Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2817 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 20.08. yolcluk tek baisma

Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    4 mesaja 4 teşekkür aldı

20.08. yolcluk tek baisma

Salm arkadaslar 20.08.2016 yola cikmak istiyorum . yanliz ve tabi icimde korku var nasil gidem diye,esim annesi hasta onu ucaklan gönderdim,
    bu tarihde giden varsatakila bilirmiyim?? Frankfurt-Antalya 20.08-15/16.09
    sila yolu olur ve ya Italya-Yunan da olur
    ucak ve araba kiralamak arastirdim ucak 350€ araba kiralama 700€
    inanki bir tülü karar veremiyorum
    bu tarihde gidenler var sa takila bilirmiyim sizlere ??
    saygilarimla

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    slm arkadasim ben nasipse ayin 18 de sabah yola cikiyorum Duisburgtan sayet sende 18 de cikarsan bana takilabilirsin Almanya Avudturya Macar Sirp Bulgar ve Anavat Istanbul sayet 18 de gelemessen sana hayirliyolculuklar

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Hic korkma arkadasim. Bende ilk kez gittigimde yalnizdim. Ben gittigimde birde Nisan 2015'di. Kimsecikler yok. Simdi kalabalik. Her yerde vatandaslarimiz var. Sadece bagzi kurallara dikkat et yeter:

- Rastplatzlarda durma. Sadece modern benzincilerde dur.

- Rastplatzlarda inerken, dikkat et, coluk cocuk camlari mamlari acik birakmasin. Defalarca yolda giderken tedbirle cocuklari. Arabadan inerken hemen kontrol et. Tuvalet ihtiyacini ailece karsilamayin. Hanimi coluk cougu arabadan cikar, kitle, onlar basinda kalsin, sen git gel, sonra sen kalirsin basinda. Yani nöbet degisimi. Araba kapali olsa bile hic bir zaman arabayi yalniz birakma. Tekerini hafif zedelerler, havasini indirirler, pesinden gelirler sonra.

- Mümkün mertbe sadece gümrüklerde ihtiyaclarini karsila, cünkü orada polis cok oldugu icin fazla dolandiricilar sokulmaz. Birde gümrükler hep kamera ile görüntüleniyor.

- Pasaport cantani herzaman kilitli bir sekilde torpido gözünde tut. Gümrüklerden sonra hemen cek saga, güzelce herseyi geri koy. Mümkün mertebe hanimda özel esyalarini oraya koymasin. Kapidaki gözlere koysun.

- Ben ayriyeten birde cebimi biber gazi koydum. Hanimda birtane cebinde hep bulundurdu. Cakmak kadar birsey. Bagzi ülkelerde bulundurmak ama yasak. Ben yinede cebime koydum. Benim anam aglayacagina onun anasi aglasin mantigi. Ama sakin arabada birakma. Polis hep arabayi arar, cogu zaman polise diklenmedigin sürece hic bir polis üstünü arabaz.

- Arabanin bagacinda ben birtan demirden levye koydun. Bagzilari bir sopa koyuyor, ama bu iyi degil. Polis bunu bir silahmis gibi düsünüp arabayi aramaya kalkar. Ama levyeye kimse bir sey demez. Lazim oldugunda sopadan daha iyi is görür.

- Yollarda hic bir zaman selektör falan yakanlara uyup durma. Nedeni:

http://www.hurriyet.de/haberler/sila...ine-is-basinda

- Benzini güvenli yerlerden al. Adi sani olan yerlerden al. Her zaman benzini ec-karten ile öde. Nakit ödersen kazik atarlar. Ayrica herzaman fisini al. Birsey cikarsa benzinde sikayet edecek yerin al. Tavsiyem OMV. Aral'e bagli. Aral'de BP'ye bagli.

- Gümrüklerde hal havurup camini acma. El arabaya girmeyecek kadar cami ac yeter.

- Kapikulede beklerken veya vapura bineceksen Canakkale'de dikkat et. Bayrak parfüm satmak manasi ile birisi oyalayip öbür tarafdan cantayi kapmaya calisir.

- Paranin hepsin bir yerde tutma. Gittimi hepsi gider. Arkadasimin biri, af buyur, ic camasirina cep diktirdi, paranin cogu kismini orda sakliyor. Bagzi arkadaslar ayak kabidaki corpin icine koyuyor.

- Yolda fazla agir seyler yeme. Millete bakiyorum ben, köfteden tut, hersey var. Tabiki güzel birsey, ama bu yemekler agir. Agirlik verir. Daha cok hafif ve doyurucu seyler yemege bak. Haslanmis patates, yumurta, yani daha cok kahvalti türü. Karpuz, üzüm gibi yaz meyvalarida iyidir. Suyu bol ic susamasan bile.

- Yolda dinlenmek cok önemli. Uykun kaldimi cek uyu. Cimrilik yapma cek bir otele. Hem rahat uyursuna, hemde arabanin basini bekleyen olur. Nise 22 km Aleksinac'da otel bosphorus vardir. Bu otelin ilk müsterisi bendim. Otelin acilmasina bir ay kala varmisdim oraya ve oda istedim. Adamlar sasirdi. Resepsiyon daha kaba insaatdi ama odalar temizlenmis ve dayali döseliydi. Otel uygun fiyat ve temiz. Arabanin basinda sabah kadar bekci bekliyor.

http://silayolu.com/index.php/silayo...zleri-bekliyor

Yani lafin kisasi gözünü dört degil, sekiz ac. Yazdiklarimi dikkate alirsan, gözünüde sekiz acarsan, basina bir sey gelmez Allah'in izni ile.
    Konu Gercekler tarafından (02 Ağustos 2016 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

5. 6 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bu bosphorus otelin fiyatlarini biliyormusun nedir acaba bende tek gidicem de 1200 km bana orda konaklayim diyorum.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Vallahi bilmiyorum. Ben iki kisi bir bebek kuru 50 Avro ödemistim. Ama gercek 5 yildiz.

Facebook sayfasi var burada.

Burda var fiyatlar:

http://www.bosphorushotel.rs/?page_id=545&lang=tr

8. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    bu 1/1 1/2 leri anlamadim sagol fiyat icin ama

Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi bilmiyorum. Ben iki kisi bir bebek kuru 50 Avro ödemistim. Ama gercek 5 yildiz.

Facebook sayfasi var burada.

Burda var fiyatlar:

http://www.bosphorushotel.rs/?page_id=545&lang=tr

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Arkadaş tek başına arabayla gitmeye değermi, benzin yol parası arabanın yipranması bakımı hepsini hesapladığında uçakla gidip araba kiralama arasında pek uçuk bir fark olabileceğini sanmıyorum yinede sen bilirsin.

11. 2 kişi guengoer52 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    849
    ben esya yuzunden araba ile gidicem yoksa ucak ile giderdim ama bu sene mecbur öyle olcak

Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    cok tesekür ederim Sasunlu kardesim, 18 izin vermiyorlar ama sana iyi yollculuklar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    cok cok tesekür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)