Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
horoz sana katiliyorum . kiyaslamak yanlis ...... ama almanya gitdikce kötüye gidiyor. is var ama maaslar berbat.
siz boyle diyorsunuz ama TR den Almanya ya hala onbinlerce insan goc ediyor hersene

demekki Almanya nin durumu kotuye gidiyor ama Turkiyeden hala daha iyi

birde Turkiyedeki issizlik ve maaslar eskiye gore anormal kotu. Bende 3 hafta once Turkiyeden geldim ve 20 yildir gormedigim dayimin oglu ve torunlariyla bir araya geldik

Benden buyuk 50 yaslarinda ve Balikesir Erdek gibi cok guzel bir yerde yasiyor orada kooperatif baskani tarimla da ugrasiyor

Bana aynen soyle dedi " Erdek te su anda ayda 400 TL ye calisacak cok adam var"

Dedimki onlar Suriyelidir

Yok Suriyeli degil bunlar Turk. Ya dedim nasil olur ayda 100 euro bile degil nasil bu kadar ucuza calisir bir insan inanilmaz

Dediki "abicim is yok naapsin?"

Izmir Kemeraltinda dolasirken gecen yaz sokakta zeytinyagli sabun satan birine rastgeldim. Dedimki bunlari toptan nereden aliyorsun ben cok fazla sayida alicam

Bana Hatay da bu isi toptan yapan birinin cep telefonunu verdi ve bir anda 300-400 kalip alirsam tanesini 2 TL ye alabilecegimi de ekledi ve ben inanamadim cunku cok ucuz. Adama sordum nasil bu kadar ucuz olabiliyor?

Abi dedi Suriyeli cocuklara para vermeden yemek yatak vererek calistiriyorlar ondan bu kadar ucuz.

Ben hayatimda hic Turkiye'yi bu kadar kotu durumda gordugumu hatirlamiyorum. Her gun kotuye gidiyor.