Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2791 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tilidin adlı ilaçtan uzak durun hayatımı kaydırdı

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 4 teşekkür aldı

Tilidin adlı ilaçtan uzak durun hayatımı kaydırdı

Merhaba arkadaşlar ben almanyaya geleli 6 yıl olacak geldiğimde büyük pişmanlıklar yaşadım evham agır psikolojik depresyon ana baba hasreti bir sürü şey daha sonra bir firmada işe başladım burdada bunalım ve bunalım biri ile tanıştım benim durumumun farkında olucakki al sana bir hap vereyim kendini çok iyi hissedeceksin vs. Benimde canıma minnet aldım içtim vücüdum ısındı mutluluk duydum ilacın adını o zaman bilmiyordum derken bir tane daha aldım bir tane daha 4 yıl boyunca aralıksız içtim bu ilacı adını bile bilmeden sonradan çocugu tehtid ederek ilacın adını ögrendim Tilidin 200/16 diye bir ağrı kesici aşırı ağrılarda kullanılan morfin içerikli bir şey ilaçı ilk aldığımda 1 tane yetiyordu şimdi 10 tane içiyorum içmedigim zaman dünyam zindan oluyo hiç bir şey düşünemiyom uyuyamıyom bacaklarım belim ağrıyor sürekli yatakta dönüyorum biri eroin verse alacak duruma geliyorum beni perişan ediyor öyleki hasta oluyorum sürekli hasta gibiyim ne yapacagımı bilmiyorum bırakamıyorum 34 yasımda kendi kafama sıktım asla bu ialçları içmeyin hiç bir ilacı içmeyin ben yandım sizde yanmayın hayat güzel vallahi güzel 2 çocugum var ilacı içmeyince onları sevemiyom sarılamıyom yavrularıma delirecem bir çare olan varsa bana yardımcı olsun hiç huzurum yok bu gün 4 ilaç içtim ama bacaklarım tutmuyor azaltılmıyorda ilaç habire çogalıyor sınır yok bir günde 100 tane içevilirim ne yapmalıyım bilmiyom uçurumun kenarındayım

2. 4 kişi AsiL üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Nereden
    Hamburg Civari
    Ettiği Teşekkür
    167
    24 mesaja 49 teşekkür aldı
    usta evvala gecmis olsun . ALLAH C.C. acil sifa versin.
    kullandigin iaci ben iki sene kullanmistim , ama bana fazla bir faydasi olmamisti.
    yaklasik 4 senidir Schmerztherapeuten yazdigi PALEXIA retard 250 mg Retardtabletten kullaniyorum.
    usta bilmiyorum agri doktoruna gidiyormusun (Schmerztherapeuten) . gitmiyorsan bir an önce gitmeni tavsiye ederim. sana hangi agri habinin iyi geldigini söyler.
    cunkü senin kullandigin ilacin cigerlerine cok zarari var. dr. gidip bi kan aldirip Leberwerte ni kontroll ettirmen lazim.

5. Kürsat-60 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye -BOZKURTLU- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    696
    11 mesaja 41 teşekkür aldı
    slm,
    önceliklen gecmis olsun,Allah kolaylik versin.
    2 tane cocugun oldugunu ve 34 yasımda oldugunu yazmissin,yani dikkatlice okumaya calistim yazdiklarini ve kafami sallayarak olamaz böyle bir yasam,
    sana tavsiyem bir an önce acilen doktora veya herhangi bir yere danismani tavsiyesinde bulun,

7. -BOZKURTLU- üyemize teşekkür edenler:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,904 mesaja 156,474 teşekkür aldı
    Alıntı AsiL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben almanyaya geleli 6 yıl olacak geldiğimde büyük pişmanlıklar yaşadım evham agır psikolojik depresyon ana baba hasreti bir sürü şey daha sonra bir firmada işe başladım burdada bunalım ve bunalım biri ile tanıştım benim durumumun farkında olucakki al sana bir hap vereyim kendini çok iyi hissedeceksin vs. Benimde canıma minnet aldım içtim vücüdum ısındı mutluluk duydum ilacın adını o zaman bilmiyordum derken bir tane daha aldım bir tane daha 4 yıl boyunca aralıksız içtim bu ilacı adını bile bilmeden sonradan çocugu tehtid ederek ilacın adını ögrendim Tilidin 200/16 diye bir ağrı kesici aşırı ağrılarda kullanılan morfin içerikli bir şey ilaçı ilk aldığımda 1 tane yetiyordu şimdi 10 tane içiyorum içmedigim zaman dünyam zindan oluyo hiç bir şey düşünemiyom uyuyamıyom bacaklarım belim ağrıyor sürekli yatakta dönüyorum biri eroin verse alacak duruma geliyorum beni perişan ediyor öyleki hasta oluyorum sürekli hasta gibiyim ne yapacagımı bilmiyorum bırakamıyorum 34 yasımda kendi kafama sıktım asla bu ialçları içmeyin hiç bir ilacı içmeyin ben yandım sizde yanmayın hayat güzel vallahi güzel 2 çocugum var ilacı içmeyince onları sevemiyom sarılamıyom yavrularıma delirecem bir çare olan varsa bana yardımcı olsun hiç huzurum yok bu gün 4 ilaç içtim ama bacaklarım tutmuyor azaltılmıyorda ilaç habire çogalıyor sınır yok bir günde 100 tane içevilirim ne yapmalıyım bilmiyom uçurumun kenarındayım
    Öncelikle gecmis olsun, benim bu anlattiklarinda takildigim bir nokta var.

4 Yil Boyunca araliksiz ictim diye yazmissin, bu 4 Yil bu ILaci is Arkadasindanmi aldin?

Simdi 10 Tane iciyorum Diyorsun bunu Arkadasindan alsan günde 10 taneden ayda 300 Tane eder. Arkadasin Bu Ilaci Doktorundan alsa Doktor Bu kadar Ilac nereye gidiyor demezmi?

Sonucta Kendide rahatsizki Bu Ilac onda var.

Doktora gözükecegine ilaca devam ediyorsun. Neden bir Doktora gözükmeyi denemiyorsun?

Son olarak o kisi sana bu Ilaci devamli verdiginden, bir nevi Suc islediginin farkindami acaba?

9. 2 kişi Memoli1976x üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Adı geçen ilacı bir dönem bende kullanmıştım,ağrı kesici ilaçlar bir dönem sonra bağımlılık yapar ve dozajı sürekli arttırmak zorunda kalırsın. Böyle bir ilaç reçetesiz alınamadığına göre bu nasıl bir arkadaşmışki bu miktarda ilacı sürekli temin edebiliyor burası çok ilginç.
    Arkadaşım eğer gerçekten bulunduğun durumdan kurtulmak istiyorsan önce o malum arkadaşla bağlantını kopar hemen durumu aile doktoruna aç sana iyi bir schmerztherapeut önersin bu durumdan ancak medikamentenentzug therapie ile kurtulabileceğini kendi başına bir şey yapmamanı öneririm.

11. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Ilginc geldi.
    Tilidin in den USA weder ein therapeutischer noch medizinischer Nutzen anerkannt und es ist verboten
    Das Medikament macht schmerzfrei, verdrängt Angst: Jugendliche Gewalttäter bringen sich mit Tilidin in Stimmung, bevor sie Läden ausrauben oder Leute verprügeln. Bei Festnahmen wehren sich Verdächtige "wie die Berserker", sagt die Polizei.

Kaynak
    Konu mxm tarafından (07 Ağustos 2016 Saat 10:58 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaşlar şimdi 4 sene boyunca bana getiren arkataş diyorum bana ilacın adınıda söylemediği için 100 tanesini 200€ ya alıyordum daha sonra ben bunu tehtid edince ve ilaç getiremeyince benim girdiğim kırızler sonucu ögrenmiş bulundum inanamadım bir ağrı kesicinin bu şekil etki edeceğine. İlaçı recete yazdırıp alınca inandım herkez alabiliyor ya adamlar 8€ ya aldıkları ilaç bana 4 sene 200€ dan satmış aylık sonradan geriye dönük hem maddi hem saglık anlamında mahvoldum psikolojim alt üst zaten ve daha bir sürü şey inanın kimse hiç bir ilaçı almasın diye dua ediyorum bu ilacın yoksunluğunun eroinin yoksunlu kadar agır olduğunu ilacı araştırınca ögrendim ne deyim dua edin doktora gidiyorum ama işte bakalım ne olucak bilmiyorum bu işin sonu hiç hayırlı görmüyorum ama...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    gecmis olsun arkadasim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    175
    251 mesaja 1,082 teşekkür aldı
    Allahım tez zamanda sana şifa nasip etsin çoluğuna çocuğuna bağışlasın.. Gerçekten zor bir durum biran önce vakit kaybetmeden doktora baş vur.
    Tekrar geçmiş olsun. Allah şifa versin..
    Konu Kiziroglu tarafından (08 Ağustos 2016 Saat 08:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun hala arkadas deme su seni alistiran serefsize uzak dur sonra iyi bi doktora git ALLAH sifa versin

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Arkadasim cok gecmis olsun, Allah acil $ifalar versin. Sen bu haplara bagimlilik olusturmu$sun, bu senin arkadas dedigin herhalde kendi doktorundan alip sana satmis bu haplari yoksa nasil eline gecirmis. Senin yapicagin tek is $u an derhal bir doktor bulup derdine care bulmak. Hangi doktor sana yardimci olur bunu zaten senin kendi ev doktorun misal sana anlatir yol gösterir, durumu oldugu gibi anlatirsin.
    Arkadasim ailen bu konuda sana destek olmuyor mu, haberleri var mi bu olanlardan? Kendin doktor yolunu tutamicak haldeysen mutlaka ailen veya dostlarina bu durumlari izah et yardim iste, ailen ve cocuklarin icin bunlari yapman $art, yasin daha cok genc, kendine ve ailene yazik etme hayata geri dönmek icin bunlari yapmalisin.
    Bize burdan SIK SIK haber edersen seviniriz, merak etmeyiz seni.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    bence okisiyi sikayet et baskalarininda basini yakmasin ayriyetten kesinlikle bilmedigimiz ilaclari icmememiz gerekiyor buda bize bir ders olmustur insallah

Tecrübeli Üye giresun_28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    1881-1938
    Ettiği Teşekkür
    398
    173 mesaja 445 teşekkür aldı
    İlk önce çok büyük geçmiş olsun.. Allah acil şifa versin.. Speedy123 ustaya katılıyorum ve diğer arkadaşların demesi gibi'de, en iyisi kendi ev doktoruna gidip durumu anlatmak, o sana mutlaka bir yol gösterir.. Insallah en kısa zamanda tekrar düzelir ve sağlına kavuşursun..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    Bu ilaci eskiden gencler icerdi agri kesici ama yan etkisi dedigin gibi insan rahatliyor birden enerjik oluyor ezaneden sorunsuz aliniyordu ve uygundu gencler alip diskoda iciyordu. Daha sonra bu ortaya cikinca ilac verschreibungspflichtig oldu.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    nasil boyle bir hataya dustun arkadasim kafam almiyor ben senin dedigini yaparim ama bir kere yaparim ikinci happi katti suratle bana feristahi gelse iciremez doktora giderdim senin yerinde olsam o zaman ikinci ucuncu hap bile seni tedirgin etmis olmasi gerek nasil kusku duymadin cok ilginc.Bana o haplari yada bana sifa olacak al bu hapi dertlerinden kurtulacaksin deseler bir tane yaparim ama ikinci asla.Soyleyecek hic bir sey bulamiyorum acilen doktorla gorus ve bagini doktordan hic koparma ve o arkadasindan uzak dur bunu ne maksatla yaptigini bilmiyorum ama cok tuhaf ismini bile senden sakladigini gore baya hayirliymis bu arkadasin.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Arkadslar, Asil yeterince nasihat aldi bence yeter artik.

Arakdasim senin yapacagini, bir tane Drogenberatungsstelleye gidip derdini anlatmak. Burada derdini anonym olarakda anlatabiliyorsun. Adamlarin yapacagi, sana Tilidini azaltmak. Bunu icin baska ilaclar verecekler Tilidinden kurtulusiya kadar sana destek amacli.

Istersen seni yatili esrardan kurtulmak icin özel hastaneye yatiracaklar. Burada önemli olan senin birakman icin kesin kararli olman. Aksi taktirde yatsan bile kurtulamazsin.

O yalanci arkadasinida git polise sikayet et. Bunu mecbursun yapmaya. Cünkü bu hayvan bir nevi esrar ticareti yapiyor. Baskasinin coluk cocugunada satiyordur. Sen yandin baskasi yanmasin bari.

23. 6 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Gerekli şikayette bulundum. Ben bir hata yaptım bedelini ödüyorum malesef ve sizi uyarıyorum hap ve uyuşturucu maddelerden uzak durun geri dönüşü zor sıkıntılar ilk kullanımdan itibaren başlıyor hiç farkında olmuyorsunuz. Şimdi türkiyedeyim tatil için geldim ilacı günde 2 adet 150mg a düşürdüm inşallah dahada düşürmeye çalışacagım burdan sürekli paylaşacagım. Tilidin nedir diye internete ilk yazdığımda bir uyuşturucudur notunu gördüğümde dünyam başıma yıkılmıştı hağlada öyle ama bırakacağım ne olursa olsun.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    AsiL arkadaşım ne zaman gücün kalmadığı sanarsan sakın yükseltme. Gel burda paylaş. Moral ve destek hepimizin görevi.

26. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Akbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    859
    56 mesaja 419 teşekkür aldı
    Allah yardimcin olsun

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Arkadaşım tedavi olmaya bak,,,Allah tan beyin kanaması filan geçirmemişsin.2008 yılında belirtilmiş kullanmayın die.İlaç olarak damla şeklinde kullanılan bu maddenin ağrı kestiği gibi, yan etkilerinden dolayı heyecan verici bir etkiye sahip olduğuna işaret eden Öney, bu sebepten gençlerin hapları uyuşturucu olarak kullandıklarını vurguladı. HARAM DEĞİL DİYE KULLANIYORLAR... Eyalet Sağlık Bakanlığı´nın uyuşturucunun „haram“ olduğunu düşünen müslüman gençlerin tilidin kullandığının saptadığını dile getiren Öney Söz konusu ilacın „haram“ olmadığı düşüncesiyle bu maddeyi daha çok kullandığının kaydedildiğini açıkladı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler