Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2827 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sirbistanda otobanda dolandiricilik cetesi...

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    10 mesaja 53 teşekkür aldı

Sirbistanda otobanda dolandiricilik cetesi...

Sevgili dostlar,
    Sizlerle basimdan bizzat gecen bir olayi sicagi sicagina payalsmak istiyorum. Herkes okusun ve izne giden, gidecek yada gelecek olan dostlariyla paylassin.
    Gectigimiz Cumartesi gunu, Turkiyeye gitmek icin yola ciktim. Sirbistana kadar hersey normaldi. Sirp ta Yunanistan yol ayrimina geldigimde arkamdan gelen bir otomobil israrla durmam icin sellektor yapti. Bastan onemsemedim, israrla durmam icin pesime takildi ve surekli sellektor yapmaya devam etti. Bende suphelendim, kendi kendime acaba arabada birseymi var diyerek durmaya karar verdim. Arabadan inen kisi kosarak yanima geldi ve Yolda kaldiklarini coluk cocuk perisan olduklarini yola devam etmek icin benzin parasina ihtiyaclari oldugunu, yoksa esi ve cocuguyla oralarda sefil kalacagini soyledi. Ben de onu tanmadigimi boyle birseyin mumkun olamiyacagini soyledim. Adam kendisinin Dubaili oldugunu ingilterede yasadigini ve Turkiyede kaza gecirmis babasinin yanina gitmeye calistigini soyleyerek yardimci olmam icin yalvariyor ayaklarima kapanip ellerimi opuyordu. Bende dayanamadim ve dedim ki: Bak arkadasim madem yolda kaldin, Takil pesime ben senin benzinini doldurur Turkiyeye kadar gideriz dedim. Cunku adama da fazla guvenemiyordum. Ama o kadar guzel rol yapip yalvariyordu ki insan olan hic kimse dayanamazdi. Fakat israrla benden sadece Benzin Parasi istiyor ve cok hizli gitmesi gerektigini ded soyluyordu. Bu arada elindeki yuzukleri. Kolundaki zincirleri benim hanima verip: Bunlar size rehin kalsin. Telefonlarimizi ve adreslerimizi alip Istanbulda tekrar geri almak sarti ile illaki Benzin parasi istiyordu. Ben hanimin Tum karsi cikmalarina karsi sadece 100 Euro verebilecegimi ve daha fazlasinin mumkun olmadigini belirtip kendisinin tercih yapmasini soyledim. Ya 100 euroyu al benzin parasi yap ve yoluna git, yada benimle Turkiyeye kadar gel, altinlrini geri al dedim. Adam 100 euroyu aldi ve ben cok hizli gitmem lazim dedi. Altinlar bende kaldi ve adam 100 euroyu alip son surat yoluna devam etti. Adamin kartviziti, bir avuc dolusu mucvher altin bende, tabii benim adresim, telefonum adresim adamda yola devam ettim. Acaba iyimi yaptim diyerek Turkiyeye geldim. Itanbulda ilk isim adama ulasmaya calismak oldu, ne yazik ki ulasilamiyor verdigi numaradan. Bu arada suphem iyice artti ve altinlari kuyumcu bir arkadasa gostermeye karar verdim. cinku adam da beni pazartesi aramasi gerekirken hic aramadi. Kuyumcu dostum bir bardak soguk su icmemi ve elimdekilerin taklit olduklarini soyeldi. Anliycaniz dolandirildim. Allahtan sadece 100 euro verdim. Ya aldanip daha buyuk bir miktar kaptirsaydim gercekten yikilirdim. Hanimimda: Basimizin gozumuzun sadakasi olsun ve Bu bize bir ders olsun diyerek birbirimizi teselli ettik.
    Siz degerli dostlarimizin ve sizlerin dostlarinin bu uckagitci cetenin tuzagindan uzak durmaniz ve aldatilmamaniz icin sizlerle basimada gecen bu olayi payalsiyorum.
    Herkese kazasuz belasiz hayirli yolculuklar dilerim...

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)