedi siz para verin deyince ben ückagitci oldugunu anladim dedim olmaz o zaman dedi arabada cocuk var karni ac son model arabalari vardi icinde cocuk dedim problem degil madem cocugun karni ac arabada pohca falan vardi buyur dedim hic isin e gelmedi velhasili kelam o durdurma olayi beni durdurmaya kalktilar durmadim cünkü daha önce bu sitede okumustum kesinlikle durmamamiz gerektigini uyaran Arkadaslardan Allah razi olsun

17. 2 kişi derebogazli üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    banada macar- sirp sinirina yakin, Duisburg plakali silber Audi A6 takildi.
    sürekli far yakip-söndürüp acil birsey varmis gibi durmami istedi.
    insanlik ölmede dedim ve mesafe birakip durdum,kapilari kitleyip sadece söför kapisi camini azcik indirdim.
    arabadakiler ve inan adam cingene benziyordu,boynunda kloye ve parmaklarinda yüzükler vardi,elinde bir kartla arabama yaklasti,
    cingen olduguna iyice kanaat getirdim ve hic konusmadan,bastim gaza....

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bu insanlarin baska isi gücü yokmu böyle yol kesip adam dolandiriyorlar anlamiyorum

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,531 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu insanlarin baska isi gücü yokmu böyle yol kesip adam dolandiriyorlar anlamiyorum
    Baska isleri olsa zaten bunu yapmazlar

21. 2 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Bu insanlarin isi bu. Bunlar bu paralar sayesinde artik lüks evler yapmaya basladilar.

Iste paralariniz burada.

http://www.nationalgeographic.de/rep...e-reichen-roma

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Geçen yılda bana denk geldiler yol sorma bahanesi ile bende kovdum okumak araştırmak her zaman her konuda çok önemli

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    90
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Gecmis olsun Arkadasim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)