Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2792 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 47 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almayada ve türkiyede yasamak

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    horoz sana katiliyorum . kiyaslamak yanlis ...... ama almanya gitdikce kötüye gidiyor. is var ama maaslar berbat.
    siz boyle diyorsunuz ama TR den Almanya ya hala onbinlerce insan goc ediyor hersene

demekki Almanya nin durumu kotuye gidiyor ama Turkiyeden hala daha iyi

birde Turkiyedeki issizlik ve maaslar eskiye gore anormal kotu. Bende 3 hafta once Turkiyeden geldim ve 20 yildir gormedigim dayimin oglu ve torunlariyla bir araya geldik

Benden buyuk 50 yaslarinda ve Balikesir Erdek gibi cok guzel bir yerde yasiyor orada kooperatif baskani tarimla da ugrasiyor

Bana aynen soyle dedi " Erdek te su anda ayda 400 TL ye calisacak cok adam var"

Dedimki onlar Suriyelidir

Yok Suriyeli degil bunlar Turk. Ya dedim nasil olur ayda 100 euro bile degil nasil bu kadar ucuza calisir bir insan inanilmaz

Dediki "abicim is yok naapsin?"

Izmir Kemeraltinda dolasirken gecen yaz sokakta zeytinyagli sabun satan birine rastgeldim. Dedimki bunlari toptan nereden aliyorsun ben cok fazla sayida alicam

Bana Hatay da bu isi toptan yapan birinin cep telefonunu verdi ve bir anda 300-400 kalip alirsam tanesini 2 TL ye alabilecegimi de ekledi ve ben inanamadim cunku cok ucuz. Adama sordum nasil bu kadar ucuz olabiliyor?

Abi dedi Suriyeli cocuklara para vermeden yemek yatak vererek calistiriyorlar ondan bu kadar ucuz.

Ben hayatimda hic Turkiye'yi bu kadar kotu durumda gordugumu hatirlamiyorum. Her gun kotuye gidiyor.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Hocam sen bu kafayla yasarsan ooooo ölme essegilm ölme

sen hatta bundan 6 ay önce nükleer savas cikariyordun

arasira o taktigin gözlükleri cikarki dogruyu göresin

herseyi karamsar görme

4. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

siz boyle diyorsunuz ama TR den Almanya ya hala onbinlerce insan goc ediyor hersene

demekki Almanya nin durumu kotuye gidiyor ama Turkiyeden hala daha iyi

birde Turkiyedeki issizlik ve maaslar eskiye gore anormal kotu. Bende 3 hafta once Turkiyeden geldim ve 20 yildir gormedigim dayimin oglu ve torunlariyla bir araya geldik

Benden buyuk 50 yaslarinda ve Balikesir Erdek gibi cok guzel bir yerde yasiyor orada kooperatif baskani tarimla da ugrasiyor

Bana aynen soyle dedi " Erdek te su anda ayda 400 TL ye calisacak cok adam var"

Dedimki onlar Suriyelidir

Yok Suriyeli degil bunlar Turk. Ya dedim nasil olur ayda 100 euro bile degil nasil bu kadar ucuza calisir bir insan inanilmaz

Dediki "abicim is yok naapsin?"

Izmir Kemeraltinda dolasirken gecen yaz sokakta zeytinyagli sabun satan birine rastgeldim. Dedimki bunlari toptan nereden aliyorsun ben cok fazla sayida alicam

Bana Hatay da bu isi toptan yapan birinin cep telefonunu verdi ve bir anda 300-400 kalip alirsam tanesini 2 TL ye alabilecegimi de ekledi ve ben inanamadim cunku cok ucuz. Adama sordum nasil bu kadar ucuz olabiliyor?

Abi dedi Suriyeli cocuklara para vermeden yemek yatak vererek calistiriyorlar ondan bu kadar ucuz.

Ben hayatimda hic Turkiye'yi bu kadar kotu durumda gordugumu hatirlamiyorum. Her gun kotuye gidiyor.
    Sende çok uçmussun. Kardeşim inşaat işi yapiyor. Günlük. Yevmiye.yardimci işÃ§i 90. 100 liraya calismiyor lar. Sen hangi ülkeden bahsediyorsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    3 aydir is ariyorum yok arbeitlosen geld de yok yani kisacasi hic bir sey yok burasi almanya
    her taraf modern kolelik firmalari ile dolu insan hakki demokrasi ve ozgürlükler ülkesi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Allah nasib ederse 5 veya 6 sene sonra insallah temelli Türkiyeye dönmeyi planliyorum.
    Insan belirli yastan sonra dünyaya baska acidan bakiyor ve herseyi göz önüne alip memleketine, yurduna gitmeyi arzuluyor.
    Kira ödemeyeceksem, borcum yoksa ve üc-bes Kurus paramda varsa, memleketimde isterse hergün domates-ekmek yiyeyim, ama genede burdan kat kat daha iyidir
    Burda leihfirmalarda gücümüzü tüketecegimize, sabahin 4de kalkacagimiza vorarbeiterlerin schnell, schnellerini dinleyecegimize giderim Allahin izni ile memleketime ve asgari ücrete calisir huzur icinde geri kalan hayatimi yasarim. Olmasin Audi, olmasin Mercedes, olmasin Internet ama huzur olsun, Hayat sevgisi olsun.
    Herkesin hayata görüs acisi degisik, biri ayda 5 bin euro kazansa az diye sikayet eder, digeri 1000 lira kazansa hamd olsun, sükürler olsun der ve hayatini gecindirir.

Bakalim, insallah ilerde hersey istedigim gibi olur ve geriye bakmadan memleketime geri dönerim.

8. Selam üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah nasib ederse 5 veya 6 sene sonra insallah temelli Türkiyeye dönmeyi planliyorum.
    Insan belirli yastan sonra dünyaya baska acidan bakiyor ve herseyi göz önüne alip memleketine, yurduna gitmeyi arzuluyor.
    Kira ödemeyeceksem, borcum yoksa ve üc-bes Kurus paramda varsa, memleketimde isterse hergün domates-ekmek yiyeyim, ama genede burdan kat kat daha iyidir
    Burda leihfirmalarda gücümüzü tüketecegimize, sabahin 4de kalkacagimiza vorarbeiterlerin schnell, schnellerini dinleyecegimize giderim Allahin izni ile memleketime ve asgari ücrete calisir huzur icinde geri kalan hayatimi yasarim. Olmasin Audi, olmasin Mercedes, olmasin Internet ama huzur olsun, Hayat sevgisi olsun.
    Herkesin hayata görüs acisi degisik, biri ayda 5 bin euro kazansa az diye sikayet eder, digeri 1000 lira kazansa hamd olsun, sükürler olsun der ve hayatini gecindirir.

Bakalim, insallah ilerde hersey istedigim gibi olur ve geriye bakmadan memleketime geri dönerim.
    Haklısın hocam, güzel atasözümüz var, ayağını yorganına göre uzat.

Anlamı dengeli yaşamak isteyen insan mutlaka gelirini, giderine göre ayarlamalıdır. Harcamalar geliri aşmamalı, imkânlar zorlanmamalıdır. Aksine bir hareket bütçeyi sarsar, dengeyi bozar, insanı sıkıntıya sokup rahatsız eder.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu yorumun altina imzami atarim bastan sona dogru, ben hep derim TR ye dönüs hesap isi degil GÖNÜL isidir dönmek isteyen her sartta döner.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)