Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2795 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan Malülülen Emekli olup Türkiyeden Emekli olmak

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Almanyadan malulen emekli olan birisi neden Turkiyeden emekli maasi almak ister ben anlamadim.

Almanya nin emekli maasi Euro cinsinden adam gelsin TR de o parayi cok guzel yer. TR nin emekli maasi cerez parasi

Yada ben konuyu anlamadim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyadan malulen emekli olan birisi neden Turkiyeden emekli maasi almak ister ben anlamadim.

Almanya nin emekli maasi Euro cinsinden adam gelsin TR de o parayi cok guzel yer. TR nin emekli maasi cerez parasi

Yada ben konuyu anlamadim
    Peki hocam madem cerez parasi sen niye emeklilige basvurdun ??

4. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    neden çerez parası olsunkarı koca 1.500 şer tl alsa eder=3000 tl en kötü almanyadanda karı koca 900 eur şar eur alsa eder:1800 eur,toplamda eder ortalama 2500 eur yaşlı bir çift için bence güzel para2 ülkedende sağlık güvencesi daha ne olsun

6. 2 kişi tolgahamburg üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    regensburg
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    erken emekli olup 400 euro maas aliyorsa o cerez parasina ihtiyacimiz oluyor arkadas

8. 01adanaLi01 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Calismamak,calisamamak,emekli olmak,bir deyimle is aktini bitirmek,insanlarin ekonomik olarak bütcesinin kücülmesi demek,Almanya'da emekli olmak (istisnalar kaideyi bozmaz) genel olarak emekli maasi ihtiyaclarini karsilamaz sürekli bütcelerini kücülmektmek zorundadir ek is imkani olanlar bir nebze ama maluliyetten emekliler icin dahada zor bunun yaninda Türkiye'dende emekli olanlar 300/400 euro gibi bir miktar ekonomik olarak rahatlamasini saglar o kücük miktarlar ilerleyen sürede cok degerli olur.

10. 4 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    nike73 arkadasim konuyu acali oldukca aradan gecmis ama bilgilerimi yinede paylasacagim

1. almanyada 100% olmasi sana türkiyede yarari olmaz türkiyede doktor ve heyetten gecmen gerekiyor türkiyeden emekli olabilmen icin en azinda 60% almangerekiyor bilgime göre

2. malulen basvurmanda sanirim 1800 gün üzerinden prim yatirman yeterli o da 6000€ - 7000€ demek ve asa yukari 1200 tl alirsin herhalde 3600 gün yani daha fazla prim günü ödemen fazla emekli parasi almenmi demek bilemem bilgim yok

3. malulen basvurman yasin kac olursa olsun hemen emekliliye sahip oluyorsun bilgime göre

umarim yardimci olabilmisimdir tabikine garanti cevap istersen yetkililere sormanda yarar var arkadaslar yardimci olmak istiyor ama lakin agzi olan konusuyor dogru veya yanlis

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki hocam madem cerez parasi sen niye emeklilige basvurdun ??
    cunku bedavadan verilen hak

hesapladim o zamanlar 44 bin lira verdim 3 sene oncemi neydi emeklilige hak kazandim. Onumuzdeki Ocak ayinda maasim tahminen 1600 TL yani 35 ayda kendini oduyor cok komik

Ben Almanyada olmadigim icin -Amerikadayim - iki emeklilik maasinida alabiliyorum. Sanirim Sosyal Sigorta ile anlasmasi olan ulkeler mesela Almanyada calisanlar hem Almanya hem TR den emekli maasi alamazlar diye biliyorum. SSK nin ABD ile anlasmasi yok

Yanlisim varsa duzeltin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden çerez parası olsunkarı koca 1.500 şer tl alsa eder=3000 tl en kötü almanyadanda karı koca 900 eur şar eur alsa eder:1800 eur,toplamda eder ortalama 2500 eur yaşlı bir çift için bence güzel para2 ülkedende sağlık güvencesi daha ne olsun
    sen SSK dan emekli maasi aliyorsun demek esinde alacak anlamina gelmiyor. onunda calismis olmasi lazim

Ama ABD de oyle degil. Hanim hic calismasada otomatikman senin aldiginin yarisini ona veriyorlar. Veya oda calismissa karsilastiriyorsun istedigini aliyorsun
    Almanyayi bilmiyorum

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bu konu ile kesin yada bilgisi olan birisi var mi ? Ali tezel arkadaslar yazmis. Baska bu konu ile ilgili kime danisa biliriz ?

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    türkiye de hic sigorta günü olmayan birinin almanyada malülen emekli oldukdan sonra nasil olacakda türkiyede sgk dan emekli olmak icin 3-5 günde olsa normal bir iste calisacak ve sigorta girisi olacak burdaki emekli kasasi demezmi hem malülen emeklisin hemde calisiyor ve adina sigorta primi yatiyor.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Almanyada malulen emekli olanlara genelde 450 € ya kadar hafif islerde calisip para kazanma hakki taniniyor. Bu calismayi ve kazanci emeklilik kasasina zamaninda bildirme zorunlulugu var. Egerki Türkiyedeki calismayi bildirmez sonradan ortaya cikarsaki en gec emekli olundugunda öylede böylede cikacak sorun yasanabilir. Isi garantiye almak icin alman emeklilik kurumunu arayip durumu acikca anlatip sormakta yarar var.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Almanya'da maluliyetten emekli olabilmek icin günde 3 saatin altinda calisabilir durumda olmasi gerek,Türkiye'de calisma yaparken bunlarinda göz önünde bulundurmak gerekir,ilerleyen zaman icinde günlük 8 saat calisma yapanlari baslari agriyabilir.

18. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Bazi kisilerin tuzu kuru galiba.Kimi cerez parasi der,kimisi niye iki emkli der,kimisi söyle der böyle der. Elini bu kisilere acsan,5€ ihtiyacim var desen,senden 500km uzaklasirlar.Lafim o kisilere...Onlar bilir kendilerini...

Sadece HASETLIK baska bisiy degil.Para genc iken kimseye gerekli degil ama yaslandikca gücten düstükce,paranin gücünü kullanir insanoglu.Bu imkan var iken neden yapmayayim,bu hasetlik edenlerin hepsi kendide yapmis,ama baskasi yaptimi,niye nasil nicin derler..

Birisi ne ilginc hayatlar var demis,kendisinin hayatini merak ettim dogrusu ) Ben basvurdum,yetkili alman mercilerine haber veririm,geriside beni ilgilendirmez.

Karadeniz ve Horoz Arkadaslarima Kalpten Tesekkür ederim,Herkese gercek anlamda yardimci olduklari icin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Hollanda ile ilgili bilgi verebilirim..

Hollanda mevzuatına göre % 80-100 arası malulen emekli olanlar Hollanda’da ikamet ettikleri sürece 65 yaşına kadar Hollanda tarafınca prim ödemeye devam ediliyor ve zımnen çalışıyor gibi olmasina rağmen emekli aylık talepleri SGK Kurumu Merkez ve taşra teşkilatınca kabul edilip aylıkları bağlanacaktır.
    Aylık bağlandıktan sonra da bu şekilde prim ödeme durumunun başlaması durumunda da aylıklar kesilmeyecektir..
    Fakat; Hollanda`dan %80-100 malulen emekli olanlar, ayni zamanda Turkiye`den malulen emekli olamazlar..
    Sadece Yurtdisinda calismis olduklari seneleri borclanarak normal emekli olabilirler..
    Konuyla ilgili SGK genelgesi 2009-140
    Konu TolgANL tarafından (30 Mart 2017 Saat 02:48 ) değiştirilmiştir.

21. TolgANL üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)